Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 13 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?  (Przeczytany 24931 razy)

Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 297
  • Polubień: 2231
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #255 dnia: 03 Kwiecień, 2022, 09:30 »
Tu analiza ekonomicznych powodów ataku na Ukrainę.


Offline Gostek

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #256 dnia: 03 Kwiecień, 2022, 09:34 »
To, co wyprawiają USA i Rosja na arenie międzynarodowej jest godne potępienia. Tylko dziwna jest reakcja krajów postronnych tzw (niezależnych).
Przykład Polski,j Rosja napada na Ukrainę to Polska stoi murem za ludnością tego kraju i przytula parę milionów mieszkańców tego kraju. Jak jednak Ameryka najeżdża na inne kraje np ostatnio Irak czy Afghanistan, to Polska co robi, otóż przyłącza się do napadu i najeżdża inne kraje, nieprzyjmując tym samym ani jednego ich obywatela...
Czyż nie jest to hipokryzja w wydaniu Hardcorowym.!


Offline Blue

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #257 dnia: 03 Kwiecień, 2022, 10:39 »
To, co wyprawiają USA i Rosja na arenie międzynarodowej jest godne potępienia. Tylko dziwna jest reakcja krajów postronnych tzw (niezależnych).
Przykład Polski,j Rosja napada na Ukrainę to Polska stoi murem za ludnością tego kraju i przytula parę milionów mieszkańców tego kraju. Jak jednak Ameryka najeżdża na inne kraje np ostatnio Irak czy Afghanistan, to Polska co robi, otóż przyłącza się do napadu i najeżdża inne kraje, nieprzyjmując tym samym ani jednego ich obywatela...
Czyż nie jest to hipokryzja w wydaniu Hardcorowym.!

Nie ma symetryzmu pomiędzy działaniami Rosji a USA. Kiedy ostatnio USA zaanektowało jakieś terytorium? Kiedy napadło kraj z demokratycznie wybranym rządem?

Ja naprawdę nie jestem fanem inwazji na Irak i Afganistan, ale tam naprawdę mieliśmy do czynienia z dyktatorami i ludobójcami.


Offline Gostek

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #258 dnia: 03 Kwiecień, 2022, 11:09 »
Symetryzmu nie ma, ale jest pamięć.
Bo jak na Bagdad spadały bomby, to żaden Polak nie wyszedł na ulicę żeby zaprotestować. A w tym czasie ginęli niewinni ludzie.
W tym samym czasie setki tysięcy ludzi gromadziło się w Berlinie, Amsterdamie i Paryżu, na ulicy żeby chociaż wyrazić swój protest..

Niestety, ale większość ludzi nie potrafi samodzielnie wyciągać wniosków, potrzebują oni przywódców, którzy myślą za nich. A ci przywódcy czują się w tej roli komfortowo, wiedząc, że tłumy stoją za nimi.







« Ostatnia zmiana: 03 Kwiecień, 2022, 11:12 wysłana przez Gostek »


Offline gruby drab

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #259 dnia: 03 Kwiecień, 2022, 11:22 »
Symetryzmu nie ma, ale jest pamięć.
Bo jak na Bagdad spadały bomby, to żaden Polak nie wyszedł na ulicę żeby zaprotestować. A w tym czasie ginęli niewinni ludzie.
W tym samym czasie setki tysięcy ludzi gromadziło się w Berlinie, Amsterdamie i Paryżu, na ulicy żeby chociaż wyrazić swój protest..

Niestety, ale większość ludzi nie potrafi samodzielnie wyciągać wniosków, potrzebują oni przywódców, którzy myślą za nich. A ci przywódcy czują się w tej roli komfortowo, wiedząc, że tłumy stoją za nimi.

Myślę, że dla Polski Irak jest tak egzotyczny, jak dla Indii Ukraina. Pewne społeczności nie czują integracji kulturowej. Jednak masz rację, świat w kwestii Iraku bardzo się buntował:

https://www.youtube.com/watch?v=tAjqGnQpVks


Co do wyciągania samodzielnych wniosków... Ja zawsze je wyciągam na podstawie czyichś, nie jestem w stanie być wszędzie i naraz   :))


