Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: nietypowa sprawa  (Przeczytany 6387 razy)

Offline kierowniczka

nietypowa sprawa
« dnia: 16 Grudzień, 2020, 13:54 »
Dzień dobry,

Jestem eX od dość dawna. Od czasu do czasu tu zaglądam z ciekawości, nudów, itp. Wybaczcie, ale nie chce mi się opowiadać mojej historii, już to robiłam na poprzednim forum, zresztą nie czuję takiej potrzeby, nie szukam też nowych znajomości. Niemniej mam nietypową sprawę.

Pracuję od 10 lat w małej firmie, powiedzmy, że na kierowniczym stanowisku. Od 3 miesięcy mamy nowego handlowca, który okazało się, że jest świadkiem jehowy (wyszło przy jakichś urodzinach). Jak się dowiedziałam, to uśmiałam się w środku. I wiecie... nie zdradziłam się z tym, żeby nie było niepotrzebnych kwasów. Teraz czas świąt, to i czas wigilii firmowej. Zgodnie z tradycją zaprosiłam wszystkich mailem, no i dostałam odpowiedź od nowego kolegi :D

"Witaj.
Bardzo dziękuję za zaproszenie. To naprawdę miłe, że pamiętacie chodź na co dzień nie ma mnie w biurze 👍.
Z ciekawości zerknąłem na menu i faktycznie wygląda to całkiem apetycznie, ale bardzo proszę nie uwzględniajcie mnie do spotkania.
Zdaję sobie sprawę, że dla wielu osób zbliżające się święta to wyjątkowy czas i bardzo to szanuję. Fajnie jest widzieć w tym okresie ludzi wyjątkowo szczęśliwych.  Jednak ja nie obchodzę świąt. Podsyłam link do krótkiego artykułu, który troszkę to wyjaśni. Jak będziesz miała chwilkę to możesz zerknąć.
https://www.jw.org/finder?wtlocale=P&docid=502013149&srcid=share

Ale obiecuję, że pojawię się niebawem z dobrym ciastem dla wszystkich i na dobrą kawę 😊"

Ten język świadkowski mnie powalił - tak odwykłam. Kusi mnie żeby coś odpisać, tylko co?
Macie jakieś pomysły? Wiem, że sporo mądrych ludzi tutaj ;)

Przy czym nie chce się za bardzo zdradzać, ani burzyć mu życia, a jednak coś bym odpaliła ;)




Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5142
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: nietypowa sprawa
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Grudzień, 2020, 14:14 »
Ale po co? W sumie gość przyzwoicie się zachował. Nawet zapowiedział się z kawą i ciastem w innym terminie. Po co chcesz burzyć ten spokój?
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline kierowniczka

Odp: nietypowa sprawa
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Grudzień, 2020, 14:21 »
Po co? Hmm, bo jakoś mi go żal, może dlatego, zobaczyłam siebie wiele lat temu... chciałabym dać mu coś do myślenia, żeby może kiedyś się obudził, sama nie wiem :)


Offline Sebastian

Odp: nietypowa sprawa
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Grudzień, 2020, 14:23 »
zgadzam się z Gandalfem, ja też (na miejscu kierowniczki) niczego bym nie ruszał i nie psuł...
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5142
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: nietypowa sprawa
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Grudzień, 2020, 14:27 »
Po co? Hmm, bo jakoś mi go żal, może dlatego, zobaczyłam siebie wiele lat temu... chciałabym dać mu coś do myślenia, żeby może kiedyś się obudził, sama nie wiem :)
[/b][/size]
Nie tędy droga, jedynie co możesz osiągnąć do zrazić go do swojej osoby. A jak dowie się, że jesteś EX, to dopiero się uprzedzi do Ciebie.
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 6 000
  • Polubień: 8491
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: nietypowa sprawa
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Grudzień, 2020, 14:39 »
(mtg): Przecież byłaś ''KIEROWNICZKA'' u sJ, wiesz doskonale jak rozegrać dyplomatycznie zajście, zauważyłem w Twoim wpisie, że ten sJ, jednoznacznie wypowiedział swoje zdanie.
Ja nie jestem tradycjonalistą więc święta, imieniny, urodziny czy inne uroczystości omijam szerokim łukiem.
Ale jak przedmówcy wyrazili swoje zdanie po co burzyć w kolektywie atmosferę  - myślę, że on dowie się o Twoich przekonaniach religijnych z innego źródła.
Jak nie sprowokujesz tematu pozostanie ta sytuacja jako TAJEMNICA POLISZYNELA- pozdrawiam


