Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: czy "służba Szatanowi" jest opłacalna?! :)  (Przeczytany 2715 razy)

Offline Sebastian

czy "służba Szatanowi" jest opłacalna?! :)
« dnia: 29 Lipiec, 2021, 10:56 »
Kiedyś na własne uszy usłyszałem odpowiedź na studium strażnicy...

Temat nudny jak flaki z olejem (coś w stylu: czy lepiej służyć Jehowie czy służyć Szatanowi), prowadzący próbuje wyszukać dziecko do odpowiedzi, ale dzieci się nie zgłaszają aż zgłasza się jakaś nastolatka. Gdy udzielono jej głosu, powiedziała: JA CHCĘ SŁUŻYĆ SZATANOWI!

Brat prowadzący był tym mocno zdziwiony ale nic nie powiedział i prowadził zebranie dalej. Po latach spotkałem tę osobę na ulicy i pytam ją dlaczego tak wtedy odpowiedziała.

A kobieta wyjaśniła, że nie chciała iść do chrztu, ale wskutek nacisków obojga rodziców była już po dwóch rundach pytań przed chrztem, a tuż po strażnicy miała odbyć się jeszcze jedna runda pytań i decyzja rodziców (bo nie jej) zostanie przyklepana.

I wtedy spontanicznie wymyśliła że tak powie na studium strażnicy.

Swój cel osiągnęła, gdyż po zebraniu brat starszy wziął ją do pokoiku obok i powiedział że ona jednak nie nadaje się do chrztu i trzeciej rundy pytań nie będzie. Kobieta ta nigdy nie ochrzciła się, a po ukończeniu szkoły średniej wyprowadziła się z domu. Dzięki temu, że była nieochrzczona, rodzina NIE zerwała z nią kontaktu.

Sumując, nagrodą za "służbę Szatanowi" może być możliwość utrzymywania kontaktu z rodziną, która służy Jehowie...
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline dziewiatka

Odp: czy "służba Szatanowi" jest opłacalna?! :)
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Lipiec, 2021, 20:35 »
Dobre ,szkoda tylko że mój syn nie był tak stanowczy.Jeszcze nie wiem  jak bardzo namieszałem mu w życiu presją na chrzest ale to zrobiłem.Mam tylko tą nadzieję,że podobnie jak ja ma wywalone na religię.


Offline PoProstuJa

Odp: czy "służba Szatanowi" jest opłacalna?! :)
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Sierpień, 2021, 11:57 »
A kobieta wyjaśniła, że nie chciała iść do chrztu, ale wskutek nacisków obojga rodziców była już po dwóch rundach pytań przed chrztem, a tuż po strażnicy miała odbyć się jeszcze jedna runda pytań i decyzja rodziców (bo nie jej) zostanie przyklepana.

I wtedy spontanicznie wymyśliła że tak powie na studium strażnicy.

Swój cel osiągnęła, gdyż po zebraniu brat starszy wziął ją do pokoiku obok i powiedział że ona jednak nie nadaje się do chrztu i trzeciej rundy pytań nie będzie. Kobieta ta nigdy nie ochrzciła się, a po ukończeniu szkoły średniej wyprowadziła się z domu. Dzięki temu, że była nieochrzczona, rodzina NIE zerwała z nią kontaktu.

Sumując, nagrodą za "służbę Szatanowi" może być możliwość utrzymywania kontaktu z rodziną, która służy Jehowie...

Hmmm ale ona tylko wymyśliła taki jednorazowy fortel. Czy jak ją spotkałeś na ulicy po latach, to powiedziała: służę Szatanowi?! Jeśli tak nie powiedziała, to znaczy, że wyciągnąłeś zbyt daleko idące wnioski  ;D

Ale "metoda na Szatana" to całkiem fajny sposób na uniknięcie chrztu przez osoby, które są pod presją. Jej rodzice pewnie się wstydu najedli, a starszym ręce opadły. Po takiej publicznej deklaracji nikt ze zboru nie chciałby widzieć jej w basenie!  ;D


