Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: ŚJ odmawiają udostępnienia SK dla bezdomnych.  (Przeczytany 3940 razy)

Offline Fantom

ŚJ odmawiają udostępnienia SK dla bezdomnych.
« dnia: 27 Luty, 2021, 19:01 »
 To jest tylko część korospondencji pomiędzy biurem ŚJ a inną organizacją chrześcijańską w Niemczech. Nie ma skanów, ale są adresy e-mailowe. Nie weryfikowałem, ale może ktoś z Was będzie chciał zrobić to we własnym zakresie. Informacja została podana w jednej z grup dla ex-ŚJ w Niemczech. Tłumacz google.
 
W skrócie: organizacja chrześcijańska, działająca na rzecz potrzebujących zwórciła się z prośbą w okresie silnych mrozów z zapytaniem do ŚJ(podając w treści wersety bibijne o działaniu na rzecz bliźniego), czy mogą udostępnić swoje puste SK dla bezdomych osób. Nie wklejam pełnego zapytania, Zacytuję tylko  odp. z biura ŚJ:
''Do: olima1000@yahoo.de
Pon., 25 stycznia o 10:52
 Szanowna Pani Weber,
Dziękuję za zapytanie! Jak wspomniałeś w swoim e-mailu z 17 stycznia, troską naszej wspólnoty religijnej jest ostrzeżenie i ochrona naszych bliźnich zgodnie z naszymi możliwościami przed niebezpieczeństwami pandemii Covid-19. Na naszej oficjalnej stronie www.jw.org znajdziesz wiele praktycznych wskazówek w tym zakresie - takich jak: Na przykład artykuł Radzenie sobie z izolacją i samotnością (jw.org) lub animacja na tablicy z tytułem: „Co zrobić, gdy wybuchnie wirus?” (Internetowa biblioteka wideo | Filmy JW.ORG w języku niemieckim).
Doceniamy również Twoje szczególne zaangażowanie. Musimy Cię jednak poinformować, że ze względów praktycznych i technicznych nie możemy udostępniać naszych Sal Królestwa do opisanych przez Ciebie celów. Dziękujemy za zrozumienie i życzymy wszystkiego najlepszego i wielu sukcesów w pracy charytatywnej.
Z poważaniem Wolfram Slupina.''
 
Odpowiedź: ''Asds Derf <olima1000@yahoo.de>
Do: PID.DE@jw.org
Śr., 27 stycznia o 10:00
Szanowny Panie Słupina,
bardzo dziękuję za informacje.
Ze względu na pilność naszych obaw, wczoraj wieczorem na naszej radzie chrześcijańskiej na ponadregionalnej konferencji Zoom omówiliśmy Waszą informację, że z przyczyn praktycznych i technicznych nie chcecie obecnie przyłączyć się do naszej chrześcijańskiej kampanii pomocy.
Jeśli chodzi o aspekt techniczny, o którym wspomniałeś, możemy zapewnić, że z pewnością jesteśmy w stanie profesjonalnie rozwiązać każdy problem techniczny bez wyjątku. Oprócz zasobów w naszych własnych szeregach, ściśle współpracujemy z wieloma urzędami miejskimi i pracownikami socjalnymi: „To nie działa, nie istnieje”.
Nawet w akcjach humanitarnych, w których na początku operacji musieliśmy stłumić własne wątpliwości, czy są one wykonalne, Bóg i Jezus, po naszych serdecznych modlitwach, przynosili rozwiązania, o których sami nigdy byśmy nie pomyśleli. Dokładnie tak działa Duch Boży!(...)Może w końcu, z pomocą wielu pracowników socjalnych i rad miejskich, nadal będziemy mogli otrzymać wasze wsparcie, jeśli będziemy w stanie rozwiać ich obawy dotyczące praktycznych i technicznych powodów. Pomyśl o naszych przemarzniętych bliźnich, którzy nierzadko giną nawet podczas ostrej zimy, ponieważ nikt nie ma dla nich litości!
Dlatego z ufnością składamy Twoją odpowiedź w ręce Boga i Jego Syna, wiedząc, że Jego duch na ziemi poruszy serca ludzi, którzy należą do Jego niebiańskiego domu.
Twoja koleżanka, Christian Anneliese Weber
Członek wspierający w „Bund Christian Charity” (BCNL według Mat. 22:39).''

