Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Jezus Bogiem "JA JESTEM" - Ukryte przesłanie: Jezus to JHWH? Analiza.  (Przeczytany 6420 razy)

Offline Kyuubi

Jezus i "JA JESTEM" - Ukryte przesłanie: Jezus to JHWH?

Teraz omówimy sobie sprawe którą mi zadaliście: Zestawiasz te wersety odnoszące się do JHWH i Pana Jezusa - bardzo fajnie. Ale co z nich wynika twoim zdaniem?

Troszkę będę musiał się na ten temat rozpisać zdecydowałem ze nie będę wrzucał pojedynczych moich wypowiedzi czy tez krótkich jak miało i ma to miejsce teraz wrzucę po prostu to za jednym zamachem zapraszam do czytania moich wypocin i postaram się to jasno opisać.

1) Co wynika moim zdaniem z tych wersetów

Chyba raczej nie ma nad czym tu się zastanawiać moje zdanie jest takie
ze Bóg(JHWH) i Jezus to jest ta sama i jedna osoba. Pewnie nie którzy sie zlecą i powiedzą: Ale zaraz chwileczkę przecież Biblia odróżnia w Nowym Testamencie Boga od Jezusa.

Zgadza sie i robi to na wiele różnych sposobów np.:
- Jezus mówi ze ma Ojca w niebie
- Idzie do swego Ojca
- Bóg darzy umiłowaniem swego syna podczas jego Chrztu w Jordanie
- Czy modli sie do Ojca
- Mówi o nim i jego królestwie
(Jana 10:25)

I tym podobne rzeczy, ale również sam Jezus przytacza ciekawe wersety które  sprawiają że łączą go razem z ojcem o to kilka przykładów:


Jana 10:30
Cytuj
(30): Ja i Ojciec jesteśmy jedno". [Biblia Paulistów, J 10]

Tu sie chwile zatrzymamy  ponieważ znalazłem ciekawą rzecz w Jana 10:28-29. Chodzi tutaj o słowa Jezusa sformułowanie i ułożenie ich zaznaczyłem te kwestie niebieskim kolorem:

Jana 10:29-29

Cytuj
Ja też daję im życie wieczne i nigdy nie zginą, ani nikt nie wyrwie ich z mojej ręki. Mój Ojciec, który jest większy od wszystkich, dał Mi je i nikt nie może ich wyrwać z ręki Ojca. [Biblia Paulistów, J 10]

Jest to bardzo ciekawy werset na początku Jezus stwierdza ze nikt komu daje życie wiecznie nie można tych osób "WYRWAĆ" odebrać z jego ręki. Co ciekawe mówi ze ojciec mu je dał i dalej mówi: nikt nie może ich wyrwać z ręki Ojca.

Jak możemy zauważyć ze Jezus na początku mówi nam ze to od niego nie można ich wyrwać, lecz dalej mówi już inna kwestie o wyrwaniu ich z ręki Ojca!

Ktoś może Sie przyczepić i powiedzieć Ojciec mu je dał i są Ojca i tez Syna jednak dalej w wersecie 30 Jezus mówi kwestie: Ja i Ojciec jesteśmy jedno (Jana 10:30)


Jak możemy przeczytać Faryzeuszów to rozzłościło że zaczęli rzucać w niego kamieniami! i zabić dlatego nie ze robił dobre czyny ale ze czynił siebie Bogiem :

Jana 10:31-33

(31): Wtedy Żydzi znowu porwali kamienie, aby zabić Jezusa. (32): Jezus zapytał ich: "Ukazałem wam wiele dobrych dzieł od Ojca. Za które z nich zamierzacie Mnie ukamienować?". (33): Żydzi odpowiedzieli: "Nie chcemy Cię kamienować za dobre czyny, lecz za bluźnierstwo; za to, że Ty, będąc człowiekiem, czynisz siebie Bogiem".

