Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Witam  (Przeczytany 4941 razy)

Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 965
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Witam
« Odpowiedź #30 dnia: 09 Grudzień, 2021, 21:13 »
(mtg): ''pieniądze leżą na ulicy, tylko trzeba umieć je podnieść''- stare porzekadło
Człowiek przyparty do ściany nie myśli racjonalnie to wiem z autopsji więc rozumiem ''Matiego'', ale trzeba zachować nawet w takiej sytuacji pewien rozsądek.
przeoczyłem najistotniejszą rzecz nie powitałem Ciebie na Forum WITAJ MATEUSZ A czuj się dobrze w naszej ex-rodzince  :)
« Ostatnia zmiana: 09 Grudzień, 2021, 21:17 wysłana przez Nadaszyniak »


Offline dawalkowiak

Odp: Witam
« Odpowiedź #31 dnia: 09 Grudzień, 2021, 22:47 »
Pracowałem jako dostawca w Uber ale zabrali mi samochód.

Tutaj piszesz drogi były bracie, że pracowałeś jako Uber ale zabrali Ci samochód, a na zrzutka pl piszesz że pracowałeś u brata który Cię zwolnił... Oj coś zagubiłeś się trochę.
Ogólnie słabo to rozgrywasz. Wierz mi, że ktoś kto zorientował się że Świadkowie Jehowy ściemniają to znaczy, że nie jest łatwowierny. Tu są raczej ludzie ogarnięci i inteligentni, bo nie dali się omamić świadkowskiej propagandzie. Pisanie w powitalnym poście o pieniądzach to raczej kiepski pomysł, Ty nawet nie dałeś się poznać choćby w kilku, kilkunastu postach.
Jeśli to prawda co piszesz, to szczerze Ci współczuję, ale myślę że będziesz bardziej z siebie dumny jeśli zapracujesz na siebie i w ten sposób otrzymasz pieniądze. Bo gdy po latach wspomnisz, że żyjesz za wyżebrane pieniądze, możesz stracić szacunek do samego siebie.
Bo dobrze jest wiedzieć, ale nie dobrze jest wiedzieć, że się wie...


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 508
  • Polubień: 14309
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Witam
« Odpowiedź #32 dnia: 09 Grudzień, 2021, 23:36 »
Niestety w Gdańsku tyle ofert pracy, że nie da rady.
Tylko dla Ferdka Kiepskiego nie ma pracy w tym kraju.  ;D
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Sebastian

Odp: Witam
« Odpowiedź #33 dnia: 10 Grudzień, 2021, 23:29 »
Ja jednak jestem optymistą i zakładam że albo Mateusz (albo ktoś inny w równie krytycznej sytuacji) skontaktuje się ze mną.
cieszy mnie, że są osoby, które skontaktowały się i którym miałem przyjemność pomóc.

A tak przy okazji, odpowiem na nieco jedno luźniejsze pytanie, które zostało mi zadane:
Cytat: Mahershalalhashbaz
Nie mam podbramkowej sytuacji ale lubię góry i mógłbym pracować w schronisku tylko że nie chcę sprzątać, wolałbym być panem złotą rączką/zaopatrzeniowcem, nie wiesz Sebastian czy gdzieś kogoś takiego nie potrzebują?
autentycznie nie wiem, ale tylko dlatego że po prostu nigdy o to nie pytałem.

W sprawach dotyczących zatrudnienia, do Sebastiana dzwonią tylko dwie grupy ludzi:

po pierwsze, zdesperowane osoby poszukujące pracy (skoro kilku osobom znalazłem miejsce pracy to może znajdę miejsce pracy dla kolejnej osoby)

po drugie, zdesperowani pracodawcy, którzy mają trudności znaleźć zdrową osobę, która (NIE jest alkoholikiem ALE) chce zamieszkać na odludziu (skoro poleciłem kilku pracowników to może polecę kolejnego)

a w przypadku zaopatrzeniowców poziom desperacji jest na tyle niski, że nikt nie czuje potrzeby dzwonić do Sebastiana, bo zaopatrzeniowiec łatwo znajdzie pracodawcę, a pracodawca łatwo znajdzie zaopatrzeniowca.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Storczyk

Odp: Witam
« Odpowiedź #34 dnia: 11 Grudzień, 2021, 09:17 »
Dużo można powiedzieć o sekcie złego.
Jednak szeregowych zachęca, czy  raczej uczy zdobywać wędkę, nie rozdaje ryb. Ja pamiętam jak mantrę, zdania aby pracować na chleb własnymi rękoma, często padał na wykładach przykład apostoła Pawła ;).
24 lata bez zobowiązań rodzinnych, możesz w każdej chwili (gdy jesteś zaszczepiony), wyjechać zagranicę z pomocą pośrednictwa pracy, nawet bez języka.
Tam masz zapewniony nocleg.









Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 508
  • Polubień: 14309
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Witam
« Odpowiedź #35 dnia: 11 Grudzień, 2021, 09:51 »
Może mały sondaż?
Kiedy wg Was pojawi się następny zrzutkowicz? Ten chyba zobaczył, że nie ugra tu wiele. Jak na razie to uskrobał 1 zł. słownie: jeden.  ;D
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Sebastian

Odp: Witam
« Odpowiedź #36 dnia: 11 Grudzień, 2021, 09:58 »
Ten chyba zobaczył, że nie ugra tu wiele. Jak na razie to uskrobał 1 zł. słownie: jeden.  ;D
tak na marginesie...

kiedyś osobiście widziałem jak jakiś człowiek wiesza ulotki/zrywki na drzewach i jak po przybiciu ogłoszenia do drzewa sam urywa jedną zrywkę, aby stworzyć błędne wrażenie że ogłoszenie kogoś zainteresowało...

nie wykluczam że Mateusz sam sobie wpłacił tę jedną złotówkę...
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 263
  • Polubień: 2166
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Witam
« Odpowiedź #37 dnia: 11 Grudzień, 2021, 11:25 »
Dużo można powiedzieć o sekcie złego.
Jednak szeregowych zachęca, czy  raczej uczy zdobywać wędkę, nie rozdaje ryb. Ja pamiętam jak mantrę, zdania aby pracować na chleb własnymi rękoma, często padał na wykładach przykład apostoła Pawła ;).
24 lata bez zobowiązań rodzinnych, możesz w każdej chwili (gdy jesteś zaszczepiony), wyjechać zagranicę z pomocą pośrednictwa pracy, nawet bez języka.
Tam masz zapewniony nocleg.

Nie trzeba zaraz za granicę. W Polsce jest wiele dużych budów i wielu ludzi pracuje w delegacji.
Pracodawcy wtedy też zapewniają zakwaterowanie i posiłek regeneracyjny na budowie.


Offline Storczyk

Odp: Witam
« Odpowiedź #38 dnia: 11 Grudzień, 2021, 11:44 »
Nie trzeba zaraz za granicę. W Polsce jest wiele dużych budów i wielu ludzi pracuje w delegacji.
Pracodawcy wtedy też zapewniają zakwaterowanie i posiłek regeneracyjny na budowie.
Zgadzam się ogólnie jest dużo pracy, ale gorzej z kwaterami
Pokój to ok 1000zł . Skąd  ma wziąć a jeszcze kaucja..
Prawda jest taka że jak ktoś chce
 to i dwie prace można ogarnąć  :)
Niejeden z nas z rodzinami tak daje radę.

Teraz gdy mróz -8, to budowa stoi.Do marca okres ciężki
Wyjeżdżając, by chłopak  się odkuł, oddał długi, zmienił otoczenie .
Takiemu młodemu o wiele łatwiej wyjechać, nie ma nic do stracenia .
« Ostatnia zmiana: 11 Grudzień, 2021, 11:47 wysłana przez Storczyk »


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Witam
« Odpowiedź #39 dnia: 11 Grudzień, 2021, 16:26 »
Może mały sondaż?
Kiedy wg Was pojawi się następny zrzutkowicz? Ten chyba zobaczył, że nie ugra tu wiele. Jak na razie to uskrobał 1 zł. słownie: jeden.  ;D