ŚJ dłuższy czas nie odpowiadają. Po ponownym e-mailu ŚJ raczyli odpowiedzieć:

''PID.DE@jw.org <pid.de@jw.org>
Do: olima1000@yahoo.de
Pon., 8 lutego o 10:48
Szanowna Pani Weber,
Dziękuję za odpowiedź! Po kolejnej bardzo dokładnej analizie informujemy, że nie możemy udostępniać naszych Sal Królestwa z powodów już wymienionych. Bardzo dziękujemy za odwagę i pomoc i życzymy dalszych sukcesów w kampanii.
Z poważaniem
Wolfram Słupina
Świadkowie Jehowy w Niemczech, K. d. ö. R.
Grünauer Str. 104, 12557 Berlin''


PS. W serwisie internetowym ŚJ zamieścili w jednym artykule o tym jak pomagają nie tylko osobom będącym ŚJ:'' Gdziekolwiek to możliwe, w razie katastrofy jesteśmy natychmiast na miejscu, aby udzielić pomocy. Pomagamy w tym nie tylko świadkom Jehowy, ale także innym - po biblijnym wezwaniu w Galater 6:10: ′′ (...)Obok praktycznej pomocy, w takich czasach kryzysu, staramy się udzielić tak bardzo potrzebnej pomocy emocjonalnej i duszpasterskiej (2. Koryntian 1:3, 4)'' 


 
« Ostatnia zmiana: 27 Luty, 2021, 19:08 wysłana przez Fantom »
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline Matylda

Odp: ŚJ odmawiają udostępnienia SK dla bezdomnych.
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Luty, 2021, 19:16 »
Posprzątane już mają do sprzedania. A nie ze będą im się jacyś śmierdzący bezdomni plątać.
 W nic się nie angażują. Takie pasożyty na zdrowym organizmie.
Przez lata trudno mi uwierzyć że ludzie tam siedzą i nie rusza ich sumienie.


Offline Fantom

Odp: ŚJ odmawiają udostępnienia SK dla bezdomnych.
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Luty, 2021, 19:41 »
 Tymczasem:

„Niektórzy też uważają, że powinniśmy budować szkoły i szpitale albo angażować się w inną działalność charytatywną. Ponieważ skupiamy się na głoszeniu, a nie na naprawianiu świata, odrzucają nas” (Strażnica maj 2021 s. 7).''

Pomaganie bliźnim to wymóg stawiany chrześcijanom w Biblii. Nie ma to nic wspólnego z naprawianiem świata. Od naprawiania świata są politycy:).
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline Siedemtwarzy

Odp: ŚJ odmawiają udostępnienia SK dla bezdomnych.
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Luty, 2021, 19:47 »
Coś jak podczas 9.11 w Nowym Yorku, gdzie burmistrz poprosił ich o udostępnienie miejsca i ludzi do mycia ciężarówek strażaków, karatek czy policji z pyłu wracających do bazy z akcji. Też odmówili.
To o tyle dziwne, że przecież tym bezdomniakom mogli dać tyle literatury, że chłopaki mieliby czym palić do wiosny. Z głośników puszczać wykłady, a zbiórki robić przez zooma i głosić tym biednym ludziom nadzieję o nowym królestwie. Wszyscy w zborze zrobiliby pionierów... A tak lipa


Online janekkowalski

Odp: ŚJ odmawiają udostępnienia SK dla bezdomnych.
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Luty, 2021, 20:10 »
Coś jak podczas 9.11 w Nowym Yorku, gdzie burmistrz poprosił ich o udostępnienie miejsca i ludzi do mycia ciężarówek strażaków, karatek czy policji z pyłu wracających do bazy z akcji. Też odmówili.


Poważnie? :O


Offline Bugareszt

  • Pionier
  • Wiadomości: 757
  • Polubień: 848
  • Dzięki bogu jestem ateistą. Nigdy nie byłem w org.
Odp: ŚJ odmawiają udostępnienia SK dla bezdomnych.
« Odpowiedź #5 dnia: 27 Luty, 2021, 21:01 »
Ja napiszę coś pozytywnego. Delegowano mnie ostatnio razem ze bardzo ortodoksyjnym Świadkiem z którym pracuje do rozwiązania pewnego problemu w pewnej fundacji. Okazało się że to fundacja która zajmuje się pomocą dla ludzi bezdomnych. Kolega zrobił swoje i szybko się zmył i tyle go widziano. Pomyślałem sobie że pewnie wolałby pomagać duchowo takim ludziom niż fizycznie. Po dwóch godzinach wrócił samochodem zapakowanym owocami i słodyczami i rozdał tym ludziom, wiem że to nie majętny człowiek a zakupy zrobił że swojej kieszeni. Do tej pory jestem pod wrażeniem jego zachowania.
Nie mamy prawa naszej nieznajomości praw rządzących światem uważać za przejaw boskości. To tylko nasza niewiedza.


