Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Anthony Morris: Jehowa to zrealizuje (Iz.46:11)-Członek CK dmucha na odstępców:)  (Przeczytany 5055 razy)

Offline Blue



https://www.jw.org/pl/biblioteka/materialy-wideo/#pl/mediaitems/LatestVideos/pub-jwb_202009_11_VIDEO

Kochani, co myślicie o groźbach Antoniego Morrisa? Roszada, czy nie boisz się, że Jehowa zdmuchnie Cię jak świeczkę?

« Ostatnia zmiana: 02 Październik, 2020, 17:29 wysłana przez Blue »


Offline Roszada

Któregoś pięknego dnia Morris zgaśnie, tak jak i ja. ;)

On ma więcej grzechów...

A. Morris brał udział w wojnie w Wietnamie, pisze o sobie następująco:

„Było wczesne lato 1970 roku. Jako 20-letni żołnierz trafiłem z powodu poważnej choroby zakaźnej do Szpitala Ogólnego Valley Forge w Phoenixville w stanie Pensylwania” (Strażnica 15.05 2015 s. 3).


Offline Blue

Polecam jednak obejrzeć film. Ostatnio, Watchtower chciało wyrzucić z IICSA Loyda Evansa za "mowę nienawiści" wobec Świadków Jehowy. Przygotowali 8 stronicowy raport na temat czołowego odstępcy, publikującego swoje materiały na YT.

WTS jednak nie tylko chce zjeść ciastko, chce je również mieć. Dlatego chociaż szczuje za używanie mowy nienawiści*,  to sama się w niej delektuje. Dowodem na to jest ostatni wywód członka CK, Morrisa, który po prostu nie może doczekać się, kiedy w końcu Jehowa wymorduje wszystkich nieświadków a w szczególności tych parszywych odstępców. Z uśmiechem na twarzy gasi zapałkę, która symbolizuje odstępców, których już niedługo mają zjeść larwy.

*(fałszywie, gdyż Evans mowy nienawiści nie używa a tylko wytyka błędy organizacji)
« Ostatnia zmiana: 02 Październik, 2020, 17:36 wysłana przez Blue »


Offline Roszada

Ja już przeniosłem się na facebook, a tam te informacje i filmy leciały co najmniej 2 dni temu. :)


Online Reskator

Mnie nie zdmuchnie jak świeczkę.
Robimy podobne zakupy :)


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
A więc stało się. Jest to drugi materiał w ostatnim czasie o odstępcach. Teraz wprost grożenie śmiercią osobom wyłamujących się z organizacji.
Pytanie jakie mnie się nasuwa: Czy rzeczywiście tych ośmiu wierzy w to co mówi, czy też są tak cyniczni, że posuwają się do zastraszania swoich współwyznawców w imię zatrzymania odpływu z organizacji ?
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Natan

Widzę dwie możliwości:
1) Skrajny fanatyzm i kompletne zaślepienie umysłu rodzące zapiekłą nienawiść - nie wykluczałbym tutaj nawet opętania.
2) Cyniczna obrona interesów organizacji, na czele z pozycją liderów hierarchii - członków ciała kierowniczego, którzy tracą władzę nad coraz większą liczbą dusz.

Może jest tutaj i jedno, i drugie.

Należy ubolewać nad tym, że liderzy tej organizacji już tak daleko się posuwają i zapędzają. To już jest zupełnie chorobliwe.


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Jeżeli to fanatyzm i zaślepienie, to wierzą w to co głoszą. Ich poglądy robią się niebezpieczne. Byli już w przeszłości ludzie co palili drugich na stosie.
Jeżeli to obrona interesów organizacji to świadome, cyniczne wykorzystywanie ludzi, a oni nie mają wiary i z Bogiem nie mają nic wspólnego. Czyżby byli ateistami?
« Ostatnia zmiana: 02 Październik, 2020, 21:03 wysłana przez Gandalf Szary »
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline NNN

Mnie nie zdmuchnie jak świeczkę.
Robimy podobne zakupy :)
Reskator uważaj, bo procenty zapalają i  palą się lepiej jak zapałki. Morris też jest zagrożony.