Offline urgent

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #260 dnia: 03 Kwiecień, 2022, 11:29 »
To, co wyprawiają USA i Rosja na arenie międzynarodowej jest godne potępienia. Tylko dziwna jest reakcja krajów postronnych tzw (niezależnych).
Przykład Polski,j Rosja napada na Ukrainę to Polska stoi murem za ludnością tego kraju i przytula parę milionów mieszkańców tego kraju. Jak jednak Ameryka najeżdża na inne kraje np ostatnio Irak czy Afghanistan, to Polska co robi, otóż przyłącza się do napadu i najeżdża inne kraje, nieprzyjmując tym samym ani jednego ich obywatela...
Czyż nie jest to hipokryzja w wydaniu Hardcorowym.!
Powiadasz ani jednego?
Oficjalne dane mówią zupełnie co innego i to nawet o okresie zanim łukaszenkowski orbis zaczął nam podrzucać "turystów" za tysiące dolarów.
Poza tym ci "turyści" w zdecydowanej większości przypadków nie idą na przejście graniczne prosząc o azyl a często używając przemocy i wandalizmu próbują się wedrzeć na terytorium kraju.

https://ocdn.eu/pulscms-transforms/1/LI5k9kuTURBXy9mOGY0YzY3Mi0yNzY0LTRlMmYtYTkwNS1lMDk0OWJjZTMxODAuanBlZ5GVAs0CZwDDw4GhMAU

A uchodźcy z Ukrainy:

https://d-art.ppstatic.pl/kadry/k/r/1/9f/ab/6225ba53d02a7_o_large.jpg

Widzisz różnice ?
« Ostatnia zmiana: 03 Kwiecień, 2022, 11:44 wysłana przez urgent »


Offline Gostek

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #261 dnia: 03 Kwiecień, 2022, 11:34 »
Za integrację kulturową a raczej jej brak, odpowiada stopień zmanipulowania społeczeństwa.
Przykład świeżutki, to znieczulica ludzi(zazwyczaj wierzących, jak sami twierdzą) na granicy Polsko-Białoruskiej.



Offline urgent

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #262 dnia: 03 Kwiecień, 2022, 12:13 »
Za integrację kulturową a raczej jej brak, odpowiada stopień zmanipulowania społeczeństwa.
Przykład świeżutki, to znieczulica ludzi(zazwyczaj wierzących, jak sami twierdzą) na granicy Polsko-Białoruskiej.
Przykład jeszcze bardziej świeżutki. Jak myślisz po co łukaszenka uruchomił swój orbis dla "biednych uchodzców" z Azji?
Za super zintegrowane dzielnice miast np. w Szwecji czy Belgii, do których boi się wchodzić policja, też odpowiada zmanipulowane tamtejsze społeczeństwo, które przyjęło ich z gościnnością i w takich ilościach?
Piszesz to jeszcze w czasie, gdy tysiące Polaków przyjęło pod swoje dachy ponad 2 miliony Ukraińców w ciągu kilku tygodni.
A państwa zachodniej Europy w tym samym czasie nie mogą sobie poradzić z kilkunastoma tysiącami.
Nadal będziesz powtarzał banialuki antypolskiej, "demokratycznej i praworządnej" propagandy o rasizmie, ksenofobii i rusofobii Polaków?


Offline accurate

  • Pionier
  • Wiadomości: 577
  • Polubień: 1142
  • Kłamstwo obiegnie cały świat, zanim prawda zdąży..
Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #263 dnia: 03 Kwiecień, 2022, 12:20 »
https://fb.watch/b_KZ-hh0nS/

Wszystko to teatr na wielką skalę jak cały świat polityki religii i finansowy system bankowy
« Ostatnia zmiana: 03 Kwiecień, 2022, 12:25 wysłana przez accurate »
Kłamstwo obiegnie cały świat zanim prawda zdąży włożyć buty a ludzie uwierzą we wszystko co odkryli np.amerykańscy naukowcy a mocniej gdy to bedzie łaciną hebrajskim greką ważne żeby brzmiało powaznie


Offline urgent

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #264 dnia: 03 Kwiecień, 2022, 12:34 »
Niektórzy jeszcze chyba nie zauważyli, że autorzy tej antypolskiej propagandy kompletnie zdeskredytowali się moralnie?
Swoimi politycznymi i gospodarczymi działaniami nie potrafili zatrzymać Putina a wręcz zwiększali swój udział w zbrojeniu Rosji.
I to oni są współodpowiedzialni za to co teraz dzieje się za naszą wschodnią granicą


