Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: ... Jak powinna wyglądać prawdziwa ... PRZYJAŹŃ? ...  (Przeczytany 2731 razy)

Offline Estera

... Jak powinna wyglądać prawdziwa ... PRZYJAŹŃ? ...
« dnia: 09 Czerwiec, 2022, 22:08 »


                             9 czerwca to ... "DZIEŃ PRZYJACIELA" ...
                     https://joannapachla.com/kultura/cytaty-o-przyjazni-37-prawd-na-trudne-czasy/


  "Przyjaciele odgrywają w naszym życiu ogromną rolę. Potrzebujemy ich życzliwości, wsparcia, zaufania, a bywa, że i obiektywnej krytyki.
   Przyjaciół łączą wspólne zainteresowania, sposób postrzegania świata i piękne wspomnienia.
   Jest wiele modelów przyjaźni – od takiej, w której bliscy sobie ludzie spędzają razem każdą chwilę po taką,
   w której czujemy serdeczną obecność przyjaciela, nawet jeśli jest nieoczywista i milcząca."

   O prawdziwą przyjaźń może być naprawdę trudno.
   Ale wystarczy mieć nawet jednego wiernego, a wprowadzi on do naszego życia wiele radości.
   Mając dwóch, możemy czuć się naprawdę szczęśliwym.
   A mając trzech, to prawie niemożliwe.
   Pewne przysłowie mówi tak:

  "Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić.
   Nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć.
   Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem."



   Co Wy sądzicie o przyjaźni?
   Jak Wam udaje się po wyjściu z tej "ala" boskiej organizacji odnaleźć prawdziwych przyjaciół?
   Jak sobie radzicie towarzysko, po doznaniu ostracyzmu tej głoszącej miłość braterską organizacji?
   Zapraszam do dyskusji.




   
« Ostatnia zmiana: 09 Czerwiec, 2022, 22:42 wysłana przez Estera »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5142
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: ... Jak powinna wyglądać prawdziwa ... PRZYJAŹŃ? ...
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Czerwiec, 2022, 22:51 »
(17): Jeszcze raz zaprzysiągł Jonatan Dawida w imię wielkiej miłości ku niemu, kochał go bowiem jak samego siebie. [Biblia Tysiąclecia V, 1Sm 20]
(32): Odpowiedział Jonatan ojcu swemu, Saulowi, pytaniem: Dlaczego ma umierać? Cóż uczynił? (33): Wtedy Saul rzucił w niego dzidą, aby go przebić. W ten sposób poznał Jonatan, że taki jest zamiar ojca, by Dawida uśmiercić. [Biblia Tysiąclecia V, 1Sm 20]  - to jest wzór prawdziwej przyjaźni!!
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 6 000
  • Polubień: 8491
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: ... Jak powinna wyglądać prawdziwa ... PRZYJAŹŃ? ...
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Czerwiec, 2022, 00:08 »
(17): Jeszcze raz zaprzysiągł Jonatan Dawida w imię wielkiej miłości ku niemu, kochał go bowiem jak samego siebie. [Biblia Tysiąclecia V, 1Sm 20]
(32): Odpowiedział Jonatan ojcu swemu, Saulowi, pytaniem: Dlaczego ma umierać? Cóż uczynił? (33): Wtedy Saul rzucił w niego dzidą, aby go przebić. W ten sposób poznał Jonatan, że taki jest zamiar ojca, by Dawida uśmiercić. [Biblia Tysiąclecia V, 1Sm 20]  - to jest wzór prawdziwej przyjaźni!!
wytłuszczenie osobiście dodałem
(mtg): powyższe stwierdzenie uważam, że Jonatan z Dawidem to związek homo ....  , natomiast Saul hetoro ... chciał zabić wynaturzonego Jonatana ( przyjaźń a miłość to pewna różnica)  >:D


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4064
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Odp: ... Jak powinna wyglądać prawdziwa ... PRZYJAŹŃ? ...
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Czerwiec, 2022, 00:37 »
Jak sobie radzicie towarzysko, po doznaniu ostracyzmu tej głoszącej miłość braterską organizacji?

Przyjaźnie w Organizacji często są dlatego, że spotykasz określony typ ludzi tydzień w tydzień, latami. To coś podobnego jak przyjaźnie z podstawówki, niektóre są bardzo trwałe, inne kończą się tuż po zakończeniu szkoły. Zresztą w przypadku niektórych to prawie to samo co przyjaźnie szkolne, jeśli byli w organizacji od dziecka.

Później człowiek dojrzewa, znajomości zamieniają się na relacje z pracy, a jak komuś trafi się rodzina i dzieci, to podobno często nie ma już na nic czasu.

Nie uważam, żeby relacje z Organizacji charakteryzowały się znacząco inną dynamiką niż wszystkie pozostałe. Może wyłączając, że potrafią być bardziej powierzchowne, pokazowe i kruche.


