Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Strażnica nr 2 z 2021: Lepszy świat już bardzo bliski - Kampania  (Przeczytany 6716 razy)

Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 297
  • Polubień: 2231
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Strażnica nr 2 z 2021: Lepszy świat już bardzo bliski - Kampania
« Odpowiedź #45 dnia: 12 Listopad, 2021, 15:03 »
To je takie dobre, że dałbym dwa lubiki.


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Strażnica nr 2 z 2021: Lepszy świat już bardzo bliski - Kampania
« Odpowiedź #46 dnia: 12 Listopad, 2021, 22:05 »
...
- Poza tym bracia na przywilejach mają to coś. To trzeba mieć… To trzeba być… - Stefan zawiesił ton szukając gorączkowo teokratycznego określenia.
-  Trzeba być umysłowo obrzezanym! – obwieścił z tryumfem.
Jadwinia pokraśniała z dumy i zalotnie zwichrzyła mu czuprynę.

 :) ... no bez jaj  ;) Umysłowe obrzezanie - bardziej teokratycznie nie da się określić tego cięcia przy samej prostacie.  >:D


Offline sawaszi

Odp: Strażnica nr 2 z 2021: Lepszy świat już bardzo bliski - Kampania
« Odpowiedź #47 dnia: 12 Listopad, 2021, 22:31 »
:) ... no bez jaj  ;) Umysłowe obrzezanie - bardziej teokratycznie nie da się określić tego cięcia przy samej prostacie.  >:D

- choć kastrowanie umysłowe przy studium na zoomie obowiązkowe to grzywka zawsze stoi  :D


Offline PoProstuJa

Odp: Strażnica nr 2 z 2021: Lepszy świat już bardzo bliski - Kampania
« Odpowiedź #48 dnia: 12 Listopad, 2021, 22:33 »
A nie chodziło o podkreślanie kluczowych fragmentów do odpowiedzi?

- Stefciu, jak ty to robisz, że w kwadransik jesteś przygotowany do Strażnicy i wiesz jak dobrze odpowiedzieć? – indagowała Jadwinia.
- Widzisz, to kwestia duchowego usposobienia i wprawy. Zwykle nie wiem, dlatego podkreślam wszystko i potem, przy odpowiedzi czytam cały paragraf. W ten sposób się nie pomylisz, Jadwinia. Wszyscy tak robią – klarował Stefan.
- Aaaa, to dlatego nasze niedzielne zebranie bez wykładu trwa dwie godziny?
- No, Jadwinia, coś za coś. Niewolnika nie oszukasz…
- No a jak ktoś odpowiada swoimi słowami, to skąd bracia prowadzący wiedzą, czy dobrze? – drążyła Jadwinia.
- To jest problem, Jadwinia. Odpowiadanie własnymi słowami to prosta droga do odstępstwa! – Stefan groźnie wzniósł palec. Jadwinia wzdrygnęła się mimowolnie, podczas gdy Stefan nakręcał się.
- Poza tym bracia na przywilejach mają to coś. To trzeba mieć… To trzeba być… - Stefan zawiesił ton szukając gorączkowo teokratycznego określenia.
-  Trzeba być umysłowo obrzezanym! – obwieścił z tryumfem.
Jadwinia pokraśniała z dumy i zalotnie zwichrzyła mu czuprynę.

Juści, zrazu wiedziałam, że masz talent do pisania!  ;D
Załóż Spawarko kącik literacki :)


Offline Sebastian

Odp: Strażnica nr 2 z 2021: Lepszy świat już bardzo bliski - Kampania
« Odpowiedź #49 dnia: 12 Listopad, 2021, 22:47 »
wy tu śmichy chichy a ja pamiętam autentyczną wypowiedź na sali królestwa która  była komentarzem do wersetu biblijnego mówiącego o potrzebie obrzezania serca...

żart moim zdaniem nieco prostacki, ale większość zebranych nie umiała opanować rozbawienia

zbuntowany nastolatek wyrwał się do odpowiedzi a jak dostał mikrofon to powiedział "moim zdaniem obrzezanie serca to _ptaszkowa_ opcja" a cała sala w śmiech.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline sawaszi

Odp: Strażnica nr 2 z 2021: Lepszy świat już bardzo bliski - Kampania
« Odpowiedź #50 dnia: 13 Listopad, 2021, 14:51 »
wy tu śmichy chichy a ja pamiętam autentyczną wypowiedź na sali królestwa która  była komentarzem do wersetu biblijnego mówiącego o potrzebie obrzezania serca...

