Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Witam wszystkie siostry i braci!  (Przeczytany 3171 razy)

Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 964
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Witam wszystkie siostry i braci!
« Odpowiedź #15 dnia: 29 Kwiecień, 2022, 19:01 »
Witaj JW bądź zasady J 21,12
Świetnie, że JESTEŚ pośród Nas - pozdrawiam


Offline Storczyk

Odp: Witam wszystkie siostry i braci!
« Odpowiedź #16 dnia: 29 Kwiecień, 2022, 20:08 »


Przy okazji, może spytam. Potrafi ktoś w prosty sposób wyjaśnić jak Jezus może być Bogiem, skoro jest synem Bożym?
:)Nie da się tego wytłumaczyć w prosty sposób, sam musisz to ogarnąć .
Czytaj Biblię bez okularów Strażnicy, tak poprostu.

 Jeden przykład z wielu,
1 rozdział listu do Hebrajczyków,  dużo mówi o pozycji Jezusa, jaką ma u Ojca .


 Cytat z Bibli Tysiąclecia od 5 werstetu.
5 Do którego bowiem z aniołów powiedział kiedykolwiek:
Ty jesteś moim Synem,
Jam Cię dziś zrodził?
I znowu:
Ja będę Mu Ojcem,
a On będzie Mi Synem.
6 Skoro zaś znowu wprowadzi Pierworodnego na świat, powie:
Niech Mu oddają pokłon wszyscy aniołowie Boży!6
7 Do aniołów zaś powie:
Aniołów swych czyni wichrami,
sługi swe płomieniami ognia7.
8 Do Syna zaś8:
Tron Twój, Boże na wieki wieków,
berło sprawiedliwości berłem królestwa Twego.
9 Umiłowałeś sprawiedliwość, a znienawidziłeś nieprawość,
dlatego namaścił Cię, Boże, Bóg Twój
olejkiem radości bardziej niż Twych towarzyszy.
10 Oraz9:
Tyś, Panie, na początku osadził ziemię,
dziełem też rąk Twoich są niebiosa.
 
Księga Objawienia, tam też jest  sporo o wielkości Jezusa,
 jest równamy z Bogiem.


Offline Gremczak

Odp: Witam wszystkie siostry i braci!
« Odpowiedź #17 dnia: 29 Kwiecień, 2022, 20:35 »
:)Nie da się tego wytłumaczyć w prosty sposób, sam musisz to ogarnąć .
Czytaj Biblię bez okularów Strażnicy, tak poprostu.

 dlatego namaścił Cię, Boże, Bóg Twój

Najlepiej czytaj biblię bez żadnych okularów.
Czy to okulary strażnicy czy inne dają ten sam efekt.
Przeczytaj biblię jako normalną książkę.

Ot i mamy dwóch bogów.
Jeden bóg jest bogiem drugiego.
Czy naprawdę tak jest napisane w biblii?
Czy to jakaś ściema?




« Ostatnia zmiana: 29 Kwiecień, 2022, 20:58 wysłana przez Gremczak »


Offline JW

Odp: Witam wszystkie siostry i braci!
« Odpowiedź #18 dnia: 29 Kwiecień, 2022, 20:47 »
Siemka JW ja też oficjalnie SJ ale tylko na papierze... od lat nieczynny. Pozwól że zapytam o twoją żonę. Ma jakieś wątpliwości czy siedzi mocno w Organizacji??

Niestety mocno. Ciągle myślę nad sposobem i nad dogodną okazją do pokazania kilku rzeczy... Jednak ciągle jest ciężko, bo org jak nigdy wcześniej, regularnie nawija o odstępcach, i nastawia, żeby wszystko od razu odrzucać. Więc, nie ma sytuacji kiedy "czujność" opada. Z drugiej strony jak kiedyś pokazywałem pewne sprawy, to było usprawiedliwianie przypadkiem i/lub tym, że bracia są niedoskonali. I zaraz było wyrzucone z jej myśli. Szkoda, bo w zdrowej relacji, z możliwością wymiany prawdziwych myśli, żyło by się łatwiej.

A tak w ogole, co Cie interesuje w dziedzinie badania Biblii? Masz jakies konkretne tematy? Interesuje cie historycznosc, doktryny sj vs Biblia, interpretacja innych wyznan?

Swiadkowska wiedza o Biblii to bajka. Wszystko kreci sie dookola kilkudziesieciu wersetow, w wiekszosci wyrwanych z kontekstu, z poziomem jak sam zauwazyles szorujacym po dnie rowu Marianskiego. Za długo jestem spokojny jakas gorąca dyskusja by się przydała. Obecnie nasi forumowi geostratedzy siedza w wątku o III wojnie światowej, ale tego tematu nie chce mi się nawet czytac:)

Powiem Ci tak. Będąc całkiem mentalnie w org Biblia był dla mnie po prostu jakby encyklopedią. Co śj sami mówią, bo ma odp. na wszystko. Nigdy nie czułem jakoś z niej takiej prawdziwej mocy, że jest od Boga. Może i dlatego też, zauważałem sam z siebie wiele nieprawidłowości w samej organizacji.

