Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Pomoc psychologiczne  (Przeczytany 1821 razy)

Pomoc psychologiczne
« dnia: 25 Czerwiec, 2021, 13:12 »
Dzień dobry,
od dłuższego czasu zgłaszają się do mnie byli/ lub rozważający rozstanie ŚJ. Jestem psychologiem terapeutą pracującym w nurcie behawioralno-poznawczym. Sam będąc byłem mężem ŚJ (żona nie żyje od 8 lat) potrafię szybko zrozumieć złożone losy ludzi, którzy swoje serce i rozum oddali organizacji ŚJ. Z tego powodu czas pomocy psychologicznej jest krótszy (nie trzeba od początku tłumaczyć niuansów, struktury, zasad, hierarchii czy nazewnictwa).
Zapraszam wszystkich potrzebujących wsparcia psychologicznego do kontaktu: kontakt@piotrzagdanski.pl 
Oferuję pomoc psychologiczną on-line lub stacjonarnie w gabinecie w Warszawie.
Pomogłem wielu osobom przejść przez trudny proces rozstania.
Pomogę również Tobie.

Pozdrawiam
Piotr Zagdański 


Offline Sebastian

Odp: Pomoc psychologiczne
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Czerwiec, 2021, 19:07 »
witamy serdecznie, myślę że przynajmniej niektóre osoby będą zainteresowane...
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Aliki

Odp: Pomoc psychologiczne
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Czerwiec, 2021, 07:42 »
Witam, cieszę się że gościmy tu psychologa. Mam pytanie. Mój mąż pracował dawno temu w milicji. Twierdzi, że wówczas, koniec lat osiemdziesiątych, psycholodzy nie mieli pojęcia jak mentalnie obciążające jest molestowanie seksualne. Mam na myśli ofiary. W każdym razie on na swoich milicyjnych szkoleniach nigdy nie słyszał że psycholodzy muszą udzielać takim dzieciom specjalnej pomocy.
Nie mogę w to uwierzyć. Ale potrzebuję konkretnych informacji. Artykuły, książki itp i to jak najstarsze w których jest problem molestowania poruszony. Mogę liczyć na jakąś wskazówkę?


Offline Matylda

Odp: Pomoc psychologiczne
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Czerwiec, 2021, 12:20 »
A możesz tutaj wrzucić swój dyplom. Opowiedzieć coś o swoich sukcesach. A może możesz polecić jakieś publikacje czy artykuły twojego opracowania.
Bo inaczej to to brzmi jak "gabinet psychologii alternatywnej" obsługiwany przez spawacza czy innego cukiernika.
W tych parszywych czasach gdzie pieniądz przesłania wszystko, pełno jest takich cwaniaków. Uważajcie ludzie i zgłaszanie się tylko do renomowanych i powszechnie znanych specjalistów.


Offline Exodus

Odp: Pomoc psychologiczne
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Czerwiec, 2021, 15:10 »
Delikatnie zapytam ... Filantrop ?
Pomoc od serca , czy za " eci-peci "


Offline Sebastian

Odp: Pomoc psychologiczne
« Odpowiedź #5 dnia: 27 Czerwiec, 2021, 15:36 »
Witam, cieszę się że gościmy tu psychologa. Mam pytanie. Mój mąż pracował dawno temu w milicji. Twierdzi, że wówczas, koniec lat osiemdziesiątych, psycholodzy nie mieli pojęcia jak mentalnie obciążające jest molestowanie seksualne. Mam na myśli ofiary. W każdym razie on na swoich milicyjnych szkoleniach nigdy nie słyszał że psycholodzy muszą udzielać takim dzieciom specjalnej pomocy.
Nie mogę w to uwierzyć. Ale potrzebuję konkretnych informacji. Artykuły, książki itp i to jak najstarsze w których jest problem molestowania poruszony. Mogę liczyć na jakąś wskazówkę?
co prawda nie jestem psychologiem, ale mam wśród znajomych emerytowanego milicjanta i spytałem go o to. Potwierdził, że NIE BYŁO takich szkoleń.

Dowiedziałem się że lata 80-te były "specyficzne" i że wtedy każdy milicjant (mówiono do niego: "panie władzo" :) ) miał strzec ówczesnej Władzy Ludowej, ścigać wrogów ustroju, miał walczyć z bimbrownictwem i ze spekulanctwem, itd. itp. Podobno milicjanci mieli wtedy problem, gdyż z jednej strony należało zwalczać różnymi sposobami prywatną inicjatywę gospodarczą a z drugiej strony trzeba było uważać co się robi, gdyż tego rodzaju działaniami zajmowali się głównie "nietykalni" wysoko postawieni funkcjonariusze PZPR-u.

