Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Witam wszystkie siostry i braci!  (Przeczytany 3178 razy)

Offline Gremczak

Odp: Witam wszystkie siostry i braci!
« Odpowiedź #30 dnia: 29 Kwiecień, 2022, 23:23 »
Ale Ty tylko wierzysz ,czy wiesz.


Offline JW

Odp: Witam wszystkie siostry i braci!
« Odpowiedź #31 dnia: 29 Kwiecień, 2022, 23:35 »
Jedno nie wyklucza drugiego  :)


Offline Gremczak

Odp: Witam wszystkie siostry i braci!
« Odpowiedź #32 dnia: 29 Kwiecień, 2022, 23:55 »
To jak ja wierze w Węża Mega 9,że to on jest Bogiem i sprawca wszystkiego dobrego To tak na prawdę jest?


Offline Turbulent_Business

Odp: Witam wszystkie siostry i braci!
« Odpowiedź #33 dnia: 30 Kwiecień, 2022, 09:06 »
OK, dla Ciebie będzie:

https://berejczycy.pl/pl/mateusza24/mateusza-24-1

13 artykułów na podstawie pana Kanadyjczyka. Oglądałem, z częścią się w ogóle nie zgadzam, ale jego pomysły i tak są lepsze niż pomysły strażnicy(pomijam fakt że nie zgadzam się z natchnieniem przekazu niezależnie od interpretacji, jego filmy pomogly mi wyrwac sie metnlanie z org).

O Bibli jako takiej nie będę Ci pisał, no chyba że zapytasz to odpowiem tak jak mysle:)
Lepsze sa pytania bez odpowiedzi, niz odpwiedzi ktorych nie mozna zakwestionowac


Offline accurate

  • Pionier
  • Wiadomości: 577
  • Polubień: 1142
  • Kłamstwo obiegnie cały świat, zanim prawda zdąży..
Odp: Witam wszystkie siostry i braci!
« Odpowiedź #34 dnia: 30 Kwiecień, 2022, 09:14 »
Dorosły człowiek żyje wtedy kiedy najważniejsze sprawy wartości zasady są zgodne z tym co czuje i myśli wtedy dopiero zaczyna żyć dla mnie twoja opowieść to zaczynasz życie pewnie ten proces potrwa długo dla pocieszenia może niekoniecznie swojego są osoby które czują to co Ty ale rozstały się z całą rodziną często zostały odrzucone przez mężów żony dzieci żeby zostać Świadkami Jehowy a po latach spotykają się ze stanem emocjonalnym takim jak masz ty czyli zaczynają w to wszystko wątpić i otwierać oczy także będzie dobrze spokojnie czas swoje robi
Kłamstwo obiegnie cały świat zanim prawda zdąży włożyć buty a ludzie uwierzą we wszystko co odkryli np.amerykańscy naukowcy a mocniej gdy to bedzie łaciną hebrajskim greką ważne żeby brzmiało powaznie


Offline JW

Odp: Witam wszystkie siostry i braci!
« Odpowiedź #35 dnia: 30 Kwiecień, 2022, 10:19 »
To jak ja wierze w Węża Mega 9,że to on jest Bogiem i sprawca wszystkiego dobrego To tak na prawdę jest?


Co ma Bóg do jakichś wymyślonych historyjek dla żartów?
Nie wiem do czego zmierzasz? Jak chcesz udowodnić, że Boga nie ma to nie ma co gadać. Nie uda Ci się  :)


Offline Roszada

Odp: Witam wszystkie siostry i braci!
« Odpowiedź #36 dnia: 30 Kwiecień, 2022, 10:22 »

Co ma Bóg do jakichś wymyślonych historyjek dla żartów?
Nie wiem do czego zmierzasz? Jak chcesz udowodnić, że Boga nie ma to nie ma co gadać. Nie uda Ci się  :)
Takich jak Gremczak po prostu blokuj i jego bredni nie będziesz widział. No chyba że ktoś będzie uważał, że warto go zacytować. ;D


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 965
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Witam wszystkie siostry i braci!
« Odpowiedź #37 dnia: 30 Kwiecień, 2022, 11:12 »
(mtg): Co poniektórzy odbierają negatywnie GREMCZAK-a, ale On sprytnie manipuluje w postach więc proszę z uwagą czytać te posty, a sam odkryjesz, że pisze inteligentnie zachowując ukryte sedno spraw.   


