Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Modlitwy o uzdrowienie  (Przeczytany 2552 razy)

Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4061
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Odp: Modlitwy o uzdrowienie
« Odpowiedź #75 dnia: 19 Sierpień, 2022, 15:33 »
Poza tym znałem dwie osoby w ciężkim stanie, za jednego modliła się rodzina i nie odżył (facet po wypadku z uszkodzeniem mózgu) a drugi (nowotwór wątroby z przerzutami do kości) modlił się o siebie i umarł, szybciej niż wcześniej myślano, zamiast kilku miesięcy okazało się że zostały mu dwa tygodnie.

I jak to sobie wytłumaczyły ich kościoły?


Offline Mahershalalhashbaz

Odp: Modlitwy o uzdrowienie
« Odpowiedź #76 dnia: 19 Sierpień, 2022, 17:10 »
I jak to sobie wytłumaczyły ich kościoły?

Nie byłem w kontakcie z księżami z ich parafii, pewnie standard czyli niezbadane są wyroki boskie/panbóg zabrał ich do siebie/przynajmniej teraz już nie cierpią/może mieli zbyt małą wiarę, tego typu pierdoły.
nihilista


Offline Roszada

Odp: Modlitwy o uzdrowienie
« Odpowiedź #77 dnia: 19 Sierpień, 2022, 19:23 »
Ciekawe jakby jakiś głosiciel zaczął rozgłaszać, że został 'cudownie' uzdrowiony, jak starsi by się zachowali? :)
Przecież może jakiś ŚJ poczuć się lepiej po tym, gdy modlił się do Jehowy o swoje zdrowie. ;)


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4061
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Odp: Modlitwy o uzdrowienie
« Odpowiedź #78 dnia: 19 Sierpień, 2022, 20:02 »
Ciekawe jakby jakiś głosiciel zaczął rozgłaszać, że został 'cudownie' uzdrowiony, jak starsi by się zachowali? :)
Przecież może jakiś ŚJ poczuć się lepiej po tym, gdy modlił się do Jehowy o swoje zdrowie. ;)

Bardzo dobre pytanie. Ja bym stawiał na to, że dopóki nie wprowadzałby jakichś swoich innowacji do życia zborowego, grup modlitewnych, to byłby tolerowany.


Offline Gostek

Odp: Modlitwy o uzdrowienie
« Odpowiedź #79 dnia: 20 Sierpień, 2022, 00:31 »
Nie byłem w kontakcie z księżami z ich parafii, pewnie standard czyli niezbadane są wyroki boskie/panbóg zabrał ich do siebie/przynajmniej teraz już nie cierpią/może mieli zbyt małą wiarę, tego typu pierdoły.

To jest   takie dziwne,bo wg. różnych dogmatów, to śmierć powinna być uwolnienieniem od wszelkich cierpień i trosk na ziemi .Jest zbawieniem i pojednaniem się  z  samym Bogiem...
A większość tego nie chcę.każdy robi co może ,byleby tylko pożyć tu na ziemi jak najdłużej. Nawet modlitwy zanoszą w tej intencji..
Hm, dziwne podejście większości ludzi.
« Ostatnia zmiana: 20 Sierpień, 2022, 01:23 wysłana przez Gostek »


Offline Roszada

Odp: Modlitwy o uzdrowienie
« Odpowiedź #80 dnia: 20 Sierpień, 2022, 09:28 »
Oj bardzo schorowani ludzie modlą się nawet o rychłą śmierć. Sam miałem takich dziadków.
Inni modlą się o dobrą śmierć. Tzn. lekka, np. we śnie, w pełni wieku, jak Abraham. :)

„Abraham żył 175 lat. Umarł w późnej starości, sędziwy i zadowolony ze swego życia. Dołączył do swojego ludu” (Rdz 25:7, 8).