Offline Estera

Odp: ŚJ odmawiają udostępnienia SK dla bezdomnych.
« Odpowiedź #6 dnia: 27 Luty, 2021, 22:07 »
Okazało się że to fundacja która zajmuje się pomocą dla ludzi bezdomnych.
Kolega zrobił swoje i szybko się zmył i tyle go widziano.
Pomyślałem sobie że pewnie wolałby pomagać duchowo takim ludziom niż fizycznie.
Po dwóch godzinach wrócił samochodem zapakowanym owocami i słodyczami i rozdał tym ludziom,
wiem że to nie majętny człowiek a zakupy zrobił że swojej kieszeni. Do tej pory jestem pod wrażeniem jego zachowania.
   Jakieś cenne, pojedyńcze perły z sercem w tle i u świadków się trafiają.
   Ale większość się tak nie zachowuje.
   Brawo dla tego człowieka.
   Postąpił bardzo ujmująco.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Vog

Odp: ŚJ odmawiają udostępnienia SK dla bezdomnych.
« Odpowiedź #7 dnia: 27 Luty, 2021, 23:44 »
Coś jak podczas 9.11 w Nowym Yorku, gdzie burmistrz poprosił ich o udostępnienie miejsca i ludzi do mycia ciężarówek strażaków, karatek czy policji z pyłu wracających do bazy z akcji. Też odmówili.
Możesz wskazać źródło?


Offline Siedemtwarzy

Odp: ŚJ odmawiają udostępnienia SK dla bezdomnych.
« Odpowiedź #8 dnia: 28 Luty, 2021, 08:53 »
Vog, mogę wskazać źródło, to jest moja znajoma, która w tym czasie pracowała w NY i była w jednym ze zborow Brooklinskich. Jednak gdzieś Loyds o tym chyba wspomniał. Poszukam może, bo w sumie dość odległa sprawa. Znajoma opowiadała że byli tam spaleni wśród lokalnej społeczności.


Offline Technolog

Odp: ŚJ odmawiają udostępnienia SK dla bezdomnych.
« Odpowiedź #9 dnia: 28 Luty, 2021, 11:14 »
Cytuj
Nie wklejam pełnego zapytania,
Wklej pełne, żeby mieć cały kontekst i nie było takiego czegoś jak niżej.
"ze względów praktycznych i technicznych nie możemy udostępniać " - faktyczna odpowiedź
"z przyczyn praktycznych i technicznych nie chcecie obecnie przyłączyć się " - zmanipulowana treść

Ciekawe ilu z was udostępniłoby swoje mieszkania, domy, które nie są akurat wynajęte czy biura firmowe, bo macie zamkniętą firmę i wolne pomieszczenia, a wszyscy są na urlopach albo z innych powodów puste, na to, żeby osiedlono tam bezdomnych. Po tym jak odmówisz były artykuł w mediach "Adaś Iksiński nie chce pomagać bezdomnym".



« Ostatnia zmiana: 28 Luty, 2021, 11:40 wysłana przez Technolog »


Offline Storczyk

Odp: ŚJ odmawiają udostępnienia SK dla bezdomnych.
« Odpowiedź #10 dnia: 28 Luty, 2021, 11:43 »
Mnie to nie dziwi ani trochę, skoro tak zniechecają, aby   wrzucanić do puszek na orkiestrę Owsiaka z której sprzętu korzystają.
To pozwolą, aby w sali świętej nieskalanej przebywał margines...


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 297
  • Polubień: 2231
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: ŚJ odmawiają udostępnienia SK dla bezdomnych.
« Odpowiedź #11 dnia: 28 Luty, 2021, 12:29 »
Wklej pełne, żeby mieć cały kontekst i nie było takiego czegoś jak niżej.
"ze względów praktycznych i technicznych nie możemy udostępniać " - faktyczna odpowiedź
"z przyczyn praktycznych i technicznych nie chcecie obecnie przyłączyć się " - zmanipulowana treść

Ciekawe ilu z was udostępniłoby swoje mieszkania, domy, które nie są akurat wynajęte czy biura firmowe, bo macie zamkniętą firmę i wolne pomieszczenia, a wszyscy są na urlopach albo z innych powodów puste, na to, żeby osiedlono tam bezdomnych. Po tym jak odmówisz były artykuł w mediach "Adaś Iksiński nie chce pomagać bezdomnym".

