Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Jezus Bogiem "JA JESTEM" - Ukryte przesłanie: Jezus to JHWH? Analiza.  (Przeczytany 6418 razy)

Offline Warszawa wschodnia

Odp: Jezus Bogiem "JA JESTEM" - Ukryte przesłanie: Jezus to JHWH? Analiza.
« Odpowiedź #45 dnia: 19 Grudzień, 2020, 09:34 »
Uwielbiam argumenty o "nakrecaniu" biznesu. Byloby coś innego. Biznes nie lubi próżni. Smutne jest to ze wiekszosc potrzebuję okazji do prezentów i pseudo atmosfery ktora jak się bliżej popatrzy zdarza się ze w cale nie jest taka super.

Jestem zdecydowanie za chwaleniem co dobre i prawdziwe a nie wymuszone i udawane.


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 998
  • Polubień: 8487
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Jezus Bogiem "JA JESTEM" - Ukryte przesłanie: Jezus to JHWH? Analiza.
« Odpowiedź #46 dnia: 19 Grudzień, 2020, 10:48 »
...A ty obchodzisz swieta? I ubierasz choinkę?
Witaj Kyuubi:
Choć nie jestem tradycjonalistą to lubię ten okres jest niepowtarzalny. Jestem małym starym-dzieciakiem, lubię błyskotki, światełka takie tam bibeloty- taka osobista infantylność.
Pamiętam  wigilię u dziadków na Wawelu zajmowano 20 krzeseł i jedno dla wędrowca.
Uwielbiałem zajadając się uszkami z grzybami, czerwonym  barszczem przeźroczysty jak kryształ podany na białej w złoty pasek porcelanie, karp smażony na maśle i niezapomniany kompocik z szusu śliwek węgierek. Na deser wyborny zestaw ciast z łakomstwa zjadałem tort serowy , który szybko znikał z półmiska. Nie mogłem się doczekać  w rozwijaniu prezentu, który wabił leżąc pod choinką
Całe spotkanie było przy trzymetrowej choince oświetlonej w bajkowe kolory w tle dochodziły kolędy moja ulubiona to ''Cicha noc'' .
Problem był tylko około dwunastej kiedy wszyscy wybierali się na Pasterkę w tedy były piękne zimy dużo śniegu, lodu  - bajkowy widok w koło przy świetle księżyca oraz świecących  ulicznych latarni, śnieg mienił się jak małe brylanty. Zawsze po pasterce  lepiliśmy bałwana wracając do domu.
Niezapomniany z dzieciństwa dzień.
Pozwolę zamieścić kolędę, w tym wykonaniu lubię ten teledysk, może Tobie się spodoba- pozdrawiam





Offline sawaszi

Odp: Jezus Bogiem "JA JESTEM" - Ukryte przesłanie: Jezus to JHWH? Analiza.
« Odpowiedź #47 dnia: 19 Grudzień, 2020, 16:26 »
Uwielbiam argumenty o "nakrecaniu" biznesu. Byloby coś innego. Biznes nie lubi próżni. Smutne jest to ze wiekszosc potrzebuję okazji do prezentów i pseudo atmosfery ktora jak się bliżej popatrzy zdarza się ze w cale nie jest taka super.

Jestem zdecydowanie za chwaleniem co dobre i prawdziwe a nie wymuszone i udawane.

NIE bądz takim sceptykiem w podejściu do tradycji i świąt - albowiem rodzina to też biznes
Proponuje Ci abyś założył swoją firmę rodzinną i cieszył się z życia rodzinnego  :) :)


Offline Warszawa wschodnia

Odp: Jezus Bogiem "JA JESTEM" - Ukryte przesłanie: Jezus to JHWH? Analiza.
« Odpowiedź #48 dnia: 19 Grudzień, 2020, 20:16 »
NIE bądz takim sceptykiem w podejściu do tradycji i świąt - albowiem rodzina to też biznes
Proponuje Ci abyś założył swoją firmę rodzinną i cieszył się z życia rodzinnego  :) :)

W gwoli wyjaśnienia. W obecnych warunkach mam świadomość ze to kluczowy okres i czas żniwa. Doskonale rozumiem jak to działa i staram się stapac twardo po ziemi. Bardziej chodziło o podzielenie się pewnym marzeniem i stwierdzeniem że bez tego też wszystko by mogło działać. Nie ma co się zamykać na to co jest i klepać że tak musi być. Nie święta są wartością, nie prezenty, tylko czas z rodziną i mila atmosfera. To kiedy i jak często to tworzymy zależy tylko od nas.


