Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: I Obsługa w roku służbowym 2021 - Wykład publiczny  (Przeczytany 3297 razy)

Offline Blue

I Obsługa w roku służbowym 2021 - Wykład publiczny
« dnia: 18 Styczeń, 2021, 16:20 »
Kilka dni temu stworzyłem temat dotyczący poufnego spotkania z starszymi i sługami pomocniczymi, które odbywa się podczas I wizyty Nadzorcy Obwodu w roku służbowym 2020/2021.
Dzisiaj chciałem poruszyć inne zagadnienie - wykład publiczny.

Podobnie jak spotkanie z usługującymi, wykład publiczny również jest szkicem przygotowanym przez Ciało Kierownicze. NO z całego świata przedstawiają ten sam wykład. Tym razem padło na znamienny szkic - nr 34:

Czy masz "znak" umożliwiający ocalenie?

Obecnie, nie można pobrać szkicu tego wykładu. Na stronie jw.org znajdziemy taką oto informację:
https://ibb.co/dJZwS79
Możliwe zatem, że NO posiada lekko zmodyfikowany szkic, który póżniej zastąpi starą wersję znaną mówcom publicznym.

Cały wykład oparty jest na 9 i kilku poprzednich rozdziałach księgi Ezechiela. To proroctwa o tym, jaka kara miała spotkać Jerozolimę za występowanie przeciwko Jehowie. Kilka razy NO wspomniał, że zdobycie Jerozolimy miało miejsce w 607 r n.e.
Jednak nie były to akademickie rozważania - wszystko co mówca odczytywał o czasach Izraela miało odniesienie do naszych czasów. Przykłady:
Ezechiela 8:14: Przyprowadził mnie przed wejście do północnej bramy domu Jehowy i zobaczyłem tam kobiety, które siedziały i opłakiwały boga Tammuza.
Dzisiaj ludzie czcią bóstwa inne niż Jehowa i obchodzą pogańskie święta (Boże Narodzenie) co jest obrzydliwe dla Jehowy.
Ezechiela 8:16 I wprowadził mnie na wewnętrzny dziedziniec domu Jehowy+. Tam przy wejściu do świątyni Jehowy, między portykiem a ołtarzem, było około 25 mężczyzn obróconych plecami do świątyni Jehowy. Z twarzami skierowanymi na wschód kłaniali się słońcu+.
Obecnie ludzi, którzy kłaniają się słońcu obrazują Ci, którzy ufają "ludzkim" filozofiom i mądrościom. Tacy ludzie sprzeciwiają się Jehowie i zasługują na jego gniew.

Na ten niegodziwy świat zbliża się zatem wyrok - większe spełnienie wyroku na Jerozolimie (Ezechiela 8:17,18). Jedynie człowiek z kałamarzem (Ezechiela 9:2-4) jest w stanie wyratować kogokolwiek z nadchodzącej rzezi. Mówca powiedział, że z porównania proroctw biblijnych (nie powiedział nawet skubany jakich) możemy wywnioskować, że człowiekiem tym jest Jezus.

Już niedługo zacznie się "Wielki Ucisk", co potwierdzają wydarzenia światowe. Wtedy Jezus będzie sądził ludzkość a po wielkim Ucisku razem z Ciałem Kierowniczym, resztą namaszczonych oraz aniołami zgładzi każdego, kto nie otrzymał "znaku na czole".
I tu ważna rzecz: Mówca zwrócił szczególną uwagę na to, że wraz z rozpoczęciem wielkiego Ucisku już nikt nie ma szans na dołączenie do tych, którzy otrzymają znak. Jest to nieprzekraczalna granica. Jak do tego momentu nie poznałeś Jehowy i nie przyłączyłeś się do jego organizacji, to już po tobie - zjedzą Cię ptaki.
Zadał pytanie: "Co się stanie z tymi wszystkimi ludźmi, którzy nie zostali Świadkami Jehowy? Z dziećmi, starcami, kobietami?" Odpowiedział wersetem :
Ezechiela 9:6: Zabijcie mężczyzn, starych i młodych, dziewice, małe dzieci i kobiety — wszystkich, co do jednego+. Następnie wyjaśnił, że nie jest to bezduszne, ponieważ Bóg daje czas na opamiętanie się wszystkim i wysyła swoich sług, aby im głosili.

