Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Jak odeprzeć argumenty Świadka który ma świadomość kłamstw i nadużyć organizacji  (Przeczytany 6352 razy)

Offline Manfred Mann

Drodzy forumowicze

Proszę o argumenty w rozmowie z kolegą którego chciałbym wyrwać ze szponów tej zakłamanej organizacji.
Osoba ta ma świadomość tego co działo się w sprawie pedofilii, wie również o różnych błędach popełnianych przez „ciało kierownicze”.

Niemniej wypracował sobie sposób na wyparcie tego wszystkiego. Przyznam dość skuteczny i mający pewną logikę. Chciałbym mu te logikę rozbroić ale nie za bardzo wiem jak.

Oto jego argumentacja.
1) Świadkowie to jedyna organizacja aktywnie głosząca i działająca niemal na całym świecie. Jeśli nie oni to kto? Kto zamiast nich miałby być tą jedyną prawdziwą chrześcijańską organizacją?

2)Jeśli chodzi o kwestie pedofilii i inne podobne skandale to mój kolega widzi tutaj analogię do czasów królów starożytnego Izraela którzy również popełniali bardzo ciężkie grzechy ale Bóg się ich nie wyparł.

Jak konkretnie odeprzeć te dwa kluczowe argumenty?
Będę wdzięczny za odpowiedzi. 

Pozdrawiam


Offline Siedemtwarzy

Dzień dobry.
1. Głosi dużo religii, z katolikami włącznie. Czynią to na terenach muzułmańskich i chrzczą czasami kilka mln ludzi rocznie. Trudno żeby głosili w kraju jak Polska gdzie jest ich 95 procent.
2.biblie ponoć spisano dla naszego pouczenia, więc mając wiedzę z tamtych czasów organizacja powinna wyciągnąć wnioski. Dwa jest ponoć kierowana duchem bożym, więc nawet jeśli pedofilia się pojawiła dlaczego została ukryta przez wierchuszkę. Powinni wzorem dawnych królów zwalczać zło a nie zamiatać pod dywan..


Offline Manfred Mann

Dziękuję za odpowiedzi.
Co do pierwszej kwestii, kolega zadaje mi pytanie wprost: "no dobrze, może i były skandale i kompromitacje ale pokaż mi chrześcijańską religię (o takim zasięgu) która byłaby lepsza, która byłaby godna miana tej jedynej, prawdziwej."

Co mam mu powiedzieć: katolicyzm  :)) :)) :)) (ogrom zakłamania i kompromitacji katolicyzmu jest tysiące razy większy od świadkowego)
« Ostatnia zmiana: 06 Lipiec, 2021, 19:32 wysłana przez Manfred Mann »


Offline Matylda

Manfred, człowieku daj se siana. Przestań nam tu głosić.
Nie wolno po forach dla paskudnych odstęp ów, bo się twój jehowy wkur....


Offline Manfred Mann

Czy ja komuś głoszę  >:D  :o

Zadaję pytania - logika i wyparcie tych ludzi jest przecież znane.

Chciałbym mu pomóc.

Rozumiem, Matyldo, że Twoim zdaniem w całym chrześcijaństwie nie ma żadnej godnej polecenia religii?


« Ostatnia zmiana: 06 Lipiec, 2021, 20:12 wysłana przez Manfred Mann »


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4064
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Nie głoś koledze, to bez sensu, jak będzie miał ochotę to poglądy sam zmieni.


Offline Matylda

Czy ja komuś głoszę  >:D  :o


Rozumiem, Matyldo, że Twoim zdaniem w całym chrześcijaństwie nie ma żadnej godnej polecenia religii?
Moim zdaniem, to nie jest twój problem co ja uważam.
Jak mnie potrzebna jest śmietana to idę po nią do sklepu, jak mnie boli ząb to idę do dentysty, jak mnie się zachcce pomodlić to się pomodlę, a jak nie to nie. Nikt i nic mi do tego nie potrzebne i nikt mnie nie musi przekonywać że coś mi jest potrzebne, ja sama wiem.
Nie opowiadaj tu bajek o pomaganiu koledze bo jesteś śmieszny.
Nie pojmuje czemu ty chcesz kogoś uszczęśliwić na siłę. Jak on jest jehowitą i jemu tam dobrze to nie zawracaj mu dupy.