Offline kierowniczka

Odp: nietypowa sprawa
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Grudzień, 2020, 14:42 »
Wiem, wiem, że sytuacja jest delikatna, dlatego siedzę cicho póki co! Niemniej tak mnie korci wykrzyczeć: pedofila, manipulacja, ostracyzm, kłamstwa, itp. ech. Moi pozostali współpracownicy znają moją historię i już ich uprzedziłam, że cichosza na ten temat przed Nowym, żeby nie było problemów.


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5142
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: nietypowa sprawa
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Grudzień, 2020, 14:49 »
Wiem, wiem, że sytuacja jest delikatna, dlatego siedzę cicho póki co! Niemniej tak mnie korci wykrzyczeć: pedofila, manipulacja, ostracyzm, kłamstwa, itp. ech. Moi pozostali współpracownicy znają moją historię i już ich uprzedziłam, że cichosza na ten temat przed Nowym, żeby nie było problemów.
[/b][/size]
To tym bardziej niekomfortowa sytuacja dla niego. Przełożona ex ŚJ, a ty chcesz jeszcze przeciągnąć go po drażliwych tematach ukrywanych przed szaraczkami. Postaw się w jego sytuacji, co byś zrobiła gdyby twój przełożony był np: wykluczony, atakuje twoją religię, a ty odpowiadasz przed nim służbowo i za bardzo podskoczyć nie możesz. Widzisz w jakiej sytuacji byś go postawiła?   
« Ostatnia zmiana: 16 Grudzień, 2020, 14:52 wysłana przez Gandalf Szary »
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline HARNAŚ

Odp: nietypowa sprawa
« Odpowiedź #8 dnia: 16 Grudzień, 2020, 15:01 »
Możesz udać zdziwioną , bo wiesz , że Russel obchodził wigilię , w Betel urządził kolację i obdarował prezentami z tej okazji wszystkich obecnych. Potem możesz mu wysłać na maila zdjęcia z tej Wigilii


Offline Natan

Odp: nietypowa sprawa
« Odpowiedź #9 dnia: 16 Grudzień, 2020, 15:02 »
Jedyne, co można ewentualnie zrobić, to zapytać, czy byłby skłonny zapoznać się z odmiennym punktem widzenia na Święta, jak np. w poniższych artykułach:

https://www.pch24.pl/poganskie-pochodzenie-bozego-narodzenia--to-bzdura-,48226,i.html

http://dzisiajwswietlebiblii.blogspot.com/2017/12/swietowac.html

Gdy jednak nie wyrazi zainteresowania, wówczas nie należy na niego naciskać.
« Ostatnia zmiana: 16 Grudzień, 2020, 15:04 wysłana przez Natan »


Offline PoProstuJa

Odp: nietypowa sprawa
« Odpowiedź #10 dnia: 16 Grudzień, 2020, 15:05 »
Ten język świadkowski mnie powalił - tak odwykłam. Kusi mnie żeby coś odpisać, tylko co?
Macie jakieś pomysły? Wiem, że sporo mądrych ludzi tutaj ;)

Przy czym nie chce się za bardzo zdradzać, ani burzyć mu życia, a jednak coś bym odpaliła ;)

Ten Świadek odpisał kulturalnie.
Możesz próbować jakoś uprzykrzać mu życie... ale to nie będzie w porządku z Twojej strony. Bo to nie on Tobie zawinił, ale cały system jaki jest u ŚJ.
Taką odpowiedź mogłabyś dostać również od pracownika będącego Żydem czy buddystą. Czy wtedy też próbowałabyś jakoś dawać im "do myślenia"?
Myślę, że nie tędy droga.



