Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: zaczeło się głoszenie i presja na wychodzenie  (Przeczytany 1664 razy)

Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5142
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: zaczeło się głoszenie i presja na wychodzenie
« Odpowiedź #15 dnia: 02 Wrzesień, 2022, 21:00 »
Gandalfie Szary, osoba ktora to uczyniła, powiedziała mi to osobiście, jako przejaw sprytu... opowiedziała ze skopiowala to od innych braci, czyli to nie odosbniony przypadek...
Zapytałem, bo aż nie chce się wierzyć w taki absurd. Ale poprawliłeś mi nastrój. Ta organizacja przypomia PRL, Bareja miałby co robić😄😉
« Ostatnia zmiana: 02 Wrzesień, 2022, 21:03 wysłana przez Gandalf Szary »
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Matylda

Odp: zaczeło się głoszenie i presja na wychodzenie
« Odpowiedź #16 dnia: 02 Wrzesień, 2022, 21:22 »
Przecież to jakiś absurd jest!!! To sprawdzona informacja???
Naprawdę absurd.
Czyli że oszukują sami siebie. Dużo bym dała żeby zajrzeć w myśli takiego spryciucha. Gdzie jehowa? Gdzie bojaźń przed jehową? Zwykła ludzka uczciwość?
Przecież to rzekomo organizacja jehowy, świętego, jedynego sprawiedliwego Boga. W głowie mi się nie mieści co można zrobić, jakim być debilem żeby tylko żyć wiecznie w raju na ziemi z Lwem i barankiem w ogródku 👀👀👀👀👀


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4064
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Odp: zaczeło się głoszenie i presja na wychodzenie
« Odpowiedź #17 dnia: 02 Wrzesień, 2022, 23:27 »
Odpowiedź jest prosta: Nie głoszę, bo boję się koronawirusa.

Nadal aktualna, bo nie zmieniło się nic, wirus dalej szaleje, tylko uwaga przekierowana gdzie indziej, ale każdy ma prawo do indywidualnych obsesji. Przed komitetem za udział w zebraniach zdalnych raczej nie postawią.


Offline PoProstuJa

Odp: zaczeło się głoszenie i presja na wychodzenie
« Odpowiedź #18 dnia: 03 Wrzesień, 2022, 10:01 »
Ja myślę, że z takiego wzajemnego odwiedzania "rydwanów Jehowy" przez pionierów urodzą się jeszcze studia biblijne!  ;D

No bo już jak taki zamaskowany pionier udający zainteresowanego kilka razy odwiedzi rydwan żeby dostać kolejną porcję literatury, to ci stojący zaczną sobie raportować odwiedziny ponowne, a jak mu puszczą filmik z tabletu, to jeszcze studium biblijne :D 

Gdyby założyć, że mamy w danym mieście 10 rydwanów i stojący przy nich głosiciele / pionierzy będą się nawzajem odwiedzać w przebraniu, to ilość studiów biblijnych może iść nawet w dziesiątki albo setki! :D 

To będzie popandemiczny fenomen!
Ludzie spragnieni literatury Świadków rzucą się na rydwany! A jak już będzie kongres stacjonarny, to się okaże, że ci wszyscy "rydwanowi zainteresowani" na nim się spotkają.  ;D
Z tego będą kolejne błogosławieństwa i wywiady! Bo każdy rydwanowicz będzie przekonany, że to dzięki niemu "zainteresowani" zrobili takie piękne postępy duchowe, że aż postanowili pojawić się na zgromadzeniu!

Oby to tylko tak optymistycznie się skończyło, a nie w taki sposób, że na policję masowo będą zgłaszane przypadki okradania wózków z literaturą bądź wyrywania Świadkom z ręki toreb z publikacjami na ulicy!
Tu przecież może jeszcze dojść do ostrych walk i pobić!  ;D

Normalnie jaja jak berety!  ;D

P.S. A ja się pytam dlaczego nie ma nowej literatury?! Datki cały czas płyną do USA szerokim strumieniem, a tamci przestali drukować? Papier im się skończył?!



Offline Mahershalalhashbaz

Odp: zaczeło się głoszenie i presja na wychodzenie
« Odpowiedź #19 dnia: 03 Wrzesień, 2022, 15:10 »
Dobrze wiedzieć że jest problem z literaturą. Jak zobaczę gdzieś na mieście stojak to też spróbuję wziąć tę broszurę żeby mieli jej jeszcze mniej.
nihilista


Offline Warszawa wschodnia

Odp: zaczeło się głoszenie i presja na wychodzenie
« Odpowiedź #20 dnia: 04 Wrzesień, 2022, 09:40 »
Mi się podobają te piękne o radosne zdjęcia. Wielkie grupy uśmiechniętych ludzi. Fajnie widzieć coś takiego. Wiadomo kogo ja codzień unikać 🤣