A teraz jest bardziej na zasadzie sprawdzania wersetów. I jestem w szoku jak wiele jest inaczej przetłumaczonych i/lub w ogóle ich nie ma!
Chętnie poznam jakieś wersety, które jeszcze bardziej otwierają oczy, a jako śj ich nie znam. Faktem jest, że na zebraniach jest pewnie grupa ok 50, może 100 wersetów ciągle wałkowanych. Reszta nie jest analizowana i tyle, nawet przy okazji czytania Biblii.

Jaka jest wg Ciebie/Was najlepsza Biblia. Taka najbardziej nie przeinaczona, dosłowna. O Biblii 1000-lecia słyszałem, że jest typowo katolicka, więc też mnie raczej nie interesuje. Ta śj jest faktycznie bez mocy Bożej i przekłamana.

Hee. Może to Płock w 2017r?  ;D
Byłem tam jako odstępca.  ;D
Pozdrowienia z kujawsko -pomorskiego.
https://sjwp.pl/index.php?topic=4992.msg96372#msg96372

Nie :) Bardziej na północ ;)

Nie wiem czy pomogę, czy narobię jeszcze większego chaosu, ale wypowiem się :)

jeśli Bóg istnieje i jeśli Bóg może wszystko, to może być także i Bogiem i synem Boga jednocześnie :)

co więcej, jeśli Bóg istnieje i jeśli Bóg może wszystko, to może nawet... istnieć i nie istnieć... i to jednocześnie! :)

albowiem to, co wolno Kotu Schrodingera, tym bardziej wolno Bogu :)

Zdecydowanie jeszcze większy chaos ;) Tego, że Bóg to Bóg i Jezus na pewno nie pojmę ;) Chyba, że tak jest? To już jest zbyt szalone ;)


Takie pytanko mam. Wiem, że jest jakiś program, który ma w sobie kilka Biblii i można porównywać wersety. Podpowie ktoś jaki jest najlepszy? :)


Offline Roszada

Odp: Witam wszystkie siostry i braci!
« Odpowiedź #19 dnia: 29 Kwiecień, 2022, 20:57 »

Przy okazji, może spytam. Potrafi ktoś w prosty sposób wyjaśnić jak Jezus może być Bogiem, skoro jest synem Bożym? Im więcej o tym czytam, tym większy chaos w głowie.
W Biblii co do Jezusa występują wymiennie te określenia i to 3 wersety dalej:

„Tomasz powiedział mu na to: „Mój Pan i mój Bóg!”.” (Jn 20:28)

„A te, które opisano, opisano dlatego, żebyście uwierzyli, że Jezus jest Chrystusem, Synem Bożym, i żebyście dzięki wierze mogli poprzez jego imię uzyskać życie.” (Jn 20:31)



Offline Storczyk

Odp: Witam wszystkie siostry i braci!
« Odpowiedź #20 dnia: 29 Kwiecień, 2022, 21:32 »
Najlepiej czytaj biblię bez żadnych okularów.

U mnie to niestety niemożliwe .
Bez okularów nic nie przeczytam :)
 Czytaj jak normalną książkę?
W rzeczy samej ;)

Niech czyta jak chcę, i nawet przekład niech sam wybiera.
Ja lubię Biblię Warszawską, przystępnie napisana :)

« Ostatnia zmiana: 29 Kwiecień, 2022, 22:28 wysłana przez Storczyk »


Offline Gremczak

Odp: Witam wszystkie siostry i braci!
« Odpowiedź #21 dnia: 29 Kwiecień, 2022, 21:50 »
Ja natomiast lubię poczytać rożne biblie nie tylko chrześcijańską.
Tak sobie myślę ,która to jest ta prawdziwa.
Która to zalatuje teoriami spiskowymi.
« Ostatnia zmiana: 29 Kwiecień, 2022, 21:52 wysłana przez Gremczak »


Offline Turbulent_Business

Odp: Witam wszystkie siostry i braci!
« Odpowiedź #22 dnia: 29 Kwiecień, 2022, 21:57 »
Spróbuj sobie np przeczytać przypowieść ( tak, przypowiesc) o niewolniku wiernym i roztropnym i odpowiedz sobie na pytania:
- czy wersety nie mówią przypadkiem że niewolnika będzie zarządzał gdy Pana nie będzie? I będzie rozliczony gdy Pan przyjdzie? Nie zaprzecza to przypadkiem twierdzeniu ze niewolnik został ustanowiony jak pan przyszedl(niewidzialnie widzialnie czy jak kto woli ale przyszedl)?
- jakim cudem można uznawać połowę tej opowieści jako proroctwo a druga polowe jako dobra radę. Czy to ma sens?
- nawet jakby cała opowieść była proroctwem, to co to za proroctwo: jak Wiesiek będzie dobry, to dostanie piwo, jak będzie zły to nie. Jedna z tych dwóch rzeczy się spełni tak czy siak, to co to za prorokowanie jest?
- dlaczego Łukasz wymienia 4 niewolników w równoległej relacji?


