Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Strażnica nr 2 z 2021: Lepszy świat już bardzo bliski - Kampania  (Przeczytany 6326 razy)

Offline spawarka noego

Odp: Strażnica nr 2 z 2021: Lepszy świat już bardzo bliski - Kampania
« Odpowiedź #30 dnia: 10 Listopad, 2021, 15:16 »
Stefan dokończył artykuł ze strony 7 w ramach osobistego studium Strażnicy nr 2 z 2021. Odłożył lekturę, linijkę oraz cienkopis i westchnął.
- Jadwinia! - zakrzyknął do krzątającej się po domu gospodyni.
- Zbierz no pranie z podwórka! A chyżo! Bo cię armagedon zastanie!
- A opony w Skodzie zmienione? Potem jęczysz, że kolejki jak przed każdym armagedonem - odwinęła się Jadwinia.
Stefan odruchowo skulił się w fotelu, po czym zadumał się. To ci jędza... Lecę do zakładu, w drodze powrotnej wpadnę pogadać ze starszym, niech ją naznaczy albo co, bo mi w dniach ostatnich fika zanadto.

Zmierzchało. Na kuchni dochodziła grochówka na wędzonce.


Offline Sebastian

Odp: Strażnica nr 2 z 2021: Lepszy świat już bardzo bliski - Kampania
« Odpowiedź #31 dnia: 10 Listopad, 2021, 15:53 »
zastanawiam się, "czy i jak" Ciało Kierownicze zatwierdza artykuły do druku w strażnicy.

jako czytelnik odniosłem wrażenie, że Ciało Kierownicze (NIE rezygnując z nauczania o zazębiających się pokoleniach) chciałoby przywrócić w zborach atmosferę oczekiwania na koniec, charakterystyczną dla pierwszej połowy lat 90-tych XX wieku.

wtedy (jak pamiętamy) obowiązywała nauka że końca dożyją osoby pamiętające pierwszą wojnę światową. Do tej prostej nauki nie ma już powrotu (bo tamto pokolenie wymarło) ale członkowie Ciała Kierowniczego zapewne wspominają z nostalgią, że wtedy w zborach mówiło się że "koniec nie wiadomo kiedy ale na pewno bardzo blisko", a Organizacja prężnie rozwijała się, chrzczono bardzo wielu nowych i ogólnie była hossa na ofertę ideologiczną świadków Jehowy

być może oni teraz próbują przywrócić tamten klimat oczekiwania
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Aliki

Odp: Strażnica nr 2 z 2021: Lepszy świat już bardzo bliski - Kampania
« Odpowiedź #32 dnia: 10 Listopad, 2021, 16:25 »
No przecież armageddon ma nastąpić przed 2040...


Offline Lovely

Odp: Strażnica nr 2 z 2021: Lepszy świat już bardzo bliski - Kampania
« Odpowiedź #33 dnia: 10 Listopad, 2021, 17:16 »


jako czytelnik odniosłem wrażenie, że Ciało Kierownicze (NIE rezygnując z nauczania o zazębiających się pokoleniach) chciałoby przywrócić w zborach atmosferę oczekiwania na koniec, charakterystyczną dla pierwszej połowy lat 90-tych XX wieku.

Zauważ, że w zborach byli ŚJ, którzy pamiętali o 1975 i przeżywali koniec tego świata. I skoro raz ponownie udało im się ponownie zagrzać wyznawców do wiary i układania życia pod dni ostatnie to może teraz też próbują to zrobić. Od 1975 do lat 1990 minęło 15 lat, więc doszło do wymiany wyznawców, ale pewno pomiędzy jedną a drugą datą były artykuły zagrzewające do wiary w kolejny koniec świata. I niektórzy pewnie pamiętali dwa końce świata. Ciekawe czy są tacy co przeżywają teraz trzeci koniec świata.
Mam wrażenie, że tematy artykułów powtarzają się.

