Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Przykłady religijnego fanatyzmu  (Przeczytany 5538 razy)

Offline skywalker

Odp: Przykłady religijnego fanatyzmu
« Odpowiedź #30 dnia: 28 Grudzień, 2020, 14:37 »
Ja mam dwie perełki, takie na poprawę humoru ale w 100% autentyczne widziane przeze mnie na własne oczy:

1. Siostra X kupuje w markecie Coca Colę, bo bardzo lubi. W domu orientuje się że jest na niej Mikołaj - co robi - zdziera etykietę i pije z gołej butelki.

2. Siostra X chce kupić bilet autokarowy za granicę. Udaje się do punktu sprzedaży i dowiaduje się że właśnie jest promocja świąteczna i kupi bilet o wiele taniej niż normalnie. Na co siostra X oświadcza, że ona nie chce tej promocji i chce kupić normalnie. ( bo to świąteczna promocja) :)

Kto pobije ?
"Poznacie prawdę , a prawda Was wyswobodzi"... Prawdę poznałem - czas się wyswobodzić...


Offline Estera

Odp: Przykłady religijnego fanatyzmu
« Odpowiedź #31 dnia: 28 Grudzień, 2020, 14:58 »
   Może nie przebiję Cię skywalker.
   Ale przykład fanatyzmu bardzo wzruszający.
   Wykluczony ojciec zatrudniał wykluczonego syna, który dodatkowo u niego mieszkał i razem z nim dojeżdżał do pracy.
   W momencie, gdy ojciec został przyłączony, wyrzucił syna i z pracy i z mieszkania w środku zimy.
   Zostawiając go na przysłowiowym prawdziwym, życiowym zakręcie  :'( :'(
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Przykłady religijnego fanatyzmu
« Odpowiedź #32 dnia: 28 Grudzień, 2020, 16:37 »
Znana mi z autopsji kasta składała się ze starszych zborów. Miałem możliwość doświadczyć jak jeden drugiemu cztery litery kryje. Nadzorca obwodu nie chciał nawet słyszeć jakichkolwiek skarg na ich temat. Wolał przymknąć oczy i nie widzieć ich postępowania. Kłamstwa, kumoterstwo, usprawiedliwianie złego postępowania, bagatelizowanie sprawy itp. Z drugiej strony jak któryś się wyłamał z tego układu to pozostali wykańczali takiego starszego. Chłopina nie nadążał odpisywać na skargi do Nadarzyna. Wreszcie zdjęto go z przywileju, za dużo świadków było jego złego postępowania ;).
Jeżeli chodzi o dzieci starszych zboru to są traktowani na innych zasadach niż pozostali wchodzący do zboru. Przede wszystkim mają ułatwiony start w karierze zborowej.
Przykładów można mnożyć.
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Takajaja

Odp: Przykłady religijnego fanatyzmu
« Odpowiedź #33 dnia: 28 Grudzień, 2020, 16:51 »
Znana mi z autopsji kasta składała się ze starszych zborów. Miałem możliwość doświadczyć jak jeden drugiemu cztery litery kryje. Nadzorca obwodu nie chciał nawet słyszeć jakichkolwiek skarg na ich temat. Wolał przymknąć oczy i nie widzieć ich postępowania. Kłamstwa, kumoterstwo, usprawiedliwianie złego postępowania, bagatelizowanie sprawy itp. Z drugiej strony jak któryś się wyłamał z tego układu to pozostali wykańczali takiego starszego. Chłopina nie nadążał odpisywać na skargi do Nadarzyna. Wreszcie zdjęto go z przywileju, za dużo świadków było jego złego postępowania ;).
Jeżeli chodzi o dzieci starszych zboru to są traktowani na innych zasadach niż pozostali wchodzący do zboru. Przede wszystkim mają ułatwiony start w karierze zborowej.
Przykładów można mnożyć.

Halo halo...chlopaki tu ziemie😁

Ganalfie...pomyliłeś wątki. Tu jest watek o fanatyzmie, a nie o kastach zalozony przez Gostka 😉

Wczoraj Sebastian tez pomylił 😂
Ale rozumiem, że po świetach trudno się odnalesc 👍


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Przykłady religijnego fanatyzmu
« Odpowiedź #34 dnia: 28 Grudzień, 2020, 17:08 »
Halo halo...chlopaki tu ziemie😁

Ganalfie...pomyliłeś wątki. Tu jest watek o fanatyzmie, a nie o kastach zalozony przez Gostka 😉

Wczoraj Sebastian tez pomylił 😂
Ale rozumiem, że po świetach trudno się odnalesc 👍
[/b][/size]

Heh, ale numer. Ale ja nic nie piłem ;D
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Takajaja

