Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Służba medyczna znowu protestuje  (Przeczytany 2727 razy)

Offline Gostek

Odp: Służba medyczna znowu protestuje
« Odpowiedź #15 dnia: 16 Wrzesień, 2021, 09:41 »
Dokładnie DPT, najwięcej na temat ich pracy mogą powiedzieć ci co byli bezpośrednio obserwatorami tych osób w pracy i to nie raz a wiele razy..
Osoby postronne mają często mylne wyobrażenia.


Offline Lovely

Odp: Służba medyczna znowu protestuje
« Odpowiedź #16 dnia: 16 Wrzesień, 2021, 13:20 »
DPT, bardzo współczuję Ci problemów Twoich i Twojej rodziny ze zdrowiem. Życzę Ci zdrowia, bo to jest najważniejsze.
O moje emocje się nie bój, bo jestem jeszcze daleka do podniesienia sobie ciśnienia, to co opisałam to jest wierzchołek góry lodowej.
Chciałabym tylko jako pacjent nie trafić do pielęgniarki, od której być może będzie zależało moje życie, a która jest sfrustrowana swoim wynagrodzeniem. O ile w ogóle będą pielęgniarki i ratownicy medyczni za np. 20 lat
I nie mówię, że ma zarabiać więcej od ratownika czy lekarza. Niech każdy zarabia zgodnie z komptencjami a rynek właśnie weryfikuje, że zawody medyczne zarabiają za mało, skoro młodzi nie chcą się tego podejmować lub masowo emigrują.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
« Ostatnia zmiana: 16 Wrzesień, 2021, 13:56 wysłana przez Lovely »


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Słóżba medyczna znowu protestuje
« Odpowiedź #17 dnia: 16 Wrzesień, 2021, 14:23 »
Lovely, cieszę się, że Twoje emocje masz pod kontrolą.  :)
Dziękuję za życzenia. Na szczęście problemy zostały w porę wykryte i udało mi się zapukać w drzwi odpowiednich lekarzy. Zdaję sobie sprawę, że zawody medyczne w Polskiej Republice ... są niedoszacowane płacowo. Odczułem to i ja podczas walki o zdrowie swoje i bliskich, dopłacając przez ostatnich parę lat do systemu kilkanaście a może i ponad 20k PLN.
Jakoś tak jest, że w naszej ojczyźnie większość zarabia za mało... choć faktem jest, że żyje nam się o niebo lepiej niż naszym rodzicom i dziadkom.

Mimo wszystko podtrzymuję propozycję wniosku obywatelskiego:
A ja proponuję średnią krajową dla wszystkich (ok. 4200 ma łapę), jednorazowe świadczenie 1000000+ i ceny w sklepach obniżone o 66,6%.  >:D


Offline Gostek

Odp: Służba medyczna znowu protestuje
« Odpowiedź #18 dnia: 16 Wrzesień, 2021, 15:03 »
Dodam jeszcze moje spostrzeżenia po parokrotnym pobycie w szpitalach w Polsce i Niemczech. Są tak duże, że rzucają się od razu w oczy. Bo jeśli chodzi o czystość ogólną i w pomieszczeniach sanitarnych, to szpitale w Polsce wychodzą na duuży plus👍bo najczęściej w niemieckich szpitalach jest syf, kiła i mogiła... 😂.
Jednak jeśli chodzi o zaangażowanie personelu medycznego, w tym pielęgniarek,to w Polsce mają sielankę.
Dodam, że w Deutschlandzie po operacjach wypisuje się od razu pacjentów do domów, mnie po operacji kręgosłupa, wysłano, (a raczej wywieziono na noszach) po dwóch dniach do domu. 🙃
Innych po wykonaniu baipassów najczęściej wysyła się po 3 albo 4 dniach do domu. Zapytany wprost, czy na pewno mam udać się po operacji do domu, lekarz odrzekł, że oni  swoje zadanie wykonali i oni nie są w szpitalu od opieki a dalszy proces uzdrawiania może odbywać się w domu. Wszystkie szpitale w Niemczech są prywatne i rozliczają się z kasą i chorych. Działają jak fabryki napracze ciał ludzkich. Tam są choroby zakatalogowane i przed operacją z góry podawają datę wyjścia ze szpitala.
A w Polsce mam wrażenie, że lekarzem i pielęgniarkom, zależy, żeby mieć długo jednych i tych samych pacjentów (bo mniej pracy, nad tymi co sobie tylko w łóżku leżą..)
W Polsce teściu mój po wstawieniu Baipassów leżał jeszcze 6 tygodni zanim wyszedł do domu.
Tak, że tych dwóch różnych systemów w Deutschlandzie i W Polsce nie da się porównać. Choćby, nawet, te naciągane dyżury, służące tylko do nabijania kassy, przez lekarzy i pielęgniarki. Bo jak można być w pełni sprawnym po 12 czy 20 godzinach nieprzerwanej pracy.?
W Niemczech mam paru znajomych, którzy w służbie zdrowia pracują, ale żaden z nich nie nabija sztucznie godzinek, bo tam jest czas w pracy efektywniej wykorzystywany, ku nie uciesze ludzi tam zatrudnionych, bo muszą oni naprawdę ciężko zasuwać...
« Ostatnia zmiana: 16 Wrzesień, 2021, 15:07 wysłana przez Gostek »