Wysłane z mojego RMX3241 przy użyciu Tapatalka



Offline Sebastian

Odp: Strażnica nr 2 z 2021: Lepszy świat już bardzo bliski - Kampania
« Odpowiedź #34 dnia: 10 Listopad, 2021, 17:48 »
nie wiem czy tylko ja mam takie wrażenie czy inni także, ale w mojej ocenie Ciało Kierownicze próbuje manewru określanego w ekonomii pojęciem "zjeść ciastko i nadal mieć ciastko"...

czyli zapowiadają i nie zapowiadają koniec jednocześnie

data jest jednocześnie konkretna i niekonkretna

w ten sposób próbują emocjonalnie dać coś radykałom i jednocześnie emocjonalnie nie zrazić osób umiarkowanie nastawionych do pomysłu oczekiwania na koniec świata
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Sebastian

Odp: Strażnica nr 2 z 2021: Lepszy świat już bardzo bliski - Kampania
« Odpowiedź #35 dnia: 10 Listopad, 2021, 18:21 »
Ciekawe czy są tacy co przeżywają teraz trzeci koniec świata.
Statystyka wskazuje, że tych osób na całym świecie jest _co_najmniej_ kilkadziesiąt tysięcy, a może nawet kilkaset tysięcy!

Te „większe” końce świata są na tyle częste, że potrafię sobie wyobrazić nie tylko osobę która przeżywa trzeci koniec świata, ale nawet osobę która ma szanse przeżyć cztery takie końce świata

Osoba która w 1975 roku miała powiedzmy 20 lat, dzisiaj ma zaledwie 66 lat, a więc ma realną szansę pożyć kolejne dwie dekady i w 2040 roku (gdy ciało kierownicze pod wpływem upływającego czasu albo odrzuci albo zmodyfikuje koncepcję zazębiających się pokoleń) może jako 85latek przeżyć swój czwarty koniec świata, a umrzeć po 90-tce, a więc już po tym gdy koncepcja czwartego końca zostanie odrzucona.

Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Lovely

Odp: Strażnica nr 2 z 2021: Lepszy świat już bardzo bliski - Kampania
« Odpowiedź #36 dnia: 10 Listopad, 2021, 20:08 »
Ciekawe ilu jest naprawdę wierzących ŚJ, którzy w wieku 20 lat czekali na koniec świata w 1975, potem latami czekali aż umrze pokolenie a teraz czekają aż umrą Ci, którzy pamiętają tych, którzy wcześniej mieli umrzeć. To jest absurd.

Wysłane z mojego RMX3241 przy użyciu Tapatalka



Offline Siedemtwarzy

Odp: Strażnica nr 2 z 2021: Lepszy świat już bardzo bliski - Kampania
« Odpowiedź #37 dnia: 10 Listopad, 2021, 21:52 »
Jeśli stoisz na jakimś zadupiu, na przystanku autobusowym, z rozkładem jazdy, gdzie kursy są co 3 godziny, to jeśli planowo nie przyjedzie autobus, to co zrobisz? Będziesz w 99 procentach przypadków czekał dalej i tłumaczył sobie, że zadupie, że pogoda kiepska to wolniej jedzie itd. Nawet nie będziesz machał stopa, bo jesteś od malenkosci uczony, że trzeba  byc ostroznym z nieznajomymi. Nawet, jak ktos uprzejmy sie zatrzyma i powie że rozkład stary i nieaktualny, to mu nie uwierzysz, bo dla Ciebie rozkład rzecz święta. Przecież to że ma datę sprzed 10 lat, to nie ważne.
I tak sobie świadkowie przeżywają co 50 lat koniec świata. Pokolenie 20-30 latkow z 1975 roku, dziś ma 65-75 lat. Maja pewnie piekne wnuki, spokojniejsze życie, ale nie mają już nic do powiedzenia w zborze. Nikt ich nie słucha o 1975 roku, bo to już było tak dawno i nie prawda. Zresztą opowieści z lat przeszłych to smutne opowieści, pełne rozważań, wersetow, poświęcenia a nie tandetnych piosenek, artykułów pisanych pod 5 latka czy hasła We Love you.
I tak czekają. Skutecznie zastraszni, stają się przewrazliwienj na każde słowo klucz, np ostracyzm. Próba pokazania im  że coś jest nie tak kończy się patrzenie z uwielbieniem na rozkład od samego CK. Więc CK daje im w rozkładzie kolejny koniec świata, a ci kajają jak pelikany...


