Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 17 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?  (Przeczytany 24957 razy)

Offline Gwałcidusza

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #435 dnia: 13 Kwiecień, 2022, 20:19 »
Skoro Niemcy tak bardzo są uzależnione od Rosji, że wręcz chcą z nią dobrych stosunków, to powinni wręcz krzyczeć o tym jakie to fake newsy o Rosji padają w przestrzeni publicznej. Powinni w taki sposób usprawiedliwiać swe przychylne stanowisko wobec Rosji. A jednak nawet Niemcy tego nie robią. Francja podobnie. Przecież byłoby to im jak najbardziej potrzebne w tej chwili. Oni krytykują Rosję. Widocznie prawda nie jest po stronie Rosji. To jedna z poszlak.


Offline Mahershalalhashbaz

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #436 dnia: 13 Kwiecień, 2022, 21:14 »
Nie ma sensu dyskutować z ruskim trollem. Jak to niejaki Ziemkiewicz ostatnio skomentował na YT, rozmowa z ruskim trollem przypomina dialog ze świadkiem Jehowy - podaje ci 5 wersetów mających uzasadnić jakąś tezę, odpowiadasz że zaraz zaraz ale ten werset odczytany w swoim kontekście znaczy zupełnie coś innego, na to świadek zarzuca cię kolejnymi 10 wersetami, prostujesz to więc podaje kolejnych 20 i tak do skutku aż się zniechęcisz i dasz za wygraną.

Ruskie trolle stosują metodę "konfetti". Tak jak garść kawałków papieru rozsypuje się błyskawicznie ale sprząta się długo, podobnie prostowanie masy kłamliwych informacji sypanych jak z rękawa jest czaso- i pracochłonne bo wymaga starannego zebrania faktow, sprawdzenia źródeł etc. I o to ruskim dezinformatorom właśnie chodzi. Oni nie chcą nic udowadniać. Oni chcą ludzi zmęczyć i zniechęcić do sprawdzania faktów. Po którymś razie nikomu nie zajmującemu się zawodowo dezinformacją nie będzie się już chciało drążyć, ludzie w koncu mają pracę, rodziny i brakuje im czasu żeby siedzieć non stop w necie i szukać informacji o tej okropnej wojnie.

I o to chodzi bo w ten sposób, kiedy ludziom nie będzie się chciało oddzielać ziarna od plew to prawdziwe informacje (np o masakrach i innych zbrodniach popełnianych przez ich sałdatów) będzie można zrównać z ruskim szumem dezinformacyjnym; że w Ukrainie prześladuje się Rosjan, że Zełeński to banderowiec, że armia ukraińska to naziści, że Pułk Azow sam zniszczył Mariupol.

Podobnie jak w czasach 2 wojny światowej ruscy kłamali że polscy oficerowie wzięci do sowieckiej niewoli w 1939tym opuścili związek sowiecki wyjeżdżając do Mandżurii, potem (po odkryciu grobów) że Katyń zrobili Niemcy, potem (3 sierpnia 1944) że w Warszawie nie ma powstania, potem (w Jałcie) że pozwolą w Polsce na demokratyczne wybory.
nihilista


Offline Gremczak

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #437 dnia: 13 Kwiecień, 2022, 21:56 »
Skoro Niemcy tak bardzo są uzależnione od Rosji, że wręcz chcą z nią dobrych stosunków, to powinni wręcz krzyczeć o tym jakie to fake newsy o Rosji padają w przestrzeni publicznej. Powinni w taki sposób usprawiedliwiać swe przychylne stanowisko wobec Rosji. A jednak nawet Niemcy tego nie robią. Francja podobnie. Przecież byłoby to im jak najbardziej potrzebne w tej chwili. Oni krytykują Rosję. Widocznie prawda nie jest po stronie Rosji. To jedna z poszlak.
Na tym polega dyplomacja.
Oni ukr. maja gdzieś.
Jakieś tam fake newsy to dziecinada.
Oni takimi bzdetami się nie zajmują.
To są informacje dla tych co nie wiedzą co to jest twarda polityka w pełnym tego znaczeniu.
Czytelność i oglądalność, klikalność to kasa.
Tego typu informacje są na temat obu stron.
Oglądający jak się tym podniecają.
Dotyczy to obu stron zwolenników.
« Ostatnia zmiana: 13 Kwiecień, 2022, 22:55 wysłana przez Gremczak »


