Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: zaczeło się głoszenie i presja na wychodzenie  (Przeczytany 1605 razy)

Offline Marek Aureliusz

zaczeło się głoszenie i presja na wychodzenie
« dnia: 02 Wrzesień, 2022, 08:48 »
Chyba dobre miejsce na rozpoczęcie takiego wątku.
Ci gorliwi ŚJ chyba całkiem nieświadomie wywierają ogromną presję na resztę tym by wychodzić do służby.

Ilość statusów z "pierwszej" służby zalewa statusy...

Radość taka, jakby znieśli im zakaz...a zakaz nałożyli sobie sami.
Ciężkie czasy dla każdego PIMO - sam jestem w ciężkiej sytacji.
Łącze się w bólu z każdym który będzie znosił psychiczne prześladowania ze strony swoich bliskich.


Offline Sinéad

Odp: zaczeło się głoszenie i presja na wychodzenie
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Wrzesień, 2022, 09:27 »
Tak, potwierdzam że z presją już się spotkałam i to nie tylko od rodziny ale tez od osób które wcześniej zapomniały o moim istnieniu. Do tego dochodzi naleganie bym wróciła na salę.
Szczerze mówiąc jestem załamana i nie wiem jak mam dalej udawać. Nie wyobrażam sobie już chodzić na głoszenie. Zostało tylko czekać aż mnie starsi dojadą…
2018 - p.i.m.o.


Offline Marek Aureliusz

Odp: zaczeło się głoszenie i presja na wychodzenie
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Wrzesień, 2022, 09:31 »
Bądź silna - świadomość, że inni też przez to przechodzą jest pocieszająca. Oraz to, że po burzy wyszło u wielu słońce.


Tutaj kilka słów do Roszady - otóż faktycznie głoszenie z komercyjnego punktu widzenia to głównie na wózkach, jednak głoszenie od domu do domu to bat na trzodę. Nie jesteś w stanie tego dostrzec jeżeli nie jesteś w środku.
« Ostatnia zmiana: 02 Wrzesień, 2022, 09:33 wysłana przez Marek Aureliusz »


Offline Turbulent_Business

Odp: zaczeło się głoszenie i presja na wychodzenie
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Wrzesień, 2022, 09:58 »
Tak, potwierdzam że z presją już się spotkałam i to nie tylko od rodziny ale tez od osób które wcześniej zapomniały o moim istnieniu. Do tego dochodzi naleganie bym wróciła na salę.
Szczerze mówiąc jestem załamana i nie wiem jak mam dalej udawać. Nie wyobrażam sobie już chodzić na głoszenie. Zostało tylko czekać aż mnie starsi dojadą…

Jesli musisz, mozesz zaczynac rozmowy od "Dzien dobry, przyszlam porozmawiac o Bogu". Na 10000% nikt nie bedzie chcial z Toba rozmawiac. Jesli "wspomeczennik" bedzie marudzil, mowisz ze po co tracic czas, i mialas z tym wstepem dobre doswiadczenia.

Poza tym trzeba pamietac ze jak to zwykle w swiadkowskim swiecie bywa jest to krotkowtrwala pokazowka i emocje niebawem opadna.

Lacze sie w bolu, tez jestem w klubie PIMO. Jak chcesz sie wygadac pisz smialo ile chcesz na forum albo wysylaj wiadomosc priv.

Trzeba tez uwazac co sie mowi - wiadomosc o niewywieraniu presji co do sposobu gloszenia byla kierowana tylko do starszych.
« Ostatnia zmiana: 02 Wrzesień, 2022, 10:00 wysłana przez Turbulent_Business »
Lepsze sa pytania bez odpowiedzi, niz odpwiedzi ktorych nie mozna zakwestionowac


Offline Marek Aureliusz

Odp: zaczeło się głoszenie i presja na wychodzenie
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Wrzesień, 2022, 10:10 »
Jednak tą presję aż za bardzo przejmują "szturmowcy" tacy nadgorliwi.
Kiedyś rozmawiałem z kuzynką, ta mi podczas pandemii mówi, że brakuje jej służby od domu do domu. Oczywiście nie pracuje na stałe tylko dorywczo sprząta i oczywiście nie płaci podatków jak każdy szanujący się porządny pionier. Parcie na służbę będą miały osoby które są przezroczyste i nie mają większych osobistych pasji. To jest naprawdę bardzo, bardzo smutne. :(


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: zaczeło się głoszenie i presja na wychodzenie
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Wrzesień, 2022, 10:16 »
Jak na razie mam spokój, nikt mnie nie atakuje. Ale na mnie jest wydany wyrok cyt ,, Brat Gandalf jest gorszy od niewierzącego". Może dlatego mnie nie dręczą, a na ulicy nie poznają. Myślę podobnie jak TB, to pospolite ruszenie i należy ze spokojem podejść do propozycji głoszenia i uczestnictwa na zebraniach. Emocje opadną, robić swoje i nie tłumaczyc sie ze swego postępowania. Za kilka tygodni zbór wejdzie w rutynę i będzie jak zwykle.
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Siedemtwarzy

Odp: zaczeło się głoszenie i presja na wychodzenie
« Odpowiedź #6 dnia: 02 Wrzesień, 2022, 10:40 »
To tylko takie pierwsze rzuty nadgorliwcow. Statusy sa, bo kazdy chce się pochwalić. Pogoda ładna poki co sprzyja spacerom. Zaraz się ochlodzi, plucha itp, to wrocą do smsow i listów.


