Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Ogłoszenia sierpień 2021 - potrzeba nam darmowych specjalistów i dawać kasę!  (Przeczytany 4942 razy)

Offline Mahershalalhashbaz

Odnośnie listu do zborów który jest do pobrania tutaj -> https://sjwp.pl/informacje-prosto-z-kanalu/ogloszenia-sierpien-2021-(pl)/

To jest jak dla mnie szczyt.
Ogłaszają że potrzeba im doświadczonych prawników do pracy w Biurze Oddziału a najlepiej od razu radców prawnych i notariuszy z uprawnieniami, może od razu jeszcze sędziów Sądu Najwyższego?  Mają to być oczywiście świadkowie Jehowy i świadczyć usługi za darmo na zasadzie wolontariatu ale oczuwiście nie należy się kształcić w tych specjalnościach, nie nie nie. "Zależy nam raczej na osobach, które już mają te umiejętności i są gotowe wspierać prace w Betel" czyli tych prawników trzeba nawrócić na jedyną prawdziwą religię i dopiero zaprząc do roboty.
Mają tupet, to im trzeba przyznać.

Co do nakazu ustalenia w zborach ile pieniedzy zbór ma co miesiąc przesyłać do Centrali to też niezły ruch. Ta organizacja jest mistrzem kłamania w żywe oczy z uśmiechem. Wcale nie prowadzimy zbiórek pieniędzy, co to to nie ale macie co miesiąc przysyłać $.


"10. Zapotrzebowanie na doświadczonych adwokatów, radców prawnych, prawników
i asystentów prawnych. Niemałą pomoc w wykonywaniu pracy w Betel świadczą wykwalifikowani
duchowo adwokaci, radcowie prawni, prawnicy i asystenci prawni (Filip. 1:7). Potrzebne
są zwłaszcza osoby mające doświadczenie w postępowaniu sądowym, sprawach
korporacyjnych, ochronie danych osobowych, transakcjach dotyczących nieruchomości
lub prawie podatkowym. Doświadczeni adwokaci, radcowie prawni, prawnicy i asystenci
prawni o wyjątkowych umiejętnościach analitycznych, w zakresie wyszukiwania informacji
oraz pisarskich pomagają właściwie prowadzić sprawy prawne i tym samym oszczędzają
wydatków, które w przeciwnym wypadku trzeba byłoby ponieść. (W niektórych krajach
chodzi również o notariuszy będących profesjonalnymi prawnikami, uprawnionymi do podejmowania
działań w pewnych sprawach prawnych).
11. Jeśli znacie przykładnych głosicieli, którzy mają potrzebne umiejętności i warunki, żeby
wesprzeć prace w Betel w zakresie niepełnoczasowym lub pełnoczasowym, zachęćcie
ich do złożenia „Wniosku dla ochotnika” (A-19) wraz z życiorysem (sfl rozdz. 22, ak. 29-
31). Pomóżcie im zrozumieć ten dostępny dla nich przywilej oraz radość i satysfakcję, jakich
mogą zaznać, wykorzystując swoje umiejętności na rzecz Królestwa. Ufamy, że poruszając
tę sprawę z głosicielami, pokierujecie się rozwagą. Zauważcie, że nie zachęcamy
nikogo, żeby w celu zdobycia potrzebnych umiejętności zabiegał o wyższe wykształcenie
lub stopnie naukowe. Zależy nam raczej na osobach, które już mają te umiejętności i są
gotowe wspierać prace w Betel (w13 15.10 ss. 15, 16, ak. 13, 14)."
« Ostatnia zmiana: 04 Sierpień, 2021, 12:34 wysłana przez Mahershalalhashbaz »
nihilista


Offline janeczek

Tu widać pogardę dla szeregowych światków to powiedzenie ich chcesz żyć uchwyć się szaty Żyda, tylko my znamy drogę do zbawienia wyznaczanie wolnym ludziom jak sami mówią chrześcijanom zakazów nie wynikających z ewangelii tylko z ich widzi mi się, bo niewykształceni nękani wiecznymi wymaganiami nie zadają pytani można im wciskać swoje brednie ale w wersji pisanej wstydu nie mają przecież to zostanie zapamiętane [Zauważcie, że nie zachęcamy
nikogo, żeby w celu zdobycia potrzebnych umiejętności zabiegał o wyższe wykształcenie]
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ 
Publikacja ta jest poufna i chroniona prawem autorskim.  Ktoś dobrowolnie przyjmuje krew należy podać w zborze że winowajca odłączył się


Offline Vog

Przy obecnej dostępności informacji o sekcie, trzeba być wyjątkowo naiwnym, by złapać się na ich lep. Lub na poważnym, życiowym zakręcie. Im się wydaje, że zwerbują prawników? Chyba tam w centrali ktoś mocno odpłynął w ocenie skuteczności głoszenia.


Offline Światus

Punkty 4 i 5 - "abonament" wprowadzany tylnymi drzwiami.
Punkt 9 - najważniejsze myśli z kongresu dotyczą służby. Co za zaskoczenie  ;D
Punkt 10 - cytując słowa jednego z "Kongres-menów", Towarzystwo szykuje się do "ciężkiej walki o wiarę"  ;)
Potrzebni prawnicy ds. postępowań sądowych - czyżby chodziło o sprawy wytaczane Strażnicy?
Prawnicy ds. transakcji dot. nieruchomości - szykuje się handel Salami na dużą skalę. Chyba z powodu braku kasy...
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Ciekawe jak będą takim prawnikom starsi zboru pomagali zrozumieć, że są potrzebni w betel i mają pracować Pro bono.
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Technolog

Kwota dobrowolnego abonamentu mnie zaskoczyła. Byłem przekonany, że wzrośnie inflacyjnie o +- 5% a została tak jak w ub roku.


