Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: WTS Kontratakuje - pozew sądowy za film z komitetu sądowniczego - prośba o pomoc  (Przeczytany 53772 razy)

Offline Estera

Skoro wygrali to film o który chodziło powinien znaleźć się znowu na kanale na YT.
Został zdjęty tymczasowo do wyjaśnienia sprawy. Teraz już jest wyjaśniona.

   Niestety na kanale Alka i Izy ... "DETEKTOR PRAWDY" ... tego filmu nie ma jeszcze.
   Może z czasem zostanie zamieszczony.
   Narazie jest jak jest.
   A to dla przypomnienia.

      https://www.youtube.com/watch?v=YnwDHWhdDqw&t=17s

   Jak strażnica inwigiluje filmy odstępczych kanałów.
« Ostatnia zmiana: 15 Lipiec, 2023, 20:34 wysłana przez Estera »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Estera

(...) Koszty sprawy to zapewne kupa kasy (...)

   Trochę szczegółów finansowych zostało zawartych w opisie zrzutki.
   Niżej treść zrzutki.

  "Przez 24 lata należeliśmy do związku wyznaniowego Świadkowie Jehowy. Oboje byliśmy b. zaangażowanymi osobami -
   byliśmy tzw. pionierami, co wiązało się z dużą ilością czasu poświęcanego na nakłanianie innych ludzi do przystąpienia do tego wyznania.
   Z czasem dostrzegliśmy rażące i niepokojące zjawiska - ich głębsze zbadanie doprowadziło w niedługim czasie do opuszczenia przez nas w/w związku.
   Oboje wystąpiliśmy ze związku dnia 1 lutego 2016 roku. Wiedząc ile krzywd doznaliśmy ze strony tego kultu,
   czuliśmy się w moralnym obowiązku, aby przestrzegać innych przed jego destrukcyjnym wpływem.
   W tym celu wraz z przyjaciółmi organizowaliśmy akcje informacyjne nt. jego szkodliwości, a także założyliśmy na portalu YouTube kanał pt. 'Detektor prawdy
   W czerwcu 2016 roku postanowiliśmy pomóc naszemu znajomemu, który także chciał opuścić ten destrukcyjny kult -
   w tym celu chcieliśmy towarzyszyć mu w spotkaniu zwanym 'wewnątrzzwiązkowym postępowaniem dyscyplinarnym',
   podczas którego trzech duchownych miało go osądzić za poglądy.
   Potocznie konfrontacja ta nazywa się 'komitetem sądowniczym' - jest to spotkanie, które często kończy się ekskomuniką,
   a podczas którego podsądny nie ma prawa do obrony, nagrywania ani notowania czegokolwiek.
   Te ograniczenia nie wynikają jednak z zapisów prawa danego kraju, a są arbitralnymi i absurdalnymi postanowieniami władz związku.
   Chcieliśmy wesprzeć naszego przyjaciela Roberta podczas tej nierównej walki.
   Dla osądzających było to nie do zaakceptowania - ich wewnętrzna procedura jest dla nich aktem nadrzędnym.
   Ponieważ do samego 'komitetu sądowniczego' nie doszło - na skutek decyzji Roberta, który stwierdził, iż do tak nierównego pojedynku nie staje -
   zarejestrowaliśmy jedynie prywatną rozmowę z niedoszłymi 'sędziami', która następnie została opublikowana w serwisie YouTube.
   Teraz - po czterech latach - reprezentanci niemieckich Świadków Jehowy wystąpili z pozwem przeciwko Aleksandrowi -
   pozew dotyczy usunięcia filmu i zapłaty zadośćuczynienia.
   Uważamy, iż wygrawszy tą sprawę w/w związek wyznaniowy uprawomocniłby bezprawne i nieetyczne procedury wewnątrzzwiązkowe,
   a także mógłby się ośmielić do dalszych ataków na tych, którzy demaskują to, co się dzieje za zamkniętymi drzwiami tzw. 'Sal Królestwa'.
   Chcemy wybronić się przed tym zarzutem, a ponieważ po opuszczeniu związku zostaliśmy rodzicami i
   nie chcemy wracać do tego rozdziału życia, jesteśmy zbulwersowani przypuszczonym na nas atakiem.

   Sami mamy nikłe szanse na zebranie środków, na które w tej chwili składają się:
   wartość sporu w wysokości 5500 EUR (uwaga, ta kwota nie jest jeszcze zasądzona - została wskazana jako wartość sporu
   w celu zawyżenia wagi sprawy i przekazania jej do sądu narodowego zamiast regionalnego;
   w razie naszej przegranej sąd może zasądzić odszkodowanie, którego wartości nie znamy) -
   dziękujemy naszemu konsulatntowi za podpowiedź,
   koszty sądowe w wysokości 575 EUR,
   koszty reprezentacji prawnej w wysokości ok. 1500 EUR,
   organizacja wyjazdu do Berlina na rozprawę w szacowanej wysokości 500 EUR.