Offline Storczyk

Odp: ... Jak powinna wyglądać prawdziwa ... PRZYJAŹŃ? ...
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Czerwiec, 2022, 10:56 »
"Lepszy znany wróg niż fałszywy przyjaciel"
Nie wierzę w żadną przyjaźń.
 Można ryzykować, ale trzeba liczyć się z rozczarowaniem   :)





Offline Sinéad

Odp: ... Jak powinna wyglądać prawdziwa ... PRZYJAŹŃ? ...
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Czerwiec, 2022, 15:55 »
W orgu nie ma przyjaciół, są tylko znajome twarze. Amen.

Więcej przyjaznych słów usłyszałam od pimo i za to dziekuję 👍
« Ostatnia zmiana: 10 Czerwiec, 2022, 15:57 wysłana przez Sinéad »
2018 - p.i.m.o.


Offline Sebastian

Odp: ... Jak powinna wyglądać prawdziwa ... PRZYJAŹŃ? ...
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Czerwiec, 2022, 17:32 »
przyjaźnie nawiązują się między ludźmi o podobnym stanie rodzinnym i podobnym stanie majątkowym dążącymi do podobnego celu

gdy zmienia się (pozytywnie lub negatywnie) twój stan majątkowy lub twój stan rodzinny albo gdy zaczynasz dążyć do innych celów życiowych to i przyjaźnie przemijają
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Estera

Odp: ... Jak powinna wyglądać prawdziwa ... PRZYJAŹŃ? ...
« Odpowiedź #7 dnia: 10 Czerwiec, 2022, 20:15 »

   Osobiście uważam, że można wspomnieć tu o cechach, bez których o prawdziwej przyjaźni nie można mówić.
   Prawdziwą przyjaźń powinna cechować przede wszystkim ...
                                               ... lojalność i zaufanie  :-* :-* ...
   Jeśli tego nie ma, nie ma również mowy o tej prawdziwej przyjaźni.
   Idąc za ciosem, przychylałabym się do takiego fajnego stwierdzenia, które ktoś wymyślił.
   I które mi się podoba.


   "Przyjaciel, to taki człowiek, który wie o Tobie wszystko, a jednak nie przestaje Cię lubić!"

 
   Jakoś mniej więcej tak to brzmiało.
   Oczywiście, przyjaźń a zwykła znajomość, to są dwie różne sprawy.
   To prawda, że w organizacji śj trudno jest o dobrą, bezwarunkową przyjaźń.
   Bo jak niejeden z nas mógł się przekonać, że jak przestaje się być śj, to kończą się wszelkie przyjaźnie.
   A nawet jak już przestajesz być mniej aktywny w życiu zboru, czujesz, że Cię dystansują.
   Uprawiają taki niepisany ostracyzm.
   Nie jesteś wykluczony, ale jednak spychają Cię na margines.
   I myślę, że to są chyba bardzo wyjątkowe sytuacje, że tam można znaleźć prawdziwą przyjaźń.
   Osobiście, na taką trafiłam.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4064
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Odp: ... Jak powinna wyglądać prawdziwa ... PRZYJAŹŃ? ...
« Odpowiedź #8 dnia: 10 Czerwiec, 2022, 21:08 »
przyjaźnie nawiązują się między ludźmi o podobnym stanie rodzinnym i podobnym stanie majątkowym dążącymi do podobnego celu
gdy zmienia się (pozytywnie lub negatywnie) twój stan majątkowy lub twój stan rodzinny albo gdy zaczynasz dążyć do innych celów życiowych to i przyjaźnie przemijają

A sekty i grupy religijne się z tych reguł - całkiem rozsądnych zresztą - nieco nie wyłamują?


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5142
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: ... Jak powinna wyglądać prawdziwa ... PRZYJAŹŃ? ...
« Odpowiedź #9 dnia: 10 Czerwiec, 2022, 21:10 »
wytłuszczenie osobiście dodałem
(mtg): powyższe stwierdzenie uważam, że Jonatan z Dawidem to związek homo ....  , natomiast Saul hetoro ... chciał zabić wynaturzonego Jonatana ( przyjaźń a miłość to pewna różnica)  >:D
[/b][/size]

Dawid miał kilka żon, min córkę Saula. Z tych kobiet miał dzieci. Jonatan także posiadał żonę i z nią syna - Mefiboszeta. Trochę to stoi w sprzeczności, z tym co piszesz.
Jest jeszcze inna możliwość jak w armii greckiej. Gdzie młody narybek posiadał swego mentora w wojsku, który wprowadzał go nie tylko w arkana sztuki wojennej.
Jeżeli chodzi o Dawida i Jonatana, to nie wykluczam, że były to bratnie dusze.
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Sebastian

Odp: ... Jak powinna wyglądać prawdziwa ... PRZYJAŹŃ? ...
« Odpowiedź #10 dnia: 10 Czerwiec, 2022, 21:22 »
A sekty i grupy religijne się z tych reguł - całkiem rozsądnych zresztą - nieco nie wyłamują?
na tym najbardziej ogólnie zarysowanym poziomie, który opisałem? NIE!