Offline janeczek

Odp: czy "służba Szatanowi" jest opłacalna?! :)
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Sierpień, 2021, 17:39 »
Wiara wynika z prawdy tylko prawdy do bólu nie obalisz gdyby znajomość Biblii była taka jak jest deklarowana, to opis Sebastian nie jest jednoznaczny z światkowego punktu widzenia to jak dezercja z wojska nieraz to jedyne moralne wyjście, trzeba sobie zdawać sprawę że u jehowych obraz Szatana jest zakłamany jak wszystko tam kochasz mamę tatę zerwij z nimi relacje bo niewolnik omylny tak chce, mamy taki cytat [3
1 Potem [Pan] ukazał mi arcykapłana Jozuego, który stał przed aniołem Pańskim, a po jego prawicy stał szatan oskarżając go. 2 [Anioł]2 Pański tak przemówił do szatana: «Pan zakazuje ci tego, szatanie, zakazuje ci tego Pan, który wybrał Jeruzalem. Czyż nie jest on2 niby głownia2 wyciągnięta z pożogi?»
3 A Jozue, stojący przed aniołem, miał szaty brudne.] o ten werset mi chodzi tu widzimy prawość Szatana Jozue był winny miał szaty brudne został oczyszczony co nie zmienia postaci rzeczy, rozumiem odpowiedz dziewczyny i jej podstęp wiarę w ciemnotę i lichość doktryny mi parę razy tak udało się pokręci rozmową ze starszymi że pot na czoło wyskakiwał i chęć wyjścia żeby przestać mówić wiesz tak pisze ale ale ile można każdy w końcu ma opór przy 10 wersecie ale nie działa
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ 
Publikacja ta jest poufna i chroniona prawem autorskim.  Ktoś dobrowolnie przyjmuje krew należy podać w zborze że winowajca odłączył się


Offline Sebastian

Odp: czy "służba Szatanowi" jest opłacalna?! :)
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Sierpień, 2021, 15:22 »
Hmmm ale ona tylko wymyśliła taki jednorazowy fortel.
dokładnie tak! Wcale nie zamierzałem sugerować że nastolatka naprawdę uczestniczyła w czarnych mszach i naprawdę składała koty na ofiarę diabłu. Chodziło jej _tylko_ o powstrzymanie procedur wiodących ją do zanurzenia.
Ale "metoda na Szatana" to całkiem fajny sposób na uniknięcie chrztu przez osoby, które są pod presją.
dokładnie o to chodziło :)
Jej rodzice pewnie się wstydu najedli, a starszym ręce opadły. Po takiej publicznej deklaracji nikt ze zboru nie chciałby widzieć jej w basenie!  ;D
dokładnie tak było... i starsi zboru byli załamani i rodzice byli załamani tym co dziewczę wymyśliło... rodzice byli w tak wielkim szoku, że nie potrafili opracować _żadnej_ reakcji... Panna w domu nawet lania za to nie dostała...
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 965
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: czy "służba Szatanowi" jest opłacalna?! :)
« Odpowiedź #5 dnia: 17 Sierpień, 2021, 20:38 »
(mtg): Żądnego pojęcia nie macie jak brzmi tytuł wątku- ''piermandolnij'' się w swój  łebek i pisz zgodnie z rzeczywistością.
Ten temat zaistniał chyba dla PISANEK- oj... oj ....  gdybyś doświadczył JEGO mocy to myślę narobiłbyś  mocno w portki- nie igraj z ''ogniem''  >:D >:D >:D 


Offline Storczyk

Odp: czy "służba Szatanowi" jest opłacalna?! :)
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Sierpień, 2021, 21:18 »
Nadaszyniaku , czyli tylko  zły jest  ? A Boga ( dobra) nie ma ?
Tak pytam bo to ciekawe i trochę przeraża.


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 965
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: czy "służba Szatanowi" jest opłacalna?! :)
« Odpowiedź #7 dnia: 17 Sierpień, 2021, 21:29 »
Nadaszyniaku , czyli tylko  zły jest  ? A Boga ( dobra) nie ma ?
Tak pytam bo to ciekawe i trochę przeraża.
Witaj Storczyk: Nie zaspokoję Twojej Ciekawości w ty temacie, bo jeżeli te dwa twory istnieją to tylko w dziedzinie duchowej natomiast człowiek nie jest wstanie tego sprawdzić oraz zrozumieć czy pojąć, podam pewne porównanie-  to tak  jakby ptak chciałby się ożenić z rybą - to przyznasz pewien absurd. Tak dla człowieka pojęcie Boga i Szatana!? ...
« Ostatnia zmiana: 17 Sierpień, 2021, 21:31 wysłana przez Nadaszyniak »


Offline sawaszi

Odp: czy "służba Szatanowi" jest opłacalna?! :)
« Odpowiedź #8 dnia: 17 Sierpień, 2021, 21:35 »
, czyli tylko  zły jest  ? A Boga ( dobra) nie ma ?
Tak pytam bo to ciekawe i trochę przeraża.