A mnie ciekawi czy nasz funfel Mateusz Adamczewski od tej zrzutki https://zrzutka.pl/5zhrf5 , mający przez serwis zrzutka.pl status zweryfikowanego, to ten sam co niezweryfikowany Wojtuś Woźniak od tejże: https://zrzutka.pl/2cf3tn.
Obaj (albo ten sam) zbierają "Na nowe życie bez Świadków Jehowy". Zbierają, to szumnie powiedziane, ale na nowe życie... czy wspólne?  ;)
Ciekawa zrzutka też była tutaj: https://zrzutka.pl/vrx2sr
Zebrane kwotu mało oszołamiające, ale jak to mówią, zawsze coś... i grosz do grosza a będzie kokosza... a jak kokosza to i jaja, już są.  >:D
« Ostatnia zmiana: 11 Grudzień, 2021, 16:35 wysłana przez DeepPinkTool »


Offline Sebastian

Odp: Witam
« Odpowiedź #40 dnia: 11 Grudzień, 2021, 16:45 »
trochę mnie zaniepokoiła sprawa tego "zweryfikowania przelewem", gdyż...

jeśli kilku pacjentów małpuje durnowaty opis jeden drugiego, to spoko...

gorzej jeśli ten sam pacjent dysponuje loginami do różnych rachunków bankowych pozakładanych na różne dane osobowe... bo sprawa powinna zainteresować prokuratora...

w minionej dekadzie niektóre banki oferowały "założenie rachunku przelewem" (co później zostało zakazane) i niektórzy przestępcy wykorzystywali niedoskonałości bankowego mechanizmu weryfikacji danych, np. pod pozorem "oferowania pracy" żądali dokonania przelewu na 1zł, a ten przelew służył do otworzenia rachunku bankowego na cudze imię i nazwisko i adres...

Najzdolniejsi przestępcy mieli "kolekcję" ponad tysiąca darmowych rachunków bankowych, z których każdy był zakładany na inne imię i nazwisko i adres.

na tę chwilę NIE twierdzę, że Mateusz jest przestępcą, ale...

wg mnie, jest to kolejny argument, aby uważać z ewentualnymi wpłatami, aby nie okazało się że zamiast o wpłatę chodzi tak naprawdę o wyłudzenie danych osobowych (a potem oszust _w_imieniu_darczyńcy_ będzie np. wystawiał do sprzedaży na allegro.pl kradzione telefony itp. albo dokonywał dowolnych innych przestępstw)

powtórzę: NIE twierdzę, że Mateusz jest przestępcą, ale... bądźcie ostrożni!
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 508
  • Polubień: 14309
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Witam
« Odpowiedź #41 dnia: 11 Grudzień, 2021, 16:58 »
Ja to mam alergię na zrzutki, po tym jak wpłaciłem na to nowe Seicento dla tego chłopaka co to go orszak straSzydło rozjechał i jeszcze winę chcieli mu przypisać. Teraz policjanty chcą mnie przesłuchiwać, bo podobno organizator zrzutki ulotnił się z kasą jak zobaczył że uzbierał na 70 takich Seicento ;D
I tak moje 2 dychy poszły w p...du. ;D
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline PoProstuJa

Odp: Witam
« Odpowiedź #42 dnia: 11 Grudzień, 2021, 23:03 »
Ogólnie zrzutka fajna rzecz, ale ci którzy naprawdę potrzebują kasy, to rzadko wyciągają rękę po pieniądze.
Ja na przykład nie miałam problemu, że ktoś mnie z dnia na dzień wyrzucił z domu, ale miałam taki problem, że chciałam się usamodzielnić, ale niekoniecznie byłam przy forsie. Jak człowiek dopiero startuje w życie, a nie ma wspomagania finansowego ze strony rodziny, to sobie najzwyczajniej w świecie jakoś musi RADZIĆ.
Mi konkretnie zostawało (po opłaceniu rachunków) na życie ok. 300 zł na miesiąc, czyli dycha na dzień. Mogłam sobie wybrać czy chcę margarynę do chleba, czy chcę czekoladę czy jakiś owoc na przykład. A jak przyszedł dodatkowy wydatek, to się jadło suchy chleb.
Nauczyło mnie to, że trzeba liczyć na siebie, a nie wyciągać rękę po kasę. Po prostu maksymalnie ograniczasz swoje wydatki, albo zaczynasz kombinować jak zdobyć więcej kasy.
Zaczynasz być bardziej kreatywny...
Oczywiście są także sytuacje skrajne, gdy ktoś potrzebuje nagłej pomocy, ale nie zapominajmy, że istnieją MOPSy! Coś tam mogą dopłacić do czynszu, a jakiś caritas da zupkę gratis. Zawsze też się znajdzie jakaś organizacja, która ma ubrania itd.