żart moim zdaniem nieco prostacki, ale większość zebranych nie umiała opanować rozbawienia

zbuntowany nastolatek wyrwał się do odpowiedzi a jak dostał mikrofon to powiedział "moim zdaniem obrzezanie serca to _ptaszkowa_ opcja" a cała sala w śmiech.

a nie dopowiedział , że sekta z Bruc klinu (teraz z Warwick ) to ekstremiści ?
co trzymają się zasad nie tylko średniowiecza ale nawet bardziej starożytnych praw  :-\
- i do tego jeszcze mieszają Jezusa z Nazaretu , który nie jest im bratem ani kolegą ..


Offline Sebastian

Odp: Strażnica nr 2 z 2021: Lepszy świat już bardzo bliski - Kampania
« Odpowiedź #51 dnia: 13 Listopad, 2021, 18:35 »
a nie dopowiedział , że sekta z Bruc klinu (teraz z Warwick ) to ekstremiści ?
co trzymają się zasad nie tylko średniowiecza ale nawet bardziej starożytnych praw  :-\
- i do tego jeszcze mieszają Jezusa z Nazaretu , który nie jest im bratem ani kolegą ..
ogólnie na sali królestwa spontaniczne kontrowersyjne wypowiedzi są rzadkością gdyż osoby prowadzące zebranie nie chcą aby takie wypowiedzi padały. Raz coś powiesz "nie po linii partii" to całymi tygodniami nie dostaniesz mikrofonu.

większość kontrowersyjnych wypowiedzi jest kilkusekundowa, gdyż obsługa zebrania nie pozwala na dłuższe wypowiedzi niezgodne z ogólnie przyjętą linią

dodatkowo, większość kontrowersyjnych wypowiedzi NIE mówią osoby starannie przygotowane, które ułożyłyby sobie w domu co mają powiedzieć i do jakiego adresata skierować swoje słowa.

to najczęściej są wypowiedzi spontaniczne (a w wypadku kobiet mówione w określone dni cyklu miesięcznego) i często bardzo emocjonalne

nadmieniam także że w przypadku młodzieży często dochodzi jeszcze element "robienia sobie beki" z dorosłej widowni.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline sawaszi

Odp: Strażnica nr 2 z 2021: Lepszy świat już bardzo bliski - Kampania
« Odpowiedź #52 dnia: 13 Listopad, 2021, 19:58 »
ogólnie na sali królestwa spontaniczne kontrowersyjne wypowiedzi są rzadkością gdyż osoby prowadzące zebranie nie chcą aby takie wypowiedzi padały. Raz coś powiesz "nie po linii partii" to całymi tygodniami nie dostaniesz mikrofonu.

większość kontrowersyjnych wypowiedzi jest kilkusekundowa, gdyż obsługa zebrania nie pozwala na dłuższe wypowiedzi niezgodne z ogólnie przyjętą linią

dodatkowo, większość kontrowersyjnych wypowiedzi NIE mówią osoby starannie przygotowane, które ułożyłyby sobie w domu co mają powiedzieć i do jakiego adresata skierować swoje słowa.

to najczęściej są wypowiedzi spontaniczne (a w wypadku kobiet mówione w określone dni cyklu miesięcznego) i często bardzo emocjonalne

nadmieniam także że w przypadku młodzieży często dochodzi jeszcze element "robienia sobie beki" z dorosłej widowni.


Seba co Ty znowu pitolisz - przecie wykluczony jezdeś ze zborza od kilunastu latek i wiosenek  :) :) :)
Aby nawracać wiernych na niewierność to trza wrócić do org. i popieronować  (jako pionier) tych nie obeznanych z prawdą na terenach dziewiczych  :-* :-*
« Ostatnia zmiana: 13 Listopad, 2021, 20:05 wysłana przez sawaszi »


Offline Sebastian

Odp: Strażnica nr 2 z 2021: Lepszy świat już bardzo bliski - Kampania
« Odpowiedź #53 dnia: 13 Listopad, 2021, 20:03 »
Seba co Ty znowu pitolisz - przecie wykluczony jezdeś ze zborza od kilunastu latek i wiosenek  :) :) :)
owszem, jestem odstępcą już dwie dekady, ale wracać nie zamierzam.

wcześniej byłem aktywnym świadkiem (przez niedługi czas nawet pionierem) więc widziałem i słyszałem to i owo (i czasami sobie tutaj wspominam).
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline sawaszi

Odp: Strażnica nr 2 z 2021: Lepszy świat już bardzo bliski - Kampania
« Odpowiedź #54 dnia: 13 Listopad, 2021, 20:15 »
Cześć i chwała bohaterom albowiem są oni dla nas przykładem w walce z sektą paranoidalną


Offline Krystian

Odp: Strażnica nr 2 z 2021: Lepszy świat już bardzo bliski - Kampania
« Odpowiedź #55 dnia: 13 Listopad, 2021, 21:14 »
zaciekawiła mnie uwaga usera Disorder...