Powiadają , że "Bóg jest w każdym z nas" i "tylko trzeba GO odszukać w sobie"  :)
 To jest dobre przesłanie dla każdego - a tym bardziej dla nie wierzących w siebie .


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 965
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: czy "służba Szatanowi" jest opłacalna?! :)
« Odpowiedź #9 dnia: 17 Sierpień, 2021, 21:40 »
Powiadają , że "Bóg jest w każdym z nas" i "tylko trzeba GO odszukać w sobie"  :)
 To jest dobre przesłanie dla każdego - a tym bardziej dla nie wierzących w siebie .
Witaj Sawaszi: Zastanawiam się czy żyjesz w matriksie czy w rzeczywistości pisząc powyższy post ???


Offline sawaszi

Odp: czy "służba Szatanowi" jest opłacalna?! :)
« Odpowiedź #10 dnia: 17 Sierpień, 2021, 21:50 »
Witaj Sawaszi: Zastanawiam się czy żyjesz w matriksie czy w rzeczywistości pisząc powyższy post ???

 
I co chciałbyś usłyszeć w tym czasie o de mnie ?
Otóż widzę cząstkę Boga w Tobie  :) i masz dary wszelkie i do każdego dzieła przysposobiony Jesteś  :)
A pro po ; wszyscy my jesteśmy utworzeni z prochu ; "gwiezdnego pyłu" i to zawsze miej na uwadze .
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 17 Sierpień, 2021, 22:16 wysłana przez sawaszi »


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 263
  • Polubień: 2167
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: czy "służba Szatanowi" jest opłacalna?! :)
« Odpowiedź #11 dnia: 17 Sierpień, 2021, 22:39 »
Witaj Storczyk: Nie zaspokoję Twojej Ciekawości w ty temacie, bo jeżeli te dwa twory istnieją to tylko w dziedzinie duchowej natomiast człowiek nie jest wstanie tego sprawdzić oraz zrozumieć czy pojąć, podam pewne porównanie-  to tak  jakby ptak chciałby się ożenić z rybą - to przyznasz pewien absurd. Tak dla człowieka pojęcie Boga i Szatana!? ...

Pewien ożenek ptaka z rybą istnieje.
Ptaki potrafią zjeść ikrę i wydalić pewną część nie strawioną nad innymi wodami.
W ten naturalny sposób są zarybiane izolowane zbiorniki wodne.


Offline sawaszi

Odp: czy "służba Szatanowi" jest opłacalna?! :)
« Odpowiedź #12 dnia: 17 Sierpień, 2021, 23:09 »
Pewien ożenek ptaka z rybą istnieje.
Ptaki potrafią zjeść ikrę i wydalić pewną część nie strawioną nad innymi wodami.
W ten naturalny sposób są zarybiane izolowane zbiorniki wodne.

Jesteś wędkarzem ? - bo ja też lubię czasem powędkować i martwi mnie to , że stawy rybne wysychają w drastycznym tempie  :-X
- co za politycy , że za nasze podatki tak nam klimat zepsuli  :(


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 263
  • Polubień: 2167
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: czy "służba Szatanowi" jest opłacalna?! :)
« Odpowiedź #13 dnia: 18 Sierpień, 2021, 15:27 »
Jesteś wędkarzem ? - bo ja też lubię czasem powędkować i martwi mnie to , że stawy rybne wysychają w drastycznym tempie  :-X
- co za politycy , że za nasze podatki tak nam klimat zepsuli  :(

Wolę produkty wędkowania a szczególnie morskiego.
Szwagier to zapalony wędkarz ale nasza więź zerwała się niczym cienka żyłka podczas wyciągania szczupaka.


Offline Sebastian

Odp: czy "służba Szatanowi" jest opłacalna?! :)
« Odpowiedź #14 dnia: 18 Sierpień, 2021, 17:26 »
widzę że Nadarzyniak zaczął (ze strachu?!) zbaczać z tematu, a następni dyskutanci kontynuują ten "zboczony" :) kurs, bo chwycili haczyk, jak złowiona ryba... :)

a tym czasem wątek dotyczy tego, jak nastolatka uratowała swoje życie rodzinne przed wykąpaniem w basenie... Powiedziała _dla_żartu_ że służy Szatanowi i dzięki temu uniknęła wielu kłopotów w życiu.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)