Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Ex-Świadek Jehowy w PYTANIU NA ŚNIADANIE 13.08.2022 r.  (Przeczytany 1975 razy)

Offline PoProstuJa

Odp: Ex-Świadek Jehowy w PYTANIU NA ŚNIADANIE 13.08.2022 r.
« Odpowiedź #15 dnia: 13 Sierpień, 2022, 17:06 »
Nooooo wątpię żeby się ktoś skusił na, telewizyjne występy.

Skutek odwrotny do zamierzonego. To znaczy że Bożena zamierza osiągnąć kontakty z wnuczką i nawet jak je otrzyma albo tymbardziej jak otrzyma to syn się wścieknie i zaprze.

Syn już się zaparł. Nie wpuszcza jej za próg, nie pokazuje własnego dziecka. Można się zaprzeć jeszcze bardziej?
Chyba temu synowi faktycznie zostałby już tylko ten wylot do Australii...

Owszem... można liczyć na to, że syn przejrzy na oczy dobrowolnie... Ale jest jakaś gwarancja, że kiedykolwiek tak się stanie? I za ile lat?
Bożena ma czekać aż jej wnuczka pójdzie do szkoły albo skończy 18 lat? I będzie do niej mówiła: "proszę pani", bo wnuczka nie będzie miała z babcią żadnych więzi?!

Każda minuta się liczy... żeby jeszcze zdążyć zbudować jakieś więzi z dzieckiem!


Offline Matylda

Odp: Ex-Świadek Jehowy w PYTANIU NA ŚNIADANIE 13.08.2022 r.
« Odpowiedź #16 dnia: 13 Sierpień, 2022, 17:50 »
Człowiek z wiekiem łagodnieje.
Spieszy się na poczekalni u lekarza ale jest cierpliwy w kontaktach z bliskimi. Więcej potrafi znieść. Staje się sentymentalny. Nie pamięta co jadł na śniadanie ale pamięta co było 40 lat temu.
Młodość jest niestety narwana, pospieszna, bezkompromisowy. Przynależność do sekty i iluzja bycia wybranym, wyjątkowym jeszcze to pogłębia.
Dlatego nie mam wielkich nadzieji. No ale pożyjemy, zobaczymy.


Offline Vog

Odp: Ex-Świadek Jehowy w PYTANIU NA ŚNIADANIE 13.08.2022 r.
« Odpowiedź #17 dnia: 13 Sierpień, 2022, 18:19 »
Prowadzący bardzo konkretnie się wypowiadał. Świetnie, że zaprosił stronę przeciwną. To raczej oczywiste, że się nie stawią.
Idealnie byłoby, gdyby przed programem poprosił kogoś z Nadarzyna o komentarz. Byłby dodatkowy smaczek, że funkcyjni sekty odmawiają komentarza zasłaniając się swoją zwykłą formułką.


Offline Estera

Odp: Ex-Świadek Jehowy w PYTANIU NA ŚNIADANIE 13.08.2022 r.
« Odpowiedź #18 dnia: 13 Sierpień, 2022, 20:22 »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Storczyk

Odp: Ex-Świadek Jehowy w PYTANIU NA ŚNIADANIE 13.08.2022 r.
« Odpowiedź #19 dnia: 13 Sierpień, 2022, 23:30 »
Tomasz dobrze podsumował ,"żadna religia nie ma prawa rozrywać więzów rodzinnych "
Świadkowie Jehowy są wyjątkowo bezdusznymi ludźmi.
Przecież gołym okiem widać, że Boga tam nie ma,  skoro sieją tak okrutną nienawiść  wśród tak blisko spokrewnionych osób  ...
Ta organizacja jest zaprzeczeniem człowieczeństwa.