Jak jesteś takim pomagaczem to zgłoś się do schroniska dla zwierzaków i tam wyprowadzaj psy na sopacer a nas nie wciagaj w swoją oszukanczą grę bo itak za chwilę zostaniesz zdemaskowany i głoszenie się skonczy6🤗😏😀😀😀


« Ostatnia zmiana: 06 Lipiec, 2021, 20:44 wysłana przez Matylda »


Offline janeczek

Żeby móc pomóc samemu trzeba znać temat tu jest prosta droga żeby być chrześcijaninem naśladowcą Pana Jezusa, po pierwsze należy bezwzględnie stosować zasady jakie nam pozostawił modlić się spożywać chleb i wino i co najważniejsze miłować swoich nieprzyjaciół, żadnej z tych zasad nie uznają 2owce a pomazańcy 1 i 3 trzeba znać Jana 10 ,16 16  „A mam drugie owce, które nie są z tej owczarni te również muszę przyprowadzić i będą słuchać mego głosu i będzie jedna trzoda, jeden pasterz, nienawiść wobec osób nie czczących CK niewolnika wyklucza jechowców z nazwy chrześcijanin, to co napisała Matylda jest prawdą jeżeli komuś tam dobrze to nic do niego nie dotrze szybciej umrze nie przyjmując krwi niż go przekonasz sekta od 1945 wprowadziła ten dogmat zabiła już setki jak nie tysiące w tym i dzieci, teraz już tym się nie chwalą obwiniają Jehowę twierdząca że jest takie przykazanie zarazem nie pozwalając samemu we własnym sumieniu decydować odłączają tych co ratują swoje życie, to jest najgorsze że odłączeniem wykluczenie zabierają rodzinę przyjaciół dlatego to tak niebezpieczna dyskryminacyjna sekta, mam nadzieję że ci pomogłem ja się modlę do Pana Jezusa żeby zniszczył antychrysta z CK 
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ 
Publikacja ta jest poufna i chroniona prawem autorskim.  Ktoś dobrowolnie przyjmuje krew należy podać w zborze że winowajca odłączył się


Offline Technolog

1) Świadkowie to jedyna organizacja aktywnie głosząca i działająca niemal na całym świecie. Jeśli nie oni to kto? Kto zamiast nich miałby być tą jedyną prawdziwą chrześcijańską organizacją?
Nie jedyna. Głoszą też Gideonici przez rozdawanie Biblii, Świadkowie Jehowy Wiary Prawdziwej (powie, że to odstępcy od SJ), i wśród 10 tys wyznań chrześcijańskich na pewno jeszcze się jakieś znajdzie. Może nie są tak medialni jak jw.org ale na pewno głoszą z serca. Nie wielkość i rozgłos jest wyznacznikiem prawdziwości, patrz KK. Russel też zaczynał w piwnicy. Jeśli będzie argument, ze Gideonici nie głoszą po domach jak Jezus, to SJ też od 1,5 roku nie głoszą po domach jak Jezus, tylko piszą listy. Ewangelie nie mówią, żeby Jezus pisał listy.

2)Jeśli chodzi o kwestie pedofilii i inne podobne skandale to mój kolega widzi tutaj analogię do czasów królów starożytnego Izraela którzy również popełniali barazo ciężkie grzechy ale Bóg się ich nie wyparł.
Tu wg mnie argument mało trafny. Cytat z książki Czyste Wielbienie: "Odstępcza Juda bardzo przypomina dzisiejsze chrześcijaństwo. Bałwochwalstwo jest w nim tak rozpowszechnione, że Bóg nie przyjmuje czci, którą wyznawcy kościołów rzekomo oddają Jemu." Juda należała do narodu wybranego, którą ze względu na odejście od czystego wielbienia Bóg odrzucił. Teraz SJ to też naród wybrany, więc w każdej chwili może być odrzucony, tylko kto miałby to ogłosić i jak.

SJ traktują się jako jedyną drogę do zbawienia i mówiąc w skrócie jeśli się nie ochrzcisz to zginiesz najpóźniej w Armagedonie. Powiedz koledze, żeby wytłumaczył ci na jakiej podstawie. Wszelkie tłumaczenia typu, że do wybawienia liczy się stan serca, że to Bóg osądzi nieochrzczonych itp możesz zbić tym, że w Broadcastingu była audycja, że tylko ochrzczeni SJ przeżyją Armagedon.


Offline Sebastian

Moim zdaniem, od początku epidemii świadkowie Jehowy NIE SĄ religią aktywnie głoszącą, a zatem (wg ich własnych kryteriów) nie mogą być religią prawdziwą, gdyż NIE stosują się do słów, że "trzeba bardziej słuchać Boga niż ludzi"...

Po drugie, skoro wg nauczania świadków Jehowy ponad 1700 lat nie było na ziemi ani jednej prawdziwej religii chrześcijańskiej, to nie widzę przeszkód aby 1800 lat lub 1900 lat lub nawet 2050 lat nie było na ziemi prawdziwej religii chrześcijańskiej...
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Manfred Mann

Uwaga

Sherlock Holmes Matylda na tropie. Zonk!!! :)) ^-^ >:D

To że kiedyś dawno temu studiowałem ze świadkami i znam kilku ( w tym również w rodzinie) nie oznacza, że nim jestem i prowadzę jakąś grę. Po jaki huk robiłbym coś takiego? Po to, żeby się upewnić "że jestem w arce"??? :))

Od czasu do czasu mam żarliwą  dyskusję  i padają takie argumenty. Przecież, nie będę ze świadkiem rozmawiał o błędach w interpretacji Biblii - bo to jest droga donikąd.