Ale nie tylko za to chcieli go kamieniować przykładem jest kolejna rozmowa z Faryzeuszami i Żydami wtedy kiedy on z nimi rozmawiał wypowiadał słowa "JA JESTEM" i tak sie przedstawia samemu Mojżeszowi, sam Mojżesz zapytał Boga: co mam powiedzieć Izraelitą gdy zapytają mnie o twoje imie co im wtedy odpowiem? (Wyjścia 3:13)
Jak sami dobrze to wiemy słowa "JA JESTEM" są nawiązaniem do Boga Jahwe z Starego Testamentu znajduje sie to w Wyjścia 3:14-15

Wyjścia 3:14-15(Paulistów)
Cytuj
Bóg odrzekł: "Jestem tym, kim jestem. Tak masz powiedzieć Izraelitom: «Jestem» posyła mnie do was". Następnie Bóg powiedział: "To właśnie oświadczysz Izraelitom: PAN(JHWH), Bóg waszych ojców, Bóg Abrahama, Bóg Izaaka, Bóg Jakuba posyła mnie do was. To jest moje imię i takim ma pozostać w pamięci wszystkich pokoleń.

Tak wersety brzmią w innych przekładach:

Przekłady Które oddają JESTEM, JEST:

Króla Wujka Jakuba:
Cytuj
[...]JAM JEST, KTÓRYM JEST. Rzekł: Tak powiesz synom Izraelowym: KTÓRY JEST posłał mię do was. [...]To powiesz synom Izraelowym: Pan Bóg ojców waszych, [...] Posałał mię do was: To jest imię moje na wieki, i to pamiętne moje na rodzaj i rodzaj.

Poznańska:
Cytuj
(14): [...] JESTEM, KTÓRY JESTEM! I dodał: - Tak odpowiesz synom Izraela: "JESTEM przysłał mnie do was". [...] Tak powiesz do synów Izraela: TEN, KTÓRY JEST, Bóg waszych ojców, Bóg Abrahama, Bóg Izaaka, Bóg Jakuba posłał mnie do was. Takie ma być moje Imię na zawsze[...]. [Biblia Poznańska, Wj 3]

Tysiąclecia:
Cytuj
[...]JESTEM, KTÓRY JESTEM. [...] Tak powiesz synom Izraela: JESTEM posłał mnie do was. [...] Tak powiesz Izraelitom: PAN, Bóg ojców waszych, Bóg Abrahama, Bóg Izaaka i Bóg Jakuba posłał mnie do was. To jest imię moje na wieki i to jest moje zawołanie na najdalsze pokolenia. [Biblia Tysiąclecia V, Wj 3]

Przekład Literacki:
Cytuj
JESTEM, KTÓRY JESTEM —[...]— Oznajmisz synom Izraela: JESTEM posłał mnie do was! [...]Tak powiesz synom Izraela: PAN, Bóg waszych ojców, Bóg Abrahama, Bóg Izaaka i Bóg Jakuba posłał mnie do was. To jest moje imię na wieki — i tak będą Mnie pamiętać po wszystkie pokolenia. [Przekład Literacki, Wj 3]

Mesjańska:
Cytuj
(14): A Bóg rzekł do Mojżesza: Jestem, który jestem. I dodał: Tak powiesz do synów izraelskich: Jestem posłał mnie do was! (15): I mówił dalej Bóg do Mojżesza: Tak powiesz synom izraelskim: Pan, Bóg ojców waszych, Bóg Abrahama, Bóg Izaaka i Bóg Jakuba posłał mnie do was. To jest imię moje na wieki i tak mnie nazywać będą po wszystkie pokolenia. [Biblia Mesjańska, Wj 3]

Uwspółcześniona Biblia Gdańska:
Cytuj
Wtedy Bóg odrzekł do Mojżesza: JESTEM, KTÓRY JESTEM. I dodał: Tak powiesz synom Izraela: JESTEM posłał mnie do was. (15): I mówił jeszcze Bóg do Mojżesza: Tak powiesz synom Izraela: PAN, Bóg waszych ojców, Bóg Abrahama, Bóg Izaaka i Bóg Jakuba, posłał mnie do was. To jest moje imię na wieki i takim ma pozostać w pamięci po wszystkie pokolenia. [Uwspółcześniona Biblia Gdańska, Wj 3]

Przekłady Które oddają to inaczej np: Będący, Będe Wiekuisty, stane sie lub okaże się

Nowa Biblia Gdańska:
Cytuj
[...]Ja Jestem Będący. I powiedział: Tak powiesz synom Israela: Posyła mnie do was Będący[...] Tak powiesz synom Israela: Posłał mnie do was WIEKUISTY, Bóg waszych ojców, Bóg Abrahama, Bóg Ic'haka i Bóg Jakóba. Oto Moje Imię na wieki i oto wspomnienie o Mnie od pokolenia do pokolenia. [Nowa Biblia Gdańska, Wj 3]