Offline Sebastian

Odp: Modlitwy o uzdrowienie
« Odpowiedź #81 dnia: 20 Sierpień, 2022, 11:09 »
ja w jednym z okolicznych zborów
spotkałem się z tym, że umniejszano "cudowność" czyjegoś wyzdrowienia...

facet "poznał prawdę" i dokonał zmian w swoim życiu...

facet rzucił alkohol i rzucił papierosy, schudł (nie jakoś "telewizyjnie", np. z 320 kg na 90 kg, ale jednak 35 kg schudł), itd., zaczął normalnie chodzić bez kuli i żyć bez opiekunki, itd. itp.

facet twierdził że "Jehowa go wysłuchał", ale (najkrócej mówiąc) próbowano "przeinterpretować" jego słowa, a całe "wysłuchanie" przez Jehowę zredukować do "słuchania mądrych rad z Biblii i publikacji" :)

z boku wyglądało to przekomicznie :)

religijny człowiek mówi: "Bóg mi pomógł", a w zborze (w skrócie oddając sens) odpowiadają: "g... prawda, sam sobie pomogłeś!"

krótko po tej przemianie, mężczyzna poznał kobietę i zaręczył się. Wyrażał na prawo i lewo swoje zadowolenie, że zaczyna mu układać się także w życiu osobistym (a był już po 30-stce, więc "najwyższy czas" na znalezienie żony).

tutaj też "zbór wiedział lepiej" :)

po pierwsze, twoja kobieta żadne cudo, ot, jedna z wielu desperatek po 30-stce, jakich w zborach nie brakuje
po drugie, uroda twojej kobiety taka sobie, przeciętna, żaden powód do zachwytów
po trzecie, to żadna miłość, ale "alarm biologiczny" i brak lepszych kandydatów
po czwarte, "słaba duchowo", ale może być, bo ochrzczona
po piąte, ciesz się, ale "nie obnoś się z tym tak mocno" :)
itd. itp.

« Ostatnia zmiana: 20 Sierpień, 2022, 11:17 wysłana przez Sebastian »
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Gwałcidusza

Odp: Modlitwy o uzdrowienie
« Odpowiedź #82 dnia: 20 Sierpień, 2022, 12:50 »
Dziwi mnie czemu na JW.org pojawiały się tytuły w stylu 'brat Siergiej trwa w areszcie dzięki pomocy Jehowy'. Chociaż ostatnio zmieniono ton i już tak się nie mówi o pomocy Jehowy. Nie wiem czy tylko mnie się tak zdaje, czy też to zauważyliście.
« Ostatnia zmiana: 20 Sierpień, 2022, 12:52 wysłana przez Gwałcidusza »


Offline Sebastian

Odp: Modlitwy o uzdrowienie
« Odpowiedź #83 dnia: 20 Sierpień, 2022, 14:53 »
teraz gdy patrzę na sprawę z ateistycznej perspektywy, także myślę że "zbór miał rację"...

jeśli 125kg mężczyzna po 30-stce wracał do domu po pracy biurowej, siadał przed telewizorem i z kuflem piwa w ręku milcząc oglądał telewizję wypalając 2 paczki papierosów, to nie można dziwić się, że zdrowie nie polepszało się ale pogarszało się...

ten sam spasiony mężczyzna zaczął w końcu ruszać swoje grube cielsko, dreptać na zebrania, a nawet chodzić od domu do domu. Rzucił palenie.

Przestał pić piwsko więc mięsień piwny też zmniejszył się. Zszedł z 125 kg na 90kg w ciągu 2 lat.

Nie trzeba żadnego cudu, aby nastąpiła realna poprawa zdrowia.

Zaczął przebywać wśród ludzi, cieszył się z love  bombingu, gdy chwalono go za "piękne postępy duchowe", itd.

Upatrzył sobie kobietę też po 30-stce, która nie powiedziała "spadaj na drzewo", ale uśmiechała się...

Ja tutaj dzisiaj naprawdę nie widzę nic nadprzyrodzonego.