Offline Gremczak

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #438 dnia: 13 Kwiecień, 2022, 23:10 »




I o to chodzi bo w ten sposób, kiedy ludziom nie będzie się chciało oddzielać ziarna od plew to prawdziwe informacje (np o masakrach i innych zbrodniach popełnianych przez ich sałdatów) będzie można zrównać z ruskim szumem dezinformacyjnym; że w Ukrainie prześladuje się Rosjan, że Zełeński to banderowiec, że armia ukraińska to naziści, że Pułk Azow sam zniszczył Mariupol.



Ty myślisz ,że z tych informacji coś konkretnego się dowiesz.
Oddzielisz plewy od ziarna?
Przecież tu widać tylko przysłowiowy  wierzchołek góry lodowej, fragment zbrojny , wojny globalnej.
« Ostatnia zmiana: 13 Kwiecień, 2022, 23:40 wysłana przez Gremczak »


Offline Gostek

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #439 dnia: 13 Kwiecień, 2022, 23:40 »
Skoro Niemcy tak bardzo są uzależnione od Rosji, że wręcz chcą z nią dobrych stosunków, to powinni wręcz krzyczeć o tym jakie to fake newsy o Rosji padają w przestrzeni publicznej. Powinni w taki sposób usprawiedliwiać swe przychylne stanowisko wobec Rosji. A jednak nawet Niemcy tego nie robią. Francja podobnie. Przecież byłoby to im jak najbardziej potrzebne w tej chwili. Oni krytykują Rosję. Widocznie prawda nie jest po stronie Rosji. To jedna z poszlak.

Robią, robią, akurat skończyłem oglądać w lokalnej (nie prywatnej TV) NDR. Przez prawie godzinę pokazywali jak Ukraińcy zmieniają zdjęcia i robią sfingowane filmy, żeby przedstawić w nich duuużo więcej złych rzeczy dokonywanych przez Rosjan niż jest rzeczywiście.


Offline Blue

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #440 dnia: 14 Kwiecień, 2022, 03:37 »
Robią, robią, akurat skończyłem oglądać w lokalnej (nie prywatnej TV) NDR. Przez prawie godzinę pokazywali jak Ukraińcy zmieniają zdjęcia i robią sfingowane filmy, żeby przedstawić w nich duuużo więcej złych rzeczy dokonywanych przez Rosjan niż jest rzeczywiście.

Źródło? I dlaczego nie odniosłeś się do artykułów, które Ci wrzuciłem? Niemcy wspomagają Ukrainę ciągłymi dostawami broni, zbroja się na potęgę, wzywają do przekazywania Ukr broni ofensywnej, zamierzają całkowicie odciąć się od gazu i ropy z Rosji. Chyba jednak włodarze kraju s którym mieszkasz mający zupełnie inne zdanie o tej wojnie niż Ty.


Offline Fantom

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #441 dnia: 14 Kwiecień, 2022, 09:01 »
Nawet Blue i foks zaniemówili.
@Gremczak Zaniemówiłeś to Ty:)) Nie odpowiadasz na proste pytanie zadane przeze mnie i Blue. Masz czas udzielać inne komentarze, a nasze pytania ignorujesz? Blue obszernie Tobie odpowiedział i zadał pytanie, nadal czeka. Ja również. Pytania są naprawdę proste. Dasz radę:)).
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline Gostek