Obecnie stać mnie już nawet na masło  ;D do tego chleba , ale zostały mi umiejętności i nawyki , które nabyłam mając mało pieniędzy. Na przykład takie, że nie mam w zwyczaju trwonić pieniędzy na byle co i nimi szastać (ale też nie skąpię sobie, gdy czegoś potrzebuję).
Jestem zauroczona ideą minimalizmu, który mówi, że im mniej masz, tym lepiej. Nadmiar rzeczy nas przygniata!

A z drugiej strony...
Ubolewam nad tym, że w tym kraju nie da się normalnie żyć zarabiając najniższą krajową (ok. 2000 zł). Jak zapłacić czynsz za mieszkanie i media? Jak z tych pieniędzy kupić buty na zimę i jedzenie, gdy bochenek zwykłego chleba kosztuje już prawie 6 zł?
Nawet imigranci omijają Polskę szerokim łukiem!


Offline Sebastian

Odp: Witam
« Odpowiedź #43 dnia: 11 Grudzień, 2021, 23:32 »
Tak na marginesie, skojarzyło mi się coś zabawnego...

Moje skrajnie minimalistyczne nawyki to jest coś co we mnie głęboko tkwi, a czasami wynikają z tego różne śmieszne sytuacje...

Kiedyś np. moja kobieta zauważyła, że jestem (w jej ocenie) skrajnie oszczędny.

Przed włączeniem do prądu czajnika elektrycznego spytałem czy ona też się napije i czego się napije (a miała ulubiony kubek z którego piła kawę i inny ulubiony kubek z którego piła herbatę - a naczynia te nieznacznie różniły się objętością), a potem nalewałem do czajnika dokładnie tyle wody ile trzeba (spamiętałem wzrokowo dokąd woda "powinna" sięgać w czajniku) i była to dokładność "do jednej łyżeczki".

Zagotowana woda była zużywana "co do kropelki".

Na pytanie, dlaczego tak robię, odpowiedziałem, że "szkoda prądu".

Moja kobieta pomyślała, że ja oszczędzam poszczególne pojedyncze grosiki, a więc (jak wywnioskowała) być może mam dla niej jakieś skrajnie złe wiadomości, dotyczące stanu naszego domowego budżetu.

Moja kobieta spytała wtedy, czy mamy jakieś problemy finansowe i czy będziemy mieli pieniądze na zapłacenie za czynsz i za energię elektryczną i czy powinna ograniczyć wieczorne czytanie przy nocnej lampce.

Moja kobieta była mocno zdziwiona, gdy usłyszała, że oszczędzanie prądu elektrycznego NIE wynika z biedy ale z pobudek ekologicznych (żeby jak najmniej "zaśmiecać" planetę: brać "tyle ile potrzebuję", ale nie więcej).
« Ostatnia zmiana: 11 Grudzień, 2021, 23:35 wysłana przez Sebastian »
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Marzena

  • Gość
Odp: Witam
« Odpowiedź #44 dnia: 12 Grudzień, 2021, 07:07 »
A mnie ciekawi czy nasz funfel Mateusz Adamczewski od tej zrzutki https://zrzutka.pl/5zhrf5 , mający przez serwis zrzutka.pl status zweryfikowanego, to ten sam co niezweryfikowany Wojtuś Woźniak od tejże: https://zrzutka.pl/2cf3tn.
Obaj (albo ten sam) zbierają "Na nowe życie bez Świadków Jehowy". Zbierają, to szumnie powiedziane, ale na nowe życie... czy wspólne?  ;)
Ciekawa zrzutka też była tutaj: https://zrzutka.pl/vrx2sr
Zebrane kwotu mało oszołamiające, ale jak to mówią, zawsze coś... i grosz do grosza a będzie kokosza... a jak kokosza to i jaja, już są.  >:D

Chciałoby się powiedzieć kur... co z tymi ludźmi jest nie tak.. rozumiem, że niektórzy potrzebują pomocy finansowej, ale tu człowiek w sile wieku zamiast ruszyć dupsko i uczciwie zapracować na swoje utrzymanie szuka jawnie łatwej kasy...