Musisz jeszcze powiedzieć czy wierzysz w Biblię, wtedy będzie mi łatwiej odpowiadać bardziej neutralnie lub ostrzej. Analizę i badanie Bibli na podstawie dzieł biblistów uwielbiam ale dla mnie natchnienia w niej nie ma żadnego.
Lepsze sa pytania bez odpowiedzi, niz odpwiedzi ktorych nie mozna zakwestionowac


Offline Estera

Odp: Witam wszystkie siostry i braci!
« Odpowiedź #23 dnia: 29 Kwiecień, 2022, 22:04 »
Jaka jest wg Ciebie/Was najlepsza Biblia. Taka najbardziej nie przeinaczona, dosłowna.
   Osobiście polecałabym Biblię Warszawską.
   Najmniej pokrętna i bez żadnych przypisów.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Sebastian

Odp: Witam wszystkie siostry i braci!
« Odpowiedź #24 dnia: 29 Kwiecień, 2022, 22:16 »
Zdecydowanie jeszcze większy chaos ;)
aby zapanować nad tym chaosem wystarczy poznać pojęcie filozoficzne znane pod nazwą Kot Schrodingera i uświadomić sobie, że jakiś obiekt (np. człowiek albo kot albo bóg) może być żywy i martwy jednocześnie albo nawet taki obiekt jak Bóg może jednocześnie istnieć i jednocześnie nie istnieć...

jak to pojmiesz, to reszta będzie prosta jak bułka z masłem :)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Gremczak

Odp: Witam wszystkie siostry i braci!
« Odpowiedź #25 dnia: 29 Kwiecień, 2022, 22:23 »



biblistów uwielbiam ale dla mnie natchnienia w niej nie ma żadnego.
Natchnienia to na pewno tam nie było.
Bardziej mi pasują synonimy.
Doping.
Doping spowodował podnietę
Podnieta wywołała energię.
W przypływie energii doznał olśnienia.
No i oczywiście żeby coś takiego stworzyć, niezbędny jest zapał.


Offline Storczyk

Odp: Witam wszystkie siostry i braci!
« Odpowiedź #26 dnia: 29 Kwiecień, 2022, 22:36 »
Natchnienia to na pewno tam nie było.
Bardziej mi pasują synonimy.
Doping.
Doping spowodował podnietę
Podnieta wywołała energię.
W przypływie energii doznał olśnienia.
No i oczywiście żeby coś takiego stworzyć, niezbędny jest zapał.
żeby coś takiego stworzyć,  niezbędny był   wybuch  :P



Offline JW

Odp: Witam wszystkie siostry i braci!
« Odpowiedź #27 dnia: 29 Kwiecień, 2022, 23:15 »
Spróbuj sobie np przeczytać przypowieść ( tak, przypowiesc) o niewolniku wiernym i roztropnym i odpowiedz sobie na pytania:
- czy wersety nie mówią przypadkiem że niewolnika będzie zarządzał gdy Pana nie będzie? I będzie rozliczony gdy Pan przyjdzie? Nie zaprzecza to przypadkiem twierdzeniu ze niewolnik został ustanowiony jak pan przyszedl(niewidzialnie widzialnie czy jak kto woli ale przyszedl)?
- jakim cudem można uznawać połowę tej opowieści jako proroctwo a druga polowe jako dobra radę. Czy to ma sens?
- nawet jakby cała opowieść była proroctwem, to co to za proroctwo: jak Wiesiek będzie dobry, to dostanie piwo, jak będzie zły to nie. Jedna z tych dwóch rzeczy się spełni tak czy siak, to co to za prorokowanie jest?
- dlaczego Łukasz wymienia 4 niewolników w równoległej relacji?


Musisz jeszcze powiedzieć czy wierzysz w Biblię, wtedy będzie mi łatwiej odpowiadać bardziej neutralnie lub ostrzej. Analizę i badanie Bibli na podstawie dzieł biblistów uwielbiam ale dla mnie natchnienia w niej nie ma żadnego.

Wiesz co. Wierzę w Boga. Inaczej bym nie widział sensu istnienia w ogóle. Skoro jest Bóg, to pewnie i Biblia faktycznie jest Jego słowem.


Offline Gremczak

Odp: Witam wszystkie siostry i braci!
« Odpowiedź #28 dnia: 29 Kwiecień, 2022, 23:19 »
Wiesz co. Wierzę w Boga. Inaczej bym nie widział sensu istnienia w ogóle. Skoro jest Bóg, to pewnie i Biblia faktycznie jest Jego słowem.
To jak to możliwe ,że wielu nie wierzy w boga i w biblię i widzi sens?


Offline JW

Odp: Witam wszystkie siostry i braci!
« Odpowiedź #29 dnia: 29 Kwiecień, 2022, 23:20 »
To jak to możliwe ,że wielu nie wierzy w boga i w biblię i widzi sens?

Musisz ich spytać lub sam odpowiedzieć. Ja bym nie widział.