Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: WTS Kontratakuje - pozew sądowy za film z komitetu sądowniczego - prośba o pomoc  (Przeczytany 53739 razy)

Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5142
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Wg mnie powinni sami zakomunikować o finale tej sprawy, chociażby z szacunku dla tych którzy wsparli ich w zbiórce pieniędzy. Wystarczyłaby krótka notatka. Nie musi być żaden elaborat z opisem sprawy sądowej.
[/b][/size]

Ja też jestem rozczarowany brakiem informacji z ich strony.
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Siedemtwarzy

Czyli powiadomiony jest kanał bibliananowo.pl z 20 osobami na grupie facebook, ale forum, które w znaczący sposób pomogło finansowo w operacji, dzięki choćby rozgłosowi sprawy, już nie. Ciekawe...


Offline Gostek

Ja nie myślę, jestem w Organizacji.
To w takim razie Ty jesteś usprawiedliwiony 🤭


Offline Estera

Trochę się to rozjechało Estero.Chyba.
   Możesz mi napisać co miałeś na myśli pisząc to?
   Bo nie bardzo rozumiem, o co Ci chodzi z tym  ... "rozjechaniem"? ...
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Online Profesor Tutka

Wyobrażenie o sytuacji a rzeczywistość.W mojej ocenie nieco się to rozjechało.


Offline Estera

Wyobrażenie o sytuacji a rzeczywistość.W mojej ocenie nieco się to rozjechało.
   W mojej ocenie, najważniejsze jest to, że Alek z Izą :-* wygrał ten proces ze strażnicą.
   Wiele osób czekało na to, jakie będzie rozstrzygnięcie tego kontrataku WTS-u.
   Reszta to powiedziałabym, mało znaczące szczegóły.
   Strażnica dostała porządnego kopa, na który sobie solidnie zapracowała.
   A ci, co im kibicowali, mogą się czuć usatysfakcjonowani.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


dwaswiaty

  • Gość
Estera
wyraziłaś swoje zdanie w tej kwestii już kilka razy w tym wątku.
Czemu pomniejszasz znaczenie odczuć innych?

Tak to ważne, że Strażnica przegrała (może i najważniejsze). Nikt tego nigdzie nie zanegował (chyba ;)).

Kociembowie jak chcieli pomocy to wiedzieli gdzie i kogo prosić. Napisać dwa zdania o finale sprawy to  za trudno - słabe to. Być może jeszcze napiszą, ale jakiś niesmak już jest. Tak po prostu: szkoda. Przyjmijmy rzeczywistość jaką jest.

Czy to mało mało znaczący szczegół? Zależy jak spojrzeć.


Offline Reskator

Strażnica dostała porządnego kopa, na który sobie solidnie zapracowała."


Porządny kop to odszkodowanie jak w USA gdzie WTS szybciutko biegnie do ofiary by sprawę załatwić polubownie.
O ile wiem ich wpisy mówiły o ugodzie z WTS - a tu pisze o wygranej, o wygranej można pisać gdyby jakieś dostali odszkodowanie.
Co mi po "wygranej" jak psychika zrujnowana i kieszenie puste.
   
« Ostatnia zmiana: 18 Lipiec, 2023, 03:09 wysłana przez Reskator »


Offline Szwejk (dawniej Gorolik)

Wiem, wiem, narażam się i na to liczę.  ;) Według mnie (zagorzałego defetysty) poszli na ugodę (usunęli filmik, zresztą żaden regulamin nie pozwala filmować prywatnych osób i upubliczniać) w związku z czym, nie ma zwrotu poniesionych kosztów sądowych od przegranej strony, czyli Strażnicy, bo nie ma przegranej strony. Trzeba być wyjątkowo ślepym, żeby cieszyć się z takiej 'wygranej', która najwyraźniej polega na tym, że Strażnica przestała ich ścigać. A że ktoś 'ten' filmik jeszcze ma i czasem na mało znaczących forach udostępni, to nie ma znaczenia dla sprawy. Inaczej mówiąc, nienawiść do Strażnicy zaślepia niektórych ex-SJ tak, że nie potrafią trzeźwo spojrzeć.


Offline Siedemtwarzy

Dziś po pracy, napiszę do bundesverwaltungsgericht zapytanie o daną sprawę. W sumie od początku, nie przedstawiono nam ani jednego dokumentu potwierdzającego zaistnienie sprawy. Pewnie trzeba będzie poczekać, ale będzie i tak szybciej...


Offline Szwejk (dawniej Gorolik)

Też mi się zdaje że rejestry spraw sądowych są publicznie dostępne.


Offline Estera

Porządny kop to odszkodowanie jak w USA gdzie WTS szybciutko biegnie do ofiary by sprawę załatwić polubownie.
O ile wiem ich wpisy mówiły o ugodzie z WTS - a tu pisze o wygranej, o wygranej można pisać gdyby jakieś dostali odszkodowanie.
Co mi po "wygranej" jak psychika zrujnowana i kieszenie puste.
   Patrząc na sprawę w ten sposób, masz rację.
   Z tym "porządnym kopem", to raczej miałam na myśli próbę zakneblowania ust dla ludzi, którzy stamtąd odchodzą i demaskują strażnicę.
   I się im nie do końca to udało ;D ;D jak by na to nie spojrzeć.
   A celowali z bardzo wysokiej półki bo jasno z ich żądań widać, że finansowo chcieli Kociembów wykończyć.
   I bez zwątpienia była to złośliwa próba zahamowania prawdy o ich komitetach sądowniczych i tego co się tam odwala.