Biblia Brzeska
Cytuj
Będę który Będę. [...] Powiedz też i tak synom Izraelskiem: Ten, który Jest posłał mię do was. [...] I to też jeszcze powiesz synom Izraelskiem: Pan, Bóg ojców waszych, Bóg Abrahamów, Bóg Izaaków i Bóg Jakubów, posłał mię ku wam. Imię moje toć jest na wieki, a pamiątka moja tać jest na wieki wieczne. [Biblia Brzeska, Wj 3]

Przekład Nowego Świata 2018
Cytuj
Wtedy Bóg rzekł do Mojżesza: „Stanę się, kim zechcę się stać”. I dodał: „Powiedz Izraelitom: ‚„Stanę się” posłał mnie do was’”. I Bóg jeszcze raz rzekł do Mojżesza: „Masz powiedzieć Izraelitom tak: ‚Jehowa, Bóg waszych praojców, Bóg Abrahama, Bóg Izaaka i Bóg Jakuba, posłał mnie do was’. To jest moje imię na zawsze — będą je pamiętać wszystkie pokolenia. [Przekład Nowego Świata 2018, Wj 3]

Przekład Nowego Świata 1997
Cytuj
Wtedy Bóg rzekł do Mojżesza: "OKAŻE SIĘ KIM SIĘ OKAŻĘ". I dodał: "Oto, co masz powiedzieć synom Izraela: 'OKAŻĘ SIĘ posłał mnie do was'". Wówczas Bóg jeszcze raz rzekł do Mojżesza: "Oto, co masz powiedzieć do synów Izraela: 'Jehowa, Bóg waszych praojców, Bóg Abrahama, Bóg Izaaka i Bóg Jakuba, posłał mnie do was'. To jest moje imię po czas niezmierzony i ono mnie upamiętnia na pokolenie za pokoleniem. [Przekład Nowego Świata, Wj 3]

Przekład Izaaka Cylkowa
Cytuj
(14): I rzekł Bóg do Mojżesza: "Będę, który będę." I rzekł: "Tak powiesz synom Israela: "Wieczny posyła mnie do was!" (15): I rzekł dalej Bóg do Mojżesza: "Tak powiesz synom Israela: Wiekuisty Bóg ojców waszych, Bóg Abrahama, Bóg Ichaka, i Bóg Jakóba, posłał mnie do was. Oto imię Moje na wieki i oto wspomnienie o Mnie od pokolenia do pokolenia! [Przekład Izaaka Cylkowa, Wj 3]

Jak widzimy różnie to jest wersje Ja jestem to:
- Króla Wujka Jakuba
- Poznańską
- Tysiąclecia
- Paulistów
- Przekład literacki
- Mesjańską
- Uwspółcześniona Biblia Gdańska:


A reszta na Będący itp:
- Nowa Biblia Gdańska:
- Biblia Brzeska
- Przekład Nowego Świata 1997 i 2018
- Przekład Izaaka Cylkowa

Teraz przejdźmy to Nowego Testamentu gdzie Jezus wypowiada słowa "JA JESTEM" i omówimy sobie te wersety z 8 rozdziału Jana.
Pierwszy werset w którym Jezus wypowiada "JA JESTEM" Greckie Ego Emi to Jana 8:24

Jana 8:24
Cytuj
Już wam powiedziałem, że umrzecie w swoich grzechach. Jeśli nie uwierzycie, że to właśnie Ja jestem, umrzecie w swoich grzechach". [Biblia Paulistów, J 8]

      Skierował to właściwie do żydów: Jana 8:31. Ale to nie wszystko ponieważ nie którzy uwierzyli a nie którzy nie (Jana 8:30-31)
wtedy kiedy im mówił o tym że Jezus głosi to co nakazała mu sam ojciec(Jana 8:28) i również w tym wersecie mów do nich słowa "JA JESTEM". W dalszej części. Jezus tłumaczy im ze Ojciec jest razem z nim i ze czyni to co jemu sie podoba (Jana 8:29) później z Jana 8:30 dowiadujemy sie ze wielu uwierzyło w tym Żydów i tez byli tacy co w to nie wierzyli(Jana 8:30-32)