Offline dziewiatka

Odp: Służba medyczna znowu protestuje
« Odpowiedź #19 dnia: 17 Wrzesień, 2021, 23:12 »
Ja patrzę na pracę medyków z perspektywy pacjenta.W ostatnim piętnastolecia trzy razy miałem przejażdżkę karetką i za każdym razem kilku tygodniowy pobyt w szpitalu z pełną obsługą.A co się te pielęgniarki koło mnie napadały by dziewiąteczka nie tylko wchłoną papu ale i lekarstwa , żeby był czysty i pachnący.Pilnowały mnie nieustannie bym nie uciekł im z oddziału, bo nie podzielałem ich troski o moje zdrowie .Teraz pytanie na ile wycenił byś taką pracę gdybyś to ty ją wykonywał,tu muszę zaznaczyć ,że byli gorsi pacjęci,jeżeli był kontaktowy to był niemiłosiernie roszczeniowy.


Marzena

  • Gość
Odp: Służba medyczna znowu protestuje
« Odpowiedź #20 dnia: 17 Wrzesień, 2021, 23:31 »
Z różnych przyczyn czlowiek wybiera swoją pracę/zawód za wiadome pieniądze więc co tu dużo mówić... co do służby zdrowia moje zdanie jest takie, nic większości się nie chce. Mój ostatni pobyt w szpitalu to koszmar lekarz z SOR próbował mi wmówić, że boli mnie żołądek tylko i aż dlatego że pomylił pacjentki.. Jak się to mogło skończyć każdy wie..
Czy mają prawo medycy protestować? Niech protestują tylko też niech nie zapominają o byciu ludzkim podczas wykonywania swoich obowiązków.

« Ostatnia zmiana: 17 Wrzesień, 2021, 23:37 wysłana przez Marzena »


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 263
  • Polubień: 2166
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Służba medyczna znowu protestuje
« Odpowiedź #21 dnia: 18 Wrzesień, 2021, 21:47 »

 Rafał Otoka-Frąckiewicz sugeruje, że strajk jest wywołany brakiem 4 fali Covid skutkiem
czego będzie brak podwójnych wypłat za nic nie robienie.

Mówiąc szczerze też pomyślałem o takiej możliwości.

Służba zdrowia i marnotrawstwo (lub nawet kradzież) pieniędzy w niej to szeroki temat.
Nie wiem czy jest sposób na rozwiązanie tego problemu.
Najlepsza chyba by była prywatyzacja.



Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Służba medyczna znowu protestuje
« Odpowiedź #22 dnia: 18 Wrzesień, 2021, 21:55 »
Odpowiem ze swego doświadczenia: Na tyle dużo aby zająć się leczeniem pacjenta. Sam doświadczyłem różnicy podejścia lekarza na NFZ i prywatnie. Płacąc prywatnie za wizytę otrzymałem profesjonalną diagnozę z profesjonalnym badaniem.
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Noc_spokojna

Odp: Służba medyczna znowu protestuje
« Odpowiedź #23 dnia: 22 Wrzesień, 2021, 11:03 »
Zastanawia mnie dlaczego studia dla pielęgniarek są tak trudne?
Nie musisz się zastanawiać, wystarczy, że zapoznasz się z procedurą podłączenia pacjenta do hemodializy, obsługą respiratora, asystowaniem do zabiegu operacyjnego, czy bezpieczną zmianą pampersa, u pacjenta z wrodzoną łamliwością kość, i dodatkowo z odleżyną.

