Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Nakaz szczepień dla wszystkich specjalnych sług pełnoczasowych.  (Przeczytany 20968 razy)

Offline Lemuel

Odp: Nakaz szczepień dla wszystkich specjalnych sług pełnoczasowych.
« Odpowiedź #120 dnia: 21 Październik, 2021, 23:04 »
   Sebastianie, osobiście nie jestem zwolennikiem rebelii
i niepotrzebnego wystawiania się na odstrzał.
Nie po to wrzucam te nagrania.

  Uważam jednak że trzeba nazywać rzeczy po imieniu i nigdy
zamordyzmu nie nazwę troską państwa o bezpieczeństwo obywateli.
Chciwości korporacji farmaceutycznych nie nazwę troską o zdrowie.
Propagandy tv nie nazwę prawdą. Noszenia maseczki nie nazwę
naukowo potwierdzoną praktyką, lecz szkodliwym zabobonem.

 Moim osobistym wkładem w utrzymanie wolności jest
niewykonywanie poleceń rządu niezgodnych z prawem i konstytucją.

 Owszem, niewolnikiem jest każdy, ale przecież możemy wybrać sobie pana.
 


Offline Sebastian

Odp: Nakaz szczepień dla wszystkich specjalnych sług pełnoczasowych.
« Odpowiedź #121 dnia: 22 Październik, 2021, 14:15 »
Lemuelu, obawiam się że nie jestem równorzędnym partnerem do dyskusji

po pierwsze, nie jestem konstytucjonalistą i nigdy (wstyd się przyznać) ani nie zasiadałem w starym (jeszcze legalnym) Trybunale Konstytucyjnym ani "nawet" nie uzyskałem tytułu naukowego doktora prawa za pracę naukową z tematyki dotyczącej Konstytucji - nie czuję się więc na siłach dyskutować z Tobą o zgodności lub niezgodności aktów prawnych z Konstytucją

po drugie, wg mojej wiedzy, wszyscy znani mi chirurdzy od lat wykonują zabiegi operacyjne w maseczce i ta "zabobonna" praktyka znana jest co najmniej od kilkudziesięciu lat (na kilka _dekad_ przed klątwą nietoperza), ale... nie wykluczam że cały świat lekarski opętany jest przez Szatana Diabła :) tak przynajmniej napisano w strażnicy :)

po trzecie, zażyłem "śmiercionkę" 2x i nie odczułem żadnych nawet najmniejszych negatywnych skutków (ale może nie znam się na tym... kto wie, może nawet już umarłem, a tego posta napisał mój nieśmiertelny duch oderwany od ciała...)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Technolog

Odp: Nakaz szczepień dla wszystkich specjalnych sług pełnoczasowych.
« Odpowiedź #122 dnia: 22 Październik, 2021, 17:25 »
wszyscy znani mi chirurdzy od lat wykonują zabiegi operacyjne w maseczce i ta "zabobonna" praktyka znana jest co najmniej od kilkudziesięciu lat
Tu akurat powiem coś co od chirurga słyszałem. Lekarz zakłada maseczkę, żeby nie napluć w pole operacyjne, albo jak coś tryśnie z pacjenta, żeby nie dostać tym w usta i twarz. Zakłada maseczkę jednorazową na krótki zabieg, a w dłuższym zabiegu zmienia co jakiś czas. Raz użyta maseczka ląduje w koszu na odpady medyczne.
U chirurga maseczka spełnia zadanie do jakiego jest przeznaczona.


