Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Pomoc dla DZIECI Świadków Jehowy - Nowa ulotka  (Przeczytany 2667 razy)

Offline Kleryk

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 465
  • Polubień: 2245
  • Aby zacząć myśleć musisz przestać brać 'Prozium'
Pomoc dla DZIECI Świadków Jehowy - Nowa ulotka
« dnia: 07 Październik, 2020, 23:05 »
Przygotowuje nowa ulotkę podobną do traktatu.

Ulotka jest formatu DL - dwustronna.

Jeśli macie uwagę co do treści piszczcie w komentarzach.

Pierwotnie miała być skierowana do środowisk LGBT ale wydaje mi się, że taka treść jak obecnie umożliwi poszerzenie kręgu odbiorców.
Co o tym sądzicie?

Strona 1




Strona 2




Całość na jednym




Na dniach udostępnianie ulotkę w formie umożliwiającej jej druk.
"Kłamstwo powtarzane 1000 razy staje się prawdą."
Josef Goebbels


Offline Takajaja

Odp: Pomoc dla DZIECI Świadków Jehowy - Nowa ulotka
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Październik, 2020, 07:39 »
Świetny pomysł!

Zastanawiam się tylko...czy można by bylo dorzucic jakiś adres internetowy, gdzie ludzie mogliby uzyskac wiecej info na ten temat (i moze inne)? 🤔
Co o tym sądzicie? No i jeśli tak, to jaki adres?


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Pomoc dla DZIECI Świadków Jehowy - Nowa ulotka
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Październik, 2020, 09:03 »
Osobiście nie znam przypadków ewidentnego odrzucenia dzieci przez Świadków Jehowy. Na przestrzeni prawie 3 dekad mojej łączności z 3 zborami poznałem kilka jeśli nie kilkanaście przypadków, gdy dzieci ŚJ odchodziły od tak zwanej Prawdy. Czasem były to względy doktrynalne, choć częściej moralne (alkoholizm, narkotyki, seks pozamałżeński). Nie przypominam sobie by ktokolwiek z tych wykluczonych musiał umrzeć dla swoich rodziców. W przypadku zamieszkujących u rodziców, nie zostali oni zmuszeni do wyprowadzenia się. Było nawet tak, że w 2 przypadkach gdy chodziło o moich prawierównolatków, byłem zachęcany przez rodziców aby przyjść i pogadać z ich synami.
Ja osobiście nie mógłbym się podpisać pod stwierdzeniem "Świadkowie Jehowy odrzucają dzieci, które zostawiły religię i traktują je jakby umarły". Napisałbym natomiast, że Świadkowie Jehowy mają prawa/przykazania/ zalecenia aby odrzucali dzieci, które zostawiły religię i traktowali je jakby umarły.
Szeregowi ŚJ z reguły nie są źli, jak większość ludzi. Zło mieszka w Warwick.
Ponadto bardziej poważnie, jak dla mnie, w traktacie informacyjnym wygląda powoływanie się na cytaty z XXI wieku niż na lata 60-te ubiegłego stulecia.


Offline Storczyk

Odp: Pomoc dla DZIECI Świadków Jehowy - Nowa ulotka
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Październik, 2020, 09:25 »
Ja niestety znam osobiście kilka przypadków wyrzucenia z domu  i próby samobójcze  które nic nie zmieniły.
A matki betony jak kij proste z podniesionymi głowami chodzą .




BetMen

  • Gość
Odp: Pomoc dla DZIECI Świadków Jehowy - Nowa ulotka
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Październik, 2020, 13:25 »
Chyba aż tak źle nie jest, rodziny mimo wykluczenia utrzymują kontakt z "wyrodnym" synem czy córką poza okiem zboru...
W dużej mierze zgadzam się z tym co napisał DeepPinkTool ;)
Ulotka potrzebna ale nie koniecznie w takiej wersji, jest dość nieobiektywna i drastyczna!


Offline DontBeUnkind

Odp: Pomoc dla DZIECI Świadków Jehowy - Nowa ulotka
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Październik, 2020, 13:40 »
DeepPinkTool, uważam, że ulotka jest jak najbardziej potrzebna. Nawet jeśli rodzina zachowuje poprawne stosunki (nie oszukujmy się - na zażyłe raczej nie liczmy), ale te dzieciaki/młodzi dorośli zostają też pozbawieni towarzystwa rówieśników. Zostają nagle sami. Może do kogoś ta ulotka dotrze, może postanowi porozmawiać z kolegą z ostatniej ławki albo po prostu lepiej go zrozumie?

Kleryk, dobrze mieć Cię na pokładzie. Świetna robota! 👌🏻
Nolite te bastardes carborundorum


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Pomoc dla DZIECI Świadków Jehowy - Nowa ulotka
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Październik, 2020, 13:57 »
DeepPinkTool, uważam, że ulotka jest jak najbardziej potrzebna. Nawet jeśli rodzina zachowuje poprawne stosunki (nie oszukujmy się - na zażyłe raczej nie liczmy), ale te dzieciaki/młodzi dorośli zostają też pozbawieni towarzystwa rówieśników. Zostają nagle sami. Może do kogoś ta ulotka dotrze, może postanowi porozmawiać z kolegą z ostatniej ławki albo po prostu lepiej go zrozumie?