Co trzeba zatem robić, aby otrzymać znak?
Były 4 punkty, ale byłem tak zobojętniały, że zapamiętałem tylko jeden:- Wspieranie namaszczonych braci Chrystusa, czyli niewolnika wiernego i roztropnego. Czyli CK.

Jakie to pocieszające, że Świadkowie na całym świecie otrzymują taki pożywny, zunifikowany pokarm duchowy.




Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: I Obsługa w roku służbowym 2021 - Wykład publiczny
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Styczeń, 2021, 16:58 »


Już niedługo zacznie się "Wielki Ucisk", co potwierdzają wydarzenia światowe. Wtedy Jezus będzie sądził ludzkość a po wielkim Ucisku razem z Ciałem Kierowniczym, resztą namaszczonych oraz aniołami zgładzi każdego, kto nie otrzymał "znaku na czole".
głosili.


I powiedział to wprost z mównicy? Nie było do tej pory takiej narracji. Czyli CK będzie brało udział w uśmiercaniu ludzkości?  No proszę, to nie tylko kanał łączności ale też wykonawcy wyroku.
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Blue

Odp: I Obsługa w roku służbowym 2021 - Wykład publiczny
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Styczeń, 2021, 17:00 »
Trochę ubarwiłem :D Powiedział wprost o wszystkich namaszczonych, co zawiera w sobie CK.


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: I Obsługa w roku służbowym 2021 - Wykład publiczny
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Styczeń, 2021, 17:18 »
Trochę ubarwiłem :D Powiedział wprost o wszystkich namaszczonych, co zawiera w sobie CK.
[/b][/size]
ach, a ja już myślałem, że to nie Jezus będzie mnie sądził ;)
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Sebastian

Odp: I Obsługa w roku służbowym 2021 - Wykład publiczny
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Styczeń, 2021, 17:57 »
I tu ważna rzecz: Mówca zwrócił szczególną uwagę na to, że wraz z rozpoczęciem wielkiego Ucisku już nikt nie ma szans na dołączenie do tych, którzy otrzymają znak. Jest to nieprzekraczalna granica. Jak do tego momentu nie poznałeś Jehowy i nie przyłączyłeś się do jego organizacji, to już po tobie - zjedzą Cię ptaki.
to co powiedział Mówca jest albo herezją albo nowym światłem.

Do tej pory uczono, że Wielki Ucisk ma obejmować kilka faz:
1) pokój i bezpieczeństwo
2) likwidację Babilonu Wielkiego
3) atak Goga z Magoga na Organizację ŚJ
4) armagedon rozumiany jako fizyczne wymordowanie ludzkości przez aniołów

nie pamiętam jak z pkt 3 (tzn. nie wiem czy podczas ataku Goga z Magoga miało być dostępne przyłączanie się do ludu Bożego), ale jestem PEWNY że podczas trwania pkt 1 a nawet pkt 2 drzwi do arki miały być szeroko otwarte.

Czyżby nowe światło?
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Mahershalalhashbaz

Odp: I Obsługa w roku służbowym 2021 - Wykład publiczny
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Styczeń, 2021, 19:30 »
No to mam lipę...
nihilista