Można przytaczać argumenty historyczne, socjologiczne, psychologiczne -  coś co swoją logiką jest w stanie podważyć myślenie świadkowe. Tego właśnie szukam.

Bardzo dziękuję za wszystkie merytoryczne odpowiedzi.
@Technolog
Mam małą wiedze nt historii starożytnego Izraela - dziękuję za Twoje trafne uwagi.


Offline Matylda

Uwaga

Sherlock Holmes Matylda na tropie. Zonk!!! :)) ^-^ >:D

To że kiedyś dawno temu studiowałem ze świadkami i znam kilku ( w tym również w rodzinie) nie oznacza, że nim jestem i prowadzę jakąś grę. Po jaki huk robiłbym coś takiego? Po to, żeby się upewnić "że jestem w arce"??? :))


Można przytaczać argumenty historyczne, socjologiczne, psychologiczne -  coś co swoją logiką jest w stanie podważyć myślenie świadkowe. Tego właśnie szukam.



Żadną logiką nie można podważyć" myślenia świadkowskiego "bo to co oni reprezentują to nie myślenie tylko chciejstwo. Dowolna interpretacja wymyślona na kolanie przez pijaka z Ameryki i powielana przez murarzy, tynkarzy i kominiarzy. Którzy ni Ch.. ja z tego nie rozumieją.
Obojętnie co jest twoim celem, to tracisz czas.


Offline Mahershalalhashbaz

Tak naprawdę on nie jest w swojej religii ze względu na logikę i prawdziwość nauk tylko dlatego że boi się odejść bo wtedy straci wszystkich przyjaciół i własna rodzina przestanie się do niego odzywać. Każdy odchodzący zostaje skazany na śmierć (cywilną), tylko za to że postanawia nie praktykować już  tej religii. To jest prawdziwy powód. Tak działają sekty.
nihilista


DeepPinkTool

  • Gość
...
1) Świadkowie to jedyna organizacja aktywnie głosząca i działająca niemal na całym świecie. Jeśli nie oni to kto? Kto zamiast nich miałby być tą jedyną prawdziwą chrześcijańską organizacją?
...

Jedyna? Mormoni nie głoszą? Mormonów nie jest 2 razy więcej niż Świadków? Czyż nie są po dwakroć prawdziwsi?

Dziękuję za odpowiedzi.
Co do pierwszej kwestii, kolega zadaje mi pytanie wprost: "no dobrze, może i były skandale i kompromitacje ale pokaż mi chrześcijańską religię (o takim zasięgu) która byłaby lepsza, która byłaby godna miana tej jedynej, prawdziwej."

Co mam mu powiedzieć: katolicyzm  :)) :)) :)) (ogrom zakłamania i kompromitacji katolicyzmu jest tysiące razy większy od świadkowego)

Czy są jakieś rzetelne badania stwierdzające, że "ogrom zakłamania i kompromitacji katolicyzmu jest tysiące razy większy od świadkowego"?
Mam wrażenie, że te "tysiące razy" to takie "świadkowe" wyolbrzymienie. A co jeśli "ogrom zakłamania i kompromitacji katolicyzmu" jest większy od "świadkowego" jedynie dziesiątki a może i 100 razy? Wtedy okazałoby się, że katolicyzm jest czystszy od JW.ORGa  ;)


Offline donadams

Podziwiam was, że w ogóle podejmujecie próbę wskazania drogi, którą powinna pójść ta konkretna polemika. Dla mnie jest to walka z wiatrakami. Dopóki ten człowiek sam nie zrozumie, w czym rzecz, wszelka argumentacja jest zbyteczna - właśnie po to zostały wypracowane te metody racjonalizacji i obudowywania się w tej twierdzy, żeby argumenty zdały się na nic.

Logika jest po naszej stronie. I co z tego? Moja rada - czekać, być blisko i wesprzeć, gdy zobaczy się przebłysk samodzielnego myślenia.

EDIT: W ogóle wydaje mi się, że tytuł tego wątku jest oparty o fałszywe założenia, bowiem Świadek z tytułu niekoniecznie musi mieć "świadomość kłamstw i nadużyć". Człowiek ten może być świadom istnienia pewnych zjawisk, ale nie musi ich interpretować czy rozumieć w określony sposób.

Gdybyśmy sformułowali problem inaczej: "jak odeprzeć argumenty dziewczyny, która ma świadomość kłamstw i nadużyć swojego toksycznego chłopaka". Gdyby chłopak ten pluł jej w twarz - dosłownie - to czy ona musi być tego świadoma? Odnosząc się do mądrości ludowej: plują jej w twarz, a ona mówi, że pada deszcz.

Sama świadomość pewnych faktów nie znaczy nic. Niestety.
« Ostatnia zmiana: 07 Lipiec, 2021, 10:20 wysłana przez donadams »
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.