   Działanie Strażnicy uważamy za tym bardziej obrzydliwe i perfidne, iż po pierwsze nigdy nie zwrócili się z prośbą do nas
   jako właścicieli kanału o usunięcie filmu, ani nawet z pismem przedsądowym; po drugie zażądana kwota celowo przekracza próg,
   powyżej którego w świetle niemieckiego prawa jesteśmy zobowiązani do zaangażowania prawnika, co tym bardziej powiększa koszty po naszej stronie.
   Zwracamy się do międzynarodowej społeczności z prośbą i apelem o włączenie się choćby w minimalnym zakresie w to przedsięwzięcie.
   Jednocześnie dziękujemy wszystkim, którzy już okazali nam wiele wsparcia i którzy pomagają nam nagłośnić ten szokujący atak na naszą rodzinę -
   atak, który pozbawił naszą rodzinę spokoju wypracowanego po definitywnym opuszczeniu tej struktury."
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline zero1

  • Pionier
  • Wiadomości: 978
  • Polubień: 2209
  • YT - 'Świadkowie Jehowy przebudźcie się!'
Brawo!
Gdzie jest teraz jechowa? Może poszedł do wychodka jak baal? A może to jedna i ta sama zmyślona „osoba”?
Czy wzorem dawnych wymyślonych kapłanów baala, teraz kapłani słabego jechowy z Nadarzyna i z Selters będą czynić na sobie nacięcia i nadal wołać nieistniejącego? Czy może wyjdą z transu omamów religijnych?
Fala nienawiści jaka przy okazji tej sprawy wyszła z Nadarzyna w stronę tych, którzy tą sektę opuścili, zasługuje teraz na powrót w stronę nadawców. Wasze własne nienawistne słowa będą teraz siłą całego internetu kipieć w waszych uszach!
Brawo raz jeszcze dla Izy i Alka, brawo dla reprezentującej ich kancelarii, brawo dla każdego, kto dodawał im wsparcia. Koszmar zacznie się teraz dla świadków.
nowezrozumienie@gmail.com
J3b4ć komitety sądownicze.


Offline rzeski

Piękna wieść


Offline Gostek

Szkoda tylko, że ta dobra nowina nie wyszła od nich samych 😑
Bo napewno byłoby lepiej i uczciwiej wobec tych wszystkich, którzy ich wsparli finansowo, żeby o wygranej w sądzie poinformowali sami.


Offline Estera

Szkoda tylko, że ta dobra nowina nie wyszła od nich samych (...)
Bo napewno byłoby lepiej i uczciwiej wobec tych wszystkich, którzy ich wsparli finansowo, żeby o wygranej w sądzie poinformowali sami.
   Gostku :)
   Może i szkoda, ale tak naprawdę to nie wiemy dlaczego to oni tej nowiny nie przedstawili?
   Nie znamy powodów, dla których tak się to stało.
   Można się tylko domyślać.
   I myślę, że to zapewne nie są błahe powody.
   Tak mogę sobie tylko wyobrazić, że dla nich wspomnienia z jw.org, to są wspomnienia najgorszego sortu.
   I może już po prostu nie chcą mieć z tym nic wspólnego i drapać tych ran :'(
   To tylko mój domysł, bo próbuję jakby emocjonalnie postawić się na ich miejsce.
   I tak jako działacze przeciwko tej sekcie zrobili naprawdę bardzo dużo.
   Doceńmy to :-* :-*
   
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Wg mnie powinni sami zakomunikować o finale tej sprawy, chociażby z szacunku dla tych którzy wsparli ich w zbiórce pieniędzy. Wystarczyłaby krótka notatka. Nie musi być żaden elaborat z opisem sprawy sądowej.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Reskator

A może spalili most z forum bo niektórzy zagrzewali  ich zbyt bojowo do sprawy i narazili na wiele nieprzespanych nocy, stresów i wydatków.Zachęcanie i kibicowanie nic nie kosztuje,gorzej mają bohaterowie sprawy-choć może być inaczej.
« Ostatnia zmiana: 17 Lipiec, 2023, 12:34 wysłana przez Reskator »


Offline Profesor Tutka

Zatem jak rozumiem, Alek po wygranej sprawie odda pieniadze wszystkim darczyńcom?Czy się mylę?


Offline Reskator

Zatem jak rozumiem, Alek po wygranej sprawie odda pieniadze wszystkim darczyńcom?Czy się mylę?
Oddałby zapewne pieniądze darczyńcom jakby sąd nakazał zwrócić WTS-i dla Alka poniesione koszty.


Offline Profesor Tutka

https://www.youtube.com/watch?v=hh07ZNMmSzg
Nie wiem czy było ,ale info rzeczywiście jest.
« Ostatnia zmiana: 17 Lipiec, 2023, 16:36 wysłana przez Profesor Tutka »


Offline Technolog

Brawo!
Gdzie jest teraz jechowa? Może poszedł do wychodka jak baal? A może to jedna i ta sama zmyślona „osoba”?

A może nie zajmuje się pierdołami. Albo chce pokazać "kapłanom", żeby trzymali się prawa świeckiego i za bardzo szabelką w Jego imię nie wymachiwali, bo nie od tego są.
Jak wrócisz do historii Izraela to mimo, że lud wybrany to nie raz został ukarany przez samego Boga. I mam nadzieję, że tak to wygląda :D


Offline Profesor Tutka

 Estera napisała:
Może i szkoda, ale tak naprawdę to nie wiemy dlaczego to oni tej nowiny nie przedstawili?
   Nie znamy powodów, dla których tak się to stało.
   Można się tylko domyślać.
   I myślę, że to zapewne nie są błahe powody.
   Tak mogę sobie tylko wyobrazić, że dla nich wspomnienia z jw.org, to są wspomnienia najgorszego sortu.
   I może już po prostu nie chcą mieć z tym nic wspólnego i drapać tych ran :'(
   To tylko mój domysł, bo próbuję jakby emocjonalnie postawić się na ich miejsce.
   I tak jako działacze przeciwko tej sekcie zrobili naprawdę bardzo dużo.
   Doceńmy to :-* :-*


Trochę się to rozjechało Estero.Chyba.


Offline Reskator

Bibliananowo -to do przedstawiciela tego ruchu religijnego napisali Kociembowie o wygranej sprawie.
Jakieś przemyślenia,wnioski ?


Offline Profesor Tutka

Ja nie myślę, jestem w Organizacji.