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5142
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: zaczeło się głoszenie i presja na wychodzenie
« Odpowiedź #21 dnia: 04 Wrzesień, 2022, 22:20 »
Po głębszym zastanowieniu, takie podkradanie publikacji innym głosicielom zaprzecza idei rozgłaszania dobrej nowiny o królestwie bożym. Dla kogo mają być te publikację???? Czy są po to, aby konkretny głosiciel mógł je zaraportować i wykazać się wynikami, czy są po to, aby wskazać drogę do wybawienia osobie postronnej?? Jak do tej pory to osoba zainteresowana miała być w centrum uwagi. A z informacji siedemtwarzy jasno wynika, że te całe głoszenie to wyścig szczurów skoncentrowana na wynikach (ilość rozpowszechnionych publikacji, książek, założonych studiów, odwiedzin ponownych). A więc człowiek się nie liczy, liczą się wyniki i statystyki. Jakie to korporacyjne. Zawsze mnie to zastanawiało, po co te sprawozdania z głoszenia. Zawsze tłumaczyło się, że są potrzebne, aby organizacja miała wgląd w rozpowszechnianiu dobrej nowiny o królestwie bożym. A jednak poszli w korpo...dla sprawozdania nawet publikację są wykradane :P Żałosne!!
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Marek Aureliusz

Odp: zaczeło się głoszenie i presja na wychodzenie
« Odpowiedź #22 dnia: 05 Wrzesień, 2022, 09:59 »
Pewna parafraza z kultowego filmu Barei


- Powiedz mi, po co jest ta Broszura?

- Właśnie, po co?

- Otóż to, nikt nie wie po co, więc nie musisz się obawiać, że ktoś zapyta.
Wiesz co robi ta Broszura?
Ona odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa.
To jest Broszura na skale naszych możliwości.
Ty wiesz co my robimy tą broszurą?
My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie, mówimy, to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo! I nikt nie ma prawa się przyczepić, bo to jest Broszura społeczna, w oparciu o sześć instytucji – która sobie zgnije, do jesieni na świeżym powietrzu, i co się wtedy zrobi?
"

« Ostatnia zmiana: 05 Wrzesień, 2022, 10:01 wysłana przez Marek Aureliusz »


Offline Roszada

Odp: zaczeło się głoszenie i presja na wychodzenie
« Odpowiedź #23 dnia: 05 Wrzesień, 2022, 10:12 »
Podobnie w Kabarecie Dudek:

Jasiu:
"Do czego jest dana rura?
... Dana rura jest do niczego".

Wystarczy wstawić słowo broszura... :)


Offline Marek Aureliusz

Odp: zaczeło się głoszenie i presja na wychodzenie
« Odpowiedź #24 dnia: 05 Wrzesień, 2022, 10:16 »
Podobnie w Kabarecie Dudek:

Jasiu:
"Do czego jest dana rura?
... Dana rura jest do niczego".

Wystarczy wstawić słowo broszura... :)
BORG daje wiele takich możliwości, wiele kabaretów będzie pasować.


Offline Siedemtwarzy

Odp: zaczeło się głoszenie i presja na wychodzenie
« Odpowiedź #25 dnia: 05 Wrzesień, 2022, 11:50 »
Ojciec mi opowiada jak bylo na zbiorce. Wszyscy się nakrecają na to wyjscie do ludzi. Mówią miedzy sobą, ze ludzie bedą się pytać  co tak długo was nie było.
Ojciec mówi, ze tak nie będzie, bo ludzie w wiekszosci nie zauważyli tego, ze nie bylo gloszenia. Hur dur, co ty bracie mowisz itd.
Pierwsze drzwi, pierwszy dzwonek, wychyla sie facet: co tam? (...) jehowe?? Nie macie co robic tylko łazic ciagle po chalupach... Kurtyna



Offline PoProstuJa

Odp: zaczeło się głoszenie i presja na wychodzenie
« Odpowiedź #26 dnia: 06 Wrzesień, 2022, 00:17 »
Ojciec mi opowiada jak bylo na zbiorce. Wszyscy się nakrecają na to wyjscie do ludzi. Mówią miedzy sobą, ze ludzie bedą się pytać  co tak długo was nie było.
Ojciec mówi, ze tak nie będzie, bo ludzie w wiekszosci nie zauważyli tego, ze nie bylo gloszenia. Hur dur, co ty bracie mowisz itd.
Pierwsze drzwi, pierwszy dzwonek, wychyla sie facet: co tam? (...) jehowe?? Nie macie co robic tylko łazic ciagle po chalupach... Kurtyna

Ten optymizm u Świadków bezcenny :D

Szkoda, że nie dodali, że ludzie na terenie będą im mówić, że się stęsknili za Świadkami  ;D


Offline Profesor Tutka

Odp: zaczeło się głoszenie i presja na wychodzenie
« Odpowiedź #27 dnia: 06 Wrzesień, 2022, 04:34 »
Będą, będą.Już nie mogę doczekać się tych wzruszających doświadczeń.Jeszcze niejedno nas zadziwi.


Offline Marek Aureliusz

Odp: zaczeło się głoszenie i presja na wychodzenie
« Odpowiedź #28 dnia: 06 Wrzesień, 2022, 07:12 »
za 3 miesiące będzie wywiad z przykładnym głosicielem który opowie o tym jakich błogosławieństw zaznał wychodząc do służby od domu do domu zamiast zooma i jakie miał oboawy i jak duch Boży nim kierował

ja te wywiady widzę tak, najlepsze od 36 sekundy: