Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 12 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?  (Przeczytany 24942 razy)

Offline Gremczak

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #270 dnia: 03 Kwiecień, 2022, 14:42 »
Tylko ,że prezydent to nie rząd.


Offline Sebastian

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #271 dnia: 03 Kwiecień, 2022, 14:55 »
w ten sposób rozumując, to chyba (?) nie ma na tej planecie ani jednego "demokratycznie wybranego" rządu...
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Gremczak

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #272 dnia: 03 Kwiecień, 2022, 15:50 »
w ten sposób rozumując, to chyba (?) nie ma na tej planecie ani jednego "demokratycznie wybranego" rządu...
To może by rozważyć co to rząd i co to jest demokracja.


Offline urgent

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #273 dnia: 03 Kwiecień, 2022, 17:12 »
No cóż,powiadasz Putin ma swoich pożytecznych idiotów
Ja myślę, że każdy lider ma swoich wielbicieli.
Myślę też, że problem nie leży w Putinie, czy innym przywódcy. Bo Putin zniknie, to naród wybierze sobie nowego lidera.
Problem jest w tym, że niektórym społeczeństwom daleko  jeszcze do tego, żeby nazwać je ucywilizowane. Wprowadzenie demokracji na siłę je bardziej wyzwala w nich nacjonalizm(po niemiecku nazizm).
To są skutki karmienia społeczeństwa od najmłodszych lat papką narodowo-nacjonalistyczną, czyli w j niemieckim, nazistowską.
Mieszkam od lat w Niemczech i mam możliwość obserwacji zachowań różnych nacji i widzę, że nawet po latach zamieszkiwania na obcym neutralnie terenie, ludzie nie potrafią wyzbyć się tego, czym przesiąkli w swoich krajach.
Przykład, prawie wszyscy, których znam Rosjan stoją za Putinem murem(a mieszka i w Niemczech ok 2,5 mln.
Przykład drugi-Turcy, prawie wszyscy popierają Erdogana(parę milionów ludności w Niemczech przyjechali po 2 wojnie światowej , najczęściej nie wykształcona z wiosek Anatolii albo Kurdystanu..)
Przykład trzeci-Polacy w Niemczech, najczęściej zwolennicy Pisu, i tej strony politycznej, która im wmawia, że są wyjątkowi..

Są  wielbiciele politycznych idiotów, są też sami idioci.
Na szczęście są też ludzie, którzy potrafią myśleć i kochać innych ludzi, i to niezależnie od  poglądów własnych. ☺️
Dużo piszesz o innych narodach w Niemczech, w których mieszkasz. Całkiem znacząco napisałeś też o Polakach zarówno tych w Polsce jak i w Niemczech. Jednych i drugich przedstawiłeś w negatywnym świetle. Co mnie trochę dziwi.
Skąd taka niechęć do swoich korzeni?
Nie odniosłeś się też ani słowem do tego co napisałem wcześniej, w odpowiedzi na zarzut ksenofobii Polaków oraz obwinianiem za brak integracji kulturowej z uchodźcami z Azjatyckich krajów.
Nie napisałeś jednak prawie nic o Niemcach i reszcie UE (tylko małą wzmiankę o protestach w Berlinie, Amsterdamie i Paryżu przeciw wojnie w Iraku)
Czyżbyś nie zauważył że opinie w UE a więc i w twoim obecnym kraju zmieniły się w sprawie przybyszów z Azji o 180%?
Że jeszcze kilka miesięcy temu o polskiej jak to nazywasz "znieczulicy" mówiono jako obronie granic UE i zapewniano o solidarności z Polską?
A co powiesz o przywódcach demokratycznych Niemiec, Francji w ciągu ostatnich dziesięcioleci?
O Schroderze, Merkel, Scholzie, Macronie, Sarkozim. O ich przyjaźniach i "niepolitycznych" biznesach z Putinem, niezerwanych nawet po zajęciu Krymu i Donbasu.
Czy odzwierciedlają one, te najwyższe wartości, poszanowanie praw człowieka, praworządność, którymi tak szczycą się te kraje?
Tutaj żadnej hipokryzji nie widzisz, natomiast dostrzegasz w Polsce ?
« Ostatnia zmiana: 03 Kwiecień, 2022, 17:15 wysłana przez urgent »


Offline Gremczak

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #274 dnia: 03 Kwiecień, 2022, 17:55 »
Tylko ,że prezydent to nie rząd.
w ten sposób rozumując, to chyba (?) nie ma na tej planecie ani jednego "demokratycznie wybranego" rządu...
Jak jest nowy prezydent  a zostaje urzędujący premier i ministrowie to znaczy ,że jest nowy rząd?



Offline Sebastian

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #275 dnia: 03 Kwiecień, 2022, 18:00 »
dużo zależy od konstytucji danego kraju. W Polsce stanowisko premiera jest odrębne od stanowiska prezydenta, ale w USA ich prezydent jest jednocześnie szefem rządu federalnego.

dlatego nikt nigdy nie słyszał o takim stanowisku jak "premier Stanów Zjednoczonych"
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Gremczak

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #276 dnia: 03 Kwiecień, 2022, 18:49 »
Prezydent ,prezydentem ważniejsze jest kto zasiada w kongresie.
Na ile kongres pozwoli,izba reprezentantów.
« Ostatnia zmiana: 03 Kwiecień, 2022, 18:54 wysłana przez Gremczak »


Offline Gostek

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #277 dnia: 03 Kwiecień, 2022, 21:30 »
Dużo piszesz o innych narodach w Niemczech, w których mieszkasz. Całkiem znacząco napisałeś też o Polakach zarówno tych w Polsce jak i w Niemczech. Jednych i drugich przedstawiłeś w negatywnym świetle. Co mnie trochę dziwi.
Skąd taka niechęć do swoich korzeni?
Nie odniosłeś się też ani słowem do tego co napisałem wcześniej, w odpowiedzi na zarzut ksenofobii Polaków oraz obwinianiem za brak integracji kulturowej z uchodźcami z Azjatyckich krajów.
Nie napisałeś jednak prawie nic o Niemcach i reszcie UE (tylko małą wzmiankę o protestach w Berlinie, Amsterdamie i Paryżu przeciw wojnie w Iraku)
Czyżbyś nie zauważył że opinie w UE a więc i w twoim obecnym kraju zmieniły się w sprawie przybyszów z Azji o 180%?
Że jeszcze kilka miesięcy temu o polskiej jak to nazywasz "znieczulicy" mówiono jako obronie granic UE i zapewniano o solidarności z Polską?
A co powiesz o przywódcach demokratycznych Niemiec, Francji w ciągu ostatnich dziesięcioleci?
O Schroderze, Merkel, Scholzie, Macronie, Sarkozim. O ich przyjaźniach i "niepolitycznych" biznesach z Putinem, niezerwanych nawet po zajęciu Krymu i Donbasu.
Czy odzwierciedlają one, te najwyższe wartości, poszanowanie praw człowieka, praworządność, którymi tak szczycą się te kraje?
Tutaj żadnej hipokryzji nie widzisz, natomiast dostrzegasz w Polsce ?
Ze względu na tytuł wątku w którym piszę nie wypada poruszać wszystkich wątków naraz. Temat ma dotyczyć 3 wojny światowej...!
Ja starałem się raczej wskazać, kto, lub co odpowiada za to, że pewne narody wybierają na swoich przywódców ludzi nieodpowiedzialnych, podsycających niepokoje i wywołujących wojny.
A Ty wyskakujesz mi z jakimiś przykładami enklaw narodowych w Szwecji, Belgi, czy w innej Holandii. Sam pewnie zauważyłeś , że enklawy te nie dotyczą społeczeństw krajów w którym one powstały. Mieszkańcy ich nie asymilują się z miejscową ludnością, bo po prostu tego nie potrafią robić. Są to ludzie najczęściej z wiosek, którzy byli odcięci od reszty świata i dzięki przynależności do wspólnoty przeżyły. Dlatego nawet po przybyciu do ucywilizowanych krajów, czują się dobrze w swoich enklawach.. Inaczej jest z przybyszami e Europy Wschodniej, bo tam proces asymilacji z miejscowymi postępuje szybciej.
Pytasz o ludność miejscową, to w odróżnieniu do Polski, najczęściej nie interesują się polityką. Są tego uczeni od małego a za określenie czegoś jako "narodowe" można nawet zostać ukaranym. (W Polsce np istniej określenie "media narodowe"...) Gdyby ktoś tak w Niemczech publicznie się wypowiedział, to mógłby nawet pracę stracić... Bo tak mocny jest nacisk na nie  antagonizowanie społeczeństwa.. W społeczeństwie niemieckim występuje pewna poprawność polityczna i nawet skrajne odmienne partie się do niej stosują.
Dlatego uważam, że społeczeństwa na zachodzie są w dużym stopniu pacyfistyczne i dzięki temu żyją w pewnej pokojowej symbiozie.
Dlatego, może dziwić przeciętnego Polaka, że tacy Czesi, Francuzi czy Norwegowie nie stawiali oporu okupantowi niemieckiemu. Suma sumarum, odnieśli z tego powodu tylko korzyść..
Możemy tę neutralność porównać z inną stroną, gdzie dominowały hasła, typu - Bóg-Honor-Ojczyzna-..... Efekt, zniszczona stolica Polski i setki zabitych osób.
Niektóre Narody wyniosły wniosek, że w wojnie nie ma zwycięzcy, są tylko straty materialne i w ludziach. Im bardziej będą rządy posyłać broń Ukraińcom, tym więcej niewinnych ludzi zginie. Szkoda, że to tak trudno zrozumieć. 🙄






« Ostatnia zmiana: 03 Kwiecień, 2022, 21:35 wysłana przez Gostek »


Offline urgent

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #278 dnia: 04 Kwiecień, 2022, 09:45 »
Ze względu na tytuł wątku w którym piszę nie wypada poruszać wszystkich wątków naraz. Temat ma dotyczyć 3 wojny światowej...!
Ja starałem się raczej wskazać, kto, lub co odpowiada za to, że pewne narody wybierają na swoich przywódców ludzi nieodpowiedzialnych, podsycających niepokoje i wywołujących wojny.
A Ty wyskakujesz mi z jakimiś przykładami enklaw narodowych w Szwecji, Belgi, czy w innej Holandii. Sam pewnie zauważyłeś , że enklawy te nie dotyczą społeczeństw krajów w którym one powstały. Mieszkańcy ich nie asymilują się z miejscową ludnością, bo po prostu tego nie potrafią robić. Są to ludzie najczęściej z wiosek, którzy byli odcięci od reszty świata i dzięki przynależności do wspólnoty przeżyły. Dlatego nawet po przybyciu do ucywilizowanych krajów, czują się dobrze w swoich enklawach.. Inaczej jest z przybyszami e Europy Wschodniej, bo tam proces asymilacji z miejscowymi postępuje szybciej.
Nie wiem czy pamiętasz ale ten mój wyskok z enklawami narodowymi był odpowiedzią na twój wpis
Za integrację kulturową a raczej jej brak, odpowiada stopień zmanipulowania społeczeństwa.
Przykład świeżutki, to znieczulica ludzi(zazwyczaj wierzących, jak sami twierdzą) na granicy Polsko-Białoruskiej.
Tak jak już wspomniałem. Dużo i bardzo negatywnie napisałeś o Polsce i Polakach. Że są najeźdzcami, agresorami krajów, z których potem nie chcą przyjąć ani jednego uchodźcy i "hipokrytami w wydaniu hardcorowym" bo przyjmują miliony ale swoich sąsiadów.
A w cytowanym powyżej poście napisałeś nawet, że Polacy tak są zmanipulowani (nie wiem przez kogo), że odpowiedzialni są  za to że przybysze nie mogą się zintegrować kulturowo z miejscowymi.
Czytając to, nie wiem już czy w temacie wojny Polska nie jest gorsza od Rosji.
Bo przecież wierny giermek Putina - Łukaszenka pomaga biednym uchodźcom, wpychając ich nam na siłę a my bezduszni i zmanipulowani ich nie chcemy.


« Ostatnia zmiana: 04 Kwiecień, 2022, 09:50 wysłana przez urgent »


Offline Blue

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #279 dnia: 04 Kwiecień, 2022, 10:23 »
Gostek... Ty tak na poważnie piszesz? Tzn. Kraje nie powinny się bronić przez agresorem, ponieważ podczas obronny poniosą straty? :o

Czyli, jak rozumiem, to bardzo źle że alianci pokonali Hitlera bo dużo dobrych ludzi zginęło?
Lepiej by było gdyby Europa się poddała a my wszyscy wesoło byśmy sobie żyli w 1000letniej rzeszy?

