Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Walka babci (exŚJ) w Sądzie o kontakty z wnuczką  (Przeczytany 4208 razy)

Offline Matylda

Odp: Walka babci (exŚJ) w Sądzie o kontakty z wnuczką
« Odpowiedź #60 dnia: 27 Czerwiec, 2022, 21:49 »
Jeżeli już o ścisłość chodzi to ja widzę większy sens gdyby Bożena powołując się na kodeks rodzinny i opiekuńczy, pozwala swojego syna o to że nie przestrzega prawa i zasad współżycia społecznego. Przez to że nie okazuje matce należnego szacunku i wsparcia, w tym Uniemożliwia jej, babci, widzenia z wnuczka.
Można by wtedy argumentować że zaślepienie zasadami szkodliwej sekty Popycha go do zachowań niezgodnych z prawem, że to działa na szkodę starej 😎matki.
Tylko po pierwsze,  trzeba by chyba mieć nieskazitelnie czyste sumienie wkwestii wcześniejszych relacji rodzinnych.
Po drugie, to co zwykle, z niewolnika nie ma pracownika.
Tak więc najlepszą opcją będzie czas i polubowne załatwienie.
Moim zdaniem wnoszenia do sądu rodzinnego o ustalenie kontaktów z babci z niemowlakiem jest najgłupszym pomysłem. Skazanym na porażkę.


Offline Fantom

Odp: Walka babci (exŚJ) w Sądzie o kontakty z wnuczką
« Odpowiedź #61 dnia: 27 Czerwiec, 2022, 22:13 »
  Bożena z tego co zrozumiałem nie ma zamiaru pozwać syna, jedynie chce ustalić sądownie widzenia z wnuczką. Nie zależy jej na budowaniu relacji z synem, bo jak wiemy prawdopodobnie to syn sam zerwał te relacje na podstawie wskazówek CK. Czas na polubowne załatwienie był. To syn nie skorzystał z tej możliwości( wersja Bożeny).

 @Matylda Nie wiem czy miałaś okazję sama brać udział w sądowym ustalaniu widzeń. Przeczytaj prawo rodzinne odnośnie kontaktów. Babcia musiałaby mieć poważne zarzuty, aby takich widzeń sąd jej odmówił.
 Jeżeli jest tak jak opisuje to Bożena, to sąd przyklepie widzenia. Najgłupszym posunięciem będzie jak babcia odpuści widzenia. To jej potomek. Przekonania sekciarskie syna nie mogą pozbawić jej do tego prawa. Porażką będzie kiedy wnuczka nie będzie znała babci. Bo zazwyczaj tak to wygląda. Po latach jak wnuczka spotka babcię, to będzie dla niej jak obca osoba. To jest dla Ciebie bardziej normalne ? Sąd będzie patrzeć na relacje babcia-wnuczka, a nie na relację babcia-syn.
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline Siedemtwarzy

Odp: Walka babci (exŚJ) w Sądzie o kontakty z wnuczką
« Odpowiedź #62 dnia: 28 Czerwiec, 2022, 10:14 »
Taki tam wypis co sąd  bedzie brał pod uwagę , chcac udzielić dziadkom mozliwości opieki lub widywania się.

Podejmując decyzję o wydaniu Orzeczenia, sąd przede wszystkim kieruje się dobrem dziecka. Rozważa przede wszystkim:

Życzenia i odczucia dziecka.
Potrzeby fizyczne i psychiczne dziecka.
Prawdopodobny wpływ decyzji sądu na dziecko.
Wiek, płeć i pochodzenie dziecka, a także inne ważne cechy.
Każde niebezpieczeństwo, na jakie może być narażone dziecko.
Zdolność rodziców lub opiekunów do spełniania potrzeb dziecka.
Uprawnienia sądu.
Sąd rozważy również, czy niewydanie orzeczenia jest odpowiednie w danych okolicznościach.


Offline PoProstuJa

Odp: Walka babci (exŚJ) w Sądzie o kontakty z wnuczką
« Odpowiedź #63 dnia: 20 Lipiec, 2022, 14:47 »
Dzisiaj, tj. 20 lipca 2022 odbyła się rozprawa w sądzie w Katowicach (Bożena mówi o tym w swoim najnowszym filmiku). Kolejna rozprawa ma odbyć się w okolicach grudnia br., ale Bożena w ciągu najbliższego tygodnia (najpóźniej chyba do wtorku 26.07) musi dostarczyć do sądu papierowe wersje Strażnic i książek. Jeśli ktoś takie posiada i może je szybko Bożenie przesłać, to tutaj są dane do niej (podane również pod jej filmikiem):
mail: btrojanowska63@gmail.com
tel.: 517 521 341
Paczkomat InPost (na który można wysłać publikacje) KAT79M

Chodzi o publikacje:

- Strażnica 15 styczeń 2013 (2 sztuki)
- Strażnica 15 kwiecień 2012 (1 sztuka)
- Strażnica 15 lipiec 2011 (1 sztuka)
- Strażnica 15 listopad 2014 (1 sztuka)

Książki:
Proroctwo Izajasza cz. 1
Trwajcie w miłości Bożej
Prowadzenie rozmów na podstawie Pism


Offline Roszada

Odp: Walka babci (exŚJ) w Sądzie o kontakty z wnuczką
« Odpowiedź #64 dnia: 20 Lipiec, 2022, 15:47 »
Oj to widzę, że sądy daleko w tyle...
Wszystkie te publikacje są w wersji elektronicznej na jworgu, a te od 2011 r. w PDF.
Ale w sądach pracują wg starych metod.