(...) nie ma zwrotu poniesionych kosztów sądowych od przegranej strony, czyli Strażnicy, bo nie ma przegranej strony.
Trzeba być wyjątkowo ślepym, żeby cieszyć się z takiej 'wygranej', która najwyraźniej polega na tym, że Strażnica przestała ich ścigać (...)
Inaczej mówiąc, nienawiść do Strażnicy zaślepia niektórych ex-SJ tak, że nie potrafią trzeźwo spojrzeć.
   Też tylko zgadujesz i snujesz domysły.
   Z tym "wyjątkowym zaślepieniem", to też tylko Twój domysł.
   Bo jeśli miałeś mnie na myśli to raczej nie "ślepa nienawiść" a radość z tego, że jakaś  ... cegiełka z muru WTS :-* ...  została wyciągnięta.
   I zaliczyli nokaut choć się nastawili na spore zyski z tego pozwu, a dostali figę pod nos.
   Bo raczej większość z nas jest doskonale zorientowana i bardzo świadoma tego, że to jest ogromna korporacja.
   I bardzo dobrze od wielu dziesięcioleci w każdym kierunku zorganizowana również pod względem finansowym.
   Uzbrojona w całe sztaby prawników, psychologów i innych "śrubek", które dbają o to żeby ten twór się nie rozleciał.
   Kociembowie stanęli do walki z bardzo nierównym przeciwnikiem, czego również nie należy pomniejszać.
   Który dodatkowo bardzo podstępnie w perfidny sposób i niespodziewanie ich zaatakował.
   A to też pokazuje jasno, jak bardzo bolą ich wszelkie działania apostatów z jej szeregów.


Czemu pomniejszasz znaczenie odczuć innych?
   Nie pomniejszam.
   Jeśli tak to odebrałeś/odebraliście, to Cię/Was przepraszam.
   Dla mnie najważniejszą sprawą w tej kwestii jest to, że sprawa została zakończona :-* :-*
   I strażnica nie może się dalej odwołać.
   Co do szczegółów, każdy ma prawo do nich i niech sobie docieka jakie one są.
   U mnie na tym etapie sprawa jest już zamknięta.
   A Kociembowie niech sobie spokojnie żyją.
   Bo tylko ci, co nie mieli spraw sądowych nie mają wyobrażenia jak bardzo takie procesy wyczerpują emocjonalnie.
   Jak również finansowo, szczególnie wtedy kiedy ciągną się latami.
   A każdy pragnie stabilizacji i spokojnego życia.
   I ja im tego życzę :-* :-* :-*
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Reskator

Pamiętacie zapewne okładkę z dziećmi z Przebudżcie się z tytułem"Oni dali pierwszeństwo Bogu"chyba lata 90-te?
Tak! Chodzi o krew której te dzieciaczki nie przyjęli i niestety zmarli.
Nie wiem czy był jakiś pozew zbiorowy w tej sprawie ale tu jest potencjał by WTS postawić do pionu
Wystarczy zgromadzić biblistów,lekarzy,naukowców,prawników jako biegłych by zarzucić ten "dogmat"
Odszkodowań można liczyć na dziesiątki milionów ale trzeba i dużej kasy i też dobrych prawników
jak prawnik Stewart z Komisji Królewskiej Australii który z członkiem CK G.Jacksonem toczył wygrane boje pedofilskie
By wygrać z korporacją w tym świecie niestety trzeba dużej kasy i dobrej psychiki.
Ale najważniesze dla nas że Kociembowie mają tą sprawę za sobą i mogą już odpocząć i żyć normalnie.
« Ostatnia zmiana: 18 Lipiec, 2023, 18:08 wysłana przez Reskator »


Offline NNN

   No właśnie, że Kociembowie nie mają spokoju, bo zajmujecie się tutaj spekulacjami, własnymi teoriami i innymi duperelami. Właśnie za parę dni będzie 26 lipca, trwają kongresy, a wam Esterka podrzuciła temat zastępczy, a wy chwyciliście tę kość jakby była ze złota. Może lepiej pochwalić się jak ich wsparliście, bo jestem ciekaw, kto sobie wyrobił mamoną prawo do tego, by Kociembowie się mu spowiadali, co? Może okazałoby się, że my nie daliśmy tak dużo, że spoza forum wpłynęły większe sumy, nie przyszło Wam to do głów? Po co tutaj strzępić pióra, ponad głowami Kociembów nie lepiej byłoby, zanim się cośkolwiek napisze goniąc za sensacją i tanim poklaskiem, zapytać jak się sprawa ma najbardziej kompetentnych osób?  Przecież żyją i nie mieszkają na końcu świata.

  Parę godzin temu rozmawiałem telefonicznie z Panią Izą. Poinformowała mnie, że i owszem, od początku planowali z Alkiem nagrać filmik z informacjami, jak się sprawy mają, pomimo tego, że nie wszystko jeszcze jest zakończone.  Ale, że nie ogarniają sami spraw, zdali się na człowieka, który jest dobry w te klocki, który także im dużo cały czas pomagał. Wiedział, że ma poczekać, jak będą gotowi, ale zdarzyło się, że najpierw Oni zachorowali, a potem ich dzieci. No i ten pan nie wytrzymał i sam od siebie nagrał wiadomość o wygranym procesie.

To tyle i aż tyle. Okażcie im trochę więcej taktu i szacunku oraz kongresowej cierpliwości i przestańcie tutaj już na ten temat pisać.
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!
Droga jest mi moja wolność.


Offline Reskator

    No i ten pan nie wytrzymał i sam od siebie nagrał wiadomość o wygranym procesie.
NNN no to te wskazówki,porady kieruj do tego pana który nie wytrzymał
A nie wylewasz pomyje na ludzi którzy z troską piszą o Kociembach.
A od Estery to się  -    wiesz co.
« Ostatnia zmiana: 18 Lipiec, 2023, 20:46 wysłana przez Reskator »