Offline Kyuubi

Odp: Jezus Bogiem "JA JESTEM" - Ukryte przesłanie: Jezus to JHWH? Analiza.
« Odpowiedź #49 dnia: 22 Grudzień, 2020, 12:41 »
Cytuj
Ml 3:6 BT5 Ponieważ Ja, Pan, nie zmieniam się

Jeśli chodzi o ten werset to trzeba przeczytać kontekst wypowiedzi najlepiej go przeczytać od Pierwszego Rozdziału. Ponieważ ten werset ma sie nijak do tego o czym ja mówię dlaczego?. Ponieważ ten werset odnosi się do Prawa, nakazów i zakazów które Bóg ustalił dla swojego Izraela(Malachiasza 1:1-2). Również oni nie zważali na znaczenie czynności sprawowanych w świątyni, kapłani pozwolili składać ofiary z pogwałceniem Kodeksu Przymierza(Kpł 22:20-22; Pwt 15:21; 17:1)  Jednak Izrael po prostu lekceważył  prawa i nakazy Boże które miały być przestrzegane(Malahiasza 1:6-8) i zaniedbywał sprawy które dotyczyły kultu(Malachiasza 1:6; 2-9, Izajasza 29:13). Mimo ze izrael dopuszczał sie takich żeczy Bóg wyciągał do nich rękę żeby ten nad nimi sie zmiłował(Malachaisza 1:9;2:1-2). Równiez Bogu nie podobała sie ich ofiara która był składana na Ołtarz dlaczego ponieważ była ona nieczysta i bez szacunku a miała być czysta (Malachiasza 1:9-13).

Jeśli chodzi o drugi rozdział mówi nam o przymierzu z Lewim(Mal 2:4-5; Lb 25:12) która była przymierzem zycia i pokoju. Gdzie była prawdziwa nauka i nie było wniej nie prawości, wielu również odciągał od grzechów(Mal2:4-7). Jednak ci izraelici zeszli z tej drogi  i zwiedli nie których swoimi naukami(Mal 2:8) i zerwali przymierze które Bóg zarwał z Lewim i nie chodzili drogami wytyczonymi przez Boga i są stronniczy wobec Prawa i je znieważają (Mal 2:9-11,17). Malachiasza 2:10-16 Malachiasz tutaj krytykuje małżeństwa mieszane, ponieważ są wyrazem odejścia od prawa i wiążą sie z niebezpieczeństwem Bałwochwalstwa(Lb 25:1-9; 1Krl 11:1-4; i porównaj to z: Ezdrasza 9-10; Ne 13:23-30) Pogańskie żony nadal czciły swoich bogów i mogły do tego nakłaniając swoich żydowskich mężów.

Teraz przechodzimy do rozdziału trzeciego który sam zacytowałeś:

Cytuj
Malachiasza 3:6
Ponieważ Ja, Pan, nie zmieniam się, dlatego wy, synowie Jakuba, nie zostaliście wyniszczeni.

Zeby go zrozumieć to trzeba znać kontekst bo ten cytat ma sie nijak do tego o czym ja mówiłem. I jeśli chodzi o: Nie zmieniam sie. Jest to nawiązanie do prawa Bożego i nakazów które zostały dane Izraelowi, I to niema nic wspólnego z tym ze Bóg przyszedł w postaci swojego syna na ziemie ponieważ sam Bóg mówi o tym Malachiasza 3:1 gdzie czytamy:

(1): Oto Ja wyślę anioła mego, aby przygotował drogę przede Mną, a potem nagle przybędzie do swej świątyni Pan, którego wy oczekujecie, i Anioł Przymierza, którego pragniecie. Oto nadejdzie, mówi Pan Zastępów. [Biblia Tysiąclecia V, Ml 3]

Ten werset jest zapowiedzią nadejścia Jana Chrzciciela i sam Jezus to wyjaśnił(Mt 11:14) żydzi odnosili to do proroka Eliasza(Mt 17:10, Mk 9:11). Sam Jan Chrzciciel poprzedzał nadejście Jezusa Chrystusa Mateusza 3:1-17.