     A jeśli chodzi o wypowiedzi Morrisa, to jest typowe dla liderów sekt destrukcyjnych. Mylą oni (z premedytacją) konstruktywną i uzasadnioną krytykę znawców ich postępowania i ich szkodliwej narracji z prześladowaniem, a ostatnio chcą coś ugrać na "mowie nienawiści".  Tymczasem śmierć nie wybiera.
 Niech napiszą otwarcie, ile Jehowa w tym roku uśmiercił świadków covidem. Dlaczego zabiera najlepszych synów organizacji, rządzonej między innymi przez Morrisa? 30 kwietnia tego roku przyznali, że  cowid  we Włoszech zaczął  od i uśmiercił pioniera specjalnego, który  wraz z żoną "spędził nieomal 58 lat w specjalnej służbie pełnoczasowej".W ciągu 6 dni uśmiercił w Ekwadorze  rodziców pionierki, (matka pionierka stała, ojciec -sługa pomocniczy).

Mój znajomy z lat kawalerskich, jako dorosły- NO zginął w wypadku komunikacyjnym jadąc na kongres i mając tam wygłosić przemówienie. Zginął na oczach małej córeczki i żony. Inny późniejszy NO jako starszy zboru stracił swą jedyną, 5- letnią córkę, co naznaczyło ich (żona) cierpieniem na całe życie. Parę lat temu w Dąbrowie Górniczej dwie starsze głosicielki posprzątały salę królestwa i udały się do domu, wchodząc tuż przed nią na przejście dla pieszych, gdzie śmiertelnie potrącił ich samochód. Mógłbym tak dużo wymieniać. A pamietam jak  kilkanaście lat temu pisali w PS, że w jednym kraju zbór zrobił sobie wycieczkę autokarową i wracając z niej, 5 km. przed końcem podróży było zderzenie z innym autem. Zginęło coś 26 osób z jednego zboru, w tym dzieci i 4 pionierów stałych. Śmiercią ciężką, bo autokar zapalił się. ( ........).  A nauczają przecież, że jednym z trzech osiągnięć Królestwa Bożego, (tego królestwa, co w 2014 roku obchodzili jego stulecie)  jest "zbiorowe ubezpieczenie i ochrona Jehowy" dla każdego świadka. Indywidualnie Jehowa nie ubezpiecza.

 Także, tego... Morrisie, nie strasz nie strasz, bo sie sam ........ przekręcisz.   



Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!
Droga jest mi moja wolność.


Offline Estera


https://www.jw.org/pl/biblioteka/materialy-wideo/#pl/mediaitems/LatestVideos/pub-jwb_202009_11_VIDEO
Kochani, co myślicie o groźbach Antoniego Morrisa? Roszada, czy nie boisz się, że Jehowa zdmuchnie Cię jak świeczkę?

   Obejrzałam te jego wypociny i manipulacje.
   Na mnie to już nie działa, te ich strachy na lachy.
   Ale myślę, że gdybym nie była wybudzona, cieszyłabym się, że tak mówi o wrogach Jehowy.
   Na szczęście jestem już dawno po drugiej stronie kurtyny.
   I jakoś nie poraża mnie błyskawica "sprawiedliwego" osądu Jehowy.
   Jakiś z tego Jehowy wychodzi niemota.
   Tyle byłych sług opuszcza szeregi tej przenajświętszej organizacji.
   I jakoś nie rozpływamy się jak dym.
   Wręcz przeciwnie, nasze szeregi powiększają się w zastraszającym tempie.
   To, co powiedział Anthony Morris, to ich bardzo, ale to bardzo pobożne życzenia.
   Oni tego bardzo by chcieli, byśmy się rozpłynęli jak ten dym ze zdmuchniętej zapałki.
   Bo strasznie im psujemy to ich kryształowe oblicze.
   Mówi o milionach napływających, a jakie miliony odpływają?!
   I dodany przymiotnik w nagraniu w czasie 6:53:

                                ... "PODŁYCH" ... ODSTĘPCÓW ...