Offline Siedemtwarzy

Prawnicy potrzebni od zaraz!!! No przyznać się kto tam, nie był lojalny wobec organizacji i sobie robił świeckie wykształcenie? To teraz możesz odpokutować ta zuchwałość z przed lat. Trochę porobisz za darmo, umarzesz się w gównie np broniąc pedofili w zborach, trochę posprzedajesz sale takie gdzie trudno dojść prawa własności...
Jak się postarasz to w broadcastingu tak przez 0.1 sekundy cię pokażemy, albo uscisniesz jakąś rękę brata króla. Kuszące...


Offline Sebastian

prawnicy mają pracować pro bono - a mnie ciekawi czy chętni prawnicy powinni także z własnej kieszeni zapłacić podatek od usług wyświadczonych nieodpłatnie...
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Blue

prawnicy mają pracować pro bono - a mnie ciekawi czy chętni prawnicy powinni także z własnej kieszeni zapłacić podatek od usług wyświadczonych nieodpłatnie...

Podatek od usług wyświadczonych bezpłatnie? Coś takiego istnieje?


Offline dziewiatka

Ja się zgłaszam prawnik pokusach i doświadczeniu trzydziestoletnim w swych instancjach komitetu sądowniczego,co nie potrzeba!


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Z moich doświadczeń wynika, że prawnicy to kute na cztery kopyta ludzie, inteligentni, umiejący nie tylko poruszać się w przepisach prawa, ale też posiadają zdolność analityczną, potrafią ocenić daną sytuację. Osoba babrająca się w bagnie organizacyjnym np. pedofili musi być całkowicie pozbawiony sumienia i skrupułów. Ciekawe ile takich osób podejmie wezwanie. W końcu wchodząc do organizacji większość szuka Boga. 
« Ostatnia zmiana: 04 Sierpień, 2021, 21:30 wysłana przez Gandalf Szary »
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Sebastian

Podatek od usług wyświadczonych bezpłatnie? Coś takiego istnieje?
tak, istnieje...

przykładowo, jeśli szwagier będzie "tak dobry", że "zupełnie gratis" zrobi mi remont łazienki, a ja "będę tak dobru" że także "zupełnie gratis" poprowadzę mu dokumentację księgową, to państwo wyceni obydwie usługi i od obydwu usług pobierze stosowne podatki.

istnienie tego podatku ma za zadanie przeciwdziałać kantowaniu państwa na podatkach i ma ograniczać szarą strefę, a w praktyce "dobroczyńca" dostaje dodatkowe baty od państwa, bo nie dość że pracował gratis, to wychodzi na minus, gdyż musi jeszcze zapłacić państwu podatek
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Aliki

Wersja amerykańska tego listu jest o tyle ciekawsza, że poszukują tam prawników, którzy mogliby zajmować się sprawami Strażnicy nie tylko w USA ale też w Puerto Rico oraz na niektórych wyspach karaibskich...


Offline Estera

To jest jak dla mnie szczyt.
Ogłaszają że potrzeba im doświadczonych prawników do pracy w Biurze Oddziału a najlepiej od razu (...)
"10. Zapotrzebowanie na doświadczonych adwokatów, radców prawnych, prawnikówi asystentów prawnych.
   No to pochodnia strażnicowa zapłonęła chyba w wielu miejscach na ziemi.
   Jakże musi być im gorąco pod dupkami, skoro takie ogłoszenie zamieścili!
   Nie przypominam sobie, żeby w mojej wieloletniej  bytności tam, takie ogłoszenia były.
   No może i były, ale chyba w tajemnicy, zakulisowo, no bo przecież nie mieliśmy takiego dostępu do tych listów jako szaraki.
 
   Co się tam musi dziać, skoro jest taka pilna potrzeba na prawników wszelkiej maści?
   Do "plebsu" taka rozpaczliwa wręcz prośba.
   Jakby wybierali się na prawną wojnę.
   Ciekawe, ciekawe.
   Tym bardziej, że ciągle nie dopuszczają myśli do tego, by zdobywać wyższe wykształcenie.
   A prawnik, niestety, musi przejść wiele etapów takiej edukacji, by móc sprawnie się w tej machinie prawniczej poruszać.
   Strażnica szuka jeleni, którzy pro bono pozamiatają wszystkie brudy strażnicowe.
   Z moich rozmów z innymi wynika, że w Polsce jest spory odpływ ludzi ze zborów.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline paragraf4N wg.CK

Warwick-macie problem. Chyba przestajecie to ogarniać -to dobrze.
Problem jest w tym,że czytelnicy tego forum widzą powolny upadek tego "imperium".
Dla przeciętnego JW każdy,podkreślam-każdy proces to atak szatańskiego świata  na jedyną, przenajświetrzą i.t.d organizację więc to już wkrótce......będą tak łykać tę propagandę.
Nie wiedziałem,że obrona pedofila to"wykorzystywanie umiejętności na rzecz królestwa". Dziwne to ich królestwo.