Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Artykuł "Słuchaj głosu Wspaniałego Pasterza"  (Przeczytany 1211 razy)

Offline Światus

Artykuł "Słuchaj głosu Wspaniałego Pasterza"
« dnia: 15 Luty, 2022, 13:12 »
W tym tygodniu (14-22 lutego 2022 r.) będzie studiowany powyższy artykuł.
Jego treść wzruszyła mnie do tego stopnia, że postanowiłem się nim podzielić. Wzruszeniem, artykułem i własną interpretacją...
Pomijam wymownym milczeniem "wspaniałego" pasterza, gdzie inne przekłady podają "dobrego".

1.  Ak. 7. (Piotr) Chciał iść po wodzie, aż dotrze do Jezusa. Niestety, przestał się na nim skupiać. Dzisiaj nie możemy chodzić po wodzie, ale również potrzebujemy wiary do przetrwania różnych prób. Gdybyśmy stracili z oczu Jehowę i Jego obietnice, to w sensie duchowym zaczęlibyśmy tonąć. Bez względu na to, jakie symboliczne sztormy przeżywamy, musimy koncentrować się na Jehowie i na tym, że jest w stanie udzielić nam wsparcia.

   Czy to nie dziwne, że Piotr "skupiał się na Jezusie", a my "musimy koncentrować się na Jehowie"?
Jeśli się na czymś skupiamy, to znajduje się to w centrum naszej uwagi. A więc Piotr wcale nie koncentrował się na Jehowie, lecz na Jezusie.
Mamy załatwioną sprawę "koncentracji".

Kolejny fragment jest głupi, nieżyciowy i śmieszny, choć w założeniu miał skłaniać do zaufania Jehowie.

2. Ak. 9. Pewne małżeństwo sług pełnoczasowych jechało godzinę swoim starym samochodem, żeby zabrać na zebranie siostry mieszkające w ośrodku dla uchodźców. Brat opowiada: „Po zebraniu zaprosiliśmy siostry na posiłek, ale potem sobie uświadomiliśmy, że nie mamy czym ich poczęstować”. Co stało się dalej? Brat dodaje: „Kiedy podjechaliśmy pod dom, zobaczyliśmy pod drzwiami dwie duże torby z jedzeniem. Nie mieliśmy pojęcia, kto je przyniósł. Jehowa się o nas zatroszczył”.

   A wszystko to kraszone wersetem Mt 6:33 „Dlatego stale szukajcie najpierw Królestwa oraz Bożej prawości, a wszystkie te inne rzeczy będą wam dodane".

   Mam pytanie: Czy gdyby Was ktoś obudził w nocy o północy, to wiedzielibyście, co macie w lodówce? Myślę, że tak. A co dopiero, kiedy jesteście tuż przed lub tuż po obiedzie...

   W związku z tym fragmentem artykułu przyszły mi na myśl całkiem inne wersety, niż anonimowemu autorowi:

Łk 14:28 Bo któż z was, chcąc zbudować wieżę, nie usiądzie wpierw i nie oblicza wydatków, czy ma na wykończenie? 29 Inaczej, gdyby założył fundament, a nie zdołałby wykończyć, wszyscy, patrząc na to, zaczęliby drwić z niego: 30 "Ten człowiek zaczął budować, a nie zdołał wykończyć".

   Postępowanie tych "sług pełnoczasowych" przypomina modlitwę Jasia po klasówce z geografii:
- Panie Boże, spraw żeby Londyn był stolicą Hiszpanii...  ;)

   Wyobraźcie sobie opisaną sytuację. Widzicie pod drzwiami dwie torby z zakupami. Bierzecie je do domu i spokojnie układacie wszystko w lodówce, pojemnikach, chlebaku itp. Gotujecie z tego obiad dla 5 osób. Po 2 godzinach przychodzi sąsiadka i pyta, czy nie widzieliście jej toreb z zakupami, które "na chwilę" zostawiła...?  ;D

3. Ak. 11. Jezus wiedział, że jego niedoskonali słuchacze mają skłonność do krytykowania innych. Dlatego powiedział: „Przestańcie osądzać”. Bardzo staramy się nie osądzać współwyznawców, ale wszyscy jesteśmy niedoskonali.