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #442 dnia: 14 Kwiecień, 2022, 09:31 »
Źródło? I dlaczego nie odniosłeś się do artykułów, które Ci wrzuciłem? Niemcy wspomagają Ukrainę ciągłymi dostawami broni, zbroja się na potęgę, wzywają do przekazywania Ukr broni ofensywnej, zamierzają całkowicie odciąć się od gazu i ropy z Rosji. Chyba jednak włodarze kraju s którym mieszkasz mający zupełnie inne zdanie o tej wojnie niż Ty.
Powiem Ci Blue, że zwykłym ludziom w Niemczech to zwisa skąd będą mieli gas i ropę i czy na Ukrainie będą mieli czym walczyć. Tu społeczeństwo jak im powiedzą, że ropy nie będzie i trzeba na rowerach jeździć, to tak zrobią. W związku z wojną nie na już nigdzie od miesiąca mąki i oleju, i nigdzie jeszcze od nikogo nie słyszałem narzekania. Jedzą rzeczy inne i je gotują a nie smażą.Takie to jest pragmatyczne społeczeństwo. Temat wojny jest im całkowicie obcy ani ten z przed 80 laty ani ten gdzie szaleńcy nacjonaliści wywołują między sobą konflikty.(Byłby może inny rząd na Ukrainie, to może nie było by konfliktu w Donbasie i tym samym obecnej wojny.. )
Dlatego dobrze się tu czuję w społeczeństwie apolitycznym i pacyfistycznym, bo mam podobne nastawienie.
Niemcy wychodzą z założenia, że interesy można robić z każdym, nawet z tymi, gdzie rządzą reżimy(Iran i Rosja) I jestem pewień, że jak konflikt Ukraińsko-Rosyjski będzie zażegnany to ropa ponownie popłynie z Rosji do Niemiec .! A Polska zostanie z ręką w nocniku, ciesząc się, że ma "przyjaciela" za oceanem.
Rosjanie i Ukraińcy zachowują się jak dawniejsi prości chłopcy ze wsi, którzy to o dziewczynę z dyskoteki postanowili się bić. A reszta obecnych na dyskotece stoi i wturuje albo jednemu albo drugiemu.
I tak właśnie zachowują się  niektórzy tu piszący, stoją albo za jednym bijącym się chłopakiem albo za drugim i nic z tego nie mając, bo dziewczynę i tak weźmie zwycięzca.


« Ostatnia zmiana: 14 Kwiecień, 2022, 09:52 wysłana przez Gostek »


Offline Fantom

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #443 dnia: 14 Kwiecień, 2022, 10:01 »
Powiem Ci Blue, że zwykłym ludziom w Niemczech to zwisa skąd będą mieli gas i ropę i czy na Ukrainie będą mieli czym walczyć. Tu społeczeństwo jak im powiedzą, że ropy nie będzie i trzeba na rowerach jeździć, to tak zrobią. W związku z wojną nie na już nigdzie od miesiąca mąki i oleju, i nigdzie jeszcze od nikogo nie słyszałem narzekania. Jedzą rzeczy inne i je gotują a nie smażą.Takie to jest pragmatyczne społeczeństwo. Temat wojny jest im całkowicie obcy ani ten z przed 80 laty ani ten gdzie szaleńcy nacjonaliści wywołują między sobą konflikty.(Byłby może inny rząd na Ukrainie, to może nie było by konfliktu w Donbasie i tym samym obecnej wojny.. )
Dlatego dobrze się tu czuję w społeczeństwie apolitycznym i pacyfistycznym, bo mam podobne nastawienie.
Niemcy wychodzą z założenia, że interesy można robić z każdym, nawet z tymi, gdzie rządzą reżimy(Iran i Rosja) I jestem pewień, że jak konflikt Ukraińsko-Rosyjski będzie zażegnany to ropa ponownie popłynie z Rosji do Niemiec .! A Polska zostanie z ręką w nocniku, ciesząc się, że ma "przyjaciela" za oceanem.

Nie zgodzę się. Mam znajomych w Niemczech. Przynajmniej ci Niemcy, którzy mają kontakt z moimi znajomymi są poruszeni wojną w UA. Część z nich uważa, że za jakiś czas będzie agresja na Polskę. Nie znam badań opinii społecznej w Niemczech i ilu z nich ma to w 4 literach. Ludzie boją się Rosjan, a ci co rządzą niekoniecznie. W jednym się z Tobą zgodzę. Gdyby był inny rząd w UA nie byłoby tego konfliktu. Rząd tyrana, autokrata, wasala będącego klepanym po ramieniu przez Putina. Może Ty znajdziesz jakieś badanie/statystykę w j.niemieckim ilu z nich przejmuje się tym konfliktem?
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline Gostek

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #444 dnia: 14 Kwiecień, 2022, 10:53 »
Fantom, to nie jest tak, że Niemcy się nie przejmują tym konfliktem wcale. Bo gdyby zadać takie pytanie na ulicy to pewne byłoby, że chyba wszyscy są przejęci.! Nowe pokolenie, te powojenne było tak kształtowane w duchu pokojowym, że pewnie gdyby zapytano Niemców o ty czy w ogóle mają mieć armię, to pewnie odpowiedzieliby, że Nie! Pamiętam w latach 80tych jak setki tyś ludzi manifestowało swe antypoparcie dla zainstalowanych wcześniej przez amerykanów systemów nuklearnych wymierzonych w Rosję.. Wydaje mnie się, że społeczeństwo wyciągnęło słuszne wnioski, że w wojnach nie ma zwycięstw. Są tylko straty. Dlatego najlepiej dogadywać się z wrogami jeszcze przed rozpoczęciem jakichkolwiek działań wojennych.
A jeszcze lepiej NIE DAWAĆ POWODÓW do takich działań.


Offline Stanisław Klocek

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #445 dnia: 14 Kwiecień, 2022, 12:58 »
Dlatego najlepiej dogadywać się z wrogami jeszcze przed rozpoczęciem jakichkolwiek działań wojennych.
Co oznacza dogadywać się? Są to negocjacje oznaczające wzajemne ustępstwa. Rosja, jeśli stawia się do negocjacji to tylko, jako pozorant. W rzeczywistości stawia wyłącznie żądania, nic poza tym. Uważam, że dogadywanie się można porównać do targowania się prywatnie o korzystną cenę za towar z drugą stroną (cen ustalonych przez państwo w sprzedaży się nie targuje). W zasadzie warunki dyktuje ten, który uważa się za właściciela tegoż mienia. W przypadku Rosji to ona czuje się dyktatorem nad Ukrainą, jako towarem żywym. W tej sytuacji Rosja czuje się skrzywdzona w sposób, jakby towar żywy (czyt. Ukraina) chciał rządzić właścicielem (czyt. Rosją). Zatem Rosja wpoiła sobie, że nie honor dopuścić do tego, aby towar miał władzę nad właścicielem. Ale to nie koniec. Z obserwacji tego konfliktu uwidacznia się megalomania władzy Rosji nie tylko w stosunku do krajów byłego ZSRR, ale, że po podporządkowaniu sobie ich, kroczyliby ich następcy do dyktatury nad całym światem.

A jeszcze lepiej NIE DAWAĆ POWODÓW do takich działań.
Czyli co? Ukraina powinna ustępować kolejno; nie wstępować do UE, NATO, dać sobie narzucać w sprawach gospodarczych "żywić się mąką mieszaną z trocinami", aby zaoszczędzoną cenę przeznaczać na zbrojenia Rosji, za pomocą której będą mordowały niewinnych, tym sposobem żądając ustępstw zniewolelenia kolejnych krajów, aż do podporządkowania ostatecznego USA i Chin. No, bo gdyby nawet ci ostatni próbowali się buntować, to tym sposobem dawaliby powód, do III wojny światowej, a tym samym przegranymi byliby wszyscy -ma się rozumieć- oprócz Rosji, która tym sposobem wyszłaby bezkolizyjnie, o co właśnie takiemu megalomanowi chodzi. Podejrzewam, że niektórzy z tego forum też czynią cichaczem, podstępnie, że Rosja jest ofiarą spisku Ukrainy, która ze swymi sympatykami są winni. To ostatnie to paranoja.