Polecam przeczytać Jana 8:32-47 żeby zrozumieć dalsza cześć. Dalej żydzi  zarzucają że Jezus jest opętany przez Demona
oczywiście Jezus temu zaprzecza i wypowiada takie słowa:

Jana 8:51
Cytuj
Uroczyście zapewniam was: Kto będzie przestrzegał mojej nauki, nie zazna śmierci na wieki". [Biblia Paulistów, J 8]

Czy to nie jest dziwne Jezus wcześniej mówił ze przyszedł po to by nauczać tego co nauczył go Ojciec a teraz mówi że to jest jego nauka? przypadek?. Nie którzy mogą zarzucić sprzeczność ale jesli weźmiemy pod uwagę ze Jezus to rzeczywiście Bóg(Jahwe)
to tej sprzeczności brak.

Jana 8:26,28
Cytuj
Miałbym wiele do mówienia o was, jak i do osądzania was. Lecz Ten, który Mnie posłał, jest wiarygodny, a Ja to przekazuję światu, co usłyszałem od Niego". [...]
(28) Jezus powiedział więc: "Gdy wywyższycie Syna Człowieczego, wówczas poznacie, że Ja jestem i że niczego nie czynię sam z siebie, lecz to głoszę, czego nauczył Mnie Ojciec. [Biblia Paulistów, J 8]

O co mi chodzi a oto że Jezus tu mówi: lecz to głoszę, czego nauczył Mnie Ojciec[..]
[...]Ten, który Mnie posłał, jest wiarygodny, a Ja to przekazuję światu, co usłyszałem od Niego".[...]

Jednak w Jana 8:51-52 pisze: Kto będzie przestrzegał mojej nauki.


Wcześniej powiedział za głosi to co nauczał go Ojciec i to Ojca zachowuje naukę(Jana 8:55) ale później mówi im ze to jest jego nauka(Jana 8:51) czy to nie dziwne? może w tym szyku i rozmowie z nimi chciał im dać do zrozumienia ze jest Bogiem Jahwe? polecam przeczytać cały 8 rozdział

Dalej Zarzucali mu ze jest opętany przez demona(Jana 8:48-49). Wcześniej rozmawiał z nimi o Abrahamie(Jana 8:34-52) i ci stwierdzili że właśnie opętał go demon.

I po wypowiedzeniu słów Jezusa:

J 8:51
Cytuj
(51): Uroczyście zapewniam was: Kto będzie przestrzegał mojej nauki, nie zazna śmierci na wieki". [Biblia Paulistów, J 8]

Gdzie stwierdza że to jego nauka żydzi już po tej odpowiedzi stwierdzili w 100% z pewnością ze jest opętany:

Jana 8:52-53
Cytuj
(52): Wówczas Żydzi zawołali: "Teraz poznaliśmy, że jesteś opętany przez demona. Nawet Abraham umarł, a także prorocy, Ty natomiast twierdzisz: «Kto będzie przestrzegał mojej nauki, nie doświadczy śmierci na wieki». (53): Czy Ty jesteś większy niż nasz praojciec Abraham, który umarł? Poumierali również prorocy. Za kogo Ty się uważasz?". [Biblia Paulistów, J 8]

I wytoczyli mu pytanie czy jest większy od Abrahama ponieważ twierdził Jezus:

Jana 8:52
Cytuj
[...]Ty natomiast twierdzisz: «Kto będzie przestrzegał mojej nauki, nie doświadczy śmierci na wieki».


Wtedy po paru wersetach znowu wypowiada "JA JESTEM"

Jana 8:58
Cytuj
(58): Jezus zaś im odparł: "Uroczyście zapewniam was: Zanim Abraham się urodził, Ja jestem". [Biblia Paulistów, J 8]

Po tej wypowiedzi ich to rozzłościło bo wiedzieli kim jest "JESTEM" doo kogo odnosi sie ten tytuł oczywiście
zgodnie z księga wyjścia 3:14 "JESTEM KTÓRY JESTEM" nie którzy z was mogli powiedzieć oni porwali kamienie nie dlatego ze powiedział "JA JESTEM" tylko ze uważa sie za większego od Abraham ale w innych wypowiedziach mamy taką sytuacje podobną jednak juz nie chodzi o Abrahama i jest to dyskusja z żydami.

