Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Jezus Bogiem "JA JESTEM" - Ukryte przesłanie: Jezus to JHWH? Analiza.  (Przeczytany 6425 razy)

Offline Kyuubi

Odp: Jezus Bogiem "JA JESTEM" - Ukryte przesłanie: Jezus to JHWH? Analiza.
« Odpowiedź #30 dnia: 12 Grudzień, 2020, 12:15 »
'Kyuubi' - Robiąc tak, jak Ty robisz i tym podobni, jest potwierdzeniem, że nie robicie tego obiektywnie. Proszę Cię, abyś również zaczął szukać fragmentów w Biblii, które podważają, że Jezus nie był i nie jest Bogiem (a takowe są). Jeśli będziesz tak badał, to wówczas się dowiesz, jak mało wiarygodne są wszelkie dogmaty. Ja Ci więcej nie będę podpowiadał ponieważ, moje minione podpowiedzi traktujesz jak niewidoczne powietrze. Mówiąc krótko. Twórcy dogmatów wybierają to, w co chcą wierzyć, a nie jak jest. Tym sposobem wszelkie dogmaty zbudowane są na zasadach fantastyki a nie racjonalnej rzeczywistości.

- które podważają, że Jezus nie był i nie jest Bogiem (a takowe są).
Nie mowie ze ich nie ma. Ale tez są takie które świadczą o tym ze Jezus to Bóg jeśli weźmiemy pod uwagę dogmat o Trójcy Świętej to będa spójne. Bo nauka o trójcy uczy ze Jest Jeden Bóg w trzech osobach, nie jak to czasami podaje strażnica: Wiara w trzech Bogów. Czy pokazuj zdjęcia z jedną głową o trzech twarzach, i to jest wprowadzanie błąd swoich wyznawców bo Nauka jaka podaje kościół o trójcy jest inna niz ta co przedstawiana jest przez strażnice bo zauważyłem ze raz podaje tak a później inaczej zgodnie z nauką kościołą

Sam list do Filipan 2:6-11 podaje ze Jezus przed przyjściem na ziemie miał naturę Boga czyli ze był tym Bogiem. Ale sam przyjął nature(postać sługi) Flp 2:7 i był tym sługą jako człowiek ale uniżył siebie(Filipian 2:8) az do śmierci na krzyzu. Ja ten werset rozumiem tak ukaże to w punktach:

1) Jezus przed przyjściem na ziemia był Bogiem(Miał nature Boga)

2) Gdy przyszedł na ziemie wyzbył sie tego i jak to mówi Flp 2:7-8 że przyjął nature sługi i stał sie podobny do ludzi. Czyli ze wyzbył sie swojej Natury Boga po to
aby zejść na ziemi i właśnie na ziemi jako "Syn Boży" zrezygnował z bycia Bogiem. i Jest to zgodne z Jana 1:1 gdzie mamy greckie LOGOS które oznacza za: w nim zostają dokonywane akty stworzenia które dokonuje w imieniu Boga

3) Filipian 2:8 mówi nam: (8): uniżył siebie samego, stając się posłusznym aż do śmierci, i to śmierci na krzyżu. [Biblia Paulistów, Flp 2], I rozumiem to w ten sposób. Ze Jezus wyzbył sie swojej Boskość i Natury Bożej tutaj na ziemi czyli ze nie był juz Bogiem ale gdy czytamy: aż do śmierci, i to śmierci na krzyżu. Czyli wyzbył sie Bożej natury aż do swoje smierci i ja to rozumiem w taki sposób że: Gdy juz umarł (Na krzyzu, na palu) i wrócił do swojego królestwa to spowrotem przyjął swoją Boską Nature czyli ze stał sie spowrotem Bogiem takim jak zanim przybył na ziemi.

Jeśli uznamy to ze Jezus gdy był na ziemi to wyzbył sie swojej Bożej natury i te wersety które podważają ze Jezus to Bóg to sie zgodzę, ale tylko wtedy gdy był na ziemi. Gdy juz jest w niebie to tą naturę Bożą ma zpowrotem ;p i wszystko jest zgodne :)

Ja tak rozumiem to jak czytam List do Filipan 2:6-11.

Nie wybieram w to co chce wierzyc juz jak sam czytałem Biblie to widziałem wersety które mówią ze Jezus jest Bogiem.