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 6 001
  • Polubień: 8492
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #446 dnia: 14 Kwiecień, 2022, 13:10 »
(mtg): kiedy uczęszczałem do szkoły a jednak mimo wszystko chodziłem, muszę to z przykrością zakomunikować, pewien wykładowca wypowiedział się w temacie WOJNY.
Wojna musi być, to pewien równoważnik jak wielkie kataklizmy istniejące w przyrodzie (pożary, powodzie ...  itp) ona sobie sama poradzi aby zaistniało kolejne życiodajne istnienie wszystko zaczyna się od początku.
Wojna sprowadza również wszystko do początku, przecież nadwyżki zbrojeniowe trzeba gdzieś upłynnić aby ponownie produkować kolejne,  ponadto również trzeba przetasować masy ludności, bo jest przeludnienie ziemi.
Prosta zasada - bilans musi wyjść zawsze na zero   


Offline Gostek

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #447 dnia: 14 Kwiecień, 2022, 13:57 »
Czasami trzeba coś poświęcić(np. Donbas I jego ludność rosyjską) na rzecz zachowania reszty i pokoju.
Na tym właśnie podłego dyplomacja.
Nie można w niektórych przypadkach chcieć i mieć wszystkiego.
Bicie się o każdy skrawek ziemi przypomina mi właśnie, bitewkę dwóch kolesi z wiejskiej dyskoteki o dziewczynę.
Inteligentni ludzie swoje porachunki załatwiają inaczej. 😎


Offline Blue

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #448 dnia: 14 Kwiecień, 2022, 13:57 »
Powiem Ci Blue, że zwykłym ludziom w Niemczech to zwisa skąd będą mieli gas i ropę i czy na Ukrainie będą mieli czym walczyć. Tu społeczeństwo jak im powiedzą, że ropy nie będzie i trzeba na rowerach jeździć, to tak zrobią. W związku z wojną nie na już nigdzie od miesiąca mąki i oleju, i nigdzie jeszcze od nikogo nie słyszałem narzekania.

No chyba jednak nie zwisa. Zaangażowanie w wojnę na Ukrainie jest wśród zwykłych Niemców większe z miesiąc na miesiąc.
https://www.google.com/amp/s/amp.dw.com/en/poll-nearly-half-of-germans-want-more-action-on-ukraine/av-61406286

Temat wojny jest im całkowicie obcy ani ten z przed 80 laty ani ten gdzie szaleńcy nacjonaliści wywołują między sobą konflikty.(Byłby może inny rząd na Ukrainie, to może nie było by konfliktu w Donbasie i tym samym obecnej wojny.. )

Oczywiście, to wszystko wina Ukrainy. Powinny w Donbasie założyć białą wstęgę, zrobić uroczyste jej przecięcie przy wjeździe pierwszego czołgu, zaangażować orkiestrę, powitać soldatów kwiatami, chlebem i solą :) Dać kilka córek dla żołnierzy spragnionych wrażeń, a co :) Bez żadnego referendum, tylko przez aklamację wstąpić do Federacji, a co tam :) Zrezygnować z swobód obywatelskich, stać się częścią reżimu w którym nawet nie można opowiadać żartów o Fiutinie :)

Rozumowanie godne Starszego, obwiniającego córkę o gwałt, bo założyła zbyt kusą spódniczkę :)

Dlatego dobrze się tu czuję w społeczeństwie apolitycznym i pacyfistycznym, bo mam podobne nastawienie.

Gostek, o czym Ty bredzisz? Jakim pacyfistycznym? Jakim apolitycznym?
Naprawdę aż tak tkwisz w swojej chorej wizji, że nie dostrzegasz absolutnego przetasowania na arenie międzynarodowej, które zadziało po 24 Lutego? Twój pacyfistyczny kraj niedługo będzie miał 3 armię świata jeśli chodzi o budżet? Naprawdę nie wiesz, jakie zakupy ostatnio robi Bundeswehra? Zbliżenie USA i Niemiec jest nieodwracalne, tak samo jak zaciśnięcie współpracy w NATO, które za chwile zwiększy się o dwóch nowych członków (Finlandię i Szwecję)


Niemcy wychodzą z założenia, że interesy można robić z każdym, nawet z tymi, gdzie rządzą reżimy(Iran i Rosja) I jestem pewień, że jak konflikt Ukraińsko-Rosyjski będzie zażegnany to ropa ponownie popłynie z Rosji do Niemiec .! A Polska zostanie z ręką w nocniku, ciesząc się, że ma "przyjaciela" za oceanem.

