Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Ex-Świadek Jehowy w PYTANIU NA ŚNIADANIE 13.08.2022 r.  (Przeczytany 1964 razy)

Offline Światus

Ex-Świadek Jehowy w PYTANIU NA ŚNIADANIE 13.08.2022 r.
« dnia: 11 Sierpień, 2022, 21:03 »
Dobra wiadomość - byli Świadkowie coraz częściej zapraszani są do mediów.
Otrzymałem informacje (skąpe, jak współczesne bikini), więc dzielę się tym, co mam.

W sobotę 13 sierpnia w programie PYTANIE NA ŚNIADANIE (TVP 2) wystąpi były Świadek Jehowy.
Wywiad jest przewidziany prawdopodobnie między godz.  9.30 a 10.00.
Nie wiem, kto będzie gościem.
Przeważnie materiały wideo są później dostępne na stronie, ale lepiej obejrzeć na żywo.
« Ostatnia zmiana: 11 Sierpień, 2022, 21:10 wysłana przez Światus »
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.


Offline Gostek

Odp: Ex-Świadek Jehowy w PYTANIU NA ŚNIADANIE 13.08.2022 r.
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Sierpień, 2022, 22:38 »
Super informacja  :D
« Ostatnia zmiana: 11 Sierpień, 2022, 22:49 wysłana przez Gostek »


Offline Estera

Odp: Ex-Świadek Jehowy w PYTANIU NA ŚNIADANIE 13.08.2022 r.
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Sierpień, 2022, 23:44 »
Dobra wiadomość - byli Świadkowie coraz częściej zapraszani są do mediów (...)
W sobotę 13 sierpnia w programie PYTANIE NA ŚNIADANIE (TVP 2) wystąpi były Świadek Jehowy.

   No to znów zrobi się gorąco dla kierownictwa nadarzyńskiego >:D
   Zapewne (tak myślę) redakcja programu  ... "Pytania na Śniadanie" :-* :-* ... wystosowała zaproszenie do kogoś z BO w Polsce.
   Ale jak zwykle nikt się z tych  ... "pół-boskich autorytetów" ... nie pojawi, żeby bronić organizacji.
   Co jest w wielu przypadkach oczywistym postępowaniem kierownictwa sekt.
   Bardzo boją się konfrontacji w takich sytuacjach.
   A co? Niech Jehowa broni się sam!!! ;)
   Choć logika nakazywałaby zajęcie pozycji obronnej, skoro ktoś szerzy ewidentne kłamstwa tak publicznie w tym przypadku osoby, które stamtąd wyszły.
   No ale cóż by oni powiedzieli w obliczu tak oczywistych faktów jak np.: ostracyzm, pedofilia czy ukrywanie przemocy w zborach.
   Rozrywanie więzów rodzinnych tak na żywca.


   Niedawno był wywiad z Aleksandrem i Izabelą Kociembą.
   Też nikt się nie zjawił :'( :'(
   Program PnŚ ma bardzo dużą oglądalność no i nie bez znaczenia jest to, że to zdarzenie będzie miało miejsce w sobotę.
   Gdzie oglądalność może być jeszcze większa niż w zwykłe dni tygodnia, biorąc pod uwagę, że to już weekend.
   Więcej ludzi ma wtedy czas, by spokojnie sobie przysiąść z kawką w ręku przed ekranem i sobie uważnie posłuchać.
   Następna kłoda padnie im pod nogi.
   Oj, oj, ciężko im będzie z tą służbą od drzwi do drzwi od 1 września.
   Oj, bardzo ciężko.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Roszada

Odp: Ex-Świadek Jehowy w PYTANIU NA ŚNIADANIE 13.08.2022 r.
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Sierpień, 2022, 09:06 »
Jak bym miał obstawiać, to powiedziałbym, że to Bożena:

https://sjwp.pl/ostracyzm/walka-babci-(exsj)-w-sadzie-o-kontakty-z-wnuczka/msg244890/#msg244890

Ale nie mam wiedzy...
Może Kleryk?
Tez podejmował nowe inicjatywy.


Offline PoProstuJa

Odp: Ex-Świadek Jehowy w PYTANIU NA ŚNIADANIE 13.08.2022 r.
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Sierpień, 2022, 10:39 »
A może to będzie jakiś obwodowy albo starszy zboru?
Tyle ich teraz odchodzi z organizacji ... non stop ktoś kanał zakłada na You Tube!