Offline Sebastian

Odp: Nakaz szczepień dla wszystkich specjalnych sług pełnoczasowych.
« Odpowiedź #123 dnia: 22 Październik, 2021, 19:17 »
mnie chodziło o to, że maseczka NIE JEST żadnym "zabobonem", ale (niedoskonałą bo niedoskonałą ale realną) ochroną przed niebezpieczeństwem.

ciężko jest dyskutować z kimś kto usłyszy jakąś plotkę (typu "maseczka to zabobon" albo "lockdown jest niezgodny z konstytucją" itd. itp.) i podnosi rangę plotki do niezaprzeczalnego faktu.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Fantom

Odp: Nakaz szczepień dla wszystkich specjalnych sług pełnoczasowych.
« Odpowiedź #124 dnia: 22 Październik, 2021, 20:09 »
 Co do skuteczności masek, to było przeprowadzone badanie. Proszę wpisać nazwisko w wyszukiwarce: ''Raina MacIntyre  N95''.
Badania nad skutecznością masek lub ich brakiem i ich rodzajów przeprowadzono zanim pojawił sie covid. Jakie maski są skuteczne, jakie niosą ryzyko,  można przeczytać tutaj. Podaję sam link bez tłumaczenia, bo jest ściana tekstu. Tłumacz dobrze sobie radzi i każdy zainteresowany może sobie to przeczytać.

https://bmjopen-bmj-com.translate.goog/content/5/4/e006577?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=pl&_x_tr_hl=pl&_x_tr_pto=nui,sc

https://www-sciencedirect-com.translate.goog/science/article/pii/S0020748920301139?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=pl&_x_tr_hl=pl&_x_tr_pto=nui,sc
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline Sebastian

Odp: Nakaz szczepień dla wszystkich specjalnych sług pełnoczasowych.
« Odpowiedź #125 dnia: 22 Październik, 2021, 20:34 »
artykuł zalinkowany przez Fantoma (moim zdaniem) wskazuje, że maseczki NIE SĄ żadnym "zabobonem", nawet jeśli ich skuteczność jest zróżnicowana...
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Vog

Odp: Nakaz szczepień dla wszystkich specjalnych sług pełnoczasowych.
« Odpowiedź #126 dnia: 22 Październik, 2021, 20:46 »
Nie od dziś wiadomo, że najlepszym instrumentem poznawczym jest chłopski rozum a lekarze i naukowcy są przekupieni przez Big Pharmę, Żydów, Masonów itp.
Że Wam się chce jeszcze edukować spiskowców  :D


Offline Sebastian

Odp: Nakaz szczepień dla wszystkich specjalnych sług pełnoczasowych.
« Odpowiedź #127 dnia: 22 Październik, 2021, 21:10 »
gdy Polskę w 1997 roku zalała woda w tzw. "powodzi tysiąclecia", wtedy internet dopiero raczkował a facebooka jeszcze nie było.

może dlatego nie było żadnej społeczności "antypowodzianowej" ani społeczności negujących sam fakt padania deszczu lub samą konieczność udzielania pomocy powodzianom.

może dlatego nikt wtedy nie krytykował używania przez powodzian np. worków z piaskiem.

gdyby zastosować dzisiaj znane argumenty anty-maseczkowe, to możnaby powiedzieć, że worki z piaskiem są nieskuteczne w walce z powodzią, a zatem należy ich nie stosować.

Pontony którymi płynie się po powodzian także są niedoskonałe (ulegają przedziurawieniu i zatopieniu itd. itp.), więc także należy ich nie stosować.

Najlepiej to w ogóle absolutnie nic nie robić i biernie czekać na nadchodzącą śmierć...

A tak w ogóle to (naśladując argumentację porównującą koronawirusa do grypy) możnaby ogłosić, że deszcz to zjawisko naturalne, deszcze padają nad Polską od setek lat, więc po co panikować. Trochę popada i przestanie, po co ta cała panika, po co zaangażowanie służb państwowych itd. itp. A jak komuś zalało dom czy mieszkanie to po prostu ma pecha i tyle, przecież w 38 milionowej Polsce podczas powodzi zginęło chyba (jeśli nie przekręciłem) 38 osób

Potem można by jeszcze te 38 osób porównać do ilości osób, które standardowo giną w wypadkach samochodowych itd itp

Taka krytyka pomocy dla powodzian byłaby równie sensowna co argumenty "środowisk wolnościowych" krytykujących walkę z epidemią.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline janekkowalski

