Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Artykuł "Słuchaj głosu Wspaniałego Pasterza"  (Przeczytany 1210 razy)

Offline Storczyk

Odp: Artykuł "Słuchaj głosu Wspaniałego Pasterza"
« Odpowiedź #15 dnia: 16 Luty, 2022, 12:17 »
Niech swiatus wstawia bardzo dobrze, że on z czystym nieskażonym  umysłem, wyłapuje manipulację .
Tylko taka osoba, może to zobaczyć.

W życiu chyba każdego świadka, są momenty gdy chodzi na żebrania z chęcią i ochoczo  :)
 Czyta strażnicę z pasją przygotowuje się do niej,  podkreśla ważne myśli na różne jaskrawe kolory, zgłasza się ( podobno tym buduje współbraci) :).
Jednak ile można  słuchać wciąż tego samego! A sprowadza  się to do dawania swojego całego czasu, dawania swojego mienia, dawania siebie samego, swoich dzieci.  Jak żyć według strażnicy?
Czekając na torby z jedzeniem pod drzwiami, pionierując całymi dniami!
A co z tymi którzy nie umieją brać,  wolą sami zarobić na swoje potrzeby ?

To czytanie strażnicy, to czyste samozniszczenie !
Człowiek tam jest marionetką bez woli, a to dla naszej głowy śmierć.
 Mózg się broni, i śpi na strażnicy (szczególnie osób mających jakąś godność), albo po powrocie ma walkę myśli i wyrzutów sumienia...
Dlatego nie chcemy do tego wracać, i analizować, bo to  przywołuje psychicznie katusze ;)




 


Offline Gostek

Odp: Artykuł "Słuchaj głosu Wspaniałego Pasterza"
« Odpowiedź #16 dnia: 16 Luty, 2022, 12:40 »
Miało to miejsce około 3,może 4lata temu. Umówiłem się do służby z jednym pionierem, a ten przylazł jeszcze z jadną pionierką. Nigdy tego nie robiłem, żeby w służbie parodiować w trójkę, no, ale pal z tym, nie miałem tym razem wyboru i się na to zgodziłem😅
Gdy tak sobie spacerowaliśmy w tej służbie( bo wiadomo jakie tempo zazwyczaj mają pionierzy... .) poruszyłem temat ostatniej strażnicy, w której była wzmianka, że zapowiedź, że w przyszłym świecie drapieżne zwierzęta będą jadły słomę i trawę nie może być dosłowna, a oznacza raczej, że zwierzęta te będą potulne i niegroźne dla ludzi.
Prowadzący strażnicę nie skupił się jednak na tej myśli i przeszedł szybko do innych tematów.
Doznałem lekkiego wstrząsu, ponieważ pionierzy popatrzyli na siebie i nie kontynuawali dalej poruszonego tematu... Tylko jeden z nich skwitował, że,, dokładnie tego nie wiemy jak będzie w nowym świecie,,
Miałem wrażenie, jakby Pionierka słyszała to dopiero pierwszy raz, teraz właśnie ode mnie, a studium tejże strażnicy odbyło się zaledwie parę dni wcześniej.. 🤔
To zdarzenie potwierdza, że większość, tego co ŚJ słyszą i "studiują" przelatuje im obok uszu. Za bardzo się nie zastanawiają nad treścią. Mają podane gotowce na talerzu i przyjmują pakarm bez większej wnikliwości..
« Ostatnia zmiana: 16 Luty, 2022, 12:43 wysłana przez Gostek »


Offline Ola_obwodowa

Odp: Artykuł "Słuchaj głosu Wspaniałego Pasterza"
« Odpowiedź #17 dnia: 16 Luty, 2022, 16:56 »
reakcja jest normalna powiedziałabym, w braterstwie Świadków Jehowy to zachowanie względnych pozorów wobec innych, dominujący ale powszechny czynnik zarówno u pionierów p. czy s.
Podobne zachowanie istnieje u podróżujących, starszych w niektórych kwestiach omawianych publicznie wobec innych z podium.
Szczęśliwy ten człowiek który nie posmakował kłamstwa i obrzydliwości Strażnicy


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Artykuł "Słuchaj głosu Wspaniałego Pasterza"
« Odpowiedź #18 dnia: 18 Luty, 2022, 21:07 »
Zmęczyłem artykulik i stwierdzam, że powinien być opatrzony klauzulą "nie stosować w przypadku komitetów sądowniczych".

Najlepsze są te fragmenty o Dawidzie.
Wyobraź sobie, zaciązyłeś czyjąś żonę. Bojąc się zemsty gościa i ogólnie skandalu, przecinasz przewody hamulcowe w jego samochodzie.
Facet ginie i myślisz sobie, że ci się upiekło ale niestety sprawa się rypła i prokurator nastaje na areszt tymczasowy.
A że ferment rozniósł się też i w zborze to masz komitet o cudzołóstwo i drugi mniej naganny zarzut, o zabójstwo.
Czy w trakcie komitetu mógłbyś cię powołać na fragment z tej Strażnicy?

13 Gdybyś żył w tamtym czasie, to jak oceniłbyś Dawida? Czy uznałbyś, że nie zasługuje na miłosierdzie Jehowy? Jehowa tak nie myślał. Wziął pod uwagę całe jego życie i jego szczerą skruchę. Dlatego mu przebaczył. Wiedział, że Dawid bardzo Go kocha i pragnie robić to, co właściwe. Czy nie cieszysz się, że nasz Bóg szuka w nas dobra? (1 Król. 9:4; 1 Kron. 29:10, 17).

A po wszystkim komitecik dokonuje poronienia/aborcji tak poczętego dziecka i wszystko jest git :-)
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline Sebastian

Odp: Artykuł "Słuchaj głosu Wspaniałego Pasterza"
« Odpowiedź #19 dnia: 19 Luty, 2022, 01:39 »
pod artykułem zadano pytanie1: Jak możemy przestać się zamartwiać o rzeczy materialne?

odpowiadam: promowana jest beztroska własna plus łudzenie się że przypadkowo znajdziemy torbę z jedzeniem.

pod artykułem zadano pytanie2: Co nam pomoże przestać osądzać innych?

odpowiadam: Sebastian zaproponowałby całkowite zrezygnowanie z procedury nazywanej komitetem sądowniczym, ale autor artykułu poleca wzorowanie się na człowieku który umiejętnie nadużywał stanowiska do zatuszowania sprawy swoich ciężkich przestępstw.

pod artykułem zadano pytanie3: Czego nauczyłeś się z tego artykułu?

odpowiadam: nauczyłem się, że można użyć (jak Dawid) wysokiego stanowiska (plus aktorskich zdolności do udawania skruchy a także talentu muzycznego) aby uniknąć osądzenia za popełnione przestępstwo, albowiem czego nie wolno nawet wojewodzie, to wolno królowi.

« Ostatnia zmiana: 19 Luty, 2022, 02:14 wysłana przez Sebastian »
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)