Offline Sebastian

Odp: Strażnica nr 2 z 2021: Lepszy świat już bardzo bliski - Kampania
« Odpowiedź #38 dnia: 10 Listopad, 2021, 22:00 »
Ciekawe ilu jest naprawdę wierzących ŚJ, którzy w wieku 20 lat czekali na koniec świata w 1975, potem latami czekali aż umrze pokolenie a teraz czekają aż umrą Ci, którzy pamiętają tych, którzy wcześniej mieli umrzeć. To jest absurd.
tych co "teoretycznie powinni" w to wierzyć jest (jak wyżej wskazałem) kilkadziesiąt albo i kilkaset tysięcy.

tych co _naprawdę_ w to wierzyli i za każdym razem szczerze uwierzyli będzie max kilka tysięcy (a może zaledwie kilkuset na całej planecie) ale na pewno takie osoby _istnieją_

jeśli ktoś był "wychowany w prawdzie" w rodzinie "znającej prawdę od kilku pokoleń" to jest (mówiąc słowami apokalipsy) "albo zimny albo gorący", czyli... albo (95%) wie że te wszystkie proroctwa to bujda na resorach albo (5%) może naprawdę szczerze wierzyć i to nawet kilkakrotnie w ciagu jednego życia...
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline sawaszi

Odp: Strażnica nr 2 z 2021: Lepszy świat już bardzo bliski - Kampania
« Odpowiedź #39 dnia: 10 Listopad, 2021, 22:23 »
No przecież armageddon ma nastąpić przed 2040...


za prawdę powiadam wam ; CK i masoneria (zapewne) dogadała się z UFO i planują  "armagedon" w przyszłym roku ; AD 2022 -gdzieś tam w okolicach 15 pazdziernika  ;)- :o
A cha - wedle proroctw Saby to bydzie inwazja "nowego świata" na ten stary "system rzeczy" - taki "dzień niepodległości" i "spotkanie III stopnia"  z kosmicznymi braćmi  ::)
« Ostatnia zmiana: 10 Listopad, 2021, 22:43 wysłana przez sawaszi »


Offline Sebastian

Odp: Strażnica nr 2 z 2021: Lepszy świat już bardzo bliski - Kampania
« Odpowiedź #40 dnia: 10 Listopad, 2021, 22:39 »
potem latami czekali aż umrze pokolenie a teraz czekają aż umrą Ci, którzy pamiętają tych, którzy wcześniej mieli umrzeć.
w tym absurdzie może być cwana metoda:

publikacje papierowe odchodzą w niebyt, publikuje sie elektronicznie, można w razie czego podmienić tekst na www, a wcześniejszych wpadek wyprzeć się.

wymrze pokolenie które pamiętało 1914 wymrze pokolenie które pamiętało pamiętających a potem powie się nowym że Ciało Kierownicze "od zawsze" nauczało, że "nikt nie zna dnia ani godziny"

a biznes będzie kręcił się dalej...
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline paragraf4N wg.CK

Odp: Strażnica nr 2 z 2021: Lepszy świat już bardzo bliski - Kampania
« Odpowiedź #41 dnia: 11 Listopad, 2021, 08:27 »
W kodzie "DNA" tej sekty jest nieustanne ogłaszanie końca świata i podkreślanie ,że tylko JW go przeżyją.
Co do zmian terminu -po to wymyślono pojęcie "nowego światła". Na tej terminologii jeszcze dłuuuuuuuugo będą jechać.Więc życzę im przyjemnej podróży w krainie mitów i legend CK.


Offline Lovely

Odp: Strażnica nr 2 z 2021: Lepszy świat już bardzo bliski - Kampania
« Odpowiedź #42 dnia: 11 Listopad, 2021, 09:43 »
w tym absurdzie może być cwana metoda:

publikacje papierowe odchodzą w niebyt, publikuje sie elektronicznie, można w razie czego podmienić tekst na www, a wcześniejszych wpadek wyprzeć się.