   Bardzo to chwalebne i w ogóle, szkoda, że do tyczy tylko współwyznawców. Dalsze akapity potwierdzają, że "tak się rzeczy mają".
   Ak. 17. Co powinniśmy zrobić, gdy zauważymy, że osądzamy jakiegoś brata lub siostrę?

Cały artykuł dla chętnych tutaj:
https://www.jw.org/pl/biblioteka/czasopisma/straznica-do-studium-grudzien-2021/Słuchaj-głosu-Wspaniałego-Pasterza/
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Roszada

Odp: Artykuł "Słuchaj głosu Wspaniałego Pasterza"
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Luty, 2022, 13:31 »
Cytuj
„Kiedy podjechaliśmy pod dom, zobaczyliśmy pod drzwiami dwie duże torby z jedzeniem. Nie mieliśmy pojęcia, kto je przyniósł. Jehowa się o nas zatroszczył”.

No to jednak u ŚJ cuda się zdarzają. :)


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5142
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Artykuł "Słuchaj głosu Wspaniałego Pasterza"
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Luty, 2022, 13:57 »
Przykład oklepany i sprzedawany jak widzę co jakiś czas >:D >:D >:D Był podawany na zgromadzeniu, tylko nie pamiętam w którym roku.
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline farlopa

Odp: Artykuł "Słuchaj głosu Wspaniałego Pasterza"
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Luty, 2022, 14:04 »
Przykład oklepany i sprzedawany jak widzę co jakiś czas >:D >:D >:D Był podawany na zgromadzeniu, tylko nie pamiętam w którym roku.
w pierwszej połowie lat 80


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Artykuł "Słuchaj głosu Wspaniałego Pasterza"
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Luty, 2022, 14:10 »
To chyba ulubiony cud Jehowy. Mimo, że na zebrania nie chodzę od jakiś 6 lat a poprzednie 6 lat to już była rzadka kratka, to takie cudowne przykłady docierały do moich uszu z kilkanaście jak nie kilkadziesiąt razy, przy okazji różnych przemówień zgromadzeniowych, pobudzających przemówień braci podróżujących czy też zborowych wykładów.  ;)


Offline paragraf4N wg.CK

Odp: Artykuł "Słuchaj głosu Wspaniałego Pasterza"
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Luty, 2022, 17:20 »
Akapit 7 jest kolejnym potwierdzeniem ,że JW NIE SĄ chrześcijanami ,SĄ  NEOJUDAISTAMI . Ich sale zgromadzeń spokojnie można traktować jak synagogi, inaczej bóżnice. No cóż ,ślepi ( CK ) niech ślepych prowadzą. I krzyż na drogę.


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 297
  • Polubień: 2231
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Artykuł "Słuchaj głosu Wspaniałego Pasterza"
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Luty, 2022, 23:47 »
Zmęczyłem artykulik i stwierdzam, że powinien być opatrzony klauzulą "nie stosować w przypadku komitetów sądowniczych".

Najlepsze są te fragmenty o Dawidzie.
Wyobraź sobie, zaciązyłeś czyjąś żonę. Bojąc się zemsty gościa i ogólnie skandalu, przecinasz przewody hamulcowe w jego samochodzie.
Facet ginie i myślisz sobie, że ci się upiekło ale niestety sprawa się rypła i prokurator nastaje na areszt tymczasowy.
A że ferment rozniósł się też i w zborze to masz komitet o cudzołóstwo i drugi mniej naganny zarzut, o zabójstwo.
Czy w trakcie komitetu mógłbyś cię powołać na fragment z tej Strażnicy?

