Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: HISZPANIA: ŚJ pozywają ofiary  (Przeczytany 1804 razy)

Offline Światus

HISZPANIA: ŚJ pozywają ofiary
« dnia: 19 Listopad, 2022, 18:58 »
Sąd Pierwszej Instancji Torrejón de Ardoz (Madryt) rozpoczął w tym tygodniu bezprecedensowy proces w Hiszpanii. Kilku członków organizacji Świadków Jehowy potępiło osoby, które uważają za swoich dysydentów, Hiszpańskie Stowarzyszenie Ofiar Świadków Jehowy (AEVTJ) .

To pierwszy raz w Hiszpanii, gdy religia postawiła przed sądem swoich dysydentów, ponieważ chcą, aby sędzia pokoju nakazał im usunąć słowo „ ofiary ” z nazwy.

Według El Periódico de España  zapewniają oni, że określenie zawarte przez AEVTJ jest nieuczciwe i godzi w ich honor, dlatego poprzez publikacje w Internecie domagają się zaprzestania działań wojennych oraz domagają się sprostowania i odszkodowania.

Źródło: https://www-huffingtonpost-es.translate.goog/entry/pugna-en-los-testigos-de-jehova-primera-vez-que-una-religion-lleva-a-sus-disidentes-a-juicio-en-espana_es_637121b0e4b0ca9acf25b80e?_x_tr_sl=es&_x_tr_tl=pl&_x_tr_hl=pl&_x_tr_pto=sc

   W związku z żądaniem wypłaty odszkodowania powstaje pytanie, kim są ci "członkowie organizacji", którzy złożyli pozew?

   Stwórzmy legalne, zarejestrowane Stowarzyszenie Byłych Świadków Jehowy w Polsce. Pokażmy ŚJ, że istnieje alternatywna organizacja.
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.


Offline Roszada

Odp: HISZPANIA: ŚJ pozywają ofiary
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Listopad, 2022, 19:13 »
No proszę a u nas funkcjonuje słowo "ofiary" w nazwie Dnia Pamięci Ofiar Strażnicy:

https://nowiny24.pl/dzien-pamieci-ofiar-straznicy-byli-swiadkowie-jehowy-mowia-do-swoich-bliskich-kochamy-was/ar/c11-15727682

Sam też napisałem art.i w tytule jest słowo ofiar:

Międzynarodowy Dzień Pamięci Ofiar Strażnicy – 26 lipca (cz. 1-2)


Offline Lovely

Odp: HISZPANIA: ŚJ pozywają ofiary
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Listopad, 2022, 20:12 »
Bardzo ciekawa informacja. Ciekawe czy jeśli ofiary ŚJ udowodnią przed sądem, że są ofiarami to czy nie odwróci się to przeciwko ŚJ  ;D


Offline Sebastian

Odp: HISZPANIA: ŚJ pozywają ofiary
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Listopad, 2022, 20:25 »
nie wiem jak teraz ale kiedyś na allegro nie można było napisać w komentarzu że 'sprzedawca to oszust" (gdyż słowo oszust traktowano jako obraźliwe), ale można było napisać "czuję się oszukany przez sprzedawcę" (gdyż to już jest _subiektywna_ opinia)

może tutaj sprawa także rozbija sie o podobne niuanse? :)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Lovely

Odp: HISZPANIA: ŚJ pozywają ofiary
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Listopad, 2022, 20:36 »
Na pewno sąd będzie analizował różnice w sformułowaniach, słowa mają ogromną moc. Z drugiej strony można być czyjąś ofiarą, ale  popełniony przez oprawcę czyn może nie mieścić się w ramach czynów zabronionych przez prawo.


Offline janeczek

Odp: HISZPANIA: ŚJ pozywają ofiary
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Listopad, 2022, 10:50 »
Niestety niemcy hiszpania i polska idzie w tym samym kierunku system sądowniczy jest powoływany przez polityków i kierują nim politycy.
To jest u nas dobra zmiana Ziobro gnębi Tuleję i może to robić, niestety w takim systemie korporacja strażnica jest mocna