Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?  (Przeczytany 24517 razy)

Offline Blue

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #720 dnia: 17 Maj, 2022, 17:51 »
Odpowiedź dla Pantera. Nie cytuje jego postu, gdyż jest za długi.
Panter, wrzuciłeś tu słowa prezydenta Dniepra. Dobrze, że wrzuciłeś link do jego kanału na telegramie. Dzięki temu mogłem się zapoznać z kontekstem jego słów.

W wypowiedzi przed tą, która cytujesz, Borys mówi o faszystowskich, ruskich żołnierzach. W wypowiedzi po niej mówi o faszystowskich, ruskich żołnierzach. Nigdzie nie pojawia się sugestia, że zabijanie powinno dotyczyć cywili.

Jednak nawet gdyby tak było, to zwróć proszę uwagę na to, co Borys opisuje na swoim kanale - wrzucanie prze rosyjskich żołnierzy granatów do piwnic z ukrytymi w nich dziećmi. Rozstrzeliwanie staruszków. Rozjeżdżanie ludzi czołgami. Niewątpliwie u nie jednego Ukraińca pojawiła się myśl o okrutnej zemście. Taka myśl nie jest dobra ani sprawiwdliwia, ale nie można powiedzieć, że pojawia się bez powodu.

Jestem pewien, że takie same odczucia towarzyszyły nie jednemu z Aliantów. Nie jestem teraz w stanie szukać jakiejkolwiek wypowiedzi o podobnym wydźwięku, ale raczej nie muszę tego robić - w celu zakończenia wojny Alianci nie cofali się przed mordowaniem cywili (Drezno, Tokyo, Hiroshima, Nagasaki). Z rozmów z moimi bliskimi pamiętającymi wojnę wiem, że życzenie śmierci całemu narodowi niemieckiemu nie było obce wśród Polaków.
Inna sprawa, że wtedy nie było Telegram czy Twittera.

Jednak na koniec pozwolę sobie zwrócić uwagę na absurd, wręcz schizofreniczny charakter tej sytuacji. Z wielkim oburzeniem pytasz się:

"Dlaczego czynią to Ukraińcy? Czy czują się bezkarni, bo wiedzą, że być może są pod jakimś szczególnym parasolem ochronnym?"

Pomijając fakt, że bierzesz pod włos wypowiedź jednego człowieka (która w najgorszej interpretacji stoi w całkowitej opozycji do ogółu sygnałów rządu Ukrainy oraz działań jej armii), to mówisz o okupowanym narodzie, na terenie którego Rosja wymordowała już dziesiątki tysięcy jego obywateli. Będzie szczęściem, jeżeli liczba ofiar tego konfliktu nie przekroczy 100 000 po atakowanej stronie.  Spójrzmy na drugą stronę: Ilu rosyjskich cywili zginęło? Ile rosyjskich miast zostało zbombardowanych?
I ty masz CZELNOŚĆ pytać czy Ukraińcy czują się bezkarni?

W języku ludzi kulturalnych nie ma słów, które mogłyby dostatecznie obelżywie określić Twoje postępowanie.


Offline sawaszi

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #721 dnia: 17 Maj, 2022, 18:01 »
Towarzysze (bracia i siostry) o czym Wy teraz dyskutujecie - czy nie wiecie , że dziś w nocy Towarzysz Putin miał poważną operację (na raka) :'( i zastępuje go teraz jego sobowtór  :o
- "kto nam zastąpi naszego ojca narodu" ( >:D ) - 'nikakij sobowtwor'  :'( ...
To takie 'izwiestia' nowe  :)
A cha - "uwolniono kilkuset rannych wojowników z Azowstalu " i podobno mają im darować życie za uwolnienie jeńców Rosyjskich (taka wymiana) - wierzycie w to ?


Offline Gwałcidusza

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #722 dnia: 17 Maj, 2022, 18:45 »
Odpowiedź dla Pantera. Nie cytuje jego postu, gdyż jest za długi.
Panter, wrzuciłeś tu słowa prezydenta Dniepra. Dobrze, że wrzuciłeś link do jego kanału na telegramie. Dzięki temu mogłem się zapoznać z kontekstem jego słów.

W wypowiedzi przed tą, która cytujesz, Borys mówi o faszystowskich, ruskich żołnierzach. W wypowiedzi po niej mówi o faszystowskich, ruskich żołnierzach. Nigdzie nie pojawia się sugestia, że zabijanie powinno dotyczyć cywili.