Offline blossom

Odp: Witam wszystkie siostry i braci!
« Odpowiedź #38 dnia: 30 Kwiecień, 2022, 11:35 »
Kiedyś wyczytałam że podobno Biblia Gdańska jest najwierniejsza (kiedyś była podobno zakazana przez kościół katolicki więc coś jest na rzeczy :)) ) i jej uwspółcześniona wersja. Do porównywania wersetów służy np aplikacja na telefon MyBible, jest tam tez dużo różnych komentarzy. Największy zasób jest w języku angielskim. Na komputer od światusów dowiedziałam się o rbible. Plus korzystam z https://biblia.oblubienica.eu/ - przekład interlinearny nowego testamentu - bardzo pomocny! Można wyszukiwać dane słowa po kodzie Stronga, na stronie biblia-online.pl podobnie można porównywać wersety w różnych przekładach i słowa po kodzie Stronga :) pomogło mi to np sprawdzić że faktycznie wszędzie gdzie występuje słowo „czcić” odnośnie Boga jest przetłumaczone jako czcić w PNŚ natomiast tam gdzie to samo słowo zastosowane jest odnośnie Jezusa już PNŚ przeinaczył na „oddawać hołd”. Ot taka mała manipulacja tekstem.


Offline Trinity

Odp: Witam wszystkie siostry i braci!
« Odpowiedź #39 dnia: 30 Kwiecień, 2022, 11:37 »
 cześć JWj
ja nie wierzę Bilii, ani Bogu opisanemu w niej. może jest a może go niema? nie wiem i już mnie to nie interesuje.
mimo to, albo przez to odczuwam ogromny sens. taki którego nie czułam w orgu.
gdy zdiełam z siebie jarzmo świadka wtedy dopiero poczułam się lekko.
możliwe że to jarzmo o którym mówił JCh jest lekkie a tylko ciało kierownicze dołożyło ciężarów? nie wiem.
każdy z nas jest inny i na innym poziomie duchowym, intelektualnym, emocjonalnym.
i można wierzyć w węża można wierzyć w Boga Jahwe whatever.
powinniśmy mieć tolerancję dla każdego, byleby nie tolerować zła i krzywdzenia innych.
po co od razu blokować kogokolwiek 🤔 ?
trzeba żyć cieszyć się, zwłaszcza w majówkę 😉

wracając do twoich rozterek
przykład z niewolnikiem,  jest ok.
można też przeczytać kontekst wersetów z Rzymian
gdzie jest mowa o wzywaniu imieniu Pana.
tu się kłania Roszada on jest najlepszy w to.

niektórzy wylatują z orga z hukiem inni wycofują się rakiem,
a jeszcze są tacy co obniżają loty żeby ich radar nie widział.

w moim przypadku ta trzecia opcja się najlepiej sprawdza bo również mam w orgu
rodzinę i przyjaciół ( tzw) bo już nie chcę mi się z nimi przebywać bo nic do nich
nie przemawia. tak że jestem letnia w orgowskiej nomenklaturze 😆
i nie dość że jestem szczęśliwsza to już mi to lata co inni o mnie pomyślą.
czego ci z całego serca życzę.
a twoja ładniejsza połowa jaki ma status?


« Ostatnia zmiana: 30 Kwiecień, 2022, 11:41 wysłana przez Trinity »


Offline PoProstuJa

Odp: Witam wszystkie siostry i braci!
« Odpowiedź #40 dnia: 30 Kwiecień, 2022, 12:50 »
Witaj JW na nowej... odstępczej drodze :)

Przechodzisz właśnie proces wybudzenia.
Nie jest to do końca miłe uczucie, gdy człowiek zdaje sobie sprawę, że przez kilka, kilkanaście albo kilkadziesiąt lat był robiony w balona!

Jesteś teraz na takim etapie, że wszystko chcesz sprawdzić, czytać. I bardzo dobrze.
Za parę lat ta aktywność już opadnie - odkryjesz już w czym byłeś oszukiwany i może "dla rozrywki" poczytasz sobie czasem nowy artykuł w Strażnicy mówiący o tym dlaczego:
- należy być bezwzględnie posłusznym organizacji i starszym zboru
- unikać odstępców
- dawać datki.

Kiedyś (parę lat temu) miałam jeszcze nadzieję na to, że Ciało Kierownicze kierowało się jakimiś szlachetnymi pobudkami. Teraz widzę, że to jest po prostu biznes nastawiony na kasę i darmowy wolontariat. Bracia za darmo budują sale królestwa, a organizacja je wyprzedaje.
Pisze o tym np. Barbara Anderson, która pracowała w Betel w USA.