   Pokazuje, że działamy na nich bardzo irytująco.
   Tracą panowanie nad tym w jaki sposób się o nas wypowiadają, a to świadczy o naszym zwycięstwie nad nimi.
   Nasza robota tak ich wkurza, że używają już całkiem niewybrednych słów, gdzie do tej pory mówili o nas "odstępcy"
   Wskazywanie, że jesteśmy podli, ma za zadanie od razu włączanie hamulca wstecznego dla tych, co ewentualnie chcieliby z nami coś mieć.
   U Jehowy, wszystko co podłe, ma zawracać świadka Jehowy na pięcie o 180, albo i o 360 stopni, w drugą stronę.
   I myślę, że są bardzo świadomi tego, że wielu mających się oficjalnie za świadków Jehowy.
   Kopie im w środku przeróżne kretowiska i tajne korytarze.
   Nie radzą sobie z tym, stąd ów przymiotnik "podli" odstępcy.
   A i tak prawdy o sobie niestety, nie zatrzymają.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Sinéad

Jestem zszokowana po obejrzeniu tego nagrania. Zawsze wszyscy się naśmiewają z kk, ze straszą wiernych piekłem. A tu oglądający straszeni są ognistą gehenną??? Brak słów 🤐
2018 - p.i.m.o.


Offline Bugareszt

  • Pionier
  • Wiadomości: 757
  • Polubień: 848
  • Dzięki bogu jestem ateistą. Nigdy nie byłem w org.
Według Was ten psalm to jest mowa nienawiści czy nie ?

Córo Babilonu, niszczycielko,
szczęśliwy, kto ci odpłaci
za zło, jakie nam wyrządziłaś!
Szczęśliwy, kto schwyci i rozbije
o skałę twoje dzieci
Nie mamy prawa naszej nieznajomości praw rządzących światem uważać za przejaw boskości. To tylko nasza niewiedza.


Offline DontBeUnkind

Ech, brat Króla mógłby się wysilić na bardziej oryginalnego wstęp. Tak przy okazji - wyobrażacie sobie Rajskie Wiadomości ORG? „Ochotnicze oddziały braci ze wschodniego wybrzeża Ameryki powróciły z misji uprzątnięcia Wyspy Śmieci. Jehowa pobłogosławił temu przedsięwzięciu i powierzchnia tego pływającego śmietniska zmniejszyła się o 2,34%”.

Zainteresował mnie coraz wyraźniej zarysowany podział pomiędzy „my” i „oni”. Wydaje mi się, że dotychczas osoby spoza ORG były traktowane jako „zaginione owce Jehowy”, a w swoim przemówieniu Morris stawia sprawę jasno, że są one wrogami Boga oraz Organizacji. Wizja świata według CK staje się coraz bardziej czarno-biała.

Coraz mocniej kładą nacisk na ochronę swoich wyznawców przed, nie tylko odstępcami, ale jakimikolwiek informacjami z zewnątrz. Wszystko może podważyć wiarę, a przecież nikt nie chce wywinąć orła przed samą metą.

Jednak cieszę się, że tak wyostrzył im się język. Chociaż nie wybudzimy tych, którzy w tym tkwią, to takie dosadne materiały mogą uchronić osoby z zewnątrz. Hah, taki miecz obosieczny.


Nolite te bastardes carborundorum


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Najbardziej może boleć ukryte odstępstwo, jest nie do policzenia ile osób jest w organizacji już wybudzonych. To takie krety co drążą i podkopują i trzeba się ich bać. Natomiast ktoś kto odszedł z organizacji z łątką odstępcy jest już po drugiej stronie i należy przestrzec, aby się od takich osób odciąć. Jak to zrobić?  Trzeba zastraszyć, zwłaszcza tych co są jeszcze w organizacji, aby nie szli śladami tych co odeszli.
« Ostatnia zmiana: 02 Październik, 2020, 21:58 wysłana przez Gandalf Szary »
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 546
  • Polubień: 4643
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Film na poziomie broadcastingu w którym maczano chleb w błocie.

Totalny odjazd starszego pana. Na 100% wkręcił się na maxa i jedzie po bandzie bo nie ma nic do stracenia.

Osobiście wybornie że doszli do ściany, do ściany ponieważ ciężko wyobrazić sobie zaoszczenia retoryki bez konsekwencji prawnych.

A czas leci, świadkowie lubią mieć podkręcane obroty, a rzucać kamieniami do odstępców lub topić jak czarownice raczej nie nakażą :)