Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: W oczekiwaniu na komitet ? Jak to ominąć ? Cześć  (Przeczytany 3401 razy)

Offline TytiX

W oczekiwaniu na komitet ? Jak to ominąć ? Cześć
« dnia: 07 Październik, 2021, 21:29 »
Cześć, trochę się zbierałem by tu cokolwiek napisać. Czuję się jako przebudzony już od jakiś 2 lat będąc nadal w organizacji ale bardzo mało aktywny. Ostatnio bardziej wnikliwie prześledziłem m.in historię organizacji ŚJ i pod wpływem emocji przyjmijmy że wysłałem parę linków "braciom" z rodziny biologicznej. Jeden z nich jest starszym zboru(nie mojego). Na efekty długo nie musiałem czekać bo parę dni później zadzwonił do mnie "starszy zboru" i powiedział że widział co napisałem i że rozważam napisanie listu o odłączenie. Jeśli się odłączę stracę całą rodzinę, moja żona, która również widzi co się tam dzieje ma wątpliwości ale ma przez całą tą sytuację depresję. Postanowiliśmy że pozostaniemy w org. ale po prostu całkowicie nieaktywni. Pytanie czy mogę się z tego wykręcić po tym, jak napisałem m.in słowa że wiara w niewolnika wiernego to bujda, że jeszcze nic co przepowiedzieli się nie sprawdziło. Byłbym wdzięczny za jakiekolwiek rady jak z nimi rozmawiać by nie mieli żadnych podstaw do wykluczenia mnie.
« Ostatnia zmiana: 07 Październik, 2021, 21:45 wysłana przez TytiX »


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 6 001
  • Polubień: 8492
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: W oczekiwaniu na komitet ? Jak to ominąć ? Cześć
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Październik, 2021, 21:45 »

''...  Pytanie czy mogę się z tego wykręcić po tym, jak napisałem m.in słowa że wiara w niewolnika wiernego to bujda, że jeszcze nic co przepowiedzieli się nie sprawdziło. Byłbym wdzięczny za jakiekolwiek rady jak z nimi rozmawiać by nie mieli żadnych podstaw do wykluczenia mnie.
pogrubienie osobiście dodałem
Witaj TytiX
Świetnie, to ująłeś '' ...  wiara w niewolnika wiernego to bujda ..'' z małżonką razem bądźcie z Nami na Forum i czytajcie wodę życia o  sekcie (Ww)
pozwolę przedstawić link w zadanym pytaniu. - pozdrawiam

https://piotrandryszczak.pl/polemika2aa/szokujace-wyznanie-ciala-kierowniczego-swiadkow-jehowy-o-jego-bledach-doktrynalnych-i-organizacyjnych.html


Offline josh82

Odp: W oczekiwaniu na komitet ? Jak to ominąć ? Cześć
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Październik, 2021, 21:51 »
"...napisałem m.in słowa że wiara w niewolnika wiernego to bujda..."

I to był Twój upadek...

Oczywiście jest sposób,żeby z tej sytuacji wyjść z twarzą.
Wystarczy, że zgodnie z naukami Niewolnika powiesz, że to co napisałeś nie znaczy tego, co napisałeś, ale znaczy to co miałeś na myśli... A na myśli nie miałeś, że wiara w Niewolnika to bujda, tylko że wierząc Niewolnikowi jesteś czasem nieco rozbujany między starym i nowym światłem. Czasami odnosisz też wrażenie, że nie nadążasz za rozbujanym Rydwanem Jehowy...

#Jak uniknąć wykluczenia
#smutna mina
#skrucha mocno
#wielbienie Niewolnika
#Starsi chyba się nabrali
#Udało się - nie straciłem rodziny


Offline TytiX

Odp: W oczekiwaniu na komitet ? Jak to ominąć ? Cześć
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Październik, 2021, 21:55 »
"...napisałem m.in słowa że wiara w niewolnika wiernego to bujda..."

I to był Twój upadek...

Oczywiście jest sposób,żeby z tej sytuacji wyjść z twarzą.
Wystarczy, że zgodnie z naukami Niewolnika powiesz, że to co napisałeś nie znaczy tego, co napisałeś, ale znaczy to co miałeś na myśli... A na myśli nie miałeś, że wiara w Niewolnika to bujda, tylko że wierząc Niewolnikowi jesteś czasem nieco rozbujany między starym i nowym światłem. Czasami odnosisz też wrażenie, że nie nadążasz za rozbujanym Rydwanem Jehowy...

