Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?  (Przeczytany 24389 razy)

Offline urgent

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #750 dnia: 22 Maj, 2022, 22:34 »
Bezrefleksyjnie łykasz tweeta ukraińskiego posła?
Info o ewakuacji już zostało zdementowane przez kancelarię prezydenta:
https://www.wprost.pl/polityka/10727581/atak-rakietowy-na-kijow-w-czasie-przemowienia-dudy-prezydencki-minister-komentuje.html
"O sprawę dziennikarze Onetu zapytali szefa Biura Polityki Międzynarodowej Kancelarii Prezydenta. Jakub Kumoch zaprzeczył informacjom o ewakuacji Rady Najwyższej.
– Nie było ewakuacji Rady Najwyższej — przekazał Onetowi Kumoch — Prezydent jest bezpieczny. W Ukrainie wypracowane są zasady bezpieczeństwa, m.in. dlatego o działaniach prezydenta informuje się z parogodzinnym poślizgiem – dodał."

Wiem, że w interesie Ukraińców jest zaognianie sytuacji i próba wciągnięcia nas do wojny ale odrobinę rzetelności w przedstawianiu wydarzeń i powielaniu newsów od nich.
Oczywiście że łykam i to jeszcze berefleksyjnie. Bo ty posiadasz informacje do których ja nigdy dostępu miał nie będę.
Pierwszy raz słyszę o "Wprost".
Znalazłeś już kolejne rocznice bombardowań dokonanych przez Żydów czy Amerykanów, w których zginęli cywile?
Dawaj je tu!
Putin i reszta twoich kompanów ucieszy się
Chociaż radość większa będzie jak znajdziesz jakieś wydarzenia z bezpośrednich strzelanin do cywilów.
Będzie więcej kliknieć a putlerowscy zbrodniarze okażą się armią wyzwolenia Ukrainy od amerykańskiego nazizmu
« Ostatnia zmiana: 22 Maj, 2022, 22:44 wysłana przez urgent »


Offline Sebastian

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #751 dnia: 22 Maj, 2022, 22:43 »
na czym konkretnie polega nieprawdziwość informacji o ostrzale Kijowa 22 maja 2022?
1) w ogóle żadnego ostrzału nie było bo Rosjanie nie strzelali?
2) Rosjanie strzelali, ale rakiety nie dotarły do Kijowa, bo ochrona przeciwlotnicza je zneutralizowała?
3) Rosjanie strzelali o innej godzinie niż podano (czyli nie podczas przemówienia Dudy)?
4) ostrzelano Kijów, ale nie było potrzeby ewakuacji parlamentu?
5) jakaś inna opcja?

Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Mahershalalhashbaz

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #752 dnia: 22 Maj, 2022, 22:51 »
Wiem, że w interesie Ukraińców jest zaognianie sytuacji i próba wciągnięcia nas do wojny ale odrobinę rzetelności w przedstawianiu wydarzeń i powielaniu newsów od nich.

Masz tutaj materiał o ostrzale mieszkalnych dzielnic Charkowa rakietami Smersz, jeśli miałbyś jakieś zastrzeżenia co do rzetelności materiału to słucham


A tutaj filmy z kamerki ratowniczki medycznej z Mariupola, podziel się wątpliwościami, śmiało:

nihilista


Offline urgent

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #753 dnia: 22 Maj, 2022, 23:37 »
.
« Ostatnia zmiana: 22 Maj, 2022, 23:43 wysłana przez urgent »


Offline Vog

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #754 dnia: 22 Maj, 2022, 23:42 »
Masz tutaj materiał o ostrzale mieszkalnych dzielnic Charkowa rakietami Smersz, jeśli miałbyś jakieś zastrzeżenia co do rzetelności materiału to słucham
...
Najwyraźniej nie zrozumiałeś.
Nawiązałem do informacji od Urgenta, według której nastąpiła ewakuacja prezydentów podczas przemówienia w Kijowie spowodowana ostrzałem rakietowym.
Po paru godzinach od powielenia tej informacji przez wiele mediów, pojawiło się sprostowanie z Kancelarii Prezydenta, według którego żadnej ewakuacji nie było.
Urgent oraz wszystkie źródła powoływali się na jeden tweet ukraińskiego posła.
Co do Urgenta, nie spodziewałem się, że przyzna się do powielania niesprawdzonych informacji.
Złapany na tym ironizuje i szczeka jak to on, próbując sprowokować rozmówcę do zniżenia się do poziomu, jaki preferuje w dyskusji.
Czy ostrzał był? Nie wiem.
Czy ewakuowano prezydentów podczas przemówienia? Według źródeł nie.
Jaki cel miało wypuszczenie takiego newsa?


