Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: prezes Stowarzyszenia Wyzwoleni w TVP  (Przeczytany 13874 razy)

Offline Robert

Odp: prezes Stowarzyszenia Wyzwoleni w TVP
« Odpowiedź #30 dnia: 06 Lipiec, 2015, 17:29 »
To prawda książka niczym blaszany bębenek narobiła sporo hałasu lecz nie jest kluczem do pobudzenia wyobraźni czynnych SJ.

To ciekawe, bo odzywają się do mnie czynni świadkowie Jehowy, których wyobraźnia została pobudzona. Ale prawdopodobnie Gedeonie masz większy i pełniejszy dostęp do świadków.


Offline gedeon

Odp: prezes Stowarzyszenia Wyzwoleni w TVP
« Odpowiedź #31 dnia: 06 Lipiec, 2015, 17:40 »
To ciekawe, bo odzywają się do mnie czynni świadkowie Jehowy, których wyobraźnia została pobudzona. Ale prawdopodobnie Gedeonie masz większy i pełniejszy dostęp do świadków.

Pytasz czy stwierdzasz......?


Offline Robert

Odp: prezes Stowarzyszenia Wyzwoleni w TVP
« Odpowiedź #32 dnia: 06 Lipiec, 2015, 18:16 »
Pierwsze zdanie jest twierdzące i opowiada o moim doświadczeniu, listach, które dostaję.
Drugie zdanie jest opinią, przypuszczeniem, podyktowanym tym, że jesteś prezesem Stowarzyszenia i masz kontakt z wieloma świadkami i byłymi świadkami, nie jest to zdanie ani pytaniem ani stwierdzeniem Gedeonie.


Offline Córka Weterana

Odp: prezes Stowarzyszenia Wyzwoleni w TVP
« Odpowiedź #33 dnia: 11 Lipiec, 2015, 19:12 »
A co mieli osiągnąć?
Kasę?
Poklask?
Obalenie Nadarzyna?
Miliony członków? :)

(y) lubię to :D


Offline gedeon

Odp: prezes Stowarzyszenia Wyzwoleni w TVP
« Odpowiedź #34 dnia: 24 Lipiec, 2015, 12:33 »
Tak z pierwszej ręki, byl to program "Sprawa dla reportera" Pani Elżbiety  Jaworowicz.
Zasiadałem tam w roli komentatora, sprawa miała tylko pośredni związek z SJ, mialem mieszane uczucia czy to komentować, tylko ze względów etycznych. Emisja tego odcinka jest przewidziana na dzień 23 lipca. Po emisji sami ocenicie.



Pozostała tylko fotka.

Sprawa dla Reportera w dniu 23 lipca i pokazany przypadek rodziny której umiera mąż i ojciec. Członkowie rodziny to czynni ŚJ.
Paskudny ZUS przyznaje rentę rodzinna a potem zabiera....?
Powód brakuje jeden rok do okresu składkowego.
Dlaczego 37 letni facet nie wypracował potrzebnych lat składkowych?
Dlatego że był pionierem i biegał z gazetkami.
ZUS zły bo zabrał rentę, a "Nasi Bracia" zaproponowali prawnika za którego miała zapłacić kobieta i dzieci.
Oglądając ten reportaż zastanówcie się sami czy można to było komentować publicznie pogrążając w smutku rodzinę.
Dlatego nie autoryzowałem swoich wypowiedzi i zostały wycięte, z całego nagrania pozostało ok 1/4

Napisałem po programie: "mialem mieszane uczucia czy to komentować, tylko ze względów etycznych" dlatego lepiej było zachować milczenie, które było protestem dla bezduszności ZUSu ale też i WTSu.


Offline owca

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 91
  • Polubień: 78
  • Wolna od 2015r.
Odp: prezes Stowarzyszenia Wyzwoleni w TVP
« Odpowiedź #35 dnia: 25 Lipiec, 2015, 17:17 »
Myślę że wystarczy przeczytasz "Kryzys sumienia" i pozamiatane. KSIĄŻKA BARDZO OBIEKTYWNA,  czytając wszystko co jest o sj nie jest dobrym wyjsciem .


