Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: prezes Stowarzyszenia Wyzwoleni w TVP  (Przeczytany 13873 razy)

Offline Technolog

Odp: prezes Stowarzyszenia Wyzwoleni w TVP
« Odpowiedź #45 dnia: 30 Lipiec, 2015, 21:48 »

Powód brakuje jeden rok do okresu składkowego.
Dlaczego 37 letni facet nie wypracował potrzebnych lat składkowych?
Dlatego że był pionierem i biegał z gazetkami.
ZUS zły bo zabrał rentę, a "Nasi Bracia" zaproponowali prawnika za którego miała zapłacić kobieta i dzieci.

Równie dobrze w tym czasie mógł pracować na czarno, na jedno by wyszło, ale wówczas nie byłoby to medialne.
Każdy robi to co uważa, więc pretensje do nieboszczyka nieuzasadnione. Mógł być też wolontariuszem gdziekolwiek i też bez składek pracować za friko. Wypadki chodzą po ludziach, ludzie po wypadkach nie zawsze. Może planował zakończyć pionierowanie za rok i wziąć się do roboty? Ale niestety los sprawił, że mu nie wyszło. Więc sprawa lekko tylko zahacza o SJ i to na dalekim marginesie.


Offline Weteran

Odp: prezes Stowarzyszenia Wyzwoleni w TVP
« Odpowiedź #46 dnia: 30 Lipiec, 2015, 22:43 »
Równie dobrze w tym czasie mógł pracować na czarno, na jedno by wyszło, ale wówczas nie byłoby to medialne.
Każdy robi to co uważa, więc pretensje do nieboszczyka nieuzasadnione. Mógł być też wolontariuszem gdziekolwiek i też bez składek pracować za friko. Wypadki chodzą po ludziach, ludzie po wypadkach nie zawsze. Może planował zakończyć pionierowanie za rok i wziąć się do roboty? Ale niestety los sprawił, że mu nie wyszło. Więc sprawa lekko tylko zahacza o SJ i to na dalekim marginesie.

Problem w tym, że miał stwardnienie rozsiane - chorobę, którą wcześnie się dostaje i na którą - niestety - wcześnie się umiera. Więc gdybu pracował na czarno, a nie pionierował, to choć też by nie miał okresu składkowego, to przynajmniej zarabiałby na rodzinę. Ale u ŚJ praca na czarno nie wchodzi w grę (przynajmniej tak wygląda to na zewnątrz - władze zwierzchnie i te sprawy...). Poza tym byłaby to jego decyzja, co do której nie mógłby raczej szukać doradców. Ale „Twoi Bracia” powinni poradzić mu w świetle faktu, że bedzie z nim coraz gorzej, aby pracował tak długo, jak się da, właśnie ze względu na rodzinę i jej przyszlość oraz aby miał środki na leki, które mogą opóźniac postep choroby. Ale „Twoi Bracia” jak zwykle wykazali sie „empatią”  :-* próbując udawać , że nie chcą się wtrącać i woleli trzepać do `nadarzyna jego sprawozdania z pensum pioniera.

Więc sprawa lekko tylko zahacza o SJ i to na dalekim marginesie.

Oj, nie lekko, nie lekko... siostra - wdowa po zmarłym, w programie na wizji po otzrymaniu oferty pomocy z Caritasu drżącym ze wzruszenia głosem podziękowała,  po czym powiedziała coś, co dla przeciętnego widza jest kompletnie niezrozumiałe. Brzmiało to mniej więcej tak:

Przyjmuję tę pomoc, bo traktuję ją jako socjalną, a nie religijną.

O co chodzi? Ano o to, że pewnie u jej drzwi stanęli już lub za chwilę stną tzw. „predstawiciele” „Twoich Braci”, czyli starsi, zarzucając jej „kompromis z Babilonem Wielkim”, ponieważ zgodziła się przyjąć pomoc od charytatywnej agendy od lat związanej z Kościołem kat.
Więc szkoda, że nie byłó sposobności wyjaśnić szerzej w programie, kto oprócz ZUS ponosi winę za obecne kłopoty tej rodziny. Ale jestem zbudowany postawą przedstawiciela Caritasu, który postanowił pomóc obcemu człowiekowi, nie patrząc na podziały światopoglądowe czy religijne. 
 


 
« Ostatnia zmiana: 30 Lipiec, 2015, 22:50 wysłana przez Weteran »
Weteran

Ignoruję posty: accurate, Ebed, Efektmotyla, Efezjan, Kamil. Przebudzony, sabekk, tomek_s, ZAMOS


Offline awmala

Odp: prezes Stowarzyszenia Wyzwoleni w TVP
« Odpowiedź #47 dnia: 31 Lipiec, 2015, 07:13 »
Mógłby ktoś wrzucić linka z tym programem. Będę wdzięczna.


Offline M

Odp: prezes Stowarzyszenia Wyzwoleni w TVP
« Odpowiedź #48 dnia: 31 Lipiec, 2015, 07:40 »
Mógłby ktoś wrzucić linka z tym programem. Będę wdzięczna.

Proszę bardzo: http://vod.tvp.pl/audycje/publicystyka/sprawa-dla-reportera/wideo/23072015/20731976


Offline awmala

Odp: prezes Stowarzyszenia Wyzwoleni w TVP
« Odpowiedź #49 dnia: 31 Lipiec, 2015, 07:49 »
Wielkie dzięki M :)


Offline Technolog

Odp: prezes Stowarzyszenia Wyzwoleni w TVP
« Odpowiedź #50 dnia: 10 Sierpień, 2015, 23:09 »
Obejrzałem reportaż. I podtrzymuję to co napisałem wcześniej i zgadzam się z tym co powiedziała strona wspierająca w tej sprawie. Nie mógł już pracować, wystąpił o rentę i ok. Później okazało się coś innego, ale w momencie zaprzestania pracy i podjęcia renty miał jasno określoną sytuację i to machina urzędnicza wprowadziła całe zamieszanie. To czy był pionierem czy nie, nie ma głównego związku ze sprawą.

A to co powiedziała pani... A co miała powiedzieć, bardzo dobrze wybrnęła z propozycji i tyle. Może wie jakich ma w zborze nadgorliwców nie tylko starszych, ale i szeregowych i dlatego tak musiała to skomentować.


Offline gedeon

Odp: prezes Stowarzyszenia Wyzwoleni w TVP
« Odpowiedź #51 dnia: 28 Wrzesień, 2017, 20:26 »
Tak z pierwszej ręki, byl to program "Sprawa dla reportera" Pani Elżbiety  Jaworowicz.
Zasiadałem tam w roli komentatora, sprawa miała tylko pośredni związek z SJ, mialem mieszane uczucia czy to komentować, tylko ze względów etycznych. Emisja tego odcinka jest przewidziana na dzień 23 lipca. Po emisji sami ocenicie.





Offline owcaJehowy

Odp: prezes Stowarzyszenia Wyzwoleni w TVP
« Odpowiedź #52 dnia: 15 Listopad, 2017, 14:56 »
Myślę że wystarczy przeczytasz "Kryzys sumienia" i pozamiatane. KSIĄŻKA BARDZO OBIEKTYWNA,  czytając wszystko co jest o sj nie jest dobrym wyjsciem .
Witaj owco!

Warto też towarzyszyć  na sprawach sądowych, które wytaczają byli członkowie organizacji. Było ich 5 o naruszenie dóbr osobistych. Moja jest szósta i myślę, że nie ostatnia.

http://danutakubik.blog.pl/2017/11/05/nie-dam-sie-zmiazdzyc-trafili-na-silnego-przeciwnika/#comments