Najsmutniejsze, że po to, aby utrzymać posłuszeństwo wsród Świadków cały czas im się wmawia, że organizacja = Jehowa. Czyli jak nie słuchasz organizacji, to znaczy, że nie słuchasz Boga.
Tymczasem Bóg zapewne niewiele ma wspólnego z tą organizacją. I nikt mi nie powie, że to Bóg namaścił Geoffreya Jacksona na członka ciała kierowniczego ... tego Dżefreja, ktory nieudolnie zeznawał przed komisją australijską w sprawie ukrywanej pedofilii u Świadków.

Jeśli chodzi o wybudzanie się, to myślę, że można to porównać do trzęsienia ziemi. Budzisz się, a Twój piękny dom, który z mozołem budowałeś przez 30 lat, właśnie się rozpadł. Okazało się, że miał fundamenty z tektury...
I teraz cała sztuka polega na tym, żeby przetrwać ten stan bezdomności i sobie powoli budować nowy dom.

Dla jednych efektem końcowym jest przystąpienie do jakiejś religii, inni z kolei bardziej przychylają się ku ateizmowi. I znajdziesz na tym forum zarówno wypowiedzi pierwszej jak i drugiej grupy. Ale nie zakładaj, że każdy "odstępca" zostaje ateistą. Nie każdy, ale wielu (z tego co obserwuję).

Cóż Ci polecam na ten moment? Nabywać wiedzy i powoli godzić się z tym, że byłeś oszukiwany przez tyle lat.
A ponadto rozszerzaj swoj krąg znajomych wśród nie-Świadków. Przyda się na wypadek, gdyby się okazało, że w końcu zechcesz odejść z organizacji albo gdyby chcieli Cię wykluczyć za odstępstwo.

Ja jestem na etapie luzu po wyjściu, które miało miejsce kilka lat temu. Jest fajnie :) Dużo lepiej niż w organizacji... skończył się strach, poczucie winy i marnowanie czasu na bezproduktywne zebrania i chodzenie po domach z traktatami.

Pozdrawiam i życzę Ci powodzenia!

P.S. Na początku wybudzanie wygląda tak jakby to był koniec świata. Ale to nie koniec świata. Słońce i Ziemia nadal istnieją... więc jest dobrze :)


Online Stanisław Klocek

Odp: Witam wszystkie siostry i braci!
« Odpowiedź #41 dnia: 30 Kwiecień, 2022, 14:22 »
Jak chcesz udowodnić, że Boga nie ma to nie ma co gadać.
Najpierw zrozum swe błędne założenie. Twym błędnym założeniem jest to, że domagasz się od ateisty udowodnienia, iż niema boga, bo gdyby chciał udowadniać, to nie będziesz z nim o tym rozmawiał (dos. "nie ma co gadać"). Otóż to, gdyż takim podejściem go nie zrozumiesz ani przekonasz do wiary, gdyż bezsensownym jest żądanie udowodnienia czegoś nieistniejącego. To na Tobie spoczywa udowodnienie istnienie boga/Boga, a w takim przypadku gdybyś użył tyle słów, co przedstawiają liczby w tym linku (czy dalej dopisywane zera, które okrążyłyby naszą galaktykę do jakiejś nieskończonej potęgi, bo niby tak wieczny był ten bezdomny i nieczynny niby martwy bóg), to i tak nie przekonasz jego istnienia. Pozostaje nadal sama wiara, ewentualnie wspomagana pozornymi argumentami dla naiwnie wierzących. Inaczej się tego nie wytłumaczy.
Nie uda Ci się  :)
To prawda. Jeszcze raz powtórzę; nie można nawet próbować udowadniać czegoś, co nie  istnieje. Skoro bóg/Bóg nie jest w stanie udowodnić swego istnienia to, wysiłki udowodnienia przez wszystkich niedoskonałych wierzących są tym bardziej nieskuteczne dla racjonalnie myślących.


Zresztą pojęcie boga, jest nie do zdefiniowania, a jego definiowanie jest wciąż przerabiane i różnie interpretowane. Mówiąc najkrócej. Kim i jakim jest bogiem: Jedynym Absolutem, Trójcą, Allahem, Brahmanem itp.? Wszyscy pojedynczo są niby wieczni, niezniszczalni absoluty itd., oraz ich niby "święte księgi": Biblia, Koran, Wedy. Przecież z ich powodu ludzie gotowi są nawzajem się zabijać, aby przekonywać lub zmuszać do wiary w tego wybranego z różnych nieracjonalnych przyczyn i powodów.
« Ostatnia zmiana: 30 Kwiecień, 2022, 14:34 wysłana przez Stanisław Klocek »