#Jak uniknąć wykluczenia
#smutna mina
#skrucha mocno
#wielbienie Niewolnika
#Starsi chyba się nabrali
#Udało się - nie straciłem rodziny

Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź, czegoś takiego oczekiwałem ! :) Będę informował na bieżąco. Mam tylko zagwozdkę, czy jeżeli po prostu napiszę starszym zboru, że nie chcę by do mnie dzwonili, kontaktowali się to czy mogą "za moimi plecami" stworzyć sami sobie komitet i mnie wykluczyć nawet jeśli się na niego nie stawię ?
« Ostatnia zmiana: 07 Październik, 2021, 22:06 wysłana przez TytiX »


Offline Proctor

Odp: W oczekiwaniu na komitet ? Jak to ominąć ? Cześć
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Październik, 2021, 22:05 »
Nie poruszaj więcej drazliwych  tematów w rozmowie że starszymi. Bedą cię teraz ciagneli za język żebys się bardziej wkopał. Nie daj się sprowokować. Powiedz że napisałeś to w przypływie emocji. Przemyślałes sprawe i pozostawiasz wsxystkob w rękach Jehowy.
Udawaj skruchę a dadzą Ci spokój.




Offline TytiX

Odp: W oczekiwaniu na komitet ? Jak to ominąć ? Cześć
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Październik, 2021, 22:09 »
Nie poruszaj więcej drazliwych  tematów w rozmowie że starszymi. Bedą cię teraz ciagneli za język żebys się bardziej wkopał. Nie daj się sprowokować. Powiedz że napisałeś to w przypływie emocji. Przemyślałes sprawe i pozostawiasz wsxystkob w rękach Jehowy.
Udawaj skruchę a dadzą Ci spokój.
A co jeśli odmówię stawienia się na komitet sądowniczy ? Mogą za moimi plecami mnie wykluczyć ?


Offline paragraf4N wg.CK

Odp: W oczekiwaniu na komitet ? Jak to ominąć ? Cześć
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Październik, 2021, 22:19 »
Chyba mleko się rozlało ale,ale, może przykład króla Dawida ,kiedy uciekał przed Saulem i udawał obłąkanego to i wróg się nad nim ulitował.
Może prywatny psychiatra "odkryje"u ciebie dwubiegunówkę i myśli samobójcze-to z takim papierem Cię zostawią.Mogłeś mieć gorszy dzień i coś wysmarowałeś od rzeczy.Ale tak ogólnie to masz niewesoło.Nie wiem czego Ci życzyć-trzymaj się.


Offline Proctor

Odp: W oczekiwaniu na komitet ? Jak to ominąć ? Cześć
« Odpowiedź #7 dnia: 07 Październik, 2021, 22:31 »
A co jeśli odmówię stawienia się na komitet sądowniczy ? Mogą za moimi plecami mnie wykluczyć ?
W normalnych zbiorach starsi najpierw badają sprawę. Przychodzą we dwóch i wypytuja Cię o Twoje intencje. Wtefybjeszcze możesz się wykręcić.
Jeśli jednak powiadomili Cię już o komitecie to jeśli nie przyjdziesz wykluczą Cię zaocznie.
To będzie w ich mniemaniu brak skruchy.


Offline Safari

Odp: W oczekiwaniu na komitet ? Jak to ominąć ? Cześć
« Odpowiedź #8 dnia: 07 Październik, 2021, 22:35 »
Ja bym zignorowala wszystko.
Przemilcz kazda probe pytania cie o to.

A jak sie nie uda. Powiedz ze ostatnio zmagasz sie z depresja. I blagales Jehowe o przebaczenie. Tylko Tu mozesz byc szczesliwy bla bla bla.

Zrob ofiare z siebie. A rycerza z Jehowy. On cie ocalil. Cos takiego.
"Faith, if it is ever right about anything, is right by accident" S.Harris


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4064
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Odp: W oczekiwaniu na komitet ? Jak to ominąć ? Cześć
« Odpowiedź #9 dnia: 07 Październik, 2021, 23:18 »
Pytanie czy mogę się z tego wykręcić po tym, jak napisałem m.in słowa że wiara w niewolnika wiernego to bujda,

Powiedz, że byłeś wtedy pijany, a następnie zapytaj czy społeczność braterska nie potrzebuje jakiegoś zastrzyku gotówki na działalność teokratyczną albo pomocy przy koszeniu trawnika przy sali, myciu szyb i klopów, i tak dalej.