sekty po prostu "po swojemu" definiują ów "wspólny cel"

jeśli dużo głosisz jako pionier i twój kolega dużo głosi jako pionier to zaprzyjaźnicie się
jeśli kolega nadal dużo głosi jako pionier a ty zakończysz służbę pionierską i np. pójdziesz studiować na wyższej uczelni to wtedy wasza przyjaźń przeminie

podobnie jeśli nagle stracisz pracę i staniesz się biedny: zmienił się Twój stan majątkowy (negatywnie) i przyjaciele zniknęli bo zaczęli tobą pogardzać

podobnie jeśli nagle zapłodnisz i poślubisz córkę miejscowego milionera i staniesz się bogaty: zmienił się Twój stan majątkowy (pozytywnie) i też przyjaciele też zniknęli (bo nagle każdy od ciebie chciał pożyczania pieniędzy na wieczne oddaj i wszyscy obrazili się że jesteś skąpy)


Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Sebastian

Odp: ... Jak powinna wyglądać prawdziwa ... PRZYJAŹŃ? ...
« Odpowiedź #11 dnia: 10 Czerwiec, 2022, 22:11 »
uważam, że Jonatan z Dawidem to związek homo
Dawid miał kilka żon, min córkę Saula. Z tych kobiet miał dzieci. Jonatan także posiadał żonę i z nią syna - Mefiboszeta.
Każdy z was opisuje tylko część zagadnienia,

jak pogodzić te (tylko _pozornie_ sprzeczne) informacje? Rozwiązanie jest prościuteńkie...

wg mnie, Jonatan był biseksualny oraz Dawid był biseksualny.

oddajmy głos Dawidowi, który w Biblii otwarcie zadeklarował swój biseksualizm: „Jonatanie (...) więcej ceniłem twą miłość niżeli miłość kobiet” (2 Samuela 1:26)

Innymi (łatwiejszymi do zapamiętania) słowami rzecz ujmując: „Aby życie Dawida miało smaczek, raz dziewczyna, raz chłopaczek, ale (ceniąc _obydwie_ przyjemności) Dawid _preferował_ chłopca o imieniu Jonatan”
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5142
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: ... Jak powinna wyglądać prawdziwa ... PRZYJAŹŃ? ...
« Odpowiedź #12 dnia: 10 Czerwiec, 2022, 22:28 »
Każdy z was opisuje tylko część zagadnienia,

jak pogodzić te (tylko _pozornie_ sprzeczne) informacje? Rozwiązanie jest prościuteńkie...

wg mnie, Jonatan był biseksualny oraz Dawid był biseksualny.

oddajmy głos Dawidowi, który w Biblii otwarcie zadeklarował swój biseksualizm: „Jonatanie (...) więcej ceniłem twą miłość niżeli miłość kobiet” (2 Samuela 1:26)

Innymi (łatwiejszymi do zapamiętania) słowami rzecz ujmując: „Aby życie Dawida miało smaczek, raz dziewczyna, raz chłopaczek, ale (ceniąc _obydwie_ przyjemności) Dawid _preferował_ chłopca o imieniu Jonatan”
[/b][/size]

Hehehe spodziewałem się takiego argumentu więc napisałem ,,Jest jeszcze inna możliwość jak w armii greckiej. Gdzie młody narybek posiadał swego mentora w wojsku, który wprowadzał go nie tylko w arkana sztuki wojennej". Mogę także przytoczyć Stanisława Grzesiuka, który będąc w obozie koncentracyjnym spotkał się z zachowaniami seksualnymi wśród więźniów. Na jego pytanie dlaczego to robi, otrzymał odpowiedź ,, co mi szkodzi, dziecka mi nie zrobi".
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Sebastian

Odp: ... Jak powinna wyglądać prawdziwa ... PRZYJAŹŃ? ...
« Odpowiedź #13 dnia: 10 Czerwiec, 2022, 22:39 »
współcześnie (jeszcze do niedawna) dbano (opierając się na stereotypach) aby "zniewieściali" mężczyźni w wojsku nie służyli

w Polsce Ludowej homoseksualista otwarcie deklarujący swój homoseksualizm nie miał szans na karierę w Ludowym Wojsku Polskim

dlatego Twoimi informacjami o _armii_ greckiej jestem nieco zdziwiony, ale... nie zaprzeczam, bo tematu bliżej nie znam
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5142
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: ... Jak powinna wyglądać prawdziwa ... PRZYJAŹŃ? ...
« Odpowiedź #14 dnia: 10 Czerwiec, 2022, 22:45 »
Grzesiuk nie jest taki odległy, a władza ludowa to oczywiście inny wymiar. Muszę uzupełnić informację, chodzi o starożytnych Greków. Sorry umknęło mi!!
« Ostatnia zmiana: 10 Czerwiec, 2022, 22:57 wysłana przez Gandalf Szary »
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,