Offline zero1

  • Pionier
  • Wiadomości: 978
  • Polubień: 2209
  • YT - 'Świadkowie Jehowy przebudźcie się!'
Odp: Ex-Świadek Jehowy w PYTANIU NA ŚNIADANIE 13.08.2022 r.
« Odpowiedź #20 dnia: 13 Sierpień, 2022, 23:50 »
Co będzie faktycznie zobaczymy, ale brawo za nadanie sprawie rozgłosu! Świetnie zbiegło się to z czasem, gdy za trzy weekendy znowu zapukają do mieszkań ludzi - niech ci na świeżo mają w głowach przed kim lepiej drzwi nie otwierać!
nowezrozumienie@gmail.com
J3b4ć komitety sądownicze.


Offline zero1

  • Pionier
  • Wiadomości: 978
  • Polubień: 2209
  • YT - 'Świadkowie Jehowy przebudźcie się!'
Odp: Ex-Świadek Jehowy w PYTANIU NA ŚNIADANIE 13.08.2022 r.
« Odpowiedź #21 dnia: 14 Sierpień, 2022, 09:02 »
wulkanem emocji..
Przesadzasz z tym wulkanem. Kulturalnie opowiada o minionych latach życia i przemienia je na lepsze. Ma dużą oglądalność tego materiału i zbiera bardzo pozytywne komentarze w mediach społecznościowych. Bożenka jest super! Sprawę znają już śj i ex-śj także poza granicami Polski i b. jej kibicują! Za jakiś czas odważą się kolejni. Brawo Bożenka!
nowezrozumienie@gmail.com
J3b4ć komitety sądownicze.


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4064
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Odp: Ex-Świadek Jehowy w PYTANIU NA ŚNIADANIE 13.08.2022 r.
« Odpowiedź #22 dnia: 14 Sierpień, 2022, 10:33 »
Ja chciałbym wypowiedzieć się na marginesie, że wszyscy występujący w mediach i skarżący się na Organizację i ostracyzm, nie zrobią raczej wiele dla poprawy własnej sytuacji, nawet jeśli taki był ich cel. Relacje z bliskimi pewnie się pogorszą za robienie antyreklamy. Jedno co robią, to pracują na zmianę nastawienia społecznego względem Organizacji i może przemiany systemu gdy będzie się musiał odnosić do narastającej krytyki. Nowe światła mrygają dlatego, że na starym nie da się już jechać dalej, a nie dlatego że jehowa objawił w czasie słusznym. Czas słuszny jest wtedy gdy organizacji grożą namacalne straty, nic więcej.

Wszyscy opowiadający w mediach o ŚJ pracują nie tyle na rzecz ich pokolenia i ich relacji, ale już następnych.


Offline Estera

Odp: Ex-Świadek Jehowy w PYTANIU NA ŚNIADANIE 13.08.2022 r.
« Odpowiedź #23 dnia: 14 Sierpień, 2022, 10:36 »

   Kilka słów wrażeń od samej Bożenki - ex śj z Katowic.
   Po wywiadzie w  ... "Pytaniu na Śniadanie" ... z jej osobistego kanału "Zawłaszczeni przez sektę".

      https://www.youtube.com/watch?v=PGK6jISGcns
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Gostek

Odp: Ex-Świadek Jehowy w PYTANIU NA ŚNIADANIE 13.08.2022 r.
« Odpowiedź #24 dnia: 14 Sierpień, 2022, 12:17 »
Przesadzasz z tym wulkanem. Kulturalnie opowiada o minionych latach życia i przemienia je na lepsze. Ma dużą oglądalność tego materiału i zbiera bardzo pozytywne komentarze w mediach społecznościowych. Bożenka jest super! Sprawę znają już śj i ex-śj także poza granicami Polski i b. jej kibicują! Za jakiś czas odważą się kolejni. Brawo Bożenka!