Przykład Strażnica 15 lipca 2011 r.:

https://www.jw.org/pl/biblioteka/czasopisma/w20110715/


Offline PoProstuJa

Odp: Walka babci (exŚJ) w Sądzie o kontakty z wnuczką
« Odpowiedź #65 dnia: 20 Lipiec, 2022, 18:08 »
Oj to widzę, że sądy daleko w tyle...
Wszystkie te publikacje są w wersji elektronicznej na jworgu, a te od 2011 r. w PDF.
Ale w sądach pracują wg starych metod.

Przykład Strażnica 15 lipca 2011 r.:

https://www.jw.org/pl/biblioteka/czasopisma/w20110715/

No dokładnie tak jest, że sądy są w epoce maszyn do pisania! Życzą sobie oryginalnych publikacji - wydrukowanych, w formie papierowej! I to w ciągu tygodnia!


Offline Estera

Odp: Walka babci (exŚJ) w Sądzie o kontakty z wnuczką
« Odpowiedź #66 dnia: 13 Sierpień, 2022, 20:25 »
   Walcząca babcia w   ... "Pytaniu na Śniadanie" ...
   https://sjwp.pl/index.php?topic=11379.msg245903#msg245903
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Estera

Odp: Walka babci (exŚJ) w Sądzie o kontakty z wnuczką
« Odpowiedź #67 dnia: 04 Grudzień, 2022, 23:10 »
   Jest wspaniała wiadomość w tej sprawie.
   Bożenka ma odwiedziny u swojej wnusi Zuzi.
   https://www.youtube.com/@63skarb/community

Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Opatowianin

Odp: Walka babci (exŚJ) w Sądzie o kontakty z wnuczką
« Odpowiedź #68 dnia: 05 Grudzień, 2022, 00:17 »
SUPER!!!  :) :) :) :) :)


Offline NNN

Odp: Walka babci (exŚJ) w Sądzie o kontakty z wnuczką
« Odpowiedź #69 dnia: 06 Grudzień, 2022, 00:23 »

 636 wyświetleń  Nadawane na żywo 3 gru 2022

  Dzień dobry Kochani 😁 SPRAWA SĄDOWA WYGRANA 💪🏻❤️

 Pierwsze 50 min jest niestety wycięte, ponieważ nie udało mi się za pomocą programu, zamazać twarzyczki Zuzi na obrazie. Miało to związek oczywiście z telefonem syna, by nie upubliczniać jej wizerunku. Na LIVE w tle, na ścianie, portret Zuzi w kwiecie Lotosu( twarz zasłonięta)
 LIVE - Temat: PSYCHOMANIPULACJE "Ludzie będący w sekcie nie mają świadomości, że są w sekcie" - na tym właśnie polega psychomanipulacja ;)

 Dzwońcie do mnie i opowiadajcie SWOJE historie. Są ważne, ponieważ ochronią innych przed wstąpieniem do tak destrukcyjnej grupy, a także pomogą innym, radzić sobie w codziennym życiu. Jestem WAM niezmiernie wdzięczna za komentarze, lajki i subskrypcje :))


Miałem to szczęście, że odsłuchałem te 50 minut, jeszcze gdy trwało nagranie, które Bożenka wycięła.
« Ostatnia zmiana: 06 Grudzień, 2022, 00:35 wysłana przez NNN »
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!
Droga jest mi moja wolność.


Offline Siedemtwarzy

Odp: Walka babci (exŚJ) w Sądzie o kontakty z wnuczką
« Odpowiedź #70 dnia: 06 Grudzień, 2022, 11:25 »
Serio, nagrała wizytę u wnuczki i upubliczniła???


Offline Estera

Odp: Walka babci (exŚJ) w Sądzie o kontakty z wnuczką
« Odpowiedź #71 dnia: 06 Grudzień, 2022, 12:34 »
Serio, nagrała wizytę u wnuczki i upubliczniła???
   Skąd Ty wziąłeś taką informację?
   Czegoś chyba nie zrozumiałeś, bo jeszcze żadna wizyta u wnuczki się nie odbyła.
   Chodziło o obraz z twarzą Zuzi na ścianie, który Bożenka namalowała, a którego syn i synowa nie chcieli przyjąć w prezencie.
   Dokładnie tak, jak tu niżej zostało to opisane.
   
Dzień dobry Kochani 😁 SPRAWA SĄDOWA WYGRANA 💪🏻❤️
Pierwsze 50 min jest niestety wycięte, ponieważ nie udało mi się za pomocą programu, zamazać twarzyczki Zuzi na obrazie.
Miało to związek oczywiście z telefonem syna, by nie upubliczniać jej wizerunku.
Na LIVE w tle, na ścianie, portret Zuzi w kwiecie Lotosu( twarz zasłonięta)
   Nikt nie nagrywał żadnej wizyty.
« Ostatnia zmiana: 06 Grudzień, 2022, 12:46 wysłana przez Estera »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.