Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: HISZPANIA: ŚJ pozywają ofiary  (Przeczytany 338 razy)

Offline Światus

HISZPANIA: ŚJ pozywają ofiary
« dnia: 19 Listopad, 2022, 18:58 »
Sąd Pierwszej Instancji Torrejón de Ardoz (Madryt) rozpoczął w tym tygodniu bezprecedensowy proces w Hiszpanii. Kilku członków organizacji Świadków Jehowy potępiło osoby, które uważają za swoich dysydentów, Hiszpańskie Stowarzyszenie Ofiar Świadków Jehowy (AEVTJ) .

To pierwszy raz w Hiszpanii, gdy religia postawiła przed sądem swoich dysydentów, ponieważ chcą, aby sędzia pokoju nakazał im usunąć słowo „ ofiary ” z nazwy.

Według El Periódico de España  zapewniają oni, że określenie zawarte przez AEVTJ jest nieuczciwe i godzi w ich honor, dlatego poprzez publikacje w Internecie domagają się zaprzestania działań wojennych oraz domagają się sprostowania i odszkodowania.

Źródło: https://www-huffingtonpost-es.translate.goog/entry/pugna-en-los-testigos-de-jehova-primera-vez-que-una-religion-lleva-a-sus-disidentes-a-juicio-en-espana_es_637121b0e4b0ca9acf25b80e?_x_tr_sl=es&_x_tr_tl=pl&_x_tr_hl=pl&_x_tr_pto=sc

   W związku z żądaniem wypłaty odszkodowania powstaje pytanie, kim są ci "członkowie organizacji", którzy złożyli pozew?

   Stwórzmy legalne, zarejestrowane Stowarzyszenie Byłych Świadków Jehowy w Polsce. Pokażmy ŚJ, że istnieje alternatywna organizacja.
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.


Offline Roszada

Odp: HISZPANIA: ŚJ pozywają ofiary
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Listopad, 2022, 19:13 »
No proszę a u nas funkcjonuje słowo "ofiary" w nazwie Dnia Pamięci Ofiar Strażnicy:

https://nowiny24.pl/dzien-pamieci-ofiar-straznicy-byli-swiadkowie-jehowy-mowia-do-swoich-bliskich-kochamy-was/ar/c11-15727682

Sam też napisałem art.i w tytule jest słowo ofiar:

Międzynarodowy Dzień Pamięci Ofiar Strażnicy – 26 lipca (cz. 1-2)


Offline Lovely

Odp: HISZPANIA: ŚJ pozywają ofiary
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Listopad, 2022, 20:12 »
Bardzo ciekawa informacja. Ciekawe czy jeśli ofiary ŚJ udowodnią przed sądem, że są ofiarami to czy nie odwróci się to przeciwko ŚJ  ;D


Offline Sebastian

Odp: HISZPANIA: ŚJ pozywają ofiary
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Listopad, 2022, 20:25 »
nie wiem jak teraz ale kiedyś na allegro nie można było napisać w komentarzu że 'sprzedawca to oszust" (gdyż słowo oszust traktowano jako obraźliwe), ale można było napisać "czuję się oszukany przez sprzedawcę" (gdyż to już jest _subiektywna_ opinia)

może tutaj sprawa także rozbija sie o podobne niuanse? :)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Lovely

Odp: HISZPANIA: ŚJ pozywają ofiary
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Listopad, 2022, 20:36 »
Na pewno sąd będzie analizował różnice w sformułowaniach, słowa mają ogromną moc. Z drugiej strony można być czyjąś ofiarą, ale  popełniony przez oprawcę czyn może nie mieścić się w ramach czynów zabronionych przez prawo.


Offline janeczek

Odp: HISZPANIA: ŚJ pozywają ofiary
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Listopad, 2022, 10:50 »
Niestety niemcy hiszpania i polska idzie w tym samym kierunku system sądowniczy jest powoływany przez polityków i kierują nim politycy.
To jest u nas dobra zmiana Ziobro gnębi Tuleję i może to robić, niestety w takim systemie korporacja strażnica jest mocna.
Ma to wywołać efekt mrożący wobec osób skrzywdzonych przez organizację, dopiero jak powstaną takie grupy w wielkiej brytanii irlandi włoszech czy w usa gdzie jest niezależny system sądowniczy zaczną mieć problemy.
Trzeba być realistą pieniądz lubi politykę, a strażnica to pieniądz są w obwe strażnica, podobna Ziobro jakąś ustawę szykuje żeby bronić światków jehowy przed szkalowaniem.
Słyszałem po obsłudze że rząd jest wdzięczny im że tylu ukraińców przyjęli, a Ziobro szczególnie ceni organizacje jehowy, ja bym uważał z próbą pozbawiania ich kasy działaniami.
W warszawie nie wolno legalnie rozklejać informacji o organizacji jehowy, mogące podważać jej autorytet to podobno chce zalegalizować Ziobro w całym kraju, nie mam pojęcia jaki mają dostęp do niego.     


Offline Sebastian

Odp: HISZPANIA: ŚJ pozywają ofiary
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Listopad, 2022, 12:53 »
Ziobro jakąś ustawę szykuje żeby bronić światków jehowy przed szkalowaniem. (...) W warszawie nie wolno legalnie rozklejać informacji o organizacji jehowy
O, to szeroka koalicja, Ziobro plus Platforma :)

a tak poważnie, to jakieś plotki bez zrozumienia o co chodzi w ustawie, którą Ziobro _naprawdę_ szykuje, ale nie po to aby bronić Strażnicy ale aby zamknąć usta krytykom Kościoła Katolickiego

na szczęście, czego Ziobro dotknie, to spartoli... Czytałem tę ustawę... Nic z niej nie wynika...
« Ostatnia zmiana: 20 Listopad, 2022, 12:55 wysłana przez Sebastian »
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Lovely

Odp: HISZPANIA: ŚJ pozywają ofiary
« Odpowiedź #7 dnia: 20 Listopad, 2022, 13:17 »
Z tego co mi wiadomo to ŚJ są zarówno w USA, Wielkiej Brytanii, Irlandii i we Włoszech ;) więc nie wiem czy to jest zależne od układu Ziorbo i ska.
Zbaczając trochę z tematu to znając różne kryminalne "seriale na faktach" to nie chciałabym być sądzona za sprawę kryminalną ani w USA ani w Irlandii ani we Włoszech :D

Natomiast jestem bardzo ciekawa jaki werdykt będzie w sprawie ŚJ wobec Hiszpańskich Ofiar ŚJ  :)