Osobiście nie lubię jak ktoś obiera skrajną pozycję.
Znam wielu takich,co to jak byli jeszcze w organizacji,to utrzymywali prawie wyłącznie kontakty z pionierami  a innymi gardzili.
Głowę w modlitwie schylali dosłownie do każdego kęsa.A w rozmowie to co któreś tam słowo,to było Jehowa ...nie moźna było z nimi o niczym innym pogadać,jak o sprawach tzw duchownych,albo o chorobach.
Byli najczęśćiej skupieni tylko  na sobie.!.
Potem jak wyszli z organizacji to nagle zrozumieli ,że słowo Jehowa oznacza   burzyciel i tak w ogóle to wszystko w organizacji było do bani.....!
A znałem przecież tych ludzi wcześniej  I widziałem jak wchodzili innym wpływowym członkom tej sekty do D..py.

Tak,że uważam, że  niektórzy  jako bracia byli organizacji ekstremalni i po wyjšiu z niej dalej są ekstremalni ,ale w przeciwną stronę..

Pani Bożeny osobiście nie znam ,mogę ją jedynie ocenić za jej wygląd i jej wypowiedzi.

Oraz dziękując jej za obnażanie tej jakże destrukcyjnej sekty religijnej.
« Ostatnia zmiana: 14 Sierpień, 2022, 12:27 wysłana przez Gostek »


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 998
  • Polubień: 8487
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Ex-Świadek Jehowy w PYTANIU NA ŚNIADANIE 13.08.2022 r.
« Odpowiedź #25 dnia: 14 Sierpień, 2022, 13:59 »
(mtg):

Dramat dwóch stron.  :'( :'(
Dany stała przy oknie obserwowała bawiące się dzieci na placu zabaw jedne budowały babki z piasku inne zaś pokrzykując huśtały się na czerwonych huśtawkach, inne natomiast biegały z przenikliwym krzykiem ku radości pilnujących ich rodziców, pośród nich z pieczołowitą troską kobieta prawie w jej wieku przytulała płaczącego malca o czarnych kędzierzawych włosach , które upadło tuż przed wyjściem z  dziecięcego ogródka.

Dany mocno zacisnęła oczy, gdyż chciała powstrzymać spływające po policzkach łzy, które zebrały się pod powiekami, głęboko westchnęła – '' o mój Boże''!?  jak pragnęłabym przytulić swojego jedynego wnuczka, ucałować jego jasne długie włosy i usłyszeć – ''kocham cię babuniu''.
To było jedyne najistotniejsze pragnienie jej życia tego oczekiwała z każdym nadchodzącym dniem, lecz czas mijał bez spełnienia skrytego jak gorącej tęsknoty do małego Dzona.
Widywała go codziennie pod oknami swojego okna, nie jednokrotnie zauważyła też rodziców bawiących się wraz z Dzonem pośród gromadki dzieci w tym dziecięcym ogródku.