Żydzi byli nie cierpliwi w stosunku do Jezusa ponieważ sami twierdzili ze Jezus trzyma ich w niepewności Jana 10:24 i miał i otwercie odpowiedzieć na pytanie czy jest Chrystusem, oczywiście Jezus odpowiedział im na to:

Jana 10:25-30(Kwestie ważne na niebiesko)
Cytuj
(25): Wówczas im odparł: "Już wam powiedziałem, a mimo to nie wierzycie. Dzieła, których dokonuję w imię mego Ojca, właśnie one świadczą o Mnie. (26): Wy jednak nie wierzycie, gdyż nie należycie do moich owiec. (27): Moje owce są Mi posłuszne. Ja je znam, a one podążają za Mną. (28): Ja też daję im życie wieczne i nigdy nie zginą, ani nikt nie wyrwie ich z mojej ręki. (29): Mój Ojciec, który jest większy od wszystkich, dał Mi je i nikt nie może ich wyrwać z ręki Ojca. (30): Ja i Ojciec jesteśmy jedno". [Biblia Paulistów, J 10]

I to ich rozzłościło bo powiedział ze On i Ojciec są jedno i za to co wypowiedział wzięli kamienie i chcieli go zabić dlatego że czynił siebie Bogiem:

Jana 10:31-33
(31): Wtedy Żydzi znowu porwali kamienie, aby zabić Jezusa. (32): Jezus zapytał ich: "Ukazałem wam wiele dobrych dzieł od Ojca. Za które z nich zamierzacie Mnie ukamienować?". (33): Żydzi odpowiedzieli: "Nie chcemy Cię kamienować za dobre czyny, lecz za bluźnierstwo; za to, że Ty, będąc człowiekiem, czynisz siebie Bogiem". [Biblia Paulistów, J 10]

Dalej Jezus wspomina im o prawie zapisie: Ja mówię: Jesteście bogami? ze tak nazywa sie ludzi do który jest kierowane słowo Boże i Jezus pyta:

Jana 10:36-38
Cytuj
(36): to dlaczego do Tego, którego Ojciec uświęcił i posłał na świat, mówicie: «Bluźnisz», bo stwierdziłem: Jestem Synem Bożym? (37): Jeśli nie wypełniam dzieł Ojca, to Mi nie wierzcie. (38): Skoro jednak je wypełniam, to nawet jeśli Mi nie wierzycie, uwierzcie moim czynom, abyście poznali i wiedzieli, że Ojciec jest we Mnie, a Ja w Ojcu". [Biblia Paulistów, J 10]

I za to chcieli go oczywiście uwięzić za to co im powiedział: Jana 10:9

I moim zdaniem te relacje świadczą o tym że Jezus jest właśnie Bogiem Jahwe przyszedł po prostu jako Syn nie jako Ojciec ponieważ bym mogli mu
jeszcze bardziej nie uwierzyć. Oczywiście nie mówił im wprost słuchajcie  jestem Bogiem ponieważ z pewnością mogło jeszcze bardziej źle to sie zakończyć ale w ogóle nie uwierzyć. niz tym jak mówił: Jedno Jesteśmy, albo wypowiadał słowa "JA JESTEM"

Żydzi i Faryzeusze z pewnością wiedzieli do kogo odnosi Sie słowo "JESTEM" i właśnie z tego powodu chcieli go zabić, ukamienować i uwięzić. Mówiąc w ten sposób dawał im do zrozumienia ze jest Bogiem. Tak samo jak mamy wersety które w Starym Testamencie mamy w odniesieniu do Boga Jahwe a w Nowym Testamencie mamy przytaczane je Jezusowi przypadek raczej nie.

Ponieważ w ten sposób chciało sie coś przekazać nie mówiąc wprost ze Jezus jest Bogiem. I po tej Analizie stwierdzam ze pojęcie
"Trójcy Św" jest prawdziwe czyli: Jeden Bóg w trzech osobach. Nie jak nie którzy mówią ze Trzech Bogów w jednej bo takie pojęcie trójcy jest złe. Tak samo jak Świadkowie Jehowy  uważają ze Jezus istnieje w dwóch osobach czyli: Jezus i Michał mówią ze to są te same osoby czy wierzą w dwu osobowego Chrystusa. Tak samo ja Katolicy ale w trójce.