Skupie sie nad tym co chce skończyć a potem możemy przejść dalej.
« Ostatnia zmiana: 12 Grudzień, 2020, 12:19 wysłana przez Kyuubi »


Offline Stanisław Klocek

Odp: Jezus Bogiem "JA JESTEM" - Ukryte przesłanie: Jezus to JHWH? Analiza.
« Odpowiedź #31 dnia: 12 Grudzień, 2020, 16:12 »
1) Jezus przed przyjściem na ziemia był Bogiem(Miał nature Boga)
Mam pod tym względem wiele pytań, ale ze wszystkich nie udźwigniesz. Wobec tego zadam Ci pod względem natury Boga, który to czynnik ma być decydujący o tym, czy ktoś jest Bogiem lub nie. Otóż twierdzisz.
2) Gdy przyszedł na ziemie wyzbył sie tego i jak to mówi Flp 2:7-8 że przyjął nature sługi i stał sie podobny do ludzi. Czyli ze wyzbył sie swojej Natury Boga ...
Powyższym dowodzisz, że Bóg Jezus zmienił się poprzez wyzbycie się Bożej natury. Tymczasem Biblia podaje.
Ml 3:6 BT5 Ponieważ Ja, Pan, nie zmieniam się, ...
Wracając do właściwości natury Boga, apostoł Piotr donosi o obietnicach dla ludzi.
2P 1:4 BT5 ... udzielone drogocenne i największe  obietnice, abyście się dzięki nim stali uczestnikami Boskiej natury,
Powiedz wszem i wobec. Ilu osobowy będzie wówczas Bóg? Według mnie, wielopiętrowy Twój wkład zostaje zawalony wytłuszczonymi fragmentami z Biblii.





Offline Kyuubi

Odp: Jezus Bogiem "JA JESTEM" - Ukryte przesłanie: Jezus to JHWH? Analiza.
« Odpowiedź #32 dnia: 13 Grudzień, 2020, 08:56 »
Cytuj
Powyższym dowodzisz, że Bóg Jezus zmienił się poprzez wyzbycie się Bożej natury. Tymczasem Biblia podaje.
Ml 3:6 BT5 Ponieważ Ja, Pan, nie zmieniam się, ..., Twój wkład zostaje zawalony wytłuszczonymi fragmentami z Bibli

Tu sie nie zgodze 8-) odpowiem na to potem.
.
« Ostatnia zmiana: 13 Grudzień, 2020, 09:03 wysłana przez Kyuubi »


Offline Kyuubi

Odp: Jezus Bogiem "JA JESTEM" - Ukryte przesłanie: Jezus to JHWH? Analiza.
« Odpowiedź #33 dnia: 14 Grudzień, 2020, 19:05 »
W Ewangelii Jana 1:3-5 czytamy:
Ew.Jana 1:3-5

Cytuj
(3): Wszystko zaistniało dzięki Niemu. Bez Niego zaś nic nie zaistniało. To, co zaistniało, (4): w Nim było życiem. A życie to było światłością dla ludzi. (5): Światłość świeci w ciemności, lecz ciemność jej nie ogarnęła. [Biblia Paulistów, J 1]

W wersecie [3] w Bibli Paulistów mamy odnośnik do Księgi Mądrości 9:1. Wiem ze nie którzy jej nie uznają a nie którzy uznają. Dodam ten werset tylko jako taki dodatek ale nie będe na nim sie skupił ze wzgledu ze nie którzy uznają tą księga a nie którzy nie. Zaznacze ze ta księga jest księga Deuterokanoniczną czyli ze brak jej w Bibli Hebrajskiej. Zydzi i jak Protestanci (w tym Świadkowie Jehowy) nie zaliczyli jej do kanonu ksiąg natchnionych przez Boga. Księga Mądrością została napisana po grecku i występuje jedynie w Septuagincie (LXX). Powstała w środowisku diaspory, w którym żydowski monoteizm spotykał się z greckim politeizmem a myśl hebrajska z hellenistyczną.

Mądrości 9:1
Cytuj
(1): "Boże przodków i PANIE miłosierdzia, który wszystko sprawiłeś Twoim słowem, [Biblia Paulistów, Mdr 9]

Ten werset mówi nam ze Bóg (Jahwe,Jehowa,JHWH) sprawił wszystko swoim Słowem. A jak wiemy słowem jest Jezus Chrystus: Ew.Jana 1:14. I czytamy dalej w [4] wersecie ze w słowie było życie a życie było światłością dla ludzi. A werset Jana 8:12 mówi nam ze światłością jest Jezus Chrystus:

Ew.Jana 8:12
Cytuj
(12): Jezus po raz kolejny przemówił do nich: "Ja jestem światłością świata. Kto idzie za Mną, nie będzie chodził w ciemności, lecz będzie miał światło życia". [Biblia Paulistów, J 8]

Jeśli chodzi o [4] werset Jana 1:4 w biblia Paulsitów mamy komentarz do słów [A zycie] gdzie czytamy:

Zycie - Jan Ewangelista kładzie silny nacisk na życie rozumiane jako rzeczywistość nad przyrodzoną. Mówi więc o życiu wiecznym(J 3:15,16,36; 4:14,36; 5:24-39; 6:27,40,47,54,68; 10:28; 12:25,50; 17:2-3) o życiu, które Bóg ma w sobie (J 5:26), o życiu po zmartwychwstaniu (J 5:29), Jezus Jest zyciem (J 11:28; 14:6) W imie Jezusa otrzymuje sie zycie (Jana 20:31)

