Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Pomoc psychologiczne  (Przeczytany 1820 razy)

Offline uncja

Odp: Pomoc psychologiczne
« Odpowiedź #15 dnia: 27 Czerwiec, 2021, 23:08 »
.
Sam fakt że ten pan jak mówi 7 Twarzy, twierdził że problemy jego pacjentów, świadków, nie są z powodu bycia w sekcie. Czyli sprytne mówienie tego co pacjent chce usłyszeć.

Pozwalam sobie wyrazić zdanie odrębne i przeciwne.
Otóz także jak pan psycholog uważam ze to nie pobyt w SJ jest przyczyną popierdolenia. To raczej popierdolenie jest przyczyną bycia SJ. SJ dają nadzieje i dlatego garną sie do nich wszelcy popaprańcy alkoholicy rodziny dysfunkcyjne, ludzie chorzy w nadziei na ozdrowienie, młodzi ludzie zagubieni i nie mający wsparcia w rodzicach, ludzie nie mający żadnych osiągnięć dla ktorych bycie starszym władza i prestiż z tym związany to szczyt życiowych osiągnięć itp.

Moje osobiste doświadczenie zaś jest takie, że owszem SJ są przyczyną jakichś tam problemów np  z kręgosłupem, jednakże w moim przypadku tym co niszczy moje życie jest choroba i dysfunkcyjna matka. Z wszelkimi problemami wynikłymi z bycia SJ poradziłam juz sobie bez udziału psychologa, natomiast podwaliny jakie uczyniła moja matka w niskim poczuciu mojej wartości te doprawdy sa trudne do przezwyciężenia. kilka lat terapii i powolny postęp.



Offline Sebastian

Odp: Pomoc psychologiczne
« Odpowiedź #16 dnia: 27 Czerwiec, 2021, 23:22 »
w znacznej mierze podpisuję się pod tezami Uncji...

a odnośnie uwag Matyldy:
wyobraź sobie, że do psychologa przychodzi taka zadręczana przez męża kobieta fanatycznie wierząca w nauczanie niewolnika i fanatycznie wierząca że w Biblii napisano, iż kobieta ma być podporządkowana mężowi.

Wyobraź sobie, że nowoczesny pan psycholog mówi do niej: kobieto, jakiś świr napisał świrniętą zasadę, która stanowi część mitologii żydowsko-chrześcijańskiej, w Polsce znanej pod przewrotną nazwą: Pismo Święte. Kobieto, wyrzuć pismo święte na śmietnik i żyj jak nowoczesna feministka! Jak myślisz, czy psycholog dużo osiągnie takimi poradami?!

Założę się, że maltretowana kobieta pomyśli sobie że Szatan Diabeł posłużył się psychologiem, aby odwieść ją od służenia Jehowie. Wyjdzie i nigdy nie wróci do gabinetu. Psycholog musi pamiętać że nie jest Bogiem i że nie jest wszechmocny i że może pomóc tylko w takim zakresie w jakim pacjent na to pozwoli. Psycholog musi starać się aby pacjent pozwolił mu jak najwięcej, ale nie może przesadzić.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Matylda

Odp: Pomoc psychologiczne
« Odpowiedź #17 dnia: 27 Czerwiec, 2021, 23:36 »
Uncja zgadzam się w stu procentach, wychowała mnie dysfunkcyjna matka i pewnie gdyby nie jehowi stanęli na jej drodze to znalazł by się jakiś inny szarlatan. Co jednak nie znaczy że szkodliwa jehoska sekta jeszcze pogłębia te dysfunkcje. Czyli pośrednio jest przyczyną.

Seba serdecznie się uśmiałam na myśl o świrniętym psychologu.


Offline Gremczak

Odp: Pomoc psychologiczne
« Odpowiedź #18 dnia: 28 Czerwiec, 2021, 00:39 »
A na zebraniach uczą ,że najlepszym psychologiem jest jehowa.Po co korzystać ze świeckiego.


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Pomoc psychologiczne
« Odpowiedź #19 dnia: 28 Czerwiec, 2021, 08:00 »
Każdy chce żyć, i taka Jehowa, i taka starszyzna i dzieci takiej psychologii. Reklama dźwignią handlu. Jak pamiętam z regulaminu, reklama towarów i usług na forum jest możliwa za przyzwoleniem Administracji. Czy jest gdzieś cennik zamieszczania reklam?


Offline Lovely

Odp: Pomoc psychologiczne
« Odpowiedź #20 dnia: 28 Czerwiec, 2021, 10:05 »


Kiedy potem jej samej wtrafia się mąż który nie tylko żąda kapcie, obiad i ma zawsze pierwsze i ostatnie słowo ale jeszcze tłucze biedaczynę, to ona jak trafi do psychologa to psycholog ma uszanować jej system wartości?

Jak wygląda terapia w takich przypadkach dobrze obrazuje serial "Wielkie kłamstewka".
Psycholog nie ocenia czyjegoś systemu wartości. Aby komuś pomóc nie można go ocenić negatywnie, bo nie będzie ta osoba współpracowała, korzystała z terapii.
Nie znam tego Pana, ale znam inna Panią psycholog kliniczną, która jest bardzo dobrym psychologiem a ma jedną i to nie pochlebną opinie na znanym lekarzu.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka



Offline Sebastian

Odp: Pomoc psychologiczne
« Odpowiedź #21 dnia: 28 Czerwiec, 2021, 10:41 »
myślę, że każdy człowiek powinien samodzielnie zdecydować (1) czy w ogóle zamierza korzystać z jakichkolwiek terapii psychologicznych (2) czy korzystać z usług konkretnego psychologa

myślę także, że krytyczne uwagi nt. odpłatności są niestosowne... równie dobrze można mieć pretensje do nauczycieli w gimnazjum, że nie pracują za darmo albo do służb ratunkowych że pracują odpłatnie. Każdy kto pracuje ma prawo do zapłaty i nie widzę w tym nic niestosownego. Pomijając wyjątki (takie jak działalność stowarzyszeń, która _może_ być nieodpłatna), ogólną zasadą w społeczeństwie jest odpłatność...
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)