Jednak nawet gdyby tak było, to zwróć proszę uwagę na to, co Borys opisuje na swoim kanale - wrzucanie prze rosyjskich żołnierzy granatów do piwnic z ukrytymi w nich dziećmi. Rozstrzeliwanie staruszków. Rozjeżdżanie ludzi czołgami. Niewątpliwie u nie jednego Ukraińca pojawiła się myśl o okrutnej zemście. Taka myśl nie jest dobra ani sprawiwdliwia, ale nie można powiedzieć, że pojawia się bez powodu.

Jestem pewien, że takie same odczucia towarzyszyły nie jednemu z Aliantów. Nie jestem teraz w stanie szukać jakiejkolwiek wypowiedzi o podobnym wydźwięku, ale raczej nie muszę tego robić - w celu zakończenia wojny Alianci nie cofali się przed mordowaniem cywili (Drezno, Tokyo, Hiroshima, Nagasaki). Z rozmów z moimi bliskimi pamiętającymi wojnę wiem, że życzenie śmierci całemu narodowi niemieckiemu nie było obce wśród Polaków.
Inna sprawa, że wtedy nie było Telegram czy Twittera.

Jednak na koniec pozwolę sobie zwrócić uwagę na absurd, wręcz schizofreniczny charakter tej sytuacji. Z wielkim oburzeniem pytasz się:

"Dlaczego czynią to Ukraińcy? Czy czują się bezkarni, bo wiedzą, że być może są pod jakimś szczególnym parasolem ochronnym?"

Pomijając fakt, że bierzesz pod włos wypowiedź jednego człowieka (która w najgorszej interpretacji stoi w całkowitej opozycji do ogółu sygnałów rządu Ukrainy oraz działań jej armii), to mówisz o okupowanym narodzie, na terenie którego Rosja wymordowała już dziesiątki tysięcy jego obywateli. Będzie szczęściem, jeżeli liczba ofiar tego konfliktu nie przekroczy 100 000 po atakowanej stronie.  Spójrzmy na drugą stronę: Ilu rosyjskich cywili zginęło? Ile rosyjskich miast zostało zbombardowanych?
I ty masz CZELNOŚĆ pytać czy Ukraińcy czują się bezkarni?

W języku ludzi kulturalnych nie ma słów, które mogłyby dostatecznie obelżywie określić Twoje postępowanie.
Masz rację. Chyba rozmawiamy z ruskim trolem. Powyżej wiele dni temu powoływał się na kanał na You tube popierający Rosję. Po przeglądnięciu tego kanału podałem mu linki że jego autor wychwala też Łukaszenkę i Kim Dzon Una. Ale on czmychnął w inny temat.
« Ostatnia zmiana: 17 Maj, 2022, 18:50 wysłana przez Gwałcidusza »


Offline Mahershalalhashbaz

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #723 dnia: 17 Maj, 2022, 20:53 »
Ale co ten filmik ma nowego wnieść?
Wolę się upewnić niż od razu odnieść się do niego.

A jak myślisz?
Może wybierz jedną z wersji

a) pokazać jak wysoki poziom profesjonalizmu i bezstronność reprezentuje rosyjski oficjalny kanał informacyjny gdzie pracują wysokiej klasy dziennikarze
b) pokazać żałosność zakłamanej rosyjskiej propagandy zatrudniającej kompletnych prostaków i prymitywów co chwila zaprzeczających samym sobie sprzed kilku dni

Co nam to może przypominać? Coś co znamy, hm, no właśnie, skąd?

Do niektórych z tych propagandystów zresztą już dotarło w jakiej sytuacji jest ich kraj i nawet o tym mowią otwarcie https://twitter.com/BBCSteveR/status/1526329765065539592?s=20&t=zvb5xRGuOvL2cMWphLoiGg

A odnosząc się do dokonań rosyjskich "oswobodzicieli" na Ukrainie i na co te s...syny zasługują mogę jedynie zacytować znaną dobrze w rosji pieśń z czasów drugiej wojny światowej nawołującej ogromny kraj aby stanął do świętej wojny z faszystowskim najeźdźcą, w której zapowiadane jest wpakowanie kulki w śmierdzacy łeb rabusiom i gwałcicielom, wyrzutkom ludzkości. Zaiste bardzo aktualna to pieśń na te czasy. Popieram jej przekaz w 100%.