Offline Siedemtwarzy

Odp: zaczeło się głoszenie i presja na wychodzenie
« Odpowiedź #7 dnia: 02 Wrzesień, 2022, 12:12 »
Natomiast w calej tej  szopce, są coraz ciekawsze smaczki. Otóż moi drodzy, kampania ledwo ruszyła i brak jest broszur, tych do zakladania studium . Teoretycznie ma się pokazywać na tablecie, ale brakuje nawet na wózkach. Coż więc poczynają biedni glosiciele??

Jeżdżą po Warszawie i udajac zainteresowanych przy innych wózkach, biorą broszurę, aby choc sztukę miec u siebie. Takze spodziewajcie się kampanii, która może przynieść niesamowitą liczbę rozpowszechnień...


Offline Turbulent_Business

Odp: zaczeło się głoszenie i presja na wychodzenie
« Odpowiedź #8 dnia: 02 Wrzesień, 2022, 13:01 »
Natomiast w calej tej  szopce, są coraz ciekawsze smaczki. Otóż moi drodzy, kampania ledwo ruszyła i brak jest broszur, tych do zakladania studium . Teoretycznie ma się pokazywać na tablecie, ale brakuje nawet na wózkach. Coż więc poczynają biedni glosiciele??

Jeżdżą po Warszawie i udajac zainteresowanych przy innych wózkach, biorą broszurę, aby choc sztukę miec u siebie. Takze spodziewajcie się kampanii, która może przynieść niesamowitą liczbę rozpowszechnień...

Prawie oplulem monitor ze smiechu:)
Lepsze sa pytania bez odpowiedzi, niz odpwiedzi ktorych nie mozna zakwestionowac


Offline spawarka noego

Odp: zaczeło się głoszenie i presja na wychodzenie
« Odpowiedź #9 dnia: 02 Wrzesień, 2022, 13:03 »
Genialne! - toż to istne perpetuum mobile!
Może powrócą do łask powielacze?


Offline Marek Aureliusz

Odp: zaczeło się głoszenie i presja na wychodzenie
« Odpowiedź #10 dnia: 02 Wrzesień, 2022, 13:17 »
Zaczną schodzić drukarki kolorowe


Offline spawarka noego

Odp: zaczeło się głoszenie i presja na wychodzenie
« Odpowiedź #11 dnia: 02 Wrzesień, 2022, 13:43 »
~~
Stefan przybrudzony towotem, zapamiętale majstrował w garażu przy swoim rydwanie.
Przy rękojeści domontował opracowany wcześniej, podręczny, wysuwany poczet pionierów z całego okręgu, z fotografiami dla łatwiejszej identyfikacji i demaskowania fejkowych zainteresowanych.
Przewidział też własnego projektu schowek na akcesoria maskujące dla siebie, ze sztucznym nosem, okularami i brodą, celem przeprowadzenia z zaskoczenia skutecznych abordaży i akcji przejęcia literatury z wózków innych radosnych współgłosicieli.
Podpicował tor trakcji, żeby się mu rydwan mniej telepał w trakcie ucieczki, a do piast w kołach dospawał groźne rozwiertaki, jakie podpatrzył w scenach wyścigu rydwanów w filmie „Ben Hur”.
Przełożył też hamulec tarczowy z roweru Jadwini, żeby zyskać przewagę w manewrowaniu w ciasnych zaułkach terenowych.
Tak wyposażony i zabezpieczony był gotów do służby.

Wyruszył następnego dnia o świcie.

Wrócił po trzech kwadransach w opłakanym stanie i bez literatury...
« Ostatnia zmiana: 02 Wrzesień, 2022, 13:45 wysłana przez spawarka noego »


Offline Estera

Odp: zaczeło się głoszenie i presja na wychodzenie
« Odpowiedź #12 dnia: 02 Wrzesień, 2022, 15:18 »
Jeżdżą po Warszawie i udajac zainteresowanych przy innych wózkach, biorą broszurę, aby choc sztukę miec u siebie.
Takze spodziewajcie się kampanii, która może przynieść niesamowitą liczbę rozpowszechnień...
   Niesamowite, jacy bracia i siostry, śj, zdolni i kreatywni przede wszystkim >:D
   Poprawiłeś mi i tak dobry humor na jeszcze lepszy dziś.
   Niesamowite, co się odpala w tej organizacji.
   Biedna korporacja strażnicy nie przygotowała się na tak ogromne wielkie ruszenie.
   Dobre, dobre :)) :))
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: zaczeło się głoszenie i presja na wychodzenie
« Odpowiedź #13 dnia: 02 Wrzesień, 2022, 18:21 »
Natomiast w calej tej  szopce, są coraz ciekawsze smaczki. Otóż moi drodzy, kampania ledwo ruszyła i brak jest broszur, tych do zakladania studium . Teoretycznie ma się pokazywać na tablecie, ale brakuje nawet na wózkach. Coż więc poczynają biedni glosiciele??

Jeżdżą po Warszawie i udajac zainteresowanych przy innych wózkach, biorą broszurę, aby choc sztukę miec u siebie. Takze spodziewajcie się kampanii, która może przynieść niesamowitą liczbę rozpowszechnień...

Przecież to jakiś absurd jest!!! To sprawdzona informacja???
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Siedemtwarzy

Odp: zaczeło się głoszenie i presja na wychodzenie
« Odpowiedź #14 dnia: 02 Wrzesień, 2022, 20:15 »
Gandalfie Szary, osoba ktora to uczyniła, powiedziała mi to osobiście, jako przejaw sprytu... opowiedziała ze skopiowala to od innych braci, czyli to nie odosbniony przypadek...