Offline Storczyk

Odp: Witam wszystkie siostry i braci!
« Odpowiedź #42 dnia: 30 Kwiecień, 2022, 14:33 »
Takich jak Gremczak po prostu blokuj i jego bredni nie będziesz widział. No chyba że ktoś będzie uważał, że warto go zacytować. ;D
Po co kogoś blokować.
Bycie ex świadkiem to trauma,  obrażenie się na Boga.
A Bóg z korporacją JW.org nie ma nic wspólnego, i nigdy nie miał, tak jak  z firmą Amwey i Zepter :)
 
Ja to rozumiem, i wiele innych tu obecnych też :)
To chyba empatia  :)


Offline Turbulent_Business

Odp: Witam wszystkie siostry i braci!
« Odpowiedź #43 dnia: 30 Kwiecień, 2022, 14:49 »
Panie Klocku, trafiasz pan w punkt. Ateizm zaczyna się w momencie gdy przestaje się pozwalać komuś czytac Biblię za ciebie, i zaczyna się ją czytac samemu:) Ot tak krótko i w punkt.
Religie bawią się w interpretację. Interpretacja religijna to jedna z gorszych rzeczy ktora spotkala ludzkość. Jak coś nie pasuje wystarczy powiedziec: "ale to przeciez on tego nie mial na mysli jak to pisał, o co mu chodzilo to tak na prawde..."

Wiem że się powtarzam ale jestem na to wściekły.

Odrzućmy interpretację, i co nam zostaje:

Szatan w Edenie mówi: w dniu w którym ugryziecie owoca, poznacie dobro i zło
Yahweh mowi: w dniu w którym ugryziecie, umrzecie.

I teraz beż interpretacji i symboliki: co się stało w dniu w ktorym ugryzli? No poznali dobro i zło. Kto miał rację a kto kłamał? Według tekstu szatan powiedział im prawdę, a Bogu wygnał z raju, a nie zabił. Czyli powiedział nieprawdę....

Żeby to poskładać do kupy trzeba użyć interpretacji, czyli powiedzieć, że jak Bogu mówił to on tak tylko symbolicznie. A szatan? No szatan doslownie. Skąd to wiadomo? Od ksiedza/starszego/pastora... Gdyby tekst pochodził id wspaniałego Boga, takich niejasności by nie było...

To jeden z miliona dwustu tysięcy problemów, które trzeba naprawiać interpretacja. Odrzucając interpretację, JEDYNE co można powiedzieć, że jest spójne w np Starym Testamencie to: Yahweh jest Bogiem Izraela... I tyle...
Lepsze sa pytania bez odpowiedzi, niz odpwiedzi ktorych nie mozna zakwestionowac


Online Stanisław Klocek

Odp: Witam wszystkie siostry i braci!
« Odpowiedź #44 dnia: 30 Kwiecień, 2022, 15:42 »
Takich jak Gremczak po prostu blokuj i jego bredni nie będziesz widział.
Po co kogoś blokować.
Z ustaleniem, co jest brednią a co nie, to dość poważny ambaras. Dla ateisty wierzenia 'Roszady' będą bredniami, a z tego powodu 'Roszadę' należałoby blokować. Jednak nie na tym polega dialog i przekonywania jedni drugich. Dla jakiegokolwiek chrześcijanina lub podającego się za naśladowcę Jezusa jest obowiązkiem przekonywanie do swych wierzeń, a nie blokowanie. Bo niby, co wierzący w istnienie Boga mają przekonywać wierzących w Boga? To jedna strona medalu Biblii. Druga jest taka, że Biblia jest nie konsekwentna tak, jak komitety sądownicze jw.org. Wykluczenie jest tożsame z blokowaniem osoby, która podważa ich normy wierzeń, o czym w Pytaniach do czytelników opartych na 2 Ja 10 lub 1 Kor 5:11. Nie chcę jednak twierdzić, iż należy zawsze prowadzić dialog z najgorszym niepoprawnym łajdakiem. Jednak niema takiej miary, którą byłoby można z pewnością ustalić taki osąd ostracyzmu. Jeśli już to, co z takim nakazem, aby nikogo nie sądzić Łuk 6:37, gdyż Bóg sądził będzie w dniu [ostatnim] Rzym 2:16. Ale nie do końca to prawda, gdyż Paweł nakazuje sądzić współwyznawców wewnątrz zboru 1 Kor 5:12. No cóż, intencje dobre, ale trudne w ustaleniu, co jest dobre a co szkodliwe.