Offline Blue

Odp: I Obsługa w roku służbowym 2021 - Wykład publiczny
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Styczeń, 2021, 19:37 »
 Z książki "Czyste Wielbienie nareszcie przywrócone:
rr rozdz. 16 ss. 172-182, ak. 17-18 https://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/1102017176#h=24
17 Żeby przetrwać nadchodzącą zagładę, już teraz trzeba dowodzić swojej wiary. Jak się przekonaliśmy, osoby, które w 607 roku p.n.e. przeżyły zniszczenie Jerozolimy, już wcześniej pokazały, że nienawidzą zła i chcą wielbić Boga w czysty sposób. Podobnie jest dzisiaj. Zanim nadejdzie zagłada, ludzie, którzy chcą ocaleć, powinni ‛wzdychać i jęczeć’ — czyli być głęboko zasmuceni z powodu wszystkich obrzydliwych rzeczy, które dzieją się na świecie. I nie powinni ukrywać takich uczuć, ale słowami i czynami pokazywać, że pragną wielbić Boga w czysty sposób. Jak mogą to robić? Muszą pozytywnie zareagować na dobrą nowinę, w coraz większej mierze naśladować osobowość Jezusa, przyjąć chrzest na dowód oddania się Jehowie i lojalnie wspierać braci Chrystusa (Ezech. 9:4; Mat. 25:34-40; Efez. 4:22-24; 1 Piotra 3:21). Tylko ci, którzy już teraz tak postępują — i będą wielbić Boga w czysty sposób, kiedy rozpocznie się wielki ucisk — otrzymają znak umożliwiający przeżycie.
18 Stawianie znaku na czołach lojalnych osób odbędzie się w dziedzinie niebiańskiej. W czasach Ezechiela w stawianiu znaku na czołach wiernych osób uczestniczyli aniołowie. We współczesnym spełnieniu tego proroctwa mężczyzna z kałamarzem sekretarskim wyobraża Jezusa Chrystusa, który „przyjdzie w swojej chwale” jako Sędzia wszystkich narodów (Mat. 25:31-33). Stanie się to w trakcie wielkiego ucisku, po zniszczeniu religii fałszywej*. W tym decydującym momencie, tuż przed rozpoczęciem Armagedonu, Jezus osądzi, kto jest symboliczną owcą, a kto kozą. Osoby z „wielkiej rzeszy” zostaną uznane za owce i otrzymają znak świadczący o tym, że „będą żyć wiecznie” (Obj. 7:9-14; Mat. 25:34-40, 46). A co z wiernymi pomazańcami? Oni nie potrzebują znaku umożliwiającego przeżycie Armagedonu. Zostaną ostatecznie opieczętowani przed swoją śmiercią albo przed rozpoczęciem wielkiego ucisku. Później, w którymś momencie przed wybuchem Armagedonu, zostaną zabrani do nieba (Obj. 7:1-3).
« Ostatnia zmiana: 18 Styczeń, 2021, 20:11 wysłana przez Blue »


Offline Sebastian

Odp: I Obsługa w roku służbowym 2021 - Wykład publiczny
« Odpowiedź #7 dnia: 18 Styczeń, 2021, 20:04 »
z tego cytatu, co podał Blue, wynika że jednak Mówca nie jest heretykiem (a nowe światło zaświeciło już kilka lat temu).
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Lovely

Odp: I Obsługa w roku służbowym 2021 - Wykład publiczny
« Odpowiedź #8 dnia: 18 Styczeń, 2021, 20:44 »


Z książki "Czyste Wielbienie nareszcie przywrócone:
   [/i]

Z którego roku jest ta książka?

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka



Offline Blue

Odp: I Obsługa w roku służbowym 2021 - Wykład publiczny
« Odpowiedź #9 dnia: 18 Styczeń, 2021, 20:51 »
Strona tytułowa i redakcyjna

Czyste wielbienie Jehowy nareszcie przywrócone!
Zdjęcia:

strona 33: A.D. Riddle/​BiblePlaces.com

strona 47: dzięki uprzejmości British Museum

Publikacja ta nie jest na sprzedaż. Wydano ją w ramach ogólnoświatowej biblijnej działalności edukacyjnej, wspieranej dobrowolnymi datkami.

Żeby przekazać darowiznę, wejdź na donate.jw.org.

Wersety biblijne przytoczono z Pisma Świętego w Przekładzie Nowego Świata (NŚ).

Pure Worship of Jehovah​—Restored At Last!

Przygotowano do druku we wrześniu 2020 roku

Polish (rr-P)

© 2019

WATCH TOWER BIBLE AND TRACT SOCIETY OF PENNSYLVANIA

Wszelkie prawa zastrzeżone


Offline Sebastian

Odp: I Obsługa w roku służbowym 2021 - Wykład publiczny
« Odpowiedź #10 dnia: 19 Styczeń, 2021, 00:31 »
Co trzeba zatem robić, aby otrzymać znak?
Były 4 punkty, ale byłem tak zobojętniały, że zapamiętałem tylko jeden:- Wspieranie namaszczonych braci Chrystusa, czyli niewolnika wiernego i roztropnego. Czyli CK.
czy ktoś może przytoczyć pełne 4 punkty?

interesuje mnie, czy wymieniono wśród nich głoszenie, bo jeżeli tak, to mamy paradoks: Ciało Kierownicze utrudnia spełnianie wymagań do otrzymania znaku ocalenia.