Kleryk, dobrze mieć Cię na pokładzie. Świetna robota! 👌🏻

DontBeUnkind w tym ustępie masz kupę racji  ;) Nie napisałem, że ulotka jest niepotrzebna. Podzieliłem się jednak dwiema uwagami.
Atak powinien być kierowany na źródło zła. To nie szeregowi ŚJ odrzucają swoje dzieci odchodzące od zasad wiary a Góra każe im tak robić. Oczywiście tak jest w mi znanym świecie ŚJ czyli w 3 zborach w których byłem. Uważam, że jeśli głosiciel spotka się z zarzutem, że odrzuca swoje dzieci a ich nie odrzucił to nie ma się z czego tłumaczyć. Jeśli natomiast ktoś mu zarzuci, że zasady jego wiary każą mu odrzucać jego niewierne dziecko, czy ogólnie członków rodziny i będzie to poparte świeżym cytatem nie sprzed połowy wieku, to może to zmusić go do myślenia, a już na pewno do tłumaczenia się.

Tak na marginesie powiem tylko, że mój syn 14 lat temu musiał mieć transfuzję, którą miał. To jeszcze nie spowodowało mojego odcięcia się od ORGa. Dopiero gdy moja córka zaczęła być aktywna na zebraniach, zacząłem prowadzić z nią alternatywne studium skupiając się na niedorzecznościach Biblii i głupotach Strażnicy.

Ulotka jest dobra, dla każdego, dla którego okaże się dobra.


Offline DontBeUnkind

Odp: Pomoc dla DZIECI Świadków Jehowy - Nowa ulotka
« Odpowiedź #7 dnia: 08 Październik, 2020, 14:59 »
DeepPinkTool, przepraszam, ubzdurało mi się, że napisałeś „ulotka niepotrzebna” 🙈
Nolite te bastardes carborundorum


Offline ergo77

Odp: Pomoc dla DZIECI Świadków Jehowy - Nowa ulotka
« Odpowiedź #8 dnia: 08 Październik, 2020, 16:00 »
Moim zdaniem ilustracja do ulotki powinna, przekornie, być wzorem strażnicowych zdjęć- niby uśmiechnięte dziecko pukające do drzwi.. mogłoby to zwiększyć grono potencjalnych zainteresowanych taką ulotką -z aktywnymi świadkami włącznie..
« Ostatnia zmiana: 08 Październik, 2020, 16:03 wysłana przez ergo77 »


Offline Kleryk

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 465
  • Polubień: 2245
  • Aby zacząć myśleć musisz przestać brać 'Prozium'
Odp: Pomoc dla DZIECI Świadków Jehowy - Nowa ulotka
« Odpowiedź #9 dnia: 08 Październik, 2020, 17:33 »
Osobiście nie znam przypadków ewidentnego odrzucenia dzieci przez Świadków Jehowy.

Nie chodziło mi o małe dzieci (bo takich przypadków też nie znam) tylko o odrzucenie dorosłych pelnoketnich dzieci przez rodziców. Znam osobiście kilka takich przypadków gdzie rodzice traktują dzieci jakby ich nie było.
Zgadzam się że może nie jest to zdecydowana większość ale takie są zalecenia.
"Kłamstwo powtarzane 1000 razy staje się prawdą."
Josef Goebbels


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Pomoc dla DZIECI Świadków Jehowy - Nowa ulotka
« Odpowiedź #10 dnia: 08 Październik, 2020, 17:48 »
Nie chodziło mi o małe dzieci (bo takich przypadków też nie znam) tylko o odrzucenie dorosłych pelnoketnich dzieci przez rodziców. Znam osobiście kilka takich przypadków gdzie rodzice traktują dzieci jakby ich nie było.
Zgadzam się że może nie jest to zdecydowana większość ale takie są zalecenia.

Ja natomiast nie znam przypadków aby małe dzieci ŚJ uprawiały seks pozamałżeński i za to zostały wykluczone... pisząc o znanych mi przypadkach dzieci, które odchodziły od tzw. Prawdy wspominałem przykłady dorosłych "dzieci". Jako ciekawostkę dodam, że kontakty (o których wiem)z wykluczonymi "dziećmi" utrzymywali nawet starsi. Znane są mi 2 takie przypadki. Co prawda nie mieszkali pod wspólnym dachem, ale usamodzielnienie się "dzieci" nastąpiło wczesniej. Moja mama będąc obecnie gorliwą siostrą, utrzymuje ze mną kontakty. Nie jestem co prawda wykluczony, ale od kilkudziesięciu miesięcy nie utrzymuję kontaktu ze zborem a mama wie, że dla mnie nauki ORGa to brednie fałszywych proroków (jakby istnieli prawdziwi  >:D) bo jej to powiedziałem. Jestem przekonany, że po moim wykluczeniu kontakty pozostaną utrzymane.