Podobno "teoretycznie" dopuszczalne było zajmowanie się działalnością świadków Jehowy, gdyż istniał zakaz działalności tej sekty w Polsce, ale jak milicjant ich chciał ukarać, to słyszał od przełożonego żeby "nie zajmował się pierdołami", gdyż "oni nie są groźni dla ustroju, niech sobie łażą, jeśli nie mają lepszego pomysłu na życie".

Wg mego informatora, z pojęciem "molestowania" seksualnego zetknął się dopiero na emeryturze.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Mahershalalhashbaz

Odp: Pomoc psychologiczne
« Odpowiedź #6 dnia: 27 Czerwiec, 2021, 16:32 »
Dołączam się do pytania o Twoje profesjonalne kwalifikacje do grzebania ludziom w psychice.
nihilista


Offline janeczek

Odp: Pomoc psychologiczne
« Odpowiedź #7 dnia: 27 Czerwiec, 2021, 16:56 »
Każdy z nas na TSKa uczył się grzebać w psychice światów oczywiście dla ich dobra, niestety nasi nauczyciele rolnicy stolarze i inni domorośli pasterze po uszkadzali co niektórym psychikę, stąd nasza podejrzliwość bo niestety nie matura i chęć szczera w tych sprawach trzeba wiedzieć co się robi
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ 
Publikacja ta jest poufna i chroniona prawem autorskim.  Ktoś dobrowolnie przyjmuje krew należy podać w zborze że winowajca odłączył się


Offline Gremczak

Odp: Pomoc psychologiczne
« Odpowiedź #8 dnia: 27 Czerwiec, 2021, 17:48 »
Pytanie testowe.
Co trzeba zrobić aby ustąpiły stany lękowe.
Wymień 3 pierwsze kroki.
To taki początek na pierwszej wizycie u psychologa.
« Ostatnia zmiana: 27 Czerwiec, 2021, 17:51 wysłana przez Gremczak »


Offline Siedemtwarzy

Odp: Pomoc psychologiczne
« Odpowiedź #9 dnia: 27 Czerwiec, 2021, 19:54 »
Ze zborów, okolicznych i tych w których byłem, to u pana, leczyło się albo korzystało z pomocy kilkanaście osób. Ma pan opinię osoby, która zna problematykę SJ. Część osób mówiło, że jest pan też SJ, część w sumie tego nie potwierdziło. Generalnie nie wiem czy im pan pomógł, czy nie, natomiast to co im się najbardziej podobało, to to że nie zwalał pan winy na fakt bycia w sekcie SJ. To jednak nie podoba się mi, bo większość ich problemów to efekt bycia w tej sekcie, zwłaszcza ich zaniżone poczucie wartości przez starszych.


Offline Sebastian

Odp: Pomoc psychologiczne
« Odpowiedź #10 dnia: 27 Czerwiec, 2021, 20:57 »
to co napisał 7twarzy budzi zaufanie, jeśli chodzi o fachowe przygotowanie założyciela wątku (w sensie, że 7twarzy pośrednio potwierdził, że założyciel wątku "jest lekarzem, a nie szarlatanem")

natomiast kwestia oceny tego czy główną przyczyną problemów konkretnego człowieka jest pobyt w sekcie czy inne czynniki, to kwestia dyskusyjna.

Jedni uważają tak, drudzy siak, a ja dopuszczam opcję, że psycholog mógł w konkretnym przypadku mieć podstawy do takiego a nie innego stwierdzenia.

Z drugiej strony patrząc, religijność to kwestia delikatna, możliwe więc że psycholog mając do czynienia z 2 różnymi przypadkami mógł jednej osobie powiedzieć, że jej problemy wynikają z przynależności do sekty, a drugiej mógł powiedzieć że jej problemy mają inne przyczyny. I ta osoba co usłyszała "inne przyczyny", mogła pochwalić się tym w zborze, a druga osoba mogła nikomu nie opowiadać że była u psychologa, gdyż mogła obawiać się reprymendy że jest "słaba duchowo" (i dlatego łazi po lekarzach "służących szatanowi" zamiast "zaufać Jehowie"). W takim wypadku wiedza 7twarzy byłaby niepełna gdyż jedni pacjenci opowiadaliby mu że byli u tego konkretnego psychologa, a inni obawialiby się przyznać do wizyty u psychologa.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Matylda

Odp: Pomoc psychologiczne
« Odpowiedź #11 dnia: 27 Czerwiec, 2021, 22:02 »
Psycholog to nie jest lekarz, Sebuś. To magister psychologii.
I naprawdę uważajcie z chodzeniem po psychologach o których nic nie wiadomo.
Sam fakt że ten pan jak mówi 7 Twarzy, twierdził że problemy jego pacjentów, świadków, nie są z powodu bycia w sekcie. Czyli sprytne mówienie tego co pacjent chce usłyszeć.
Czyli Pan, cwaniak zna od podszewki specyfikę jehoskiej sekty i wie że jak przychodzi do niego świadek to on chce usłyszeć wszystko tylko nie to że jest w sekcie.
Wujek gugiel nic o tym Panu nie wie. Dziwne. Dziś do dobrego psychologa czeka się w kolejce, a nie ze on się reklamuje po forach tematycznych.