To moje interpretacja i tego co sie dowiedziałem a apologetyka.info

Bierzcie do tego dystans nie jakoś 100% pewność

To jest tylko moje stwierdzenie nie musicie sie zgadzać  z tym co pisze wiec miejcie
dystans jeśli ktoś sie chce więcej dowiedzieć to zapraszam na:

1) https://www.apologetyka.info/trojca-swieta/jezus-chrystus-jako-jahwe/ego-eimi-ja-byem-czy-ja-jestem,32.htm
2) http://apologetyka.katolik.pl/ja-jestem-czy-ja-juz-bylem/




Offline Gostek

Odp: Jezus Bogiem "JA JESTEM" - Ukryte przesłanie: Jezus to JHWH? Analiza.
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Październik, 2020, 12:20 »
Dziwne są te Twoje wywody na temat tożsamości Jezusa ze swoim Ojcem. W jakim celu miałby szyfrować swą zakamuflowaną boskość.?


Offline Kyuubi

Odp: Jezus Bogiem "JA JESTEM" - Ukryte przesłanie: Jezus to JHWH? Analiza.
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Październik, 2020, 12:30 »
Dziwne są te Twoje wywody na temat tożsamości Jezusa ze swoim Ojcem. W jakim celu miałby szyfrować swą zakamuflowaną boskość.?
Dziwne bo sam jestem dziwny ;D ;D ;D


Offline Bugareszt

  • Pionier
  • Wiadomości: 757
  • Polubień: 848
  • Dzięki bogu jestem ateistą. Nigdy nie byłem w org.
Odp: Jezus Bogiem "JA JESTEM" - Ukryte przesłanie: Jezus to JHWH? Analiza.
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Październik, 2020, 13:21 »
Wiele odkryć w ostatnich latach pokazało nam, że tak nie do końca niektóre fragmenty Bibli były dobrze interpretowane, i jest duże prawdopodobieństwo że fragment z księgi wyjścia do takich należy. Oczywiście nikt raczej Biblii ani tłumaczenia tego fragmentu nie będzie już zmieniał ,bo na jego podstawie powstało wiele teorii których raczej nikt już nie podważy. Dziś wiele osób zajmujących się tłumaczeniem przyznaje że Bóg dał Mojżeszowi odpowiedź w stylu: jestem kim jestem i już, opierają to na tym, że wszystkie zdania zbudowane na takiej konstrukcji jak w księdze wyjścia w Bibli oznaczają zawsze wymijającą odpowiedź np. rób co chcesz , co będzie to będzie i moim zdaniem słuszne jest to, że nie ma powodów by sądzić że w tym zadaniu autor zrobił jakiś wyjątek. Ale jak mówię na tą chwilę teologia jest nadrzędna nad filologią.
« Ostatnia zmiana: 06 Październik, 2020, 13:24 wysłana przez Bugareszt »
Nie mamy prawa naszej nieznajomości praw rządzących światem uważać za przejaw boskości. To tylko nasza niewiedza.


Offline Kyuubi

Odp: Jezus Bogiem "JA JESTEM" - Ukryte przesłanie: Jezus to JHWH? Analiza.
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Październik, 2020, 17:02 »
Dziwne są te Twoje wywody na temat tożsamości Jezusa ze swoim Ojcem. W jakim celu miałby szyfrować swą zakamuflowaną boskość.?

Nie ze Boskość, tylko to ze jest Bogiem Jahwe w tym sensie :D


Offline dziewiatka

Odp: Jezus Bogiem "JA JESTEM" - Ukryte przesłanie: Jezus to JHWH? Analiza.
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Październik, 2020, 05:38 »
Najdziwnie jszejest to ,że w żaden sposób nie można dojść do tego czy to powiedział Jezus czyBył to wynikMannipulacji ty h,którzy decydowali czydanyfragment może znaleźć się w świętym tekście.

Iipulacji


Offline Nikt

Odp: Jezus Bogiem "JA JESTEM" - Ukryte przesłanie: Jezus to JHWH? Analiza.
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Październik, 2020, 18:58 »
Jezus jest Bogiem i org do tego się przyznało  :))

A więc nawet jeśli Bóg w dowód uznania wpisze kogoś do swej „księgi”, człowiek taki może popaść w nieposłuszeństwo lub utracić wiarę. W takim wypadku Bóg może ‛wymazać jego imię z księgi życia’ (Obj. 3:5).