Bardzo możliwe, kiedyś duma było mieć kolekcje publikacji. Dziś nikt już ich nie kolekcjonuje.

Sama w tym siedziałam, więc rozumiem, że to kwestia manipulacji. Ale szkoda mi tych osób.


Online NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 262
  • Polubień: 2166
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Strażnica nr 2 z 2021: Lepszy świat już bardzo bliski - Kampania
« Odpowiedź #43 dnia: 12 Listopad, 2021, 00:23 »
Stefan dokończył artykuł ze strony 7 w ramach osobistego studium Strażnicy nr 2 z 2021. Odłożył lekturę, linijkę oraz cienkopis i westchnął.
- Jadwinia! - zakrzyknął do krzątającej się po domu gospodyni.
- Zbierz no pranie z podwórka! A chyżo! Bo cię armagedon zastanie!
- A opony w Skodzie zmienione? Potem jęczysz, że kolejki jak przed każdym armagedonem - odwinęła się Jadwinia.
Stefan odruchowo skulił się w fotelu, po czym zadumał się. To ci jędza... Lecę do zakładu, w drodze powrotnej wpadnę pogadać ze starszym, niech ją naznaczy albo co, bo mi w dniach ostatnich fika zanadto.

Zmierzchało. Na kuchni dochodziła grochówka na wędzonce.

Spawarka noego, pisz pisz a może doczekamy się kącika w Strażnicy  " Na wesoło"

Twoja opowieść przypomniał mi czasy jak to kiedyś miarą duchowości była Strażnica z podkreślonymi zdaniami.
Co tam było do podkreślania do dziś nie za bardzo ogarniam.
Ale z drugiej strony fajnie jak by wprowadzili możliwość podkreślania elektronicznej wersji Strażnicy.
Na Zoomie przy odpowiadaniu, oprócz widoku z kamerki, powinni wtedy jeszcze dorzucać widok ze Strażnicy odpowiadającego.


Offline spawarka noego

Odp: Strażnica nr 2 z 2021: Lepszy świat już bardzo bliski - Kampania
« Odpowiedź #44 dnia: 12 Listopad, 2021, 09:34 »
Twoja opowieść przypomniał mi czasy jak to kiedyś miarą duchowości była Strażnica z podkreślonymi zdaniami.
Co tam było do podkreślania do dziś nie za bardzo ogarniam.

A nie chodziło o podkreślanie kluczowych fragmentów do odpowiedzi?

- Stefciu, jak ty to robisz, że w kwadransik jesteś przygotowany do Strażnicy i wiesz jak dobrze odpowiedzieć? – indagowała Jadwinia.
- Widzisz, to kwestia duchowego usposobienia i wprawy. Zwykle nie wiem, dlatego podkreślam wszystko i potem, przy odpowiedzi czytam cały paragraf. W ten sposób się nie pomylisz, Jadwinia. Wszyscy tak robią – klarował Stefan.
- Aaaa, to dlatego nasze niedzielne zebranie bez wykładu trwa dwie godziny?
- No, Jadwinia, coś za coś. Niewolnika nie oszukasz…
- No a jak ktoś odpowiada swoimi słowami, to skąd bracia prowadzący wiedzą, czy dobrze? – drążyła Jadwinia.
- To jest problem, Jadwinia. Odpowiadanie własnymi słowami to prosta droga do odstępstwa! – Stefan groźnie wzniósł palec. Jadwinia wzdrygnęła się mimowolnie, podczas gdy Stefan nakręcał się.
- Poza tym bracia na przywilejach mają to coś. To trzeba mieć… To trzeba być… - Stefan zawiesił ton szukając gorączkowo teokratycznego określenia.
-  Trzeba być umysłowo obrzezanym! – obwieścił z tryumfem.
Jadwinia pokraśniała z dumy i zalotnie zwichrzyła mu czuprynę.
« Ostatnia zmiana: 12 Listopad, 2021, 09:37 wysłana przez spawarka noego »