13 Gdybyś żył w tamtym czasie, to jak oceniłbyś Dawida? Czy uznałbyś, że nie zasługuje na miłosierdzie Jehowy? Jehowa tak nie myślał. Wziął pod uwagę całe jego życie i jego szczerą skruchę. Dlatego mu przebaczył. Wiedział, że Dawid bardzo Go kocha i pragnie robić to, co właściwe. Czy nie cieszysz się, że nasz Bóg szuka w nas dobra? (1 Król. 9:4; 1 Kron. 29:10, 17).


Offline Warszawa wschodnia

Odp: Artykuł "Słuchaj głosu Wspaniałego Pasterza"
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Luty, 2022, 00:06 »
1.  Ak. 7. (Piotr) Chciał iść po wodzie, aż dotrze do Jezusa. Niestety, przestał się na nim skupiać. Dzisiaj nie możemy chodzić po wodzie, ale również potrzebujemy wiary do przetrwania różnych prób. Gdybyśmy stracili z oczu Jehowę i Jego obietnice, to w sensie duchowym zaczęlibyśmy tonąć. Bez względu na to, jakie symboliczne sztormy przeżywamy, musimy koncentrować się na Jehowie i na tym, że jest w stanie udzielić nam wsparcia.

Ten fragment to da sie wytłumaczyć. Raczej bez większych akrobacji. Kwestia perspektywy  ;D


Offline PoProstuJa

Odp: Artykuł "Słuchaj głosu Wspaniałego Pasterza"
« Odpowiedź #8 dnia: 16 Luty, 2022, 10:46 »
W tym tygodniu (14-22 lutego 2022 r.) będzie studiowany powyższy artykuł.
Jego treść wzruszyła mnie do tego stopnia, że postanowiłem się nim podzielić. Wzruszeniem, artykułem i własną interpretacją...
Pomijam wymownym milczeniem "wspaniałego" pasterza, gdzie inne przekłady podają "dobrego".

Światusie nie myślałeś o tym żeby zostać pionierem?!  ;D
Twoja bezinteresowna, pełna poświęcenia i darmowa praca również mnie wzrusza!

Ja będąc Świadkiem często z niechęcią, ze znudzeniem, a czasem nawet z obrzydzeniem sięgałam po kolejny identyczny numer Strażnicy! A Ty robisz to z taką pasją, że aż mnie zachęciłeś do tego artykułu!
Dopiero po wyjściu z orga doceniłam te artykuły jako wspaniałe darmowe szkolenie z pisania tekstów zawierających elementy manipulacji! Teraz zdobytą wiedzę przydałoby się przekuć na pieniądze  ;D

Światusie, pod względem Twojej gorliwości byłbyś lepszym Świadkiem niż rzesza obecnych Świadków!  ;D


Offline Roszada

Odp: Artykuł "Słuchaj głosu Wspaniałego Pasterza"
« Odpowiedź #9 dnia: 16 Luty, 2022, 10:54 »
Światus robi to, bo pewnie widzi marazm na forum. Jak i ja.
Ty jedynie z kobiet coś wrzucasz ostatnio (nowe tematy). :)


Offline Estera

Odp: Artykuł "Słuchaj głosu Wspaniałego Pasterza"
« Odpowiedź #10 dnia: 16 Luty, 2022, 11:08 »
Światus robi to, bo pewnie widzi marazm na forum. Jak i ja.
   Roszado.
   Niekoniecznie.
   Możesz się bardzo mylić w tej ocenie.
   Może być dużo osób, które się po prostu chcą odciąć od tego strażnicowego manipulowania.
   Mają swoje życie i analizowanie orgowych przekrętów autentycznie, zwyczajnie ich nie interesuje.