Odp: Przykłady religijnego fanatyzmu
« Odpowiedź #35 dnia: 28 Grudzień, 2020, 17:16 »


Heh, ale numer. Ale ja nic nie piłem ;D

To paliłeś 😂🤔


Offline Diotrefes

Odp: Przykłady religijnego fanatyzmu
« Odpowiedź #36 dnia: 28 Grudzień, 2020, 17:23 »
Ja rozumiem, że na tym forum jest w cenie jeździć po ŚJ i przedstawiać ich w jak najgorszym świetle. Przyjmuję to do wiadomości, taka specyfika tego forum. Ale naprawdę nie będzie lepiej skupić się na merytorycznej krytyce niż na takim jałowym gadaniu, którego nawet nie sposób zweryfikować? Co osoba, która nie przyjmuje wszystkiego, co anty-WTS bezkrytycznie, może sobie pomyśleć gdy czyta:

Szczerze powiem, że nawet nie wiem czy choć raz użył słów, że mu przykro z powodu śmierci tego brata.

No to jak nie wiesz, to po jaką cholerę powtarzasz i dogmatycznie stwierdzasz, że:


Dla niego najważniejsze były wyczyszczone kibelki i umyta podłoga na Sali Królestwa...

Przecież nie słyszałaś co powiedział. Przecież nie siedzisz mu w głowie. Nie jest czasem tak, że niektórzy mają w osobowości tak trwale pozostawione przez WTS piętno, że interpretują wiele rzeczy w jedyny słuszny sposób i układa im się wszystko w jedną całość? Czy czasem właśnie to nie jest fanatyzm?

Jak dla mnie kolejna podkolorowana albo zmyślona dykteryjka.
Pozdrawiam!


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Przykłady religijnego fanatyzmu
« Odpowiedź #37 dnia: 28 Grudzień, 2020, 17:37 »
Aby choć trochę się zrehabilitować za tę wpadkę to napiszę dwa przypadki. Jeden śmieszny, a drugi tragiczny.

1. W latach 90 we firmie, gdzie przyjąłem się do pracy pracownicy otrzymywali pieniążki na święta. Czasami gotówkę do ręki, a czasami i pieniądze i bony do wybranych sklepów. Pracownicy nazywali to świętówką. Gdy nagle miano mi wręczyć bony oraz kasę na święta nie wiedziałem jak zareagować. Targany wyrzutami sumienia poleciałem do funkcyjnego brata, aby z nim problem kasy przedyskutować ;). No i od niego się dowiedziałem, że kasa nie śmierdzi. Pomimo jego argumentacji, miałem kaca moralnego, gdy te pieniążki w ręku trzymałem.

2. Kumplowałem się z pewną siostrą. Gdy przechodziłem obok jej pracy to wpadałem na pogaduchę. Niestety śmiertelnie zachorowała i kilka razy odwiedziłem ją w szpitalu. W dzień jej śmierci zadzwoniła do mnie inna znajoma z prośbą abym ją i jej syna na zebranie zawiózł samochodem, bo coś jej wypadło i męża nie ma i nie mają jak dojechać na salę. Byliśmy już lekko spóźnieni i podczas jazdy zaproponowałem żeby zamiast na zebranie to do szpitala pojechać odwiedzić siostrę. Przegrałem z zebraniem. Moi pasażerowie spóźnieni pobiegli na zebranie, a ja do tego szpitala nie pojechałem, bo umówiliśmy się, że pojedziemy wspólnie po zebraniu. I tak miałem ich odwieść po zebraniu do domu. Niestety okazało się, że nie zdążyłem już jej odwiedzić. Gdy ja wracałem do domu spod sali królestwa Ona zmarła i już się więcej nie spotkaliśmy. I tak zebranie okazało się ważniejsze niż chory człowiek.   
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 263
  • Polubień: 2167
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Przykłady religijnego fanatyzmu
« Odpowiedź #38 dnia: 28 Grudzień, 2020, 19:40 »
W jakimś poście o tym wspomniałem, ale może szerzej to opowiem. Zadzwonił do mnie brat że zboru, czy nie podjechał bym dostawczakiem, bo oni przeprowadzają się. Ok, nie ma sprawy. Podjeżdżam, wkładamy jakieś meble, kartony lampy, lodówkę etc. No jak to przeprowadzka. Jedziemy na nowe lokum  rozładowujemy, i on mówi że jeszcze jeden kurs, bo tam jeszcze graty są do wzięcia. Mi lekkie zdziwko bo mieszkanie było już puste, ale może w jakiejś piwnicy, garażu. Ok.
Na miejscu jego ojciec i jacyś tam bracia, wycinają miedziane rury ze ścian, zdejmują grzejniki, piec, zdejmują gniazdka, odkręcają kibel, baterie, pustoszą co się tylko da. Ja karpik duży, bo słyszałem, że to oni są właścicielami, więc dopytuje o co chodzi. A no mieszkanie przechodzi na brata rodzonego, a on jest wykluczony, więc niech poczuje co stracił. Brat i ojciec tak traktują własnego syna i brata. Mnie do dziś wstyd ogarnia, że po prostu im tego z samochodu nie wypierdzielilem i nie pojechałem. Tym bardziej że dowiedziałem się później, że wykluczony z żoną spodziewali się dziecka za parę miesięcy.