No i co to za głupoty, że Francuzi nie stawiali oporu okupantowi. Co za bzdury.
« Ostatnia zmiana: 04 Kwiecień, 2022, 10:25 wysłana przez Blue »


Offline Gostek

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #280 dnia: 04 Kwiecień, 2022, 10:26 »
Niestety mieszkasz w kraju, gdzie przekaz informacji na temat wojny Rosja-Ukraina jest jednostronny, bo wszystkie kanały TV mówią tym razem jednym głosem. Polska to kraj jednokulturowy i w odróżnieniu do mnie siłą rzeczy jesteś zmuszony na przebywanie tylko wśród Polaków. Niemcy to kraj wielokulturowy, w moim mieście 27procent stanowią obywatele innych państw. Dlatego, to czy polska jest uważana razem z USA  za agresora w ich krajach toTy ani polskie stacje telewizyjne o tym nie zdecydują. Akurat miałem możliwości pracować w dłuższym okresie z osobami z tamtych terenów {prowadziłem grupy integracyjne, mające wprowadzenie tych ludzi na rynek pracy) toteż siłą rzeczy dużo z nimi rozmawiałem. Stanowisko ich do imperialnej polityki USA jest całkiem odmienne od tej podawanej w polskich mediach. A, że obserwuję bacznie, to co się w Polsce dzieje, to po prostu mam prawo, do tego, żeby oceniać. Nie oskarżaj mnie, że ja negatywnie wypowiadam się o Polakach, bo to że jestem obiektywny w ocenie, to nie jest tym samym, co negatywna ocena. Zresztą mistrzami w wyrażaniu się źle o Polsce są często sami jej obywatele, rzucający hasła typu, że - Polska to dźiki kraj-...... Wystarczy wejść na jakiekolwiek polskie forum, żeby się przekonać.
A szczególnie miszczami w szkalowaniu Polski i Polaków są ci wiecznie tułającym się po świecie, co to wszem i wobec ogłaszają jak to im w Polsce, źle się żyje....
A co do wojny w Ukrainie to mam dużo znajomych Rosjan,(mieszka ich w Niemczech 2,5-3mln,są to prześiedleńcy z Rosji i Kazachstanu, którzy mają niemieckie korzenie) którzy że zgrozą twierdzą, że Putin to dobry człowiek. Tak samo twierdzą mieszkańcy Bałkanów, w szczególności Serbowie, Chorwaci i Macedończycy(przyjechało ich do Niemiec prawie 2mln podczas wajny w byłej Jugosławii)
Dlatego moje obserwacje na temat zaangażowania i przesiąknięcia nacjonalizmem czerpię z własnych obserwacji tychże różnych nacji.
I widzę jak rozpolitykowani i chętni do wzięcia szabelki w dłoń (tym samym rozpoczęcia następnej wojny światowej) są mieszkańcy Europy Wschodniej a ludność miejscowa zamieszkującą na północy i zachodzie Europy.


Offline urgent

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #281 dnia: 04 Kwiecień, 2022, 12:16 »
Pytasz o ludność miejscową, to w odróżnieniu do Polski, najczęściej nie interesują się polityką. Są tego uczeni od małego a za określenie czegoś jako "narodowe" można nawet zostać ukaranym. (W Polsce np istniej określenie "media narodowe"...) Gdyby ktoś tak w Niemczech publicznie się wypowiedział, to mógłby nawet pracę stracić... Bo tak mocny jest nacisk na nie  antagonizowanie społeczeństwa.. W społeczeństwie niemieckim występuje pewna poprawność polityczna i nawet skrajne odmienne partie się do niej stosują.
Dlatego uważam, że społeczeństwa na zachodzie są w dużym stopniu pacyfistyczne i dzięki temu żyją w pewnej pokojowej symbiozie.
Dlatego, może dziwić przeciętnego Polaka, że tacy Czesi, Francuzi czy Norwegowie nie stawiali oporu okupantowi niemieckiemu. Suma sumarum, odnieśli z tego powodu tylko korzyść..
Możemy tę neutralność porównać z inną stroną, gdzie dominowały hasła, typu - Bóg-Honor-Ojczyzna-..... Efekt, zniszczona stolica Polski i setki zabitych osób.
Niektóre Narody wyniosły wniosek, że w wojnie nie ma zwycięzcy, są tylko straty materialne i w ludziach. Im bardziej będą rządy posyłać broń Ukraińcom, tym więcej niewinnych ludzi zginie. Szkoda, że to tak trudno zrozumieć. 🙄
Nie, no super!
Normalnie świadkowski raj po armagedonie. Miecze przekute na lemiesze a włócznie na nożyce ogrodnicze.
Pokój pomiędzy ludźmi różnych ras. O narodach to nawet nikt nie wspomina bo to rzeczy przeszłe.
Przecież teraz wszyscy porozumiewają nie daj Boże (o przepraszam jeżeli uraziłem tymi słowami ateistów) językami narodowymi tylko esperanto.
Za określenie czegoś narodowym można zostać ukaranym.
Psia kość jak można grać czy oglądać mecz na narodowym w Warszawie?
Przecież to nakręcanie antagonizmów i samą już nazwą stadionu faworyzowanie drużyny i widzów gospodarzy.
Jak można tolerować coś takiego. Tylko polska dzicz może czegoś takiego się dopuszczać a nie cywilizowane "niektóre Narody"

Sielską atmosferę tego raju psują też jeszcze bardziej dzicy Ukraińcy, którzy jeszcze nie zrozumieli jak te niektóre cywilizowane narody, że z najeźdzcą walczyć nie warto, bo suma sumarum pewnie odniosą z tego korzyść jak Czesi, Francuzi czy Norwegowie.  Przecież lepiej nie stawiać żadnego oporu, przyjąć "wyzwolicieli" chlebem i solą. Wtedy nie będą zabijać, morzyć głodem, gwałcić, rabować i bezcześcić zwłok.
Krematoria na kółkach ciągną za sobą bo kurczaki będą piekli. Wpuścić ich porządzą sobie jak sowieci i może za 70 lat znowu będzie wolność.
Minie jak z bicza strzelił.
Ten natrętny ich prezydent ciągle du.. truje cywilizowanemu zachodowi swoimi umoralniającymi przemówieniami w ich parlamentach.
Prosi o pomoc, o sankcje, o broń. Uczepił się jak rzep psiego ogona.
Czy to wina Niemiec, Francji itd. że na nich ruskie napadli?  Przecież to społeczeństwa pacyfistyczne i już na pewno nie hipokryci.
To że ich produkcji samochody, sprzęt termowizyjny oraz systemy nawigacyjne służą teraz do zabijania Ukraińców, to nic nie znaczące szczegóły.
To że były kanclerz pacyfistycznych Niemiec - Schroder  podpisał z Rosją umowę o budowie Gazociągu Północnego pod dnem Bałtyku, omijającego Polskę, Ukrainę i kraje bałtyckie. A potem zajmował dyrektorskie funkcje w rosyjskich spółkach, które zbroiły Rosjan, to też szczegół.
Jego następczyni kanclerz (sorry chyba kanclerka  ;D ;D ;D) Merkel i obecny kanclerz Scholz dalej forsowali inwestycje w uzależnianie się energetyczne od Rosji i tym samym zapewniali finansowanie armii Putina, to również niuans.
Wszystko to nieistotne szczegóły, że pacyfistyczne Niemcy, Francja, Włochy zbroją Putina a na straży pokoju stacjonuje w Niemczech 36 tys. amerykańskich wojsk.

Oczywiście nie wiem też czy wg. Ciebie piszę na temat, bo jest on o 3 wojnie światowej.
A ja smęcę o wybieranych demokratycznie w pacyfistycznym zachodzie Schroderach, Makrelach, Scholzach, Sarkozich czy Macaronach.
Po twoich wypowiedziach nie wiem co cię łączy jeszcze z Polską, czy tylko to forum na którym musisz pisać po polsku.
A jeśli masz jeszcze rodzinę  w Polsce to nie życzę Ci, żeby przez politykę tych, których tutaj tak wychwalasz spotkał los jaki spotyka teraz Ukraińców.
Bo w przeciwieństwie do Niemiec, w których teraz mieszkasz i z którymi się utożsamiasz, Polacy  pamiętają o piekle wojny sprzed 80 lat.
Wiedzą kto był agresorem a kto ofiarą. Pamiętają także o zapewnieniach agresora, że nigdy więcej wojny. Dlatego też w pełni solidaryzują się z napadniętymi Ukraińcami, którzy cierpią teraz przez samolubną, nastawioną tylko na własny zysk polityką "cywilizowanego zachodu Europy"

« Ostatnia zmiana: 04 Kwiecień, 2022, 12:24 wysłana przez urgent »


Offline Gostek

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #282 dnia: 04 Kwiecień, 2022, 13:05 »
Gostek... Ty tak na poważnie piszesz? Tzn. Kraje nie powinny się bronić przez agresorem, ponieważ podczas obronny poniosą straty? :o

Czyli, jak rozumiem, to bardzo źle że alianci pokonali Hitlera bo dużo dobrych ludzi zginęło?
Lepiej by było gdyby Europa się poddała a my wszyscy wesoło byśmy sobie żyli w 1000letniej rzeszy?

No i co to za głupoty, że Francuzi nie stawiali oporu okupantowi. Co za bzdury.

Wiesz Blue sam, że dzisiejszej rzeczywistości nie da się porównać z tą z przed 2 wojny światowej, gdzie to duch nacjonalizmu był wszech obecny i w wojnę zaangażowały się prawie wszystkie Narody.
Swoją drogą szkoda, że dzisiaj możemy spacerować po Pradze czy Paryżu i podziwiać niezniszczone zabytki, a zdjęcia z przedwojennej Warszawy możemy podziwiać już tylko na pocztówkach..

Pisząc w tym wątku chciałem raczej nawiązać do przyczyn konfliktów, a tym samym groźby wybuchu 3wojny światowej(notabene, wątek jest zaznaczony w dziale "na wesoło" a tak na prawdę jest to sprawa b. poważna bo dotychy wszystkich nas.)
Twierdzę, że przyczyną prawie wszystkich ostatnich konfliktów w Europie jest zasiany w ludzkich umysłach nacjonalizm !
Dopóki będzie on w ludzkich umysłach, dopóty będą pojawiać się kolejni bohaterzy narodów.
Do konfliktu w Ukrainie w ogóle nie powinno dojść, gdyby Ukraina trzymała się postanowień Memorandum Budapesztańskiego,który sami podpisali.
Tymczasem przywódcy dzielnego narodu złamali ustanowione zasady co do utworzonego państwa Ukraina(tylko w tym roku miały się na jej terenie odbyć 14 ćwiczeń wojsk NATO) W dodatku działania wojenne strony ukraińskiej i separatystów z Doniecka w 7 letnim konflikcie zebrały 12 tyśięcy istnień ludzkich.!
Konflikt ten będzie trwał w nieskończoność dopóki Ukraina i Rosja nie zasiądą wspólnie do stołu rozmów i wprost zapytają (w referendum) kim czuje się miejscowa ludność i do jakiego kraju sporny kawałek ziemi ma należeć.
Właśnie ze względu na nacjonalizm po obu stronach, dzisiaj nie można tego konfliktu rozwiązać inaczej, bo po prostu te dwie nacje, w odróżnieniu do narodów Europy Zachodniej i Północnej jeszcze nie potrafią żyć że sobą razem.
Myślę, że w Polsce dużo dobrego   wniosą jej emigrujący obywatele i otwarcie się na świat.
Otóż, często córki i synowie zagorzałych patryjotów i nacjonalistów zmieniają podejście do tematu, przez to, że ich dzieci poznają w świecie współmałżonków, czy partnerów, ludzi różnych raz i narodowości. Potem,z pokorą i ździwieniem często ci ludzie stwierdzają, że "inni", nie Polacy, to też fajni i życzliwi ludzie.




« Ostatnia zmiana: 04 Kwiecień, 2022, 13:15 wysłana przez Gostek »


Offline urgent

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #283 dnia: 04 Kwiecień, 2022, 13:29 »
Wiesz Blue sam, że dzisiejszej rzeczywistości nie da się porównać z tą z przed 2 wojny światowej, gdzie to duch nacjonalizmu był wszech obecny i w wojnę zaangażowały się prawie wszystkie Narody.
Swoją drogą szkoda, że dzisiaj możemy spacerować po Pradze czy Paryżu i podziwiać niezniszczone zabytki, a zdjęcia z przedwojennej Warszawy możemy podziwiać już tylko na pocztówkach..