jak _w_praktyce_ wygląda ta kampania, w której pionierzy pomocniczy wypracowują w listopadzie 50 godzin? Oni chodzą od domu do domu? A jeśli nie chodzą, to jak głoszą?
telefonicznie? internetowo?
Głoszą przez internet:
TUTAJ przez forum bibliawebd

W świecie szatana nie jest możliwe zachowanie całkowitej czystości, ale można o nią zabiegać. Mówi o tym wyraźnie 2 List do Koryntian 6:16-18

"I co ma wspólnego świątynia Boża z bożkami? Jesteśmy przecież świątynią Boga żywego, tak jak Bóg powiedział: „Będę wśród nich przebywał, przechadzał się wśród nich. I ja będę ich Bogiem, a oni będą moim ludem”.„‚Dlatego wyjdźcie spośród nich i się oddzielcie’, mówi Jehowa, i przestańcie dotykać tego, co nieczyste’”. „A ja was przyjmę”.„‚I będę dla was ojcem, a wy będziecie dla mnie synami i córkami’ — mówi Jehowa, Wszechmocny”. (2 Kor 6:16-18)


To, że Jehowa będzie "przebywał wśród swojego ludu, przechadzał się wśród nich" jednoznacznie wskazuje, że Bóg ma na ziemi swoją organizację, nazwaną Jego imieniem, o czym wspomniał apostoł Piotr, a napisał Łukasz:

"Symeon wyczerpująco opowiedział, jak Bóg po raz pierwszy zwrócił uwagę na inne narody, żeby wybrać spośród nich lud, który by nosił Jego imię" (Łuk 15:14)

Czy lud, który reprezentujesz, nosi imię Jehowy?


Na "głowę" tej widzialnej organizacji Bóg wyznaczył swojego Syna Jezusa:

Ef 1:22 "On wszystko położył pod jego nogi i uczynił go głową nad wszystkim, co ma związek ze zborem"

Kol 1:18 "On też jest głową ciała, zboru (...)"

Zatem, "Czy Bóg posiada na ziemi swoją widzialną Organizację, która by Go reprezentowała?"

Biblia jednoznacznie wskazuje, że TAK, choć niektórzy mogą temu zaprzeczać. Ale tacy zaprzeczają też, że Jehowa jest jedynym prawdziwym Bogiem (Iz 45:18), również dla Jezusa, Jego syna (Obj 3:12). Zaprzeczają też, że Jehowa jest Stwórcą wszystkiego, choć potwierdzają to Ci, którzy na własne oczy widzieli cud stwarzania (Hioba 38:4-7 / Obj 4:8-11).
« Ostatnia zmiana: 13 Listopad, 2021, 21:19 wysłana przez Krystian »
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat"


Offline sawaszi

Odp: Strażnica nr 2 z 2021: Lepszy świat już bardzo bliski - Kampania
« Odpowiedź #56 dnia: 13 Listopad, 2021, 22:26 »
Zgadzam się z Twymi stwierdzeniami Krystian :) :) :) :)
- ale zastanawiam się nad tym czemu napisałeś o tym fakcie oczywistym w kolorze zielonym ?
- bo kolor zielony to symbol nadziei ?


Online Siedemtwarzy

Odp: Strażnica nr 2 z 2021: Lepszy świat już bardzo bliski - Kampania
« Odpowiedź #57 dnia: 14 Listopad, 2021, 08:34 »
Takie tam z forum Tower, dzięki uprzejmości forumowicza.... także my tu analizujemy jakieś aspekty, a oni się wielce radują...


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 297
  • Polubień: 2231
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Strażnica nr 2 z 2021: Lepszy świat już bardzo bliski - Kampania
« Odpowiedź #58 dnia: 14 Listopad, 2021, 11:35 »
Takie tam z forum Tower, dzięki uprzejmości forumowicza.... także my tu analizujemy jakieś aspekty, a oni się wielce radują...

Czasem granica jest taka cienka, że nie wiem czy to na poważnie czy to już szydera.

Za intrygowała mnie kwestia z niewygodnym pytaniem, czy mógłbyś dopytać autora tekstu?


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Strażnica nr 2 z 2021: Lepszy świat już bardzo bliski - Kampania
« Odpowiedź #59 dnia: 14 Listopad, 2021, 12:14 »
Takie tam z forum Tower, dzięki uprzejmości forumowicza.... także my tu analizujemy jakieś aspekty, a oni się wielce radują...

Moją uwagę przykuły ostatnie słowa "Jehowa potrafi zamienić "niesprzyjające warunki" na prawdziwie luksusowe".
Jeśli jeszcze wykażą w sprawozdaniu rocznym mniejsze spadki niż poprzednio, a "nie daj Boże" jakieś wzrosty - to faktycznie się okaże, że Jehowa kieruje dziełem.  >:D