Pozdrawiam cieplutko

Dosia

PS
Ja podłączam pacjentów do hemodializy. Są wśród nich zakażeni HIV, HCV, HBS, są też pacjenci dializowani pod respiratorem, bo moja Stacja Dializ obsługuje również OIOM. Część pacjentów z nefropatią cukrzycową jest po amputacji nóg, z odleżynami. Powiem tylko, że zdobyłam na tyle specjalistyczne wykształcenie, że ogarniam. Poza trudnymi studiami pielęgniarki muszą cały czas się dokształcać, robić specjalizacje, kursy specjalistyczne. Zakres kompetencji pielęgniarki jest aktualnie bardzo duży, duża jest też odpowiedzialność, i bardzo duże narażenia zawodowe.

D.
Nie jestem małostkowa, nikogo nie ignoruję, tak przyziemne demonstracje są mi obce ;D


Offline donadams

Odp: Służba medyczna znowu protestuje
« Odpowiedź #24 dnia: 22 Wrzesień, 2021, 12:18 »
To ja zadam pytanie: dlaczego w ogóle pensja pielęgniarki musi być regulowana? Dlaczego ogrom profesji podlega pod taką samą najniższą krajową, chociaż zawody te nieraz skrajnie się od siebie różnią koniecznymi nakładami pracy, a pielęgniarki mają być wyjątkiem?

Czy powodem tej sytuacji ma być fakt, iż służba zdrowia w Polsce jest państwowa? Taki powód jest dla mnie słaby.

Dlaczego nie uregulujemy pensji pracowników zakładów gospodarki komunalnej? Niektóre z tych zakładów są finansowane z budżetów miejskich czy gminnych, a inne prywatne. Dlaczego nie ustalimy wynagrodzenia, potocznie mówiąc, "śmieciarza", na określonym poziomie adekwatnym do wykonywanej przez niego pracy? Jest to ciężka praca fizyczna, o wysokim ryzyku kontaktu z materiałami czynnymi biologicznie, nieraz materiałami zakaźnymi, toksycznymi, żrącymi i w zasadzie całą tablicą Mendelejewa. Jest to także zawód strategiczny dla bezpieczeństwa naszego kraju, jeśli bowiem tych ludzi zabraknie, miasta zostaną zalane śmieciami, co spowoduje migrację gryzoni będąch nosicielami patogenów chorobotwórczych (przypominam że to szczury były odpowiedzialne za epidemie dżumy).

Czy nie powinniśmy regulować ich pensji tak samo jak pielęgniarek, bo nie protestują? Bo nie tworzą pomarańczowych miasteczek?

Gdzie jest granica i kto ustala, jakie to są "godne zarobki"? Może powinniśmy regulować wszystkie profesje? Czy pielęgniarka jest lepsza od sprzątaczki w szpitalu? Czy ta też nie powinna godnie żyć? A ratownicy medyczni? A pracownicy analiz medycznych?

A co z kierowcami zawodowymi? Gdyby oni przerwali łańcuch dostaw, ze wzgledu na strajk, okazałoby się, że to znacznie bardziej strategiczna grupa ludzi niż pielęgniarki, bo nagle sklepy byłyby puste, a pielęgniarki nie miałyby wenflonu do wkłucia, bo ten nie dojechałby w dostawie z hurtowni.

To wiem! Zastrajkujmy wszyscy! 1000 złotych podwyżki dla każdego! Ale jak każdy dostanie 1000 złotych, to tak, jakby nikt nie dostał...

Hmm... to może pozwólmy rynkowi samemu się regulować?  Właśnie to jest złoty środek. Nie podejmujmy arbitralnych decyzji. Niech reaguje rynek, tak jak w przypadku piekarzy, kierowców, maszynistów, sprzedawców, logistyków, rybaków, tak samo pielęgniarek.

Gdy dokładacie pielęgniarkom, po pieniądze stoją w kolejce nauczyciele, policjanci, wojskowi, pracownicy ZUS i następnie wszyscy inni. Łańcuch zawsze wygląda tak samo. Na końcu tego łańcucha stoi pielęgniarka, która dziwi się, że znów chleb poszedł w górę, ale nic nie dzieje się bez przyczyny i to też wzrost jej pensji spowodował wzrost inflacji.

Proszę was, zrozumcie to że regulowanie rynku to idiotyczy pomysl, bo kończy się zawsze katastrofą, co już zaczynamy obserwować.
« Ostatnia zmiana: 22 Wrzesień, 2021, 12:22 wysłana przez donadams »
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline Sebastian

Odp: Służba medyczna znowu protestuje
« Odpowiedź #25 dnia: 22 Wrzesień, 2021, 15:02 »
don Adamsie, najpierw przyznajesz że pielęgniarka pracuje na państwowym, a później domagasz się urynkowienia jej wynagrodzenia.