 
« Ostatnia zmiana: 17 Maj, 2022, 21:11 wysłana przez Mahershalalhashbaz »
nihilista


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 6 001
  • Polubień: 8492
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #724 dnia: 17 Maj, 2022, 21:51 »
(mtg): Prawdziwa rzeczywistość


Offline sawaszi

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #725 dnia: 17 Maj, 2022, 21:55 »
Nie jestem rusofobem - ale popieram teraz słowa mego ojca , który "wyzwalał" z nimi "ziemie zachodnie" od niemieckich hitlerowców i tak mi powiadał ; " słuchaj synu , ruscy sołdaci byli gorsi od ssmanów , gwałcili niemki i kradli co znalezli cennego
w domostwie "hitlerowców" i nazywali to trofiejnym , to nazwałem swołoczą , bo z kulturą mieli na bakier i ta ich leninowska propaganda , że nie ma boga i diełac wsio nam można ..."
ALE PEWNIE NIE WSZYSCY ROSJANIE są tacy prymitywni jak barbarzyńcy czy Hunowie   :o


Offline Gremczak

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #726 dnia: 17 Maj, 2022, 22:09 »
Maher odpowiem tak.
Nie wybieram żadnej z Twoich propozycji.
Nie bierzesz pod uwagę ,ze to jest polityka.
Gdybym nie uczył się politologi (w tym dyplomacja,socjotechniki i inne) to pewnie  do tematu podchodził bym tak jak Ty.
Dla mnie to nic innego jak dyplomacja publiczna w szerokim zakresie zrozumienia.
To żaden profesjonalizm.
« Ostatnia zmiana: 17 Maj, 2022, 22:14 wysłana przez Gremczak »


Offline foks

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #727 dnia: 18 Maj, 2022, 21:24 »
Gdybym nie uczył się politologi (w tym dyplomacja,socjotechniki i inne) to pewnie  do tematu podchodził bym tak jak Ty.
Dla mnie to nic innego jak dyplomacja publiczna w szerokim zakresie zrozumienia.
To żaden profesjonalizm.
;D ;D W szkole dla klaunów?


Offline Gremczak

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #728 dnia: 18 Maj, 2022, 21:31 »
To tylko pokazuje Twoją niemoc i brak wiedzy w tym temacie.

Może masz i rację.
Klaun -to w polityce  dyplomata.
Rozbawić , zagadać ,rozproszyć uwagę po to by osiągnąć swój cel.
« Ostatnia zmiana: 18 Maj, 2022, 21:38 wysłana przez Gremczak »


Offline Blue

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #729 dnia: 18 Maj, 2022, 21:37 »
To tylko pokazuje Twoją niemoc i brak wiedzy w tym temacie.

Gremczak, Ty w Tym temacie nie powiedziałeś absolutnie nic. Same insynuacje, jakieś science woo, jakieś buzzwordy. Nie dziw się, że większość nie bierze Cię na poważnie :)


Offline Gremczak

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #730 dnia: 18 Maj, 2022, 21:44 »
Gremczak, Ty w Tym temacie nie powiedziałeś absolutnie nic. Same insynuacje, jakieś science woo, jakieś buzzwordy. Nie dziw się, że większość nie bierze Cię na poważnie :)
A czego się spodziewałeś?
Robić wielkie ach nad manipulacją medialną?
Chciałem z Tobą omówić temat cywilów to uciekłeś od tematu.


Offline Mahershalalhashbaz

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #731 dnia: 18 Maj, 2022, 22:46 »
A czego się spodziewałeś?
Robić wielkie ach nad manipulacją medialną?
Chciałem z Tobą omówić temat cywilów to uciekłeś od tematu.

Co twoim zdaniem konkretnie jest tą manipulacją a co nią nie jest?
nihilista


Offline Gremczak

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #732 dnia: 19 Maj, 2022, 00:00 »
Co twoim zdaniem konkretnie jest tą manipulacją a co nią nie jest?
Konkretnie w tym przypadku chodzi o zrozumienie słowa cywil,którego tak chętnie używa Blue.


Offline foks

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #733 dnia: 19 Maj, 2022, 05:07 »
Jedzie, Jedzie. Nie zatrzymuje się


Offline Blue

Odp: Czy czeka nas trzecia wojna światowa ?
« Odpowiedź #734 dnia: 19 Maj, 2022, 10:44 »
Konkretnie w tym przypadku chodzi o zrozumienie słowa cywil,którego tak chętnie używa Blue.

Gremczak, powtórzę się bo widzę, że nie łapiesz. Już wielokrotnie zadawałeś mi jakieś pytanie (jak chociażby o ten film z ruskimi jeńcami) - robiłem mały resarch, starałem się używać racjonalnych argumentów i odpowiadałem długim postem. Jednak Ty nie odnosiłeś się do żadnej z odpowiedzi, tylko zadawałeś kolejne pytania. To nie jest wymiana zdań - to marnowanie czasu. Dlatego nie zamierzam odpowiadać na żadne Twoje pytania, dopóki sam nie przedstawisz jakichkolwiek argumentów.