Jak nie głosisz, to czapa na podstawie księgi Ezechiela ("krwi grzesznika zażądam od Ciebie"), a jeśli głosisz, to buntujesz się przeciwko Ciału Kierowniczemu które zabroniło głoszenia, a więc nie wspierasz niewolnika wiernego i roztropnego i też należy Ci się czapa.

Sumując (słowami piosenki): "i żywy stąd nie wyjdzie nikt... nie wyjdzie nikt..." :)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Lovely

Odp: I Obsługa w roku służbowym 2021 - Wykład publiczny
« Odpowiedź #11 dnia: 19 Styczeń, 2021, 05:25 »


Przygotowano do druku we wrześniu 2020 roku
...
2019

Wielkie dzięki!

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka



Offline Fantom

Odp: I Obsługa w roku służbowym 2021 - Wykład publiczny
« Odpowiedź #12 dnia: 19 Styczeń, 2021, 08:20 »

Zadał pytanie: "Co się stanie z tymi wszystkimi ludźmi, którzy nie zostali Świadkami Jehowy? Z dziećmi, starcami, kobietami?" Odpowiedział wersetem :
Ezechiela 9:6: Zabijcie mężczyzn, starych i młodych, dziewice, małe dzieci i kobiety — wszystkich, co do jednego+. Następnie wyjaśnił, że nie jest to bezduszne, ponieważ Bóg daje czas na opamiętanie się wszystkim i wysyła swoich sług, aby im głosili.

Co trzeba zatem robić, aby otrzymać znak?
Były 4 punkty, ale byłem tak zobojętniały, że zapamiętałem tylko jeden:- Wspieranie namaszczonych braci Chrystusa, czyli niewolnika wiernego i roztropnego. Czyli CK.

Jakie to pocieszające, że Świadkowie na całym świecie otrzymują taki pożywny, zunifikowany pokarm duchowy.

 Czy oni w końcu moga się zdecydować kto zostanie zbawiony? Czy to nie jest dowód na to, że jednak okłamują ludzi w tej kwestii?Na swojej stronie tak odpowiadają:'' Oczywiście osądzanie, kto zasługuje na zbawienie, a kto nie, nie należy do nas. Prawo do takiego osądu otrzymał wyłącznie Jezus(...)''.
https://www.jw.org/pl/%C5%9Bwiadkowie-jehowy/faq/kto-zostanie-zbawiony/
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline DonnieDarkoJG

Odp: I Obsługa w roku służbowym 2021 - Wykład publiczny
« Odpowiedź #13 dnia: 19 Styczeń, 2021, 08:28 »


Czy masz "znak" umożliwiający ocalenie?

Obecnie, nie można pobrać szkicu tego wykładu. Na stronie jw.org znajdziemy taką oto informację:
https://ibb.co/dJZwS79
Możliwe zatem, że NO posiada lekko zmodyfikowany szkic, który póżniej zastąpi starą wersję znaną mówcom publicznym.


Kiedyś wrzucałem ten szkic
Jak kogoś interesuje to zawsze warto przejrzeć archiwum
https://wtsarchive.com/letter/pb-034-p_34-czy-masz-znak-umozliwiajacy-ocalenie


Offline Technolog

Odp: I Obsługa w roku służbowym 2021 - Wykład publiczny
« Odpowiedź #14 dnia: 19 Styczeń, 2021, 08:29 »
Czy oni w końcu moga się zdecydować kto zostanie zbawiony? Czy to nie jest dowód na to, że jednak okłamują ludzi w tej kwestii?Na swojej stronie tak odpowiadają:'' Oczywiście osądzanie, kto zasługuje na zbawienie, a kto nie, nie należy do nas. Prawo do takiego osądu otrzymał wyłącznie Jezus(...)''.
https://www.jw.org/pl/%C5%9Bwiadkowie-jehowy/faq/kto-zostanie-zbawiony/
Ale tu jest wszystko napisane zgodnie z prawdą objawioną. Zbawienie zależy od tego czy służysz Bogu. Kryteria zbawienia określiło CK. Każdy może zacząć to robić. W myśl tego co jest napisane na jw.orgu najlepiej będzie odejść z tego świata jak najszybciej, bo wtedy jest szansa na zmartwychwstanie. Jeśli wielki ucisk zastanie cię bez "znaku umożliwiającego ocalecnie' (wg kryteriów CK) to już po tobie