Zanim zacytowałeś Mal 3:6 powinieneś przeczytać kontekst wypowiedzi ponieważ ten werset jest odniesieniem do Prawa Bożych nakazów i zakazów(Mal 3:6-8, 13-15)
« Ostatnia zmiana: 22 Grudzień, 2020, 12:43 wysłana przez Kyuubi »


Offline sawaszi

Odp: Jezus Bogiem "JA JESTEM" - Ukryte przesłanie: Jezus to JHWH? Analiza.
« Odpowiedź #50 dnia: 22 Grudzień, 2020, 20:57 »
Kyuubi rozważasz pisma święte i przeprowadzasz swe egzegezy
To dobrze  :)
Ale dla czego (jak mniemam) nie chcesz zostać księdzem ani śJ ?
Zatem pytam się Ciebie ; kim chcesz być i jakie jest Twoje przesłanie na tym forum ?


Offline Kyuubi

Odp: Jezus Bogiem "JA JESTEM" - Ukryte przesłanie: Jezus to JHWH? Analiza.
« Odpowiedź #51 dnia: 24 Grudzień, 2020, 09:50 »
Następny krokiem do omówinie będą Listy Św Pawła na pierwszy rzut Leci Rzymian 9:6

Rzymian 9:5
Do nich należą patriarchowie, z nich także, według ludzkiego pochodzenia ciała, wywodzi się Chrystus, który jest ponad wszystkim, Bóg błogosławiony na wieki. Amen.

Oczywiscie ten werset w Przekładzie Nowego Świata brzmi zupełnie inaczej chodzi o końcową fraże która brzmi: wywodzi się Chrystus, który jest ponad wszystkim, Bóg błogosławiony na wieki. Amen. Jak wiadomo ten werset kłóci sie z doktryną Świadków Jehowy i trzeba było go tak zmienic by czytelnik tego przekładu nei zczaił sie ze Jezus jest Bogiem. Przekłąd Nowego Świata tak oddaje ten werset:

Rzymian 9:5
(5): Są to potomkowie praojców, od których pod względem cielesnym pochodzi Chrystus. Niech Bóg, który jest nad wszystkim, będzie wysławiany na wieki. Amen. [Przekład Nowego Świata 2018, Rz 9]

Tłumacze Przekładu Nowego Świata po słowie "Chrystus" dali kropke, a po nim dodali słowo "Niech Bóg" czy to jest zgodne z orginałem ?. Ponieważ tam nie wstępuje greckie "Niech" (afíno) αφήνω

https://biblia.oblubienica.eu/interlinearny/index/book/6/chapter/9/verse/5/param/1/version/TR

Nawet na stronie Świadków Jehowy jest normalne tłumaczenie w ich własnej bibli interinarnej jeśli chodzi o greke i tam słowo Afino nie występuje https://www.jw.org/en/library/bible/kingdom-interlinear-greek-translation/books/romans/9/

Troszke takie zakłamywanie rzeczywistości z tłumaczeniem.

Jak inne tłumaczenią oddają ten werset:

Biblia Mesjańska
Do których należą ojcowie i z których pochodzi Chrystus według ciała; Ten jest ponad wszystkim, Bóg błogosławiony na wieki. Niech tak się stanie.
Słowo Życia NT
Do których należą ojcowie i z których pochodzi Chrystus według ciała; Ten jest ponad wszystkim, Bóg błogosławiony na wieki. Niech tak się stanie. [Biblia Mesjańska, Rz 9]
Przekład Dosłowny
których są ojcowie i z których pochodzi Chrystus według ciała który jest ponad wszystkim, Bóg błogosławiony na wieki. Amen.
Nowa Biblia Gdańska
 ich są przodkowie, i z nich Chrystus według cielesnej natury. Ten, który jest dla wszystkich, Bóg wyniesiony na wieki, amen.
Poznańska
 Z nich są patriarchowie i z nich wywodzi się Chrystus według ludzkiego pochodzenia. On jest Bogiem ponad wszystkim, błogosławiony na wieki. Amen.