Czyniła wszystko aby zbliżyć się do wnuka, lecz każdy pomysł ulegał pałającą wrogą nie pohamowaną  nienawiścią jej jedynego syna – był on fanatycznym wyznawcą pewnej sekty, gdzie jego kościół znajdował się przecznicę dalej od miejsca jej zamieszkania, Dany długi czas również przychodziła słuchając tam kazań czy przemówień na temat Boskiego przyszłego ziemskiego raju, lecz opuściła to wyznanie mając swoje osobiste powody stwierdzając, że to fałszywe, kłamliwe nauki sprzeczne z księgą, którą bardzo ceni i przejawia wobec niej wielki szacunek.
Kiedy odeszła z tego ugrupowania religijnego jej życie uległo raptownej zmianie, legło w gruzach jak miasto po wybuchu bomby atomowej :  rodzina, znajomi, przyjaciółki zerwali z Dany wszelaki kontakt uznali ją jako malowanego ptaka pośród nich.
======
Pewnego jesiennego dnia dowiedziała się od sąsiadki, że Dzon poważnie zachorował, ta wiadomość
bardzo poruszyła Dane, więc nie zwlekając pełna trwogi poszła odwiedzić pięcioletniego jasnowłosego chłopca, kiedy otwarły się drzwi ukazała się postać jej pierworodnego syna, był to szczupły mężczyzna przewyższający Dany o głowę jego piwne oczy przeszyły jej ciało, odczuła lęk przed jego postawą i zachowaniem.
- Czego chcesz  … !!- warknął, przez prawie zamknięte usta – wynoś się niegodziwa kobieto …!
- chciałam tylko zobaczyć Dzona!? dowiedziałam się od Rene, że jest bardzo poważnie chory  - powiedziała miłym, cichym głosem – po chwili dodała – przecież kochany synku jestem jego babcią … - nie dokończyła zdania.
-  nie jesteś, żadną jego babcią, jesteś dla Dzona obca kobieta, zrozumiałaś !!!, jego babcia  dawno umarła – wydobył z zaciśniętych warg – nigdy nie zobaczysz swego wnuka, chyba po moim trupie !! – wrzasnął zamykając przed jej nosem drzwiami.     
Dany wróciła do domu w strudze deszczu, choć czerwono-niebieski parasol osłaniał jej twarz przed strugami wody, była cała przemoknięta, kiedy znalazła się w domu, spoglądnęła w lustro jej makijaż był cały rozmazany, oczy wkoło były pokryte czarnym rozmazanym tuszem, tylko umalowane usta jasno wiśniową szminką były nienaruszone, wyglądała potwornie jak fizycznie i psychicznie.
Usiadła  cała roztrzęsiona w wielkim fotelu i gorzko wydała z siebie przeraźliwy szloch – ''Boże, Boże dlaczego jestem tak upokorzona, przez własnego syna …. ''   
CDN


Offline Estera

Odp: Ex-Świadek Jehowy w PYTANIU NA ŚNIADANIE 13.08.2022 r.
« Odpowiedź #26 dnia: 14 Sierpień, 2022, 15:42 »
(...) Dramat dwóch stron.  :'( :'(
Dany stała przy oknie obserwowała bawiące się dzieci na placu (...)
Dany mocno zacisnęła oczy, gdyż chciała powstrzymać spływające po policzkach łzy (...)
Czyniła wszystko aby zbliżyć się do wnuka, lecz każdy pomysł ulegał pałającą wrogą nie pohamowaną  nienawiścią jej jedynego syna (...)
Kiedy odeszła z tego ugrupowania religijnego jej życie uległo raptownej zmianie, legło w gruzach (...)
(...) Usiadła  cała roztrzęsiona w wielkim fotelu i gorzko wydała z siebie przeraźliwy szloch (...)

   Nadaszyniaku.
   Przepisałeś skądś ten swoisty "cyrograf", żeby zachęcić Bożenkę do walki?
   Zamiast przepisywać, proponuję ...
   Podaj link do źródła jego pochodzenia.
   Kto zechce to sobie ten ... "dramat dwóch stron" ... odczyta.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 998
  • Polubień: 8487
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Ex-Świadek Jehowy w PYTANIU NA ŚNIADANIE 13.08.2022 r.
« Odpowiedź #27 dnia: 14 Sierpień, 2022, 16:34 »
Witaj Estera
Z przykrością powiem TO tekst mojego autorstwa-pozdrawiam
pragnę wyjaśnić:
Będąc na Forum w postach publikowałem wiele cytatów bez użycia cudzysłowu (to był osobisty błąd) względem czytelników, jednak zwrócono mi uwagę jak również prosząc o zaprzestanie tejże nieścisłości, ponadto podając również odpowiedni link - niedopatrzenie z swojej strony skorygowałem od niedawna. Obecnie wypowiedzi tutaj zamieszczone z netu zamieszczam w cudzysłów jak i zaznaczam kursywą podając odpowiedni link.
Człowiek całe życie się uczy a dobra rada służy jedności (dlatego pozwoliłem dopisać do tego tekstu owo uzupełnienie)
« Ostatnia zmiana: 14 Sierpień, 2022, 17:20 wysłana przez Nadaszyniak »