Gorliwi bracia, czego to się nie robi dla Jehowy.
Zapewne nie tylko Jehowy ale i samego brata, aby powrócił do zboru.
« Ostatnia zmiana: 28 Grudzień, 2020, 19:49 wysłana przez NieZnaPrawdy »


Online Gostek

Odp: Przykłady religijnego fanatyzmu
« Odpowiedź #39 dnia: 28 Grudzień, 2020, 19:49 »
A oto jeszcze jeden przejaw ekstremalnego fanatyzmu religijnego.

Chodziłem do służby z takim jednym fanatycznym bratem, który to ze spuszczoną głową potrafił stanąć przed blokiem na środku chodnika i na głos się modlić nie zważając na innych przechodzących tam obok ludzi.

On się tak od czasu do czasu modlił jak gdyby nigdy nic a ja prawie co nie eksplodawałem że wstydu.


Offline sawaszi

Odp: Przykłady religijnego fanatyzmu
« Odpowiedź #40 dnia: 28 Grudzień, 2020, 21:57 »
Drodzy bracia i siostry
Fanatyzm (religijny i nie tylko religijny) bierze się z indoktrynacji danego osobnika poprzez środowisko
Człowiek rodzi się czysty jak "tabula raza" i jest skłonny przyjąć wszystko
Obecnie mamy "złoty wiek nauki i wiedzy" i każdy może się określić jako jednostka społeczna
Fanatyzm - to niebezpieczne zaburzenie myślenia , które w efekcie prowadzi do destrukcji !
Moi drodzy - NIGDY nie stawajcie się fanatykami (czyli zaślepieni ideologią czyjąś w ich intencji do posługiwania 'gurum' wszelakim) - ( ::) ::)) ..
Człowiek to inteligentne stworzenie obdarzone wolną wolą  :)
Pierwiastek Boży właśnie w tym się zawiera ; "do większych celów zostaliśmy stworzeni" niż złość i nienawiść oraz bratobójstwo .
Życzę wszystkim jak najmniej fanatyzmu wszelakiego - a jak najwięcej zrozumienia i szacunku dla siebie .


Offline Salome

Odp: Przykłady religijnego fanatyzmu
« Odpowiedź #41 dnia: 28 Grudzień, 2020, 21:59 »


2. Siostra X chce kupić bilet autokarowy za granicę. Udaje się do punktu sprzedaży i dowiaduje się że właśnie jest promocja świąteczna i kupi bilet o wiele taniej niż normalnie. Na co siostra X oświadcza, że ona nie chce tej promocji i chce kupić normalnie. ( bo to świąteczna promocja) :)

Kto pobije ?

posikałam się  :D :D :D
"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele" Walter Lippmann


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 508
  • Polubień: 14309
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Przykłady religijnego fanatyzmu
« Odpowiedź #42 dnia: 28 Grudzień, 2020, 23:05 »
A ja po tylu latach bycia odstępcą wiem jedno. ŚJ musi sam chcieć odejść z sekty, musi sam dojść do tego że to sekta i nie można w tym tkwić ani minuty dłużej. Żadne szantaże typu, szlaban na wnuki, nic nie dadzą. Odbiorą to jako perfidny atak odstępców na ich wierność Jehowie (czytaj orgowi). A jak jeszcze wyżalą się innym, że oni tak kochają wnuki, a ich dzieci zakazują im kontaktu, to tyle ochów i echów zbiorą, tyle poklepywań braterskich po ramieniu, że to ich tylko umocni.
Wiadomo, nie wolno przekazywać swoich dzieci we władanie fanatyków, nawet jak są to dziadkowie. Ot po prostu ustalić zasadę:
 Chcecie kontaktu z wnukami? Proszę bardzo, ale u nas w domu. Dodatkowo zero jakiejkolwiek agitacji religijnej. Możecie przychodzić nawet codziennie, cieszyć się wnukiem(wnuczką) do woli. Nie będą mieli wtedy haka że odmawia im się kontaktu.
« Ostatnia zmiana: 28 Grudzień, 2020, 23:07 wysłana przez Nemo »
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Sebastian