Offline Estera

Odp: W oczekiwaniu na komitet ? Jak to ominąć ? Cześć
« Odpowiedź #10 dnia: 07 Październik, 2021, 23:51 »
Powiedz, że byłeś wtedy pijany (...)
   Stanowczo odradzam, bo wezmą się za rozliczanie upijania się.
   Zdecydowanie zdrowsze jest tłumaczenie, że pod wpływem emocji, coś Ci się poprzestawiało w myśleniu.
   Ale po głębszym zastanowieniu, wiesz, że tylko w organizacji Jehowy jest najprawdziwsza prawda.
   A tak w ogóle.
   
   TytiX

   Witam Cię w naszym gronie na tym forum.
   I rozważnie dobieraj argumenty w swojej sytuacji, jeśli nie chcesz być wykluczony.
   Pozdrawiam i powodzenia życzę.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Sebastian

Odp: W oczekiwaniu na komitet ? Jak to ominąć ? Cześć
« Odpowiedź #11 dnia: 08 Październik, 2021, 00:08 »
A ja doradzam opcję "seksualną", :) tzn. najlepiej "pierd**" tę całą organizację i po prostu odejść...
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Legion

Odp: W oczekiwaniu na komitet ? Jak to ominąć ? Cześć
« Odpowiedź #12 dnia: 08 Październik, 2021, 01:17 »
A co jeśli odmówię stawienia się na komitet sądowniczy ? Mogą za moimi plecami mnie wykluczyć ?

Od starszyzny wiem, że obecnie jeżeli czyjś "straszny grzech" jest znany to można zwołać komitet zaoczny, bo org kapnął się, że wiele osób ucieka przed komitetem mając na celu zachowanie statusu ŚJ. Nie wiem jak wyglądają formalności, czy trzeba to skonsultować z NO czy nie ale na pewno kilka lat temu obok w zborze coś takiego się odbyło.

Moim skromnym zdaniem powinieneś "udawać obłąkanego", powiedzieć, że w miałeś zły dzień, w domu się nie układa, pandemia, brak normalnego kontaktu z braćmi itd. Dołóż do tego jeszcze możliwe problemy w pracy i myślę że byłoby ok. Fakt - nie dać się ciągnąć za język.


Offline Estera

Odp: W oczekiwaniu na komitet ? Jak to ominąć ? Cześć
« Odpowiedź #13 dnia: 08 Październik, 2021, 01:48 »
A ja doradzam opcję "seksualną", :) tzn. najlepiej "pierd**" tę całą organizację i po prostu odejść...
   Sebastian.
   No okaż trochę empatii Tytix-owi   :'(

Jeśli się odłączę stracę całą rodzinę, moja żona, która również widzi co się tam dzieje ma wątpliwości ale ma przez całą tą sytuację depresję.
Postanowiliśmy że pozostaniemy w org. ale po prostu całkowicie nieaktywni.

   Tu jest wyrysowana sekciarska tragedia.
   Utrata całej rodziny, żona w depresji  :'( :'(
   W takiej sytuacji, to nie jest tak łatwo powiedzieć: ... "pierd... i odejdź!" ...
   Sama wiem, jak na mnie podziałały odkrycia o tej "ala" religii.


   A na początku najgorsze było to, że nie było z kim o tym otwarcie porozmawiać.
   Najpierw pomyślałam o starszych, ale szybko mi się włączył hamulec z tym pomysłem i bdb zrobiłam, że do nich nie poszłam.
   Potem spróbowałam z najbardziej zaufanymi przyjaciółkami.
   Jedna od razu załapała o co chodzi, a druga, na jakiś czas zerwała ze mną kontakt.
   Inni w ogóle nie łapali o co chodzi, a osobiście nie miałam rodziny w tej tzw. "prawdzie".
   Niewielu może sobie tak powiedzieć, jak radzisz, bo to wszystko może być jak węzeł gordyjski.
   Wiele zależności i współzależności.
   Ja proponuję wielką ostrożność, jeśli chcą tam pozostać jako nieaktywni.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Gremczak

Odp: W oczekiwaniu na komitet ? Jak to ominąć ? Cześć
« Odpowiedź #14 dnia: 08 Październik, 2021, 07:51 »
A co jeśli odmówię stawienia się na komitet sądowniczy ? Mogą za moimi plecami mnie wykluczyć ?
Ja dwa razy nie stawiłem się na komitecie i nic.