Nie dostrzegasz w tym sprzeczności?
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline donadams

Odp: Służba medyczna znowu protestuje
« Odpowiedź #26 dnia: 22 Wrzesień, 2021, 15:17 »
Sebastianie,

Absolutnie nie. Nie napisałem tego wprost, cieszę się, że ktoś to zauważył - sprywatyzujmy służbę zdrowia.

Jeśli ktoś ma wątpliwości, że prywatna służba zdrowia działałaby lepiej, zachęcam do przyjrzenia się tylko jednej sytuacji z ostnich dni - rząd wystawia na sprzedaż respiratory, których nikt w Uni nie może użyć, których nikt nie chce kupić. Pieniądze wyrzucone w błoto. Żadna prywatna firma nie pozwoliłaby sobie na to, bo to ich pieniądze. Ale gdy mówimy o tzw. "pieniądzach publicznych" okazuje się, że możemy je marnować do woli.

Możemy więc dorzucić do systemu państwowej służby zdrowia więcej pieniędzy, co sprawi, że więcej pieniędzy zostanie zmarnowanych. Takie rzeczy nie dzieją się w przypadku własności prywatnej. Sprywatyzujmy służbę zdrowia,  a przynajmniej sprywatyzujmy większą jej część.
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Służba medyczna znowu protestuje
« Odpowiedź #27 dnia: 22 Wrzesień, 2021, 16:01 »
Donadams ma rację. Prywatna służba zdrowia nie nakupiłaby tylu respiratorów aby wystawiać je na sprzedaż niechętnym do ich kupowania. Prywatna służba zdrowia kupiłaby by ich tyle ile jej potrzeba (a byłaby to liczba co najmniej o rząd wielkości mniejsza) i starczyłoby ich dla wszystkich potrzebujących, z tym, że wstępnej selekcji komu respirator jest potrzebny dokonywałaby rodzina chorego. W drastycznych przypadkach zamiast płacić za miejsce w szpitalu zapłaciliby za miejsce na cmentarzu.


Offline donadams

Odp: Służba medyczna znowu protestuje
« Odpowiedź #28 dnia: 22 Wrzesień, 2021, 16:50 »
Istnieje mnóstwo różnych modeli funkcjonowania prywatnej służby zdrowia, dodatkowo nic nie stoi na przeszkodzie, by stworzyć kolejny, dedykowany do warunków rynkowych czy społecznych naszego kraju.

Problem polega na tym, że rząd tego nie chce, bo nagle przez jego ręce przepływałoby znaczniej mniej gotówki, a to ograniczyłoby znacząco możliwości budżetowe. Tym samym przekonuje się społeczeństwo, że tylko państwowa służba zdrowia ma prawo być skuteczna, a co gorsza mówi się, że jest "darmowa", co jest kłamstwem.

Ludzie umierają wszędzie. Umierają w Polsce, gdzie mamy NFZ. Umierają w USA, gdy po Obama Care mamy jakiś rodzaj hybrydy służby zdrowia, ludzie umieraja też w Singapurze, gdzie funkcjonuje jeszcze inny model służby zdrowia. Ale zejdźmy na ziemię - nie można oczekiwać, że będzie inaczej. Trzeba spojrzeć ma sprawę szerzej, rozważyć niuanse każdej możliwości o wybrać świadomie, zamiast krzyczeć, że nie wszystkich będzie stac na opłacenia składki zdrowotnej. Tak jakby teraz jej nie placili, a przecież płacą. Poza tym, tak jak wszystkich byłoby stać na czekanie 2 lat do specjalisty... Każdy system będzie mieć swoje plusy i minusy. Uwazam, że system prywatnej opieki zdrowia ma istotne zalety, które przeważają nad jego wadami i moim zdaniem tak powinna wyglądać ta ocena. Nie oczekujmy cudów.
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Służba medyczna znowu protestuje
« Odpowiedź #29 dnia: 22 Wrzesień, 2021, 17:05 »
Zejdźmy na ziemię, nie trzeba krzyczeć, realia są takie, że nie wszystkich stać na opłacanie składki zdrowotnej (szara i czarna strefa). Bez względu na to jak szeroko będziemy patrzeć i jak doskonale prywatną służbę zdrowia byśmy mieli i tak będziemy umierać.