W.88.11 s 31
Pozytywne myślenie na siłę może prowadzić do  specjalisty :(


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Jezus Bogiem "JA JESTEM" - Ukryte przesłanie: Jezus to JHWH? Analiza.
« Odpowiedź #7 dnia: 07 Październik, 2020, 20:16 »
"Jestem Bogiem uświadom to sobie. Ty też jesteś Bogiem, tylko wyobraź to sobie." PFK 7-VI-2001.

Jezus był bogiem, Jehowa był bogiem, teraz Allah jest Bogiem... wszyscy ci i reszta bandy prawie równie boska jak Piniądz.
Prawdziwym Bogiem dla siebie jestem ja sam. Zdaję sobie sprawę, że jestem tylko rzeczą ... ale rzeczą myślącą. To mój myślący rozum i moje zmysły są źródłem wiedzy o świecie bo to mój świat, bo każdy żyje w swoim. Mój świat to ten, który został stworzony przez mój umysł a nie prze prawdy objawione z prastarych wielokrotnie fałszowanych ksiąg typu Biblia i inne Strażnice.
Zachęcam do zaznajamiania się z bardziej współczesną literaturą jak choćby psalm zacytowany na wstępie. Niektórych może otrząsać sama myśl, że jakiś tam hip-hopowiec wyśpiewuje wersy równie mądre jak nie mądrzejsze niż Biblia, przy których teksty ze Strażnicy to bełkot. Dla antyhip-hopowych malkontentów przytoczę jeszcze dwa inne cytaty:
"Cogito ergo sum" Rene Descartes
"Dubito ergo sum" Aurelius Augustinus


Offline Gremczak

Odp: Jezus Bogiem "JA JESTEM" - Ukryte przesłanie: Jezus to JHWH? Analiza.
« Odpowiedź #8 dnia: 07 Październik, 2020, 22:41 »
Są tez Boginie.
Zastanawiam się czy nie są to ich żony  albo ich córki.


Offline Kyuubi

Odp: Jezus Bogiem "JA JESTEM" - Ukryte przesłanie: Jezus to JHWH? Analiza.
« Odpowiedź #9 dnia: 08 Październik, 2020, 17:51 »
Paktofonika - Jestem Bogiem

Jeszcze sie rozpisze jestem w trakcie pisania nowego wątku i wstawię tutaj ale piszcie co sądzicie a ja bede czytał :D


Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Odp: Jezus Bogiem "JA JESTEM" - Ukryte przesłanie: Jezus to JHWH? Analiza.
« Odpowiedź #10 dnia: 09 Październik, 2020, 11:44 »
Co sądzę? Sądzę, że na hip - hłopie się nie znam. Na hulaj - hłopie już bardziej. Natomiast lubię i cenię Beastie Boys, bo są koszerni. Uwielbiam też Nagły Atak Spawacza - za te teksty i humor.

Co do Jezusa, to proponuje wziąć w ręce święte pisemka. Mogą być przekłady podrabiane. Mogą być zwariowane. Może być Biblia po arabsku czytana do góry nogami. Wszędzie jest to samo.

Teraz na przykładzie będzie proces myślenia. Jestem, więc myślę. To dwuskładnikowe przedsięwzięcie. Pierwszy składnik, to zadawanie pytań. Drugi - znajdowanie odpowiedzi właściwej. Mówi się, że na ogół ludzie nie myślą, ponieważ myślenie boli. Zasadniczo sprowadza się to do kilku schematów. Nie zadają pytań, bo nie wiedzą, ze można zapytać. Zadają pytania, ale odpowiedź już ich nie interesuje. Zadają pytania i znajdują odpowiedź, ale tylko taką, która im pasuje i nie burzy znanego porządku. Tu sie okazuje, że myślenie jest czymś więcej. 