Sprawa pierwsza.
Na ile poważnie traktujemy wypowiedź:
(32): Nie bój się, maleńka trzódko! Gdyż upodobało się Ojcu waszemu dać wam Królestwo. (33): Sprzedajcie majętności swoje, a dawajcie jałmużnę. Uczyńcie sobie sakwy, które nie niszczeją, skarb niewyczerpany w niebie, gdzie złodziej nie ma przystępu, ani mól nie niszczy. [Biblia Warszawska, Łk 12]

Jeśli ktoś deklaruje się naśladowcą Chrystusa to powinien to poważnie przemyśleć.

Sprawa druga.
Co innego użyczyć swoje mienie prywatne a co innego mienie instytucji.

Sprawa trzecia.
Komu ta jałmużna.
Ja osobiście uważam, że bezdomność, w takim kraju jak Polska a tym bardziej Niemcy, to wybór.


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4064
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Odp: ŚJ odmawiają udostępnienia SK dla bezdomnych.
« Odpowiedź #12 dnia: 28 Luty, 2021, 12:41 »
Ciekawe ilu z was udostępniłoby swoje mieszkania, domy, które nie są akurat wynajęte czy biura firmowe, bo macie zamkniętą firmę i wolne pomieszczenia, a wszyscy są na urlopach albo z innych powodów puste, na to, żeby osiedlono tam bezdomnych. Po tym jak odmówisz były artykuł w mediach "Adaś Iksiński nie chce pomagać bezdomnym".

A to akurat doskonały argument. Zdarzają się ludzie, którzy faktycznie potrafią własne mieszkanie wynająć po kosztach albo za darmo potrzebującemu, ale ogromna część ludzi, którzy gardłują przed kamerami o konieczności niesienia pomocy wymięka gdy tylko przyprowadza się im rzekomego uchodźcę, którego mają zabrać do domu. Inna sprawa, wiemy dokładnie jak wyglądają kwestie meldunkowe w Niemczech? Czy nie boją się aby zasadnie, że później mogą mieć problemy z eksmisją lub zjawiskami pokrewnymi?

No i co najważniejsze - problem bezdomności powinno w pierwszej kolejności rozwiązywać państwo - choćby przez budowę mieszkań socjalnych i działania na rzecz ponownej integracji ze społeczeństwem. Bo to problem systemowy i studnia bez dna, wliczając w to nawet kwestię wyżywienia. Żebranie jest nielegalne, jest na to paragraf, ale jednocześnie licz się przechodniu z tym, że jak nie wrzucisz monety do czapki to ktoś będzie chodził głodny, a co za tym idzie jest zależny od twojego kaprysu i tego jak bardzo masz ochotę podtrzymywać podobny proceder, no coś tu jest bardzo nie tak i wymaga uporządkowania na wysokim szczeblu, a nie uspokajających sumienie pospolitych ruszeń, które są w istocie świadectwem kapitulacji przed problemem; że niby bezdomności nie należy rozwiązywać, a zaledwie pomóc bezdomnym przetrwać, dokarmiać ich jak ptaki w zimie, a co dalej to już nie nasza sprawa, mamy swoje problemy.

Jehowi są jacy są, ale nie wydają się na tym tle szczególnie gorsi od reszty społeczeństwa. Najwyżej gorsi od własnej legendy, kilku innych wyznań chrześcijańskich i tych pojedynczych aktywistów, którzy faktycznie są skłonni poświęcić własną własność dla dobra nieznajomych.

Większość ludzi do rozwiązywania problemów innych nie przykłada się w żaden sposób lub też marginalnie i doraźnie ( na ogół zrzucając się finansowo na jakąś inicjatywę), i radzą sobie z tą świadomością własnej bierności doskonale.
« Ostatnia zmiana: 28 Luty, 2021, 13:00 wysłana przez Ekskluzywna Inkluzywność »


Offline Fantom

Odp: ŚJ odmawiają udostępnienia SK dla bezdomnych.
« Odpowiedź #13 dnia: 28 Luty, 2021, 13:19 »
@ Technolog

Tłumaczenie z goole.