Odp: Przykłady religijnego fanatyzmu
« Odpowiedź #43 dnia: 29 Grudzień, 2020, 00:39 »
od ponad dwudziestu lat nie ma możliwości wejść do salonu GSM i nie trafić na jakąś tam promocję: a to jesienna a to zimowa a to wakacyjna a to świąteczna a to taka czy siaka

wiadomo, że rok ma 365 dni i że wszystkie 365 dni jest "super hiper promocyjnych", a tak naprawdę to jest to tylko chwyt reklamowy, bo skoro promocje stały sie standardem to oferta nie jest ani odrobinę promocyjna tylko jest po prostu standardowa

historia którą opowiem działa się albo pod koniec 1999 albo w 2000 roku, w każdym razie komórki przebojem weszły na polski rynek i szybko przestały się kojarzyć "skórą furą i komórą" jako symbolami luksusu a z każdym miesiącem kolejne miliony ludzi uznawały posiadanie telefonu komórkowego za coś niezbędnego w codziennym życiu

pewien ówczesny współwyznawca prosił mnie o pożyczenie drobnej kwoty, bo on koniecznie musi akurat teraz jechać do salonu gsm i akurat teraz kupić komórkę, wypłata za tydzień a on nie może tak długo czekać, musi koniecznie jutro.

Zapytałem się dlaczego jutro i czy jakby pojechał pojutrze to Ziemia przestanie sie kręcić.

W odpowiedzi usłyszałem że jutro kończy się promocja jesienna, a pojutrze zaczyna sie promocja świąteczna i on koniecznie nie chce promocji świątecznej bo to grzech.

Kasy nie miałem (bo byłem przed wypłatą), ale doradziłem kolesiowi aby zadzwonił na infolinię i tam zamówił kuriera z dostawą do domu. Co prawda kurier dotrze za kilka dni, a więc już w grudniu, ale tak czy siak oferta będzie "nieświąteczna" :)

Powiedziałem to żartem, ale współwyznawca był zachwycony.

Moja porada została uznana za błogosławieństwo od Boga Jehowy :)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Przykłady religijnego fanatyzmu
« Odpowiedź #44 dnia: 29 Grudzień, 2020, 08:19 »
Hej,

dziś rozmyślałam o fanatyzmie religijnym, który często ma miejsce u Świadków, ale oczywiście zdarza się także w innych religiach.
Jakie znacie przykłady ilustrujące jak może zachowywać się fanatyk religijny (oczywiście z życia wzięte)? - może być Świadek lub przedstawiciel innej religii.

Ja podam taki - mój "ulubiony" - historia z pierwszej ręki, bo wypowiedzi owego fanatyka słyszałam na własne uszy.

Zmarł pewien Świadek - ochrzczony w orgu od młodości. Syn zmarłego zawiadamiał różne osoby (z rodziny i znajomych) o terminie pogrzebu. Dzwoni też do pewnego gorliwego Świadka, który znał jego ojca z młodości, od ponad 30 lat, ponieważ byli kiedyś w jednym zborze i zostali bliskimi znajomymi / kumplami.
Dowiedziawszy się, że pogrzeb będzie w sobotę ów zatroskany brat mówi:
"Ojjj... no nie wiem czy zdążę na pogrzeb... To będzie bardzo trudne... Nie wiem czy przyjadę, bo... mamy w sobotę sprzątanie Sali Królestwa!"

Dalszy ciąg historii...
Szczęśliwie ów brat zdążył jednak przyjechać na pogrzeb. Gdy wszyscy po kolei składali rodzinie kondolencje, on również podszedł do rodziny i zaczął utyskiwać, że jednak przyjechał... ale: "nawet nie wiecie jakie to było trudne..." bo biedaczek musiał szybko pędzić ze sprzątania sali!

Szczerze powiem, że nawet nie wiem czy choć raz użył słów, że mu przykro z powodu śmierci tego brata. Dla niego najważniejsze były wyczyszczone kibelki i umyta podłoga na Sali Królestwa... A śmiercią człowieka i smutkiem rodziny kto by się przejmował?! Przecież wierzymy w zmartwychwstanie!

 :) Każda wiara w cokolwiek jest fanatyzmem dla wierzących inaczej. My forumowicze jesteśmy fanatykami antyjehowickimi.  :) :D ;D
Ów brat, zmieszany z wodą z kibelków, zachował się, moim zdaniem, w sposób o wiele bardziej humanitarny niż bezduszny Pan Jezus, Jeszua, Syn Boga (jak kto woli), który radził: "Ktoś inny spośród uczniów rzekł do Niego: «Panie, pozwól mi najpierw pójść i pogrzebać mojego ojca!». Lecz Jezus mu odpowiedział: «Pójdź za Mną, a zostaw umarłym grzebanie ich umarłych!»"
 >:D