Offline janeczek

Odp: Pomoc psychologiczne
« Odpowiedź #12 dnia: 27 Czerwiec, 2021, 22:10 »
Ja uważam że Siedemtwarzy słusznie zauważy że to sekta jest głównym problemem załamań nerwowych depresji, prawda jest taka że to dotyczy głównie dziewczyn niewiast wytwarzanie wymagań nie do spełnienia nie da się przede wszystkim głosić, presja na zachowania destrukcyjne ostracyzm to ryje psychikę ja sobie nie wyobrażam żeby ktokolwiek zabronił mi rozmawiać z osobami które lubię, wiem że to przenośnia ale bym zatłukł każdego kto by mi stanął na drodze ja tak sobie radzę jeżeli nic nie skutkuje stosuje przemoc emocjonalną plotki oczernianie lub zwykłą przemoc, trochę nie rozumiem obrzydzenia ludzi to stawiania na swoim ja tylko w obronie swoich lub swoim posuwam się daleko, jak org staje mi na drodze to org ma problem to zwykła sekta zarabiająca kasę ja tam Boga nie widzę, szkoda że w orgowy świecie nie ma tak szczerych ludzi jak u katolików jak zobaczyłem ten mem to ma odwagę Profesor Czarnek
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ 
Publikacja ta jest poufna i chroniona prawem autorskim.  Ktoś dobrowolnie przyjmuje krew należy podać w zborze że winowajca odłączył się


Offline Sebastian

Odp: Pomoc psychologiczne
« Odpowiedź #13 dnia: 27 Czerwiec, 2021, 22:17 »
mówisz, Matyldo, że gugiel milczy, co nie do końca jest prawdą...
coś tam w googlach jednak o Piotrze Zagdańskim znalazłem, ale przyznaję, że niewiele...

chwali się że ma 20 lat praktyki, a na znanylekarz.pl ma tylko _jedną_ opinię, dziwne...

rozumiem Twoje (dot. niekrytykowania sekty przez psychologa) zastrzeżenia, Matyldo, ale nie do końca wiem, czy psychologowi wolno krytykować czyjąś religię (tzn. czy dopuszcza to etyka zawodowa) i czy skrytykowanie czyjejś religijności nie osłabiałoby skuteczności terapii...

powszechnie wiadomo, że praca psychologa obejmuje m.in. odwoływanie się do systemu wartości pacjenta (a religia jest dla wielu ludzi elementem konstrukcyjnym systemu wartości) i odwoływanie się do systemu motywacyjnego (chęć postępowania "zgodnie z wolą Bożą" wielu ludzi motywuje do pozytywnych zmian).
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Matylda

Odp: Pomoc psychologiczne
« Odpowiedź #14 dnia: 27 Czerwiec, 2021, 22:53 »
Pytanie kiedy się kończy religia a zaczyna sekta.
Z tym systemem wartości to wiesz jak kobieta dajmy na to, jest wychowana w tzw tradycyjnej rodzinie gdzie ojciec jest Panem, Carem i Bogiem. Kiedy wraca z roboty kobieta czeka na niego z kapciami, obiadem i deserem. Pierwsze i ostanie słowo zawsze należy do głowy rodziny. To taka kobieta przyjmuje ten system wartości jako jedyny właściwy. Kiedy potem jej samej wtrafia się mąż który nie tylko żąda kapcie, obiad i ma zawsze pierwsze i ostatnie słowo ale jeszcze tłucze biedaczynę, to ona jak trafi do psychologa to psycholog ma uszanować jej system wartości?
A o tym Panu jest tylko tyle w internecie co napisałeś, to o wiele za mało.
Ponieważ świadkowie jehowy maja nadprzyrodzone skłonności do kupowania szmat do sprzątania za 2 tysie, kocow co same śpią, za 6 czy garnków co same gotują za 4, to Pan trafił na podatny grunt.
Osobiście nie akceptuję tych metod że ktoś wpycha się w moją przestrzeń że swoimi usługami.
Jak mnie będzie potrzebny psycholog to go znajdę, jak nowy telefon to go kupię, jak panele fotowoltaiczne to je zamówię.
Dziś każdy szuka sposobu żeby sobie tylko kieszeń nabić 
Trzeba mieć oczy szeroko otwarte.