Offline HARNAŚ

Odp: nietypowa sprawa
« Odpowiedź #11 dnia: 16 Grudzień, 2020, 15:06 »
Skoro choinka w Betel , Wigilia i prezenty nie były niczym niestosownym to co takiego się stało , że z tego zrezygnowano? Ta Wigilia miała miejsce przed przyjściem Pana w 1919 roku. Skoro Jezus  rzekomo zrobił inspekcje , wybrał ich i stwierdził , że są najlepsi na świecie i nie przeszkadzały mu kilka lat wcześniej obchodzone w Betel święta to dlaczego Organizacja jest bardziej święta niż Pan Jezus?


Offline Takajaja

Odp: nietypowa sprawa
« Odpowiedź #12 dnia: 16 Grudzień, 2020, 15:15 »
Zgadzam się z chłopakami... i trzeba przyznać, ze ładny ten list (email) napisał.
Ja bym siedziała cicho, ale pokazałabym "klase".
On teraz wie, że ty wiesz kim on jest....i na tym na razie bym tą sytuacje pozostawiła. Natomiast wydaj mu "świadectwo" nie mowiac nic złego o jego wierzeniach. Bądz miła, sympatyczna (pewnie jak zawsze)....niech cię pozna z bardzo dobrej strony!
A po jakimś czasie nie wierzę, zeby z twojego zespolu pracowników nikt pary nie puscił z ust....Jesli się dowie za np.poł roku, rok kim jesteś.....wtedy zobaczysz jak sie zachowie. Ale ty bedziesz "czysta" i pokazesz mu "klase". Że mozna odejsc od org.byc szczesliwym uczciwym czlowiekiem i szanować innch ludzi bezwzgledu kto w co wierzy. A przede wszystkim ze odstępca to nie diabeł wcielony i też mu sie dobrze w zyciu wiedzie.😉 bez blogosławieńst Jehowy (czyt.org)
« Ostatnia zmiana: 16 Grudzień, 2020, 15:44 wysłana przez Takajaja »


Offline Gostek

Odp: nietypowa sprawa
« Odpowiedź #13 dnia: 16 Grudzień, 2020, 17:12 »
Wiem, wiem, że sytuacja jest delikatna, dlatego siedzę cicho póki co! Niemniej tak mnie korci wykrzyczeć: pedofila, manipulacja, ostracyzm, kłamstwa, itp. ech. Moi pozostali współpracownicy znają moją historię i już ich uprzedziłam, że cichosza na ten temat przed Nowym, żeby nie było problemów.

Najgorsze, to być razem w jednym Teamie i grać komuś tam za plecami.
 Nie tędy droga. Jesteś tam w tym zespole kierowniczką i powinnaś wiedzieć, że jest to najgorsza opcja z możliwych.

Najlepiej wyjaśnij mu taktownie, jakie jest Twoje stanowisko w tej sprawie i co wogóle o tym sądzisz.
Najważniejsze - nie bombarduj go zarzutami.!
A co on już z tym zrobi, to jest jego sprawa. Pozdrawiam Cię serdecznie!
« Ostatnia zmiana: 16 Grudzień, 2020, 17:15 wysłana przez Gostek »


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 6 000
  • Polubień: 8491
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: nietypowa sprawa
« Odpowiedź #14 dnia: 16 Grudzień, 2020, 17:48 »
(mtg): do postu HARNASIA (Betel 1920)
« Ostatnia zmiana: 16 Grudzień, 2020, 17:54 wysłana przez Nadaszyniak »