Offline Liberal

Odp: prezes Stowarzyszenia Wyzwoleni w TVP
« Odpowiedź #36 dnia: 25 Lipiec, 2015, 18:52 »
Myślę że wystarczy przeczytasz "Kryzys sumienia" i pozamiatane. KSIĄŻKA BARDZO OBIEKTYWNA,  czytając wszystko co jest o sj nie jest dobrym wyjsciem .

Nie wystarczy.
Bo Kryzys sumienia to tylko wstęp do dalszych analiz i dociekań :)
Ale fakt, publikacja otwierająca oczy.
Marek Boczkowski

Viva la Apostasía!


Offline Roszada

Odp: prezes Stowarzyszenia Wyzwoleni w TVP
« Odpowiedź #37 dnia: 25 Lipiec, 2015, 18:57 »
Myślę że wystarczy przeczytasz "Kryzys sumienia" i pozamiatane. KSIĄŻKA BARDZO OBIEKTYWNA,  czytając wszystko co jest o sj nie jest dobrym wyjsciem .
Wielu ŚJ mając zaufanie jako takie do organizacji nie jest w stanie choć częściowo Kryzysu przeczytać czy dokończyć.
Tak wynikało z moich obserwacji na bratnim forum.
Dopiero po całkowitym zerwaniu z organizacja czytali w całości.

Każdy chyba musi wpierw swój kryzys sumienia przejść a wtedy łatwiej mu to czytać. :-\


Boratyniak

  • Gość
Odp: prezes Stowarzyszenia Wyzwoleni w TVP
« Odpowiedź #38 dnia: 25 Lipiec, 2015, 19:46 »
Znam świadka który po lekturze Kryzysu dalej uważa że organizacja to taka arka Noego na której będąc jest się zbawionym. Mnie zablokował jako odstępcę bo z odstępcami nie chce mieć kontaktów. Jak wrócę do organizacji to zaprasza na piwo. Szkoda gadać...


Offline owca

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 91
  • Polubień: 78
  • Wolna od 2015r.
Odp: prezes Stowarzyszenia Wyzwoleni w TVP
« Odpowiedź #39 dnia: 25 Lipiec, 2015, 19:56 »
Jak wy to robicie że przed swoją wypowiedzią wrzucać ie fragment do którego się odnosicie? Nie wiem jak to zrobić :-\


Offline M

Odp: prezes Stowarzyszenia Wyzwoleni w TVP
« Odpowiedź #40 dnia: 25 Lipiec, 2015, 20:00 »
Jak wy to robicie że przed swoją wypowiedzią wrzucać ie fragment do którego się odnosicie? Nie wiem jak to zrobić :-\

Żeby tak zrobić naciskasz przycisk "Cytuj" w prawym górnym rogu wiadomości, którą chcesz zacytować. Wtedy w polu tekstowym wpisywania Twojej wiadomości będzie już cytowany post, a Ty swoją odpowiedź możesz napisać poniżej.


Offline Weteran

Odp: prezes Stowarzyszenia Wyzwoleni w TVP
« Odpowiedź #41 dnia: 30 Lipiec, 2015, 18:34 »
Każdy chyba musi wpierw swój kryzys sumienia przejść a wtedy łatwiej mu to czytać. :-\

Ale ten pierwszy kryzys moze być jeszcze głęboko w organizacji, a wtedy „Kryzys sumienia” jest bardzo pomocny w zrobieniu szybkich postępów w poznaniu „prawdy o prawdzie”. Indywidualny kryzys działa tak, że pierwszą myślą prawie każdego SJ jest „coś ze mną jest nie tak”. Ale kiedy przeczyta Raya i widzi, że „ryba psuje się od głowy”, „coś nie tak” było nawet z członkiem CK, wtedy widzi gdzie naprawdę jest „nie tak” i zaczyna odczuwać powiew wolności. 
« Ostatnia zmiana: 30 Lipiec, 2015, 18:52 wysłana przez Weteran »
Weteran