Odp: Nakaz szczepień dla wszystkich specjalnych sług pełnoczasowych.
« Odpowiedź #128 dnia: 22 Październik, 2021, 22:15 »
gdy Polskę w 1997 roku zalała woda w tzw. "powodzi tysiąclecia", wtedy internet dopiero raczkował a facebooka jeszcze nie było.

może dlatego nie było żadnej społeczności "antypowodzianowej" ani społeczności negujących sam fakt padania deszczu lub samą konieczność udzielania pomocy powodzianom.

może dlatego nikt wtedy nie krytykował używania przez powodzian np. worków z piaskiem.

gdyby zastosować dzisiaj znane argumenty anty-maseczkowe, to możnaby powiedzieć, że worki z piaskiem są nieskuteczne w walce z powodzią, a zatem należy ich nie stosować.

Pontony którymi płynie się po powodzian także są niedoskonałe (ulegają przedziurawieniu i zatopieniu itd. itp.), więc także należy ich nie stosować.

Najlepiej to w ogóle absolutnie nic nie robić i biernie czekać na nadchodzącą śmierć...

A tak w ogóle to (naśladując argumentację porównującą koronawirusa do grypy) możnaby ogłosić, że deszcz to zjawisko naturalne, deszcze padają nad Polską od setek lat, więc po co panikować. Trochę popada i przestanie, po co ta cała panika, po co zaangażowanie służb państwowych itd. itp. A jak komuś zalało dom czy mieszkanie to po prostu ma pecha i tyle, przecież w 38 milionowej Polsce podczas powodzi zginęło chyba (jeśli nie przekręciłem) 38 osób

Potem można by jeszcze te 38 osób porównać do ilości osób, które standardowo giną w wypadkach samochodowych itd itp

Taka krytyka pomocy dla powodzian byłaby równie sensowna co argumenty "środowisk wolnościowych" krytykujących walkę z epidemią.

Stary, kompletnie bez sensu są te Twoje porównania. Ale to tak jak ŚJ, z betonem nie ma merytorycznej dyskusji, oburzysz sie, wypiszesz kolejny post ale będziesz wierzył w swoje.


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4061
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Odp: Nakaz szczepień dla wszystkich specjalnych sług pełnoczasowych.
« Odpowiedź #129 dnia: 23 Październik, 2021, 00:47 »
edukować spiskowców  :D

A spiskowcy wierzą, że podczas pandemii i innych kryzysowych sytuacji akcje dezinformacyjne wywiadów i służb specjalnych mają miejsce czy nie wierzą? A jeśli tak, to po jakiej stronie stoją np. ruscy o których wiadomo, że mają fabryki trolli, jaką propagandę w kontekście szczepionek i wirusa mieliby sprzedawać, jaka narracja by ich satysfakcjonowała?

Pospekulujmy, skoro demaskujemy tu globalne spiski i już było mówione o bankierach i big pharmie.

Działalność wywiadów w tym kontekście też jest już zdemaskowana i są na ten temat wykłady do obejrzenia, co można polecić by poszerzyć sobie horyzonty?
« Ostatnia zmiana: 23 Październik, 2021, 01:18 wysłana przez Ekskluzywna Inkluzywność »


Offline Sebastian

Odp: Nakaz szczepień dla wszystkich specjalnych sług pełnoczasowych.
« Odpowiedź #130 dnia: 23 Październik, 2021, 12:15 »
Stary, kompletnie bez sensu są te Twoje porównania.
poprzestaniesz na ocenie wartościującej ("bez sensu") czy doczekam się kontrargumentacji?
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline janekkowalski

Odp: Nakaz szczepień dla wszystkich specjalnych sług pełnoczasowych.
« Odpowiedź #131 dnia: 24 Październik, 2021, 14:47 »
poprzestaniesz na ocenie wartościującej ("bez sensu") czy doczekam się kontrargumentacji?