No i tu się kolego mylisz. Jednak nawet nie zechciałeś sprawdzić artykułów, które tu podrzuciłem. Jaki jest sens zatem rozmawiać z kimś, kto nawet jak pokazuje mu się czarno na białym co robi jego rząd, to on mówi - ja wiem lepiej :)
Jednak powtórzę się raz jeszcze: Niemcy planują całkowite odcięcie od Rosji. Odcięcie, które będzie niezależne od tego, kiedy zakończy się wojną w Ukrainie, ponieważ Rosja okazała się agresorem dla całej Europy a nie tylko Ukrainy. Niemcy nie chcą, by ostatnim buforem bezpieczeństwa została Polska, bo potem może się szybko okazać, że tym buforem staną się Niemcy.
Dlatego obecnie Niemcy cały czas zwiększają dostawy broni dla Ukraińców, zaczynają wysyłać czołgi i sprzęt ofensywny. Stali się stroną tej wojny, ale Ty Gostek z uporem maniaka tego nie dostrzegasz. Jezus Maria, przecież kilka miesięcy temu Rosja domagała się, by NATO wycofało się za Odrę (czyli Polska oraz kraje bałtyckie miały stać się bezbronne po wyjściu z NATO). Nikt poważny nie uważa, że Ruskie zatrzymaliby się na Ukrainie, gdyby nie bohaterski opór tego kraju.

Nie wiem nawet jak skomentować Twoją analogię sytuacji w Ukrainie do dwóch chłopów piorących się o babę.
Gostek, czy Polaków walczących z nazistami w 39 też byś porównał do chłopka piorącego się o babę?
Czy ty naprawdę nie rozumiesz, kto tu kogo najechał? Czy naprawdę nie pojmujesz, która stolica na którą spuściła bomby?

Brak mi słów.


« Ostatnia zmiana: 14 Kwiecień, 2022, 14:11 wysłana przez Blue »


Offline Mahershalalhashbaz

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #449 dnia: 14 Kwiecień, 2022, 19:31 »
Pacyfizm to głupota. Vis pacem, para bellum, mówi stare przysłowie. Już w 1415 roku na soborze w Konstancji polski prawnik Paweł Włodkowic sformułował definicję wojny sprawiedliwej - jest to taka wojna gdzie zaatakowany musi się bronić bo ma do tego prawo a nawet obowiązek. Ba, czasem należy wręcz rozpocząć wojnę prewencyjną kiedy są ku temu przesłanki. Tak na przykład Hitlera trzeba było powstrzymać w 1938 roku ale zrobiono błąd pozwalając mu zająć Sudetenland i przejąć czeskie arsenały i zakłady Skody. Bez tego sprzętu i przemysłu nie byłby w stanie iść na Polskę sprzymierzoną z Anglią i Francją. To są fakty.

Podobnie Rosji nie wolno pozwolić na przejęcie Ukrainy gdyż wtedy będzie miał do dyspozycji najlepsze tereny rolnicze Europy, 40 milionów ludności z którą zrobi to co z Czeczenami (wymorduje potencjalnych lub rzeczywistych przeciwników, z reszty zrobi mięso armatnie), niedawno odkryte złoża gazu w Donbasie i ogromny przemysł. I z tym za kilka lat chciał iść dalej, na kraje bałtyckie i Polskę.

Dlaczego Putin nie zdobył jeszcze Mariupola? Mógłby kazać po prostu zasypać go pociskami i zrobić krajobraz księżycowy. Prosta odpowiedź - bo nie chce zniszczyć wielkich zakładów Azowstal gdzie się zabunkrowali Ukraińcy. On już to uważa za swoje włości które chce dostać nietknięte.

Zachód za późno zrozumiał jakie są imperialne cele Rosji. Na szczęście jeszcze można tego potwora powstrzymać.
nihilista