Offline Kyuubi

Odp: Jezus Bogiem "JA JESTEM" - Ukryte przesłanie: Jezus to JHWH? Analiza.
« Odpowiedź #52 dnia: 24 Grudzień, 2020, 10:23 »
Kyuubi rozważasz pisma święte i przeprowadzasz swe egzegezy
To dobrze  :)
Ale dla czego (jak mniemam) nie chcesz zostać księdzem ani śJ ?
Zatem pytam się Ciebie ; kim chcesz być i jakie jest Twoje przesłanie na tym forum ?

Świadkiem Jehowy
Nie zostanę ponieważ tam nie mozna interpretować Bibli tak jak sie powinno i wykazywać jakis błędów np co do ich włąsnego tłumaczenia bo zostaniesz wykluczony ponieważ "Ciało Kierownicze" jest wybrane prz Boga i to Bóg sie nimi posługuje co oczywiscie jest sprzeczne.
Świadkowie mówią ze zeby byc zbawionym trzeba być Świadkiem Jehowy bo wszyscy co nie są ŚJ zginą w armagedonie co oczywiscie jest sprzecznie ponieważ Bóg nie jest stronniczy i nie ma względów na osoby: Dz 10:34-36; Ga 2:6; 1P 1:17; 1Jak 2:1 I tez jesteśmy zbawieni z łaski(Ef 2:8)świadkowie jehowy mówią zeby byc zbawionym trzeba chodzić do sluzby i na zebranka.
Jeśli świadkowie Jehowy tak twierdzą to powinni usunąć z Bibli te wersety: Rz 1:16-18, Rz 3:21-26 Rz 5:8-11 Rz 5:16-17 Rz 10:9-21; 1kor 1:18,30-31; 1Kor 2:2,5;  Ga 5:4-6; Filipian 3:9-11; Dz 10:34-36; Ga 2:6; 1P 1:17; 1Jak 2:1. Które przeczą tej wykładni, jest wiele innych wersetów które z czasem wrzucę do mojego innego wątku: https://sjwp.pl/biblia-dyskusje/biblijne-wersety-odpowiedzą-dla-świadków-jehowy-ze-nie-maja-racji/

Księdzem
Myslałem o tym ale do tego potrzebna jest wiedza narazie jestem ministrantem. Również czytałem ze potrzebna jest matura a ja jej nie mam tak jak i Świadectwo ślubu kościelnego rodziców moi rodzice nie brali slubu szybko sie rozeszli po moim urodzenia chyba nawet razem nie byli.

Ale to nie ważne z Bogiem przejdę obok Matury itp i będę księdzem.


Offline Makówka

Odp: Jezus Bogiem "JA JESTEM" - Ukryte przesłanie: Jezus to JHWH? Analiza.
« Odpowiedź #53 dnia: 19 Luty, 2021, 01:23 »
Kyuubi, Jezus jest określony w Biblii jako JEDNORODZONY czyli urodzony przez Boga jako jeden jedyny.
Nikt poza nim już nie był urodzony, wszyscy poza nim byli już stwarzani, łącznie z diabłem.
Jezus ma na imię Jezus a ojciec Jezusa naciskany przez Mojżesza o imię, na odczepne powiedział Mojżeszowi całą frazę: "Tak powiedz synom izraelskim 'Jestem' posłał mnie do Was".
Tylko w tym jednym miejscu w całej Biblii występuje taka kwestia że ktoś Boga pyta o imię.
JHWH nazwano tetragramem i niech tak zostanie.
Napisane dużymi literami JHWH wykonuje teraz pierwszy krok do gigantycznego oszustwa, powinno być Jhwh.
W tym tetragramie są 2 spółgłoski i 2 samogłoski: jod - a - waw - e.
Poprawnie należy to odczytać: j - a - w - e.
JHWH jest zlatynizowaną transkrypcją fonetyczną zapisu tetragramu w alfabecie kwadratowym: י ה ו ה
Alfabet kwadratowy używany w Izraelu do dziś powstał 2300 lat temu ale tylko po to by nie używać pisowni aramejskiej choć mówi się tam właśnie po aramejsku.
Na przykład mogę napisać transkrypcją fonetyczną: Ja lublu swaju docz bo nie chcę z jakichś powodów używać j.rosyjskiego: Я люблю свою дочь  co byłoby naturalne ale ja się uparłem bo mam w tym jakiś cel.
Jak wygląda tetragram napisany po hebrajsku to możesz sobie zobaczyć na Steli Meszy która powstała 7 stuleci wcześniej niż powstał alfabet kwadratowy.
Wtedy zobaczysz że alfabet kwadratowy i hebrajski nijak się do siebie nie mają.
Już wiesz jak się tetragram wymawia a widząc Stelę Meszy będziesz też wiedział jak się tetragram pisze po hebrajsku ale ciągle nie będziesz wiedział co tetragram oznacza - mało kto to wie, ale z czasem się domyślisz.
Pomyśl tylko - czy ma to sens aby Septuaginta miała jakieś imię np. LXX (jak to wielu czyni) skoro jest tylko jedna Septuaginta albo czy miałoby to jakiś sens gdyby świat, woda, kosmos, powietrze, Bóg mieli jakieś imiona skoro jest tylko jeden świat, jedna woda, jeden kosmos, jedno powietrze, jeden Bóg ?