Offline urgent

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #755 dnia: 23 Maj, 2022, 05:37 »
https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2022-05-22/wojna-rosja-ukraina-raport-dnia-informacje-o-sytuacji-w-ukrainie-niedziela-22-maja/?ref=slider
Ja powielam niesprawdzone informacje od wczoraj od 14:39
https://www.pap.pl/aktualnosci/news,1218186,rosyjski-atak-rakietowy-na-kijow-w-czasie-przemowien-prezydentow-dudy-i
https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2022-05-22/ukraina-gdy-prezydent-andrzej-duda-przemawial-w-kijowie-rosjanie-wystrzelili-rakiety/?ref=slider
"Podczas przemówień Wołodymyra Zełenskiego i Andrzeja Dudy w Radzie Najwyższej Ukrainy, rosyjskie rakiety zostały wystrzelone na Kijów" - przekazał ukraiński deputowany Roman Hryszczuk. Dodał, że posłowie są w schronie oraz że ogłoszono alarm przeciwlotniczy.
Polsat nadal  je powiela bo jeszcze wczoraj wieczorem podawał:
https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2022-05-22/wojna-rosja-ukraina-raport-dnia-informacje-o-sytuacji-w-ukrainie-niedziela-22-maja/?ref=slider
Vog, napisz do Hryszczuka i opieprz go czemu kłamie. albo do Kumocha i zrób to samo.
Nie interesuje cię za bardzo nawet czy był ostrzał czy nie tylko czepiłeś się jak rzep psiego ogona, czy deputowani zeszli do schronu czy nie.
Tak samo jak najważniejsze dla ciebie było czy stojący w kolejce po chleb w Czernihowie zginęli od ostrzału czy bombardowań.
Powtórzę jeszcze raz, jesteś putinowskim trollem i cały czas szukasz dziury w całym.


Offline Gremczak

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #756 dnia: 23 Maj, 2022, 07:57 »
To nie szukanie dziury, tylko stwierdzenie faktu.


Offline urgent

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #757 dnia: 23 Maj, 2022, 08:10 »
Super że wpadłeś
Szkoda tylko że jak zawsze, nic nowego nie wniosłeś >:D >:D >:D
Może coś z naistotniejszych rzeczy w temacie?
O ubiorze Dudy i Zełeńskiego
Nic o pogodzie wczoraj w Kijowie?
« Ostatnia zmiana: 23 Maj, 2022, 08:15 wysłana przez urgent »


Offline karyma

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #758 dnia: 23 Maj, 2022, 09:16 »
niewiem na ile wiarygodna jest ta strona ale Wg .
https://halturnerradioshow.com/index.php/en/news-page/world/ccp-issues-national-mobilization-order-instructing-switch-to-wartime-operations

Chiny zaczynają przestawiać gospodarkę na wojenne tory a w innym artykule jest o rzekomym pobycie polskich oddziałów na Ukrainie.

Czyżby wojna się poszerzała  i wchodziła w fazę jawnej IIIWŚ ?


Offline Sebastian

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #759 dnia: 23 Maj, 2022, 10:55 »
w Indiach przy drodze siedział hinduski mędrzec, który miał pudełko na monety i miał napisane na kartce "wrzuć monetę, a ja odpowiem na każde Twoje pytanie"

ludzie wrzucali monetę, zadawali pytanie, a mędrzec odpowiadał "nie wiem" :)

a gdy protestowali, odpowiadał: "nie obiecywałem że moja odpowiedź Ciebie zadowoli" :)

:)

nie wiem, czy kogokolwiek zadowoli moja odpowiedź, ale ja Sebastian (jak ten hinduski mędrzec) na pytanie zadane przez karyma:
Czyżby wojna się poszerzała  i wchodziła w fazę jawnej III WŚ ?
odpowiadam: "nie wiem" :)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Blue

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #760 dnia: 23 Maj, 2022, 11:55 »
niewiem na ile wiarygodna jest ta strona ale Wg .
https://halturnerradioshow.com/index.php/en/news-page/world/ccp-issues-national-mobilization-order-instructing-switch-to-wartime-operations

Chiny zaczynają przestawiać gospodarkę na wojenne tory a w innym artykule jest o rzekomym pobycie polskich oddziałów na Ukrainie.