Offline Kleryk

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 465
  • Polubień: 2245
  • Aby zacząć myśleć musisz przestać brać 'Prozium'
Odp: Pomoc dla DZIECI Świadków Jehowy - Nowa ulotka
« Odpowiedź #11 dnia: 08 Październik, 2020, 18:01 »
Ja natomiast nie znam przypadków aby małe dzieci ŚJ uprawiały seks pozamałżeński i za to zostały wykluczone... pisząc o znanych mi przypadkach dzieci, które odchodziły od tzw. Prawdy wspominałem przykłady dorosłych "dzieci". Jako ciekawostkę dodam, że kontakty (o których wiem)z wykluczonymi "dziećmi" utrzymywali nawet starsi. Znane są mi 2 takie przypadki. Co prawda nie mieszkali pod wspólnym dachem, ale usamodzielnienie się "dzieci" nastąpiło wczesniej. Moja mama będąc obecnie gorliwą siostrą, utrzymuje ze mną kontakty. Nie jestem co prawda wykluczony, ale od kilkudziesięciu miesięcy nie utrzymuję kontaktu ze zborem a mama wie, że dla mnie nauki ORGa to brednie fałszywych proroków (jakby istnieli prawdziwi  >:D) bo jej to powiedziałem. Jestem przekonany, że po moim wykluczeniu kontakty pozostaną utrzymane.

Na szczęście nie wszyscy rodzice stosują się do zaleceń niewolnika. Bo tu pewo się zgadzamy, ze zalecenia mówią o tym aby rodzice zerwali kontakt z takim dzieckiem.

Może masz rację że zdanie, które napisałem nie jest do końca prawdziwe gdyż niektórzy rodzice nie stosują się do rad niewolnika.
Gdybym napisał że świadkowie Jehowy nie kradną to też nie była by to prawda bo zapewne są tacy co kradną. Więc bezpieczniej napisać, e SJ są znani z ucziwosci.

Jak w takim razie przerobić to zdanie aby nikt nie mógł się do niego czepić a trafiało w sedno problemu?
Będę wdzięczny za pomoc.
"Kłamstwo powtarzane 1000 razy staje się prawdą."
Josef Goebbels


BetMen

  • Gość
Odp: Pomoc dla DZIECI Świadków Jehowy - Nowa ulotka
« Odpowiedź #12 dnia: 08 Październik, 2020, 19:15 »
Informacje na temat ostracyzmu w Org są potrzebne społeczeństwu,ale forma musi być na czasie i trafiać do potencjalnych odbiorców!
Najlepiej stworzyć by było stronę/kanał,uderzyć do mediów z tym tematem, łącznie z relacjami ludzi, którzy tego doświadczyli...
Śmiem twierdzić, że taka ulotka,jak większość traktatów Jw trafi do kosza,a pożytek z tego będzie znikomy!
Takie moje subiektywne zdanie  ???
« Ostatnia zmiana: 08 Październik, 2020, 19:25 wysłana przez BetMen »


Offline Kleryk

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 465
  • Polubień: 2245
  • Aby zacząć myśleć musisz przestać brać 'Prozium'
Odp: Pomoc dla DZIECI Świadków Jehowy - Nowa ulotka
« Odpowiedź #13 dnia: 08 Październik, 2020, 19:30 »
Informacje na temat ostracyzmu w Org są potrzebne społeczeństwu,ale forma musi być na czasie i trafiać do potencjalnych odbiorców!
Najlepiej stworzyć by było stronę/kanał,uderzyć do mediów z tym tematem, łącznie z relacjami ludzi, którzy tego doświadczyli...
Śmiem twierdzić, że taka ulotka,jak większość traktatów Jw trafi do kosza,a pożytek z tego będzie znikomy!
Takie moje subiektywne zdanie  ???

To ulotka o której zrobienie zostałem poproszony.
Miała ona trafić w formie wydrukowanej głównie do środowisk LGBT.
Nie miąłem pomysłu na inną lepszą treść.
Więc jeśli proponujesz coś konkretnego to jestem otwarty na sugestie.

Jeśli natomiast chodzi o to co napisałeś to szykuję większą akcję w innym stylu skupiona na emocjach.
Szczegóły wkrótce.
Mam nadziej, że się spodoba i jej odbiór będzie głośny. ;)
"Kłamstwo powtarzane 1000 razy staje się prawdą."
Josef Goebbels


batnasekte

  • Gość
Odp: Pomoc dla DZIECI Świadków Jehowy - Nowa ulotka
« Odpowiedź #14 dnia: 08 Październik, 2020, 23:41 »
Bardzo dobrze że w ulotce jest cytat ze Strażnicy z roku 1962. Od razu wiadomo od jak dawna zioną nienawiścią i tresują rodziców. Pomysł dobry, brawo Kleryk :)