Offline Gostek

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #265 dnia: 03 Kwiecień, 2022, 13:21 »
Cóż, niektórzy pożyteczni idioci putina nawet dobrze czują się w tej roli
No cóż,powiadasz Putin ma swoich pożytecznych idiotów
Ja myślę, że każdy lider ma swoich wielbicieli.
Myślę też, że problem nie leży w Putinie, czy innym przywódcy. Bo Putin zniknie, to naród wybierze sobie nowego lidera.
Problem jest w tym, że niektórym społeczeństwom daleko  jeszcze do tego, żeby nazwać je ucywilizowane. Wprowadzenie demokracji na siłę je bardziej wyzwala w nich nacjonalizm(po niemiecku nazizm).
To są skutki karmienia społeczeństwa od najmłodszych lat papką narodowo-nacjonalistyczną, czyli w j niemieckim, nazistowską.
Mieszkam od lat w Niemczech i mam możliwość obserwacji zachowań różnych nacji i widzę, że nawet po latach zamieszkiwania na obcym neutralnie terenie, ludzie nie potrafią wyzbyć się tego, czym przesiąkli w swoich krajach.
Przykład, prawie wszyscy, których znam Rosjan stoją za Putinem murem(a mieszka i w Niemczech ok 2,5 mln.
Przykład drugi-Turcy, prawie wszyscy popierają Erdogana(parę milionów ludności w Niemczech przyjechali po 2 wojnie światowej , najczęściej nie wykształcona z wiosek Anatolii albo Kurdystanu..)
Przykład trzeci-Polacy w Niemczech, najczęściej zwolennicy Pisu, i tej strony politycznej, która im wmawia, że są wyjątkowi..

Są  wielbiciele politycznych idiotów, są też sami idioci.
Na szczęście są też ludzie, którzy potrafią myśleć i kochać innych ludzi, i to niezależnie od  poglądów własnych. ☺️


Offline Vog

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #266 dnia: 03 Kwiecień, 2022, 13:43 »
Nie ma symetryzmu pomiędzy działaniami Rosji a USA. Kiedy ostatnio USA zaanektowało jakieś terytorium? Kiedy napadło kraj z demokratycznie wybranym rządem?

Ja naprawdę nie jestem fanem inwazji na Irak i Afganistan, ale tam naprawdę mieliśmy do czynienia z dyktatorami i ludobójcami.
Czy mam rozumieć, że napaść na suwerenny kraj może być usprawiedliwiona, jeśli przywódca kraju - ofiary napaści został wybrany w sposób niedemokratyczny, lub uważamy go za dyktatora?


Offline Blue

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #267 dnia: 03 Kwiecień, 2022, 13:50 »
Czy mam rozumieć, że napaść na suwerenny kraj może być usprawiedliwiona, jeśli przywódca kraju - ofiary napaści został wybrany w sposób niedemokratyczny, lub uważamy go za dyktatora?

To zależy. Jeżeli taki człowiek jest np. odpowiedzialny za ludobójstwo - to moim zdaniem zmiana reżimu może być usprawiedliwiona.

Jednak nie twierdzę, że inwazje na Irak i Afganistan są fajne. Szczególnie ta druga była kompletnie bez sensu.



Offline Gremczak

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #268 dnia: 03 Kwiecień, 2022, 14:03 »
Nie ma symetryzmu pomiędzy działaniami Rosji a USA. Kiedy ostatnio USA zaanektowało jakieś terytorium? Kiedy napadło kraj z demokratycznie wybranym rządem?

Ja naprawdę nie jestem fanem inwazji na Irak i Afganistan, ale tam naprawdę mieliśmy do czynienia z dyktatorami i ludobójcami.
Gdyby nie  bogactwo w złożach to w dupie by mieli to co wymieniłeś.To był tylko pretekst.

Pokaż mi kraj w którym wybrano demokratyczny rząd.
« Ostatnia zmiana: 03 Kwiecień, 2022, 14:13 wysłana przez Gremczak »


Offline Sebastian

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #269 dnia: 03 Kwiecień, 2022, 14:26 »
Pokaż mi kraj w którym wybrano demokratyczny rząd.
oczywiście, Rosja! :)

w takim "niedemokratycznym" kraju jak USA kandydat musi być superbogaty (np. tak bogaty jak Donald Trump), ale w demokratycznej Rosji wybranym przez lud Prezydentem może zostać zwykły biedny agent KGB :)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)