Teraz przechodzimy do Biblii po arabsku.
Każdy wie, że ludzi się torturuje, by na łożu śmierci objawili czystą brudną prawdę. Co zatem objawił Jezus na łożu śmierci będąc przygwożdżonym do kawałka drewna? Kogo wołał?
Dlaczego nie wołał Jezusa Chrystusa? Przecież powinien, skoro Jezus jest Bogiem i stwórcą. Wyznawcy i miłośnicy Jezusa, rozsiani w niezliczonej ilości sektach internetowych powinni chyba znać odpowiedź na to pytanie. Jeśli nawet nie znają, to mogą się pomodlić do Jezusa, by ten im odpowiedział dlaczego, gdy umierał, nie wołał Jezusa.
Dlaczego nie wołał matki boskiej? Powinien, bo inni jego wyznawcy modlą sie do niej i nawet mówią, żeby ona pomodliła sie za nich. Prawdopodobnie egzegeci, apologeci, teolodzy i filozofowie powinni znać odpowiedź na to pytanie, skoro wyprodukowali tyle figurek wiecznej dziewicy.
Dlaczego Jezus nie wołał Dżichowy? Może nie lubił hamerykańskich imion. Argument, że do ojca nie wola się po imieniu i na 'ty', to ja obalam w praktyce w sekundę. Nie mam też w zwyczaju pytać ojca, czy mu sie to podoba. Wiem, że nie po to mu rodzice dali imię, by teraz go nie używać.

To kogo woła Jezus umierający?
Fanatyczni miłośnicy Jezusa najchętniej wymazaliby treść Nowego Testament, ponieważ ona przeczy ich wyobrażeniu o Jezusie. Inni nie zważają na zapis Starego Testamentu, ponieważ już mają NT. Jeszcze inni chcą połączyć na różne sposoby NT ze ST. Jeden z tych sposobów polega na utożsamieniu legendarnego JHWH z Jezusem.
Zatem można też powiedzieć, iż rzymscy żołnierze udowodnili, ze można JHWH przybić do drewnianej kłody. tym samym obalili mit żydowskiego Boga i jego nieśmiertelności. Pomijamy fakt, ze Boga nikt nie widział, a tu go widzieli wszyscy ówcześni - to inny zestaw pytań.

System judeochrześcijański mierzy się dziś w miliardach. Śmiało zatem można powiedzieć, że spora część ludzkości ma poważny problem z myśleniem. Dlatego przy piątku warto zaproponować wieczorne wspólne modlenie sie do Jezusa, aby ten raczył chociaż odpowiedzieć, czy jest JHWH czy nim nie jest. Głos modlitwy milionów może łatwiej usłyszeć niż przemyślenia jednostki.
Tylko, czy gdyby odpowiedział, to będzie to komunikat zrozumiały? Wszak Biblia donosi, że gdy już raz umierał i kogoś wołał, to słyszący to wołanie, nie wiedzieli kogo woła.  Może dlatego dziś już nic nie woła, bo stwierdził, że nie ma do kogo wołać.


Offline Storczyk

Odp: Jezus Bogiem "JA JESTEM" - Ukryte przesłanie: Jezus to JHWH? Analiza.
« Odpowiedź #11 dnia: 09 Październik, 2020, 12:08 »
Paktofonika - Jestem Bogiem

Bóg "Magik"  krótko panował, i to jeszcze na własne życzenie, jakby nie podobała mu się ta rola?


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Jezus Bogiem "JA JESTEM" - Ukryte przesłanie: Jezus to JHWH? Analiza.
« Odpowiedź #12 dnia: 09 Październik, 2020, 12:15 »
"Magik" żyje. Uwolnił się od ciała. Przeniósł się na wyższy poziom. Nie potrzebuje nawet Warwick ani innych Watchtowerów czy Watykanów.  >:D


Offline sawaszi

Odp: Jezus Bogiem "JA JESTEM" - Ukryte przesłanie: Jezus to JHWH? Analiza.
« Odpowiedź #13 dnia: 09 Październik, 2020, 23:24 »
Kyuubi ile masz demonów ?  - siedem czy 77  ;D
A cha - Twoja analiza wersetów Biblijnych jest wprost dziwna i zastanawiająca  :D


Offline Storczyk

Odp: Jezus Bogiem "JA JESTEM" - Ukryte przesłanie: Jezus to JHWH? Analiza.
« Odpowiedź #14 dnia: 10 Październik, 2020, 20:39 »
Jezus mógł mówić o sobie  "Ja Jestem " w  sensie, że jest jak Bóg ma takie same cechy(wszechmoc itd. ) często podkreślał "kto zobaczył mnie widział Ojca "
Obaj razem z duchem świętym Są jednością ?