Czyżby wojna się poszerzała  i wchodziła w fazę jawnej IIIWŚ ?

To bzdury nie warte komentowania.


Offline Vog

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #761 dnia: 23 Maj, 2022, 15:52 »
Ja powielam niesprawdzone informacje od wczoraj od 14:39 Polsat nadal  je powiela bo jeszcze wczoraj
 ...
Vog, napisz do Hryszczuka i opieprz go czemu kłamie.
...
Tak samo jak najważniejsze dla ciebie było czy stojący w kolejce po chleb w Czernihowie zginęli od ostrzału czy bombardowań.
Powtórzę jeszcze raz, jesteś putinowskim trollem i cały czas szukasz dziury w całym.
Będę dobry i poważnie powiem Ci jak działają media. Nie każde doniesienie medialne to prawda  ;)
Po to mamy swój rozum, żeby oddzielić ziarno od plew.
Ty chcesz czytać informacje, które wpisują się w Twój światopogląd, więc tym chętniej je bezrefleksyjnie podajesz dalej.
Każde, które przeczą Twoim przekonaniom ignorujesz, bądź atakujesz autora oskarżając go o kłamstwa bądź służenie wrogim interesom.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Efekt_potwierdzenia
Oburzasz się na kogoś, kto pokazuje Ci jak działa propaganda, oraz jak wywołuje się skrajne emocje celowo manipulując przekazem medialnym.
Takie doniesienia mają wywołać określony efekt.
Na kogoś działają lepiej, na kogoś gorzej.
Na Ciebie doskonale  ;)
Widzisz pojedyncze drzewa, nie widzisz lasu.
Ja mam odmienne od Twojego podejście, jestem świadomy faktu, że obie strony konfliktu biorą udział w wojnie także na polu doniesień medialnych.
O ile nie pochwalam agresji na suwerenny kraj, o tyle nie akceptuję przekazywania dalej fałszywych informacji w dobrej wierze.
Chyba każdy z nas zgodzi się, że gdyby eks zaczął walczyć z WTS powielając kłamstwa na temat organizacji, traciłby wiarygodność oraz siłę swojego przekazu.
Każdy zapewne poza Urgentem  :)


Offline Gremczak

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #762 dnia: 25 Maj, 2022, 23:32 »
K,F N


Offline urgent

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #763 dnia: 26 Maj, 2022, 05:17 »
Jeżeli ktoś miał jeszcze jakiekolwiek wątpliwości, jaki cel ma kilku tutaj prezentujących "inny punkt widzenia", to mam nadzieję żę po tej wklejce Gremczaka klapki całkowicie opadły.

Jak ty ruski trollu, masz czelność i sumienie, żeby po wszystkim tym co zrobili i nadal robią ruscy zwyrodnialcy, wklejać linki do  filmów promujących ich ludobójcze "porządki"?

Chyba jednak pragniesz wyzwolenia od "polsko-amerykańskiego nazizmu" przez "miłujących pokój  i ład wyzwolicieli z demokratycznej i praworządnej" Rosji.
« Ostatnia zmiana: 26 Maj, 2022, 05:26 wysłana przez urgent »


Offline Gostek

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #764 dnia: 26 Maj, 2022, 07:23 »
Jest wolność słowa, dlatego Gremczak i kilku innych ma prawo widzieć konflikt Rosyjsko-Ukraiński inaczej, aniżeli go przedstawiają oficjalne media.
Urgencie i kilku innych zobaczcie sobie też co na ten temat mówią 'inne' znane osoby, takie jak Donald Trump, Henry Kissinger czy też głowa Kościoła Katolickiego.
Czy oni wszyscy  to też ruscy Trolle.