https://m.youtube.com/watch?v=CvarySY_6Ic



Offline Sebastian

Odp: Nakaz szczepień dla wszystkich specjalnych sług pełnoczasowych.
« Odpowiedź #132 dnia: 24 Październik, 2021, 15:19 »
https://m.youtube.com/watch?v=CvarySY_6Ic
czy możesz _streścić_ tę argumentację _własnymi_słowami_ (literami, bez potrzeby oglądania wielu godzin niepotrzebnego szumu informacyjnego)?
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline janekkowalski

Odp: Nakaz szczepień dla wszystkich specjalnych sług pełnoczasowych.
« Odpowiedź #133 dnia: 24 Październik, 2021, 15:48 »
 ;D

A więc, uważam, bo   jeszcze mamy do tego prawo ( aczkolwiek patrząc na to co się dzieje, można zacząć stwierdzić  że jest to nam odbierane ), uważam że te całe " maseczki  " jak to już można potocznie nazwać to jest parodia i  kabaret. A to dlatego, że, zazwyczaj osoby bijący największą awanturę ( tych co ja spotkałem na swojej drodze ), robili awanturę że nie mam maski a sami mieli: zaciągnięta do nosa,  brudną, pewnie jeszcze z  pierwszej fali.

Tu taki cytat nt. maseczek medycznych,  patrząc po ludziach najpopularniejszych w tych zużytych, zamoczonych, zakichanych co to oni noszą:

" Maski medyczne nadają się wyłącznie do użytku jednorazowego ze względu na to, że w dosyć szybkim tempie ulegają zawilgotnieniu, które z kolei prowadzi do podniesienia się ryzyka przecieku. Jej żywotność zależy także od poziomu wilgotności oraz temperatury otoczenia. Z tego powodu należy pamiętać o regularnej wymianie maski na nową. Maski chirurgiczne nie filtrują powietrza lecz tworzą barierę fizyczną pomiędzy błonami śluzowymi, a zanieczyszczeniem. Ponadto, luźno przylegają do twarzy i nie są szczelne. Z reguły maski medyczne nie stanowią wystarczającej ochrony w przypadku wirusów. Jednakże efektywnie osłaniają  usta i nos przed kontaktem z wydzielinami przenoszonymi drogą kropelkową, w których także mogą znajdować się wirusy. "

źródło: https://bisaf.pl/pl/maski-dla-lekarzy/

Takie maski należało  by  po 1. nosić prawidłowo po 2. zmieniać zgodnie z zaleceniami producenta.

A co do samego gówna zwanego covid - ok, może i on istnieje, nie neguje. Aczkolwiek na moje szczęście ani mnie, ani nikogo z moich bliskich to gówno  nie dopadło i miejmy nadzieję, że tak będzie długo.

Dziwię się, że producenci nie podejmują wspólnej walki dla leków / szczepionek przeciwko np. chorobom nowotworowym ? Ich raczej nie da się przejść bezobjawowo... to tak dla pokazania skali różnicy problemu, a nie pontony z powodzi w 97.

Dla mnie koniec dyskusji, bo szkoda mego czasu na takie konwersacje.

Pozdrawiam.


Offline Sebastian

Odp: Nakaz szczepień dla wszystkich specjalnych sług pełnoczasowych.
« Odpowiedź #134 dnia: 24 Październik, 2021, 16:34 »
to, że niektórzy zwolennicy noszenia maseczki noszą ciągle te same maseczki nie jest żadnym argumentem za tym aby maseczki nie nosić: wprost przeciwnie...

ten kto nie nosi maseczki w ogóle - powinien zacząć ją nosić pamiętając że maseczka jest jednorazowa

ten kto nosi ciągle tę samą maseczkę - powinien zacząć regularnie zmieniać maseczki pamiętając że są jednorazowe

ja we własnym dobrze pojętym interesie noszę (i regularnie wymieniam) maseczki, we własnym dobrze pojętym interesie dałem się 2x zaszczepić moderną i jak tylko skończę 50lat (czyli 22 kwietnia 2022) zapiszę się na trzecią dawkę "przypominającą".

a potem (gdy będą nowe warianty) przyjmę 4-tą, 5-tą i 77-mą dawkę szczepionki...
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)