   Ja na przykład należę do takich osób, choć będąc w organizacji robiłam to gorliwie i namiętnie.
   A teraz nie chcę tego robić, a broadcastingi tv jw.org też jeden odcinek biorę na sześć razy.
   Jeśli chcę się z czymś zapoznać.
   Wierzę, że wielu z wybudzonych ma takie właśnie podejście.
   :-* :-*
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline PoProstuJa

Odp: Artykuł "Słuchaj głosu Wspaniałego Pasterza"
« Odpowiedź #11 dnia: 16 Luty, 2022, 11:17 »
Światus robi to, bo pewnie widzi marazm na forum. Jak i ja.
Ty jedynie z kobiet coś wrzucasz ostatnio (nowe tematy). :)

To z marazmu powstaje?! A ja myślałam, że z pasji!  ;D

W sumie nie mam obserwacji co kto wrzuca, bo wpadam zwykle tylko na chwilę, więc mnie zaskoczyłeś Roszada! :)
Ale jeśli ja jako jedyna z kobiet wrzucam nowe tematy, to czuję się w tej sytuacji co najmniej jak pionierka pełnoczasowa  ;D

Powiem Ci Roszada, że kiedy analizuję sobie mój pobyt w orgu i osoby, które w nim spotkałam, to nie przypominam sobie żebym natknęła się na kogoś kto tak wertuje Strażnice jak Ty!
Nie wiem na ile % to oszacować (na 80, na 90, na 95%?), ale mniej więcej tyle Świadków okazuje wobec Strażnicy ZNUDZENIE! Nie ma szans żeby oni wyciągnęli z niej jakąś nową, zaskakującą ich myśl, jeśli przez 30 lat czytają to samo. Czasem tylko okraszone jakimś nowym światełkiem.

A jeśli otwierasz Strażnicę ze znudzeniem, to nawet nie wychwycisz nowych, rewolucyjnych myśli! Może tam być artykuł o treści: "wpłacajmy więcej pieniędzy na organizację, ponieważ brat Dżefrej chce zakupić sobie nową kolekcję stringów z diamencikami", a i tak 90% ludzi tego nie zauważy. Bo będą spali podczas zebrania (a udawali, że nie śpią).

Tym cenniejsza jest więc Wasza praca! Bo tylko zaangażowany Światus albo odstępca jest w stanie zauważyć absurdy w Strażnicy. Świadkowie nie są w stanie!
Ja też niewiele zauważałam, bo zaraz po rozpoczęciu zebrania automatycznie wyłączał mi się mózg! Taki odruch bezwarunkowy, z którym próbowałam najpierw walczyć, a później się poddałam. A zatem często nawet nie wiedziałam co było na zebraniu!

Jehowy chodzącego po wodzie też żaden Świadek nie zauważy, ale jeśli wejdzie na forum na ten temat, to może dostrzeże, że jednak coś tu jest dziwnego?!


Offline Roszada

Odp: Artykuł "Słuchaj głosu Wspaniałego Pasterza"
« Odpowiedź #12 dnia: 16 Luty, 2022, 11:21 »
Ja wcale Strażnic nie wertuję. ;)
Ja opisuję jakiś temat, a wyszukiwarki i skorowidze wskazują mi materiał.
Czytam fragment, który mam wstawić, by zobaczyć, czy się nadaje.
Gdybym czytał wszystko, to bym musiał się leczyć. :)


Offline PoProstuJa

Odp: Artykuł "Słuchaj głosu Wspaniałego Pasterza"
« Odpowiedź #13 dnia: 16 Luty, 2022, 11:26 »
Ja wcale Strażnic nie wertuję. ;)
Ja opisuję jakiś temat, a wyszukiwarki i skorowidze wskazują mi materiał.
Czytam fragment, który mam wstawić, by zobaczyć, czy się nadaje.
Gdybym czytał wszystko, to bym musiał się leczyć. :)

Uffffffffffffff!
A ja myślałam, że czytasz po kolei!  ;D
Być może zmyliła mnie Twoja torba podróżna w Sopocie (parę lat temu), w której przyniosłeś "kilka" Strażnic  ;D


Offline Roszada

Odp: Artykuł "Słuchaj głosu Wspaniałego Pasterza"
« Odpowiedź #14 dnia: 16 Luty, 2022, 11:36 »
A kiedy ja bym czytał książki teologiczne, prasę? :)
To że mam sporo literatury papierowej to nie oznacza, iż nie mam w formie elektronicznej i PDF 10 razy tyle. Szczególnie ang.