Nastrój wyczekiwania jak przed Zgromadzeniem  ;D


Offline Światus

Odp: Ex-Świadek Jehowy w PYTANIU NA ŚNIADANIE 13.08.2022 r.
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Sierpień, 2022, 11:07 »
Jak mówi nie taki stary dowcip: Polska reprezentacja w piłce nożnej wygrała Mundial jeszcze przed jego rozpoczęciem...
Po kilkuminutowym wywiadzie nie można spodziewać się cudów. Organizacja po nim nie upadnie, ale "kudzie ze świata" dowiedzą się czegoś więcej o niej i może uchroni to kolejnych "zainteresowanych" przed wstąpieniem w szeregi chwalców Jehowy.
Niewiem, czy są laleczki voodoo symbolizujące korporacje, ale warto wbijać szpilki, choćby dla lepszej stymulacji  :D
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.


Offline PoProstuJa

Odp: Ex-Świadek Jehowy w PYTANIU NA ŚNIADANIE 13.08.2022 r.
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Sierpień, 2022, 11:15 »
Po kilkuminutowym wywiadzie nie można spodziewać się cudów.

Jeżeli to by był kilkuminutowy wywiad z Tonym Morrisem - z Ciała Kierowniczego, który by powiedział, że rzucił Warwick i Whisky, to można by to było uznać za cud  ;D

P.S. Jako Światus nie zwróciłeś uwagi na słowa: "nastrój wyczekiwania", a to fraza którą zna każdy Świadek!  ;D


Offline Estera

Odp: Ex-Świadek Jehowy w PYTANIU NA ŚNIADANIE 13.08.2022 r.
« Odpowiedź #7 dnia: 12 Sierpień, 2022, 12:00 »
Jak bym miał obstawiać, to powiedziałbym, że to Bożena:
https://sjwp.pl/ostracyzm/walka-babci-(exsj)-w-sadzie-o-kontakty-z-wnuczka/msg244890/#msg244890
   Również obstawiam Bożenę, walczącą o kontakt z wnuczką, babcię.
   No ciekawie może może być.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Matylda

Odp: Ex-Świadek Jehowy w PYTANIU NA ŚNIADANIE 13.08.2022 r.
« Odpowiedź #8 dnia: 13 Sierpień, 2022, 09:44 »
Rzeczywiście Bożena.
Byłam przeciwna takim udrom z synem. Zmieniłam zdanie i popieram dwoma rękami. Reklamę będą mieli jehowi że hej góralu.
Skoro Bożena masz na to siłę to działaj.
Mnie już to lata i powiewa ale to nie zmienia faktu że sekciarzom należy się pokazać że Bóg który każe rozwalić rodziny a za nieposłuszenstwo będzie rozrzucał gnojowozem po polu na bank nie istnieje.
Powodzenia Bożena.


Offline PoProstuJa

Odp: Ex-Świadek Jehowy w PYTANIU NA ŚNIADANIE 13.08.2022 r.
« Odpowiedź #9 dnia: 13 Sierpień, 2022, 10:35 »
Rzeczywiście Bożena.
Byłam przeciwna takim udrom z synem. Zmieniłam zdanie i popieram dwoma rękami.

Powodzenia Bożena.

Co się takiego stało Matyldo, że zmieniłaś zdanie?


Offline Gostek

Odp: Ex-Świadek Jehowy w PYTANIU NA ŚNIADANIE 13.08.2022 r.
« Odpowiedź #10 dnia: 13 Sierpień, 2022, 11:21 »
Wg.mnie Bożenę ze względu  na jej ekstrawagancki ubior Świadkowie Jehowy odbierać będą nie za bardzo na serio.
Jej subiektywne odczucia i spory wewnątrz rodzinne mogą Swiadkowie uznać za sprawy czysto prywatne.
Chyba zrobiłaby dobrze,gdyby znalazła jakiegoś dobrego psychologa,który by pomoglby jej w tym trudnym dla niej okresie, bo widać, że jest wulkanem emocji..


Offline PoProstuJa

Odp: Ex-Świadek Jehowy w PYTANIU NA ŚNIADANIE 13.08.2022 r.
« Odpowiedź #11 dnia: 13 Sierpień, 2022, 12:24 »
Wg.mnie Bożenę ze względu  na jej ekstrawagancki ubior Świadkowie Jehowy odbierać będą nie za bardzo na serio.
Jej subiektywne odczucia i spory wewnątrz rodzinne mogą Swiadkowie uznać za sprawy czysto prywatne.
Chyba zrobiłaby dobrze,gdyby znalazła jakiegoś dobrego psychologa,który by pomoglby jej w tym trudnym dla niej okresie, bo widać, że jest wulkanem emocji..

Gostku czy przyjdziesz na wywiad na różowo, na biało, na czarno czy na szaro, to i tak Świadkowie uważają, że z "odstępcami" jest coś nie tak! Ich największym przewinieniem jest to, że ośmielili się opuścić "matkę organizację".
Bożena jest artystką, maluje obrazy. Ma chodzić w worze pokutnym? Owszem, chodziła, jak należała do organizacji. Bo tam jest dress code jak w każdej korporacji. Ale nawet już korporacje stają się pod tym względem bardziej luzackie.