Pisząc w tym wątku chciałem raczej nawiązać do przyczyn konfliktów, a tym samym groźby wybuchu 3wojny światowej(notabene, wątek jest zaznaczony w dziale "na wesoło" a tak na prawdę jest to sprawa b. poważna bo dotychy wszystkich nas.)
Twierdzę, że przyczyną prawie wszystkich ostatnich konfliktów w Europie jest zasiany w ludzkich umysłach nacjonalizm !
Dopóki będzie on w ludzkich umysłach, dopóty będą pojawiać się kolejni bohaterzy narodów.
Do konfliktu w Ukrainie w ogóle nie powinno dojść, gdyby Ukraina trzymała się postanowień Memorandum Budapesztańskiego,który sami podpisali.
Tymczasem przywódcy dzielnego narodu złamali ustanowione zasady co do utworzonego państwa Ukraina(tylko w tym roku miały się na jej terenie odbyć 14 ćwiczeń wojsk NATO) W dodatku działania wojenne strony ukraińskiej i separatystów z Doniecka w 7 letnim konflikcie zebrały 12 tyśięcy istnień ludzkich.!
Konflikt ten będzie trwał w nieskończoność dopóki Ukraina i Rosja nie zasiądą wspólnie do stołu rozmów i wprost zapytają (w referendum) kim czuje się miejscowa ludność i do jakiego kraju sporny kawałek ziemi ma należeć.
Właśnie ze względu na nacjonalizm po obu stronach, dzisiaj nie można tego konfliktu rozwiązać inaczej, bo po prostu te dwie nacje, w odróżnieniu do narodów Europy Zachodniej i Północnej jeszcze nie potrafią żyć że sobą razem.
Myślę, że w Polsce dużo dobrego   wniosą jej emigrujący obywatele i otwarcie się na świat.
Otóż, często córki i synowie zagorzałych patryjotów i nacjonalistów zmieniają podejście do tematu, przez to, że ich dzieci poznają w świecie współmałżonków, czy partnerów, ludzi różnych raz i narodowości. Potem,z pokorą i ździwieniem często ci ludzie stwierdzają, że "inni", nie Polacy, to też fajni i życzliwi ludzie.
Uaaaa.....!
Ty tak na serio?
Putin się musi cieszyć jeżeli wie, że niektórzy piszą takie rzeczy.
Co Ty czytasz bądź czego słuchasz albo oglądasz?
Rossija 1?
Wiesz czego i kogo dotyczyło Memorandum Budapesztańskie?
Po tym co napisałeś wynika, że kompletnie nie masz pojęcia i mam nadzieję, że nieświadomie padłeś ofiarą putinowskiej propagandy.

Nadal też nie rozumiem dlaczego w centrum twoich rozważań o nacjonaliźmie jest Polska?
Czy to Polacy najechali ostatnio kogoś uważając że są lepsi od innych?

A na temat politycznego, gospodarczego nacjonalizmu twojej obecnej ojczyzny nic nie napiszesz?
I o zapewnieniach Niemiec po wywołanej przez ich nacjonalizm wojnie też nic?
Tylko Rosjanie, Ukraińcy, Polacy, Serbowie itd.  to oni, ich nacjonalizm są winne


« Ostatnia zmiana: 04 Kwiecień, 2022, 13:46 wysłana przez urgent »


Offline Gostek

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #284 dnia: 04 Kwiecień, 2022, 13:38 »
Nie dziwię się, że może dojść do wybuchu 3,4 a może i 5 wojny światowej, skoro jest wiele ludzi podobnie myślących jak Ty.
Powstały ogień gasi się wodą a nie podkłada się do niego jeszcze więcej ogniopalnych materiałów. Taka jest zasada w pożarnictwie.

A to co ja czytam i z jakich źródeł to jest moja sprawa. A, że jestem obiektywny i otwarty na ludzi, to uważam to za zaletę. 😊




« Ostatnia zmiana: 04 Kwiecień, 2022, 13:42 wysłana przez Gostek »