Ale mimo wszystko, te "ateistyczne" uwagi "teoretycznie religijnych osób" które nie dostrzegały w zmianach, które dokonały się w jego życiu nic nadprnzyrodzonego...

śmieszą mnie do dzisiaj gdy sobie to przypomnę.

Najkrócej mówiąc: "Bóg Jehowa mi pomógł!" "g... prawda, sam sobie pomogłeś!" :)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Storczyk

Odp: Modlitwy o uzdrowienie
« Odpowiedź #84 dnia: 20 Sierpień, 2022, 22:03 »
Niestety coraz więcej babć i dziadków nad trumną, wątpią w jakiekolwiek pojednanie nawet ze swymi bliskimi a co dopiero z Bogiem.
Zadają sobie filozoficzne pytania, typu" skoro codziennie tyle tysięcy ludzi odchodzi , a minęło od początku świata tyle wieków.
 Jak mogę tam u góry ich spotkać ? Jak ich znajdę, po czym rozpoznam?"



Offline Gwałcidusza

Odp: Modlitwy o uzdrowienie
« Odpowiedź #85 dnia: 22 Sierpień, 2022, 19:18 »
Ogólnie mówiąc ŚJ nie mogą modlić się o uzdrowienie, ale mogą modlić się o mądrość i zdolność myślenia w danej sytuacji. Ale jeśli ktoś właśnie zapadł na chorobę neurologiczną i traci zdolności intelektualne, czyli mądrość czy intelekt, to co wtedy? Może się modlić o mądrość? Jak to jest w zborze?


Offline Roszada

Odp: Modlitwy o uzdrowienie
« Odpowiedź #86 dnia: 22 Sierpień, 2022, 19:37 »
Zadają sobie filozoficzne pytania, typu" skoro codziennie tyle tysięcy ludzi odchodzi , a minęło od początku świata tyle wieków.
 Jak mogę tam u góry ich spotkać ? Jak ich znajdę, po czym rozpoznam?"
Stara Pawlaczka wyjeżdżając z Kresów na ziemie odzyskane pytała:

"Jak się my teraz z moim Kacprem najdziem, jak tu i niebo inne…? ". :)
https://pl.wikiquote.org/wiki/Sami_swoi


Offline Sebastian

Odp: Modlitwy o uzdrowienie
« Odpowiedź #87 dnia: 22 Sierpień, 2022, 20:39 »
Ogólnie mówiąc ŚJ nie mogą modlić się o uzdrowienie, ale mogą modlić się o mądrość i zdolność myślenia w danej sytuacji. Ale jeśli ktoś właśnie zapadł na chorobę neurologiczną i traci zdolności intelektualne, czyli mądrość czy intelekt, to co wtedy? Może się modlić o mądrość? Jak to jest w zborze?
najbardziej "teokratyczna" postawa to uwierzyć że w ziemskim raju Jehowa przywróci choremu pełnię władz umysłowych
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Gwałcidusza

Odp: Modlitwy o uzdrowienie
« Odpowiedź #88 dnia: 22 Sierpień, 2022, 21:14 »
najbardziej "teokratyczna" postawa to uwierzyć że w ziemskim raju Jehowa przywróci choremu pełnię władz umysłowych
No ale modlą się o mądrość już teraz.


Offline Sebastian

Odp: Modlitwy o uzdrowienie
« Odpowiedź #89 dnia: 22 Sierpień, 2022, 21:28 »
nie wiem czy się ze mną zgodzicie, ale aktualne "modlitwy o mądrość" są przejawem paradoksu który nazwałbym jako "niemalże ateistyczną modlitwę" :)

chodzi mi o to że świadek Jehowy (jak "prawie" ateista) zakłada, że rozwiązanie bieżących problemów _powinno_ mieć charakter racjonalny, rozumowy.

jeśli "modlitwa" świadka okaże się skuteczna, tzn., że podjął właściwą racjonalną decyzję ale zastosował religijny język (mówiąc że "Jehowa pobłogosławił" jego rozumowi)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)