Poza tym Ew.Jana 1:3 możemy odnieś do Listu Pawła do Kolosan 1:15-16

Kolosan 1:15-16
Cytuj
(15): On jest obrazem Boga niewidzialnego, pierworodnym wobec całego stworzenia, (16): gdyż w Nim wszystko zostało stworzone w niebie i na ziemi: to, co widzialne i niewidzialne, trony czy panowania, zwierzchności czy władze – wszystko przez Niego i dla Niego zostało stworzone. [Biblia Paulistów, Kol 1]
Odnośniki do innych wersetów: 2Kor 4:4, Flp 2:6, Hbr 1:1-3.
« Ostatnia zmiana: 14 Grudzień, 2020, 19:07 wysłana przez Kyuubi »


Offline Gremczak

Odp: Jezus Bogiem "JA JESTEM" - Ukryte przesłanie: Jezus to JHWH? Analiza.
« Odpowiedź #34 dnia: 14 Grudzień, 2020, 22:28 »
A ja tak się zastanawiam czy kogoś to interesuje co tutaj wypisujesz.


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Jezus Bogiem "JA JESTEM" - Ukryte przesłanie: Jezus to JHWH? Analiza.
« Odpowiedź #35 dnia: 14 Grudzień, 2020, 23:43 »
A ja tak się zastanawiam czy kogoś to interesuje co tutaj wypisujesz.

Wydaje mi się, że Kyuubiego.


Offline Gremczak

Odp: Jezus Bogiem "JA JESTEM" - Ukryte przesłanie: Jezus to JHWH? Analiza.
« Odpowiedź #36 dnia: 14 Grudzień, 2020, 23:59 »
Żeby nie było takie nudne jak w tej wersji ,to może  byłoby ciekawsze gdyby zadawał pytania i sam na nie odpowiadał.


Offline Gremczak

Odp: Jezus Bogiem "JA JESTEM" - Ukryte przesłanie: Jezus to JHWH? Analiza.
« Odpowiedź #37 dnia: 18 Grudzień, 2020, 20:23 »
A ja tak się zastanawiam czy kogoś to interesuje co tutaj wypisujesz.
No i zero zainteresowania tymi spiskowymi teoriami. :)


Offline zenobia

Odp: Jezus Bogiem "JA JESTEM" - Ukryte przesłanie: Jezus to JHWH? Analiza.
« Odpowiedź #38 dnia: 18 Grudzień, 2020, 22:34 »
A ja tak się zastanawiam czy kogoś to interesuje co tutaj wypisujesz.

Jak zrobi podsumowanie tego i owego , to się zdziwisz  :) :) :)


Offline Gremczak

Odp: Jezus Bogiem "JA JESTEM" - Ukryte przesłanie: Jezus to JHWH? Analiza.
« Odpowiedź #39 dnia: 18 Grudzień, 2020, 22:38 »
Ja już się  dziwię. :)
« Ostatnia zmiana: 18 Grudzień, 2020, 22:41 wysłana przez Gremczak »


Offline Kyuubi

Odp: Jezus Bogiem "JA JESTEM" - Ukryte przesłanie: Jezus to JHWH? Analiza.
« Odpowiedź #40 dnia: 18 Grudzień, 2020, 23:25 »
A ja tak się zastanawiam czy kogoś to interesuje co tutaj wypisujesz.

Nie xD ::)

Tez sie dziwie podsumowanie to bedzie hardkor


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 6 000
  • Polubień: 8491
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Jezus Bogiem "JA JESTEM" - Ukryte przesłanie: Jezus to JHWH? Analiza.
« Odpowiedź #41 dnia: 18 Grudzień, 2020, 23:46 »
(mtg):  już niedługo  przybieżeli do chytruska  >:D >:D


Offline Kyuubi

Odp: Jezus Bogiem "JA JESTEM" - Ukryte przesłanie: Jezus to JHWH? Analiza.
« Odpowiedź #42 dnia: 18 Grudzień, 2020, 23:51 »
(mtg):  już niedługo  przybieżeli do chytruska  >:D >:D

Swinta swinta i po swintach. A ty obchodzisz swieta? I ubierasz choinkę?


Offline Gremczak

Odp: Jezus Bogiem "JA JESTEM" - Ukryte przesłanie: Jezus to JHWH? Analiza.
« Odpowiedź #43 dnia: 19 Grudzień, 2020, 00:15 »
Ja ubieram choinkę.
Kalesony porządne spodnie i ciepła czapka.


Offline sawaszi

Odp: Jezus Bogiem "JA JESTEM" - Ukryte przesłanie: Jezus to JHWH? Analiza.
« Odpowiedź #44 dnia: 19 Grudzień, 2020, 00:48 »
Towarzysze - święta są fajne i nakręcają biznes
- gdyby świąt nie było to wielu było by bez pracy i środków do życia  :(
Chwalmy system "tego świata" za tradycje
W świętowaniu z rodziną nie ma nic złego  :) .
« Ostatnia zmiana: 19 Grudzień, 2020, 01:28 wysłana przez sawaszi »