Offline Gremczak

Odp: Jezus Bogiem "JA JESTEM" - Ukryte przesłanie: Jezus to JHWH? Analiza.
« Odpowiedź #54 dnia: 19 Luty, 2021, 07:27 »
Jezus jest określony w Biblii jako JEDNORODZONY czyli urodzony przez Boga jako jeden jedyny.
To ile taka ciąża trwała u boga?


 Nie przez boga urodzony, tylko przez Marię.
Zobacz w biblii.
« Ostatnia zmiana: 19 Luty, 2021, 07:37 wysłana przez Gremczak »


Offline Makówka

Maria napisałeś dobrze ale Bóg i Biblia pisze się z dużej litery.


Offline dziewiatka

Odp: Jezus Bogiem "JA JESTEM" - Ukryte przesłanie: Jezus to JHWH? Analiza.
« Odpowiedź #56 dnia: 19 Luty, 2021, 11:31 »
Czyli zarzut postawiony Jezusowi przez Żydów był słuszny,czynił siebie  równym Bogu. Tak na poważnie w biblii można znaleźć inne zdania,które można interpretować w dowolny sposób by dowodzić różnych teorii.


Offline Blue

Odp: Jezus Bogiem "JA JESTEM" - Ukryte przesłanie: Jezus to JHWH? Analiza.
« Odpowiedź #57 dnia: 19 Luty, 2021, 11:45 »
Czyli zarzut postawiony Jezusowi przez Żydów był słuszny,czynił siebie  równym Bogu. Tak na poważnie w biblii można znaleźć inne zdania,które można interpretować w dowolny sposób by dowodzić różnych teorii.

Prawie tak jakby Biblia (szczególnie ewangelie) były tylko zbiorem ksiąg różnych autorów, którzy mieli często skrajnie różne idee życiowe (wręcz konkurencyjne!) lub zupełnie inaczej opisują te same wydarzenia.


Offline Mahershalalhashbaz

Odp: Jezus Bogiem "JA JESTEM" - Ukryte przesłanie: Jezus to JHWH? Analiza.
« Odpowiedź #58 dnia: 19 Luty, 2021, 14:24 »
Kyubi to że chcesz sobie czytać i analizować Biblię po swojemu to nic złego. Tylko że żadna już istniejąca religia ci na to nie pozwoli abyś kształtował jej doktryny według swoich wniosków. One wszystkie działają na takiej zasadzie że już jest ktoś na górze i to on ustala zasady, reszta ma słuchać albo... tam są drzwi.

Jedno co możesz zrobić aby realizować swoją pasję tworzenia jedynie słusznych doktryn to założyć kolejną religię i przywabiać czcicieli, takich którzy będą wierzyć w to co ty im powiesz że zrozumiałeś z Biblii.

Powodzenia.
nihilista


Offline Sebastian

Odp: Jezus Bogiem "JA JESTEM" - Ukryte przesłanie: Jezus to JHWH? Analiza.
« Odpowiedź #59 dnia: 19 Luty, 2021, 15:05 »
Świadectwo ślubu kościelnego rodziców
TEORETYCZNIE jest takie wymaganie, ale w praktyce nie zawsze jest przestrzegane. Jeśli zrobisz maturę i pójdziesz do seminarium, to raczej nikt nie będzie robił Tobie problemów.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)