Ignoruję posty: accurate, Ebed, Efektmotyla, Efezjan, Kamil. Przebudzony, sabekk, tomek_s, ZAMOS


Offline Roszada

Odp: prezes Stowarzyszenia Wyzwoleni w TVP
« Odpowiedź #42 dnia: 30 Lipiec, 2015, 18:44 »
Ale ten pierwszy kryzys moze być jeszcze głęboko w organizacji, a wtedy „Kryzys sumienia” jest bardzo pomocny w zrobieniu szybkich postepów w poznaniu „prawdy o prawdzie”. Indywidualny kryzys działa tak, że pierwszą myślą prawie każdego SJ jest „coś ze mną jest nie tak”. Ale kiedy przeczyta Raya i widzi, że „ryba psuje się od głowy” „coś nie tak” było nawet z członkiem CK, wtedy widzi gdzie naprawdę jest „nie tak” i zaczyna odczuwać powiew wolności.
Pewnie wiele w tym prawdy.
Mi trudniej uchwycić co tam w duszy ŚJ się kręci, a tym bardziej wątpiącego. Nie miałem nawet kogoś bardzo bliskiego w organizacji w swym najbliższym otoczeniu. Ale osoby które całymi rodzinami tam były to wiedzą co w trawie piszczy, gdy się sami dzielą swymi odczuciami. :-\


Offline Dietrich

Odp: prezes Stowarzyszenia Wyzwoleni w TVP
« Odpowiedź #43 dnia: 30 Lipiec, 2015, 19:03 »
Ale ten pierwszy kryzys moze być jeszcze głęboko w organizacji, a wtedy „Kryzys sumienia” jest bardzo pomocny w zrobieniu szybkich postepów w poznaniu „prawdy o prawdzie”. Indywidualny kryzys działa tak, że pierwszą myślą prawie każdego SJ jest „coś ze mną jest nie tak”. Ale kiedy przeczyta Raya i widzi, że „ryba psuje się od głowy” „coś nie tak” było nawet z członkiem CK, wtedy widzi gdzie naprawdę jest „nie tak” i zaczyna odczuwać powiew wolności.

Najgorsze, że w tym osobistym kryzysie najczęściej zdany jesteś sam na siebie. Organizacja od samego początku wbija do głowy, że w niej znajdziesz szczęście, przyjaźń, miłość, zadowolenie, etc. Jeśli zostałeś niesprawiedliwie  potraktowany, zauważyłeś dwojakie odważniki i pojawiają się wątpliwości, to jest to wyłącznie twój problem i twoja wina, bo widocznie "za mało wysilasz się w dziele Pańskim". Nawet nie wspomnę o innym spojrzeniu na działalność zboru. W momencie, kiedy skierujesz swe kroki do starszych, od razu jesteś na cenzurowanym. Niestety, tak to najczęściej  działa.
Nie twierdzę, że książka Franza "wywaliła moją wiarę a kosmos", podobnie jak czytanie forów.
Jednak warto czasem spojrzeć na całość oczami innych i nie dać się zwariować. Uwolnić się od fałszywego poczucia winy, wyrzutów sumienia czy fałszywego pojmowania świata, który nas otacza. Naprawdę warto.


Offline Weteran

Odp: prezes Stowarzyszenia Wyzwoleni w TVP
« Odpowiedź #44 dnia: 30 Lipiec, 2015, 19:47 »
Nie twierdzę, że książka Franza "wywaliła moją wiarę a kosmos", podobnie jak czytanie forów.

Mnie wiara w Boga została, natomiast „Kryzys” upewnił mnie w tym, że organizacja nie jest tym za co się podaje. Powtarzam -  upewnił, bo już wcześniej widziałem, że z tym fałszem Bóg nie może mieć nic wspólnego.
Weteran

Ignoruję posty: accurate, Ebed, Efektmotyla, Efezjan, Kamil. Przebudzony, sabekk, tomek_s, ZAMOS