An:edmund@schweikl.com
Pon., 18. stycznia o 14:04
''Szanowny Panie Schweikel,
Proszę pozwolić mi krótko poświęcić swój cenny czas.
Do tej pory jesteśmy jeszcze luźnym związkiem odpowiedzialnych chrześcijan w całych Niemczech, którzy zapisali się na flagach chrześcijańskiej miłości.
Nasze działania nie przywiązują się do wielkiego dzwonu, ponieważ głęboko wierzymy, że nasz Pan widzi nasze dzieła chrześcijańskie w tajemnicy.
Z prasy wynika, że jako uznana wspólnota religijna obecnie nie korzysta pani z miejsc zgromadzeń. Bardzo doceniamy to, że w obliczu obecnej sytuacji zachowujecie się tak uważnie.
Krótko mówiąc o moim zmartwieniu
Ponieważ szczególnie zimą realizujemy naszą działalność w biblijnym znaczeniu praktycznej dobroczynności, w naszej grupie regionalnej poruszono pytanie, czy Świadkowie Jehowy byliby gotowi do hojnego udostępniania swoich miejsc zgromadzeń osobom bezdomnym w okresie nieużywania.
Proszę poinformować nas krótko, czy to dla Państwa opcja zapewnienia pustych pomieszczeń podczas stopni minus dla 1-2 bezdomnych. Jak zapewne wiecie, co roku różne bezdomne osoby umierają z powodu okrutnej śmierci zimnej, ponieważ nie posiadają zakwaterowania. Zimą 2018/2019 roku w Europie było np. prawie 1.000 ofiar śmiertelnych.
Gdy tylko będziemy mieli Twoje zobowiązanie, oficjalny socjalny pracownik związkowy ds. edukacji i nauki zgłosiłby się do Ciebie i omówiłby z Tobą wszystko inne.
Proszę pomóżcie, aby słowa Jezusa ′′ Kto kocha swojego bliźniego, wypełnił całe prawo ′′ były wypełnione życiem!
Bardzo się cieszymy, gdy znowu się odezwiemy i dowiemy się pozytywnej odpowiedzi.
Jej chrześcijański bliźniak Anneliese Weber
Członek wsparcia w ′′ Związku Chrześcijańskiej Miłości ′′ (BCNL po Matth. 22,39)
PS Byłbym bardzo szczęśliwy, gdyby dotarła do mnie e-mailem do 20.01. 2021, ponieważ od razu rozpoczynamy organizację naszych akcji pomocowych.''
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline Technolog

Odp: ŚJ odmawiają udostępnienia SK dla bezdomnych.
« Odpowiedź #14 dnia: 28 Luty, 2021, 14:12 »
A to akurat doskonały argument. (...)Oogromna część ludzi, którzy gardłują przed kamerami o konieczności niesienia pomocy wymięka gdy tylko przyprowadza się im rzekomego uchodźcę, którego mają zabrać do domu
(...)
Większość ludzi do rozwiązywania problemów innych nie przykłada się w żaden sposób lub też marginalnie i doraźnie ( na ogół zrzucając się finansowo na jakąś inicjatywę), i radzą sobie z tą świadomością własnej bierności doskonale.
Nie wiem czy doskonały, ale taki mi przyszedł do głowy. Bo na pytanie czy pomógłbym w ten sposób bezdomnemu z ulicy odpowiem wprost: Nie.  Czy pomgółbym bezdomnemu sąsiadowi, któremu właśnie spalił się dom? Tak. Myślę, że powód dla którego tak sądzę każdy domyśli się sam.
Co innego pomagać własnym dachem, co innego posiłkiem, a co innego pieniędzmi.

czy to dla Państwa opcja zapewnienia pustych pomieszczeń podczas stopni minus dla 1-2 bezdomnych.
Do tego jeszcze pracownik socjalny, który będzie 24h/doba tych osób pilnował i po nich sprzątał.
Widziałem pato-bezdomność na własne oczy i nie różni się niczym od tego co pokazują media. I widziałem też bezdomność w ośrodkach, które zajmują się pomocą takim osobom, to wierzcie mi człowieka bezdomnego mieszkającego w ośrodku, który chce wyjść na ludzi, na ulicy byś nie odróżnił od innego.

Myślę, że w grę mogą wchodzić tu jakieś kwestie prawne, ubezpieczeń, odpowiedzialności i bezpieczeństwa własnego tych osób. Poza tym ktoś pisze z prywatnego maila w takiej poważnej sprawie z nagłówkiem:
Cytuj
Odpowiedź: ''Asds Derf <olima1000@yahoo.de>
Dosyć, że w ogóle ktoś odpisał na ten mail, a nie wyrzucił od razu do kosza.
Więc nie chodzi tylko o miejsce pod dachem.
« Ostatnia zmiana: 28 Luty, 2021, 14:19 wysłana przez Technolog »