W programie Tomasz Kammel zaprosił przedstawicieli Świadków do tego, aby przybyli i przedstawili swoje stanowisko.
Jestem ciekawa czy te "smutne krawaty" się pojawią (ale na 99,9999% wiem, że nie przyjdą).

Bożena ma 4 dzieci, z czego 3 się do niej nie odzywa. Dodatkowo nigdy nie widziała na żywo swojej już rocznej wnuczki. W tej sytuacji chyba jest normalne, że człowiek jest pełen emocji!



Offline Matylda

Odp: Ex-Świadek Jehowy w PYTANIU NA ŚNIADANIE 13.08.2022 r.
« Odpowiedź #12 dnia: 13 Sierpień, 2022, 13:33 »
Co się takiego stało Matyldo, że zmieniłaś zdanie?

Zupełnie nic.
Znaczy u mnie nic. Za to chociaż uważam tak jak Gostek że Bożena jest nazbyt ekstawagancka jak dla jehowych. To wyszła z sekty dla siebie a nie żeby coś udowadniać innym, trudno więc żeby wbrew swojej kolorowej naturze chodziła w worze po kartoflach.
Nadal uważam że Bożena osiągnie w kontaktach z synem odwrotny skutek. Chociaż jeśli się jednak mylę to chętnie to odszczekam. Za to zrobi dobra robotę dla pewnie kilku innych osób które  przejrzą dzięki niej na oczy. No i napsuje krwi głupim jehowcom.
Pisiory właśnie się zabrały za ustawę o zakazie obrazy uczuć religijnych. Tak że jeszcze chwila i takie Matyldy jak ja z niewyparzonym ryjem będą zamykać do więzienia. Za obraze uczuć, tfu, religijnych. Może to się stało, skoro pytasz😊
 Czyli w skrócie, kto ma siłę niech walczy puki można.


Offline PoProstuJa

Odp: Ex-Świadek Jehowy w PYTANIU NA ŚNIADANIE 13.08.2022 r.
« Odpowiedź #13 dnia: 13 Sierpień, 2022, 15:15 »
Nadal uważam że Bożena osiągnie w kontaktach z synem odwrotny skutek.

Skoro obecnie syn nie pokazuje Bożenie na oczy jej wnuczki, nie utrzymuje z nią żadnych kontaktów i nie wpuszcza jej za próg, to odwrotny skutek będzie taki, że pokaże jej wnuczkę i wpuści do domu?!   ???

Najsmutniejsze jest to, że dzieci szybko rosną i nie da się cofnąć czasu... więc Bożenka już wnuczki - noworodka i niemowlęcia przytulić nie może, ale może chociaż kiedyś przytuli roczną wnuczkę?

Znam sporo Świadków którzy mieli wykluczonych członków rodziny. I nie każdy z nich tak obsesyjnie trzymał się zakazu niewolnika żeby nie utrzymywać kontaktów z członkami rodziny. Są chyba jakieś granice?! Ten syn może nie rozmawiać z matką jeśli tak wielce chce usłuchać niewolnika... ale żeby własne dziecko ograbiać z kontaktu z babcią?!
No teraz już Polska o tym usłyszała... Może syn skusi się żeby przyjść do TV albo ktoś z Nadarzyna? Zaproszenie dostali. Niech wyjaśnią tę sytuację widzom!




Offline Matylda

Odp: Ex-Świadek Jehowy w PYTANIU NA ŚNIADANIE 13.08.2022 r.
« Odpowiedź #14 dnia: 13 Sierpień, 2022, 16:50 »
Nooooo wątpię żeby się ktoś skusił na, telewizyjne występy.

Skutek odwrotny do zamierzonego. To znaczy że Bożena zamierza osiągnąć kontakty z wnuczką i nawet jak je otrzyma albo tymbardziej jak otrzyma to syn się wścieknie i zaprze.
Tak ja myślę.
Tak zrobiła moja rodzina. Dopóki się godziłam na ich upokarzajace warunki to jakoś to trwało, 30 lat. Jak się wściekłam i powiedziałam dosyć. Mam swoje prawa. To oni mi na każdym kroku pokazują w którym miejscu mogę ich w dupę pocałować. Włącznie z tym że uniemozliwili mi, w białych rękawiczkach, udział w pogrzebie mojej prawie stu letniej babci, która mnie wychowała i która świadkiem nie była.
No i co?
Przecież babcia już nie zmartwychwstanie żebym ją mogła pożegnać. Nawet jak bym miała 6 wyroków sądów.
No i kto wygrał?
Fanatyczny, chory, jehowicki beton.
Dlatego ja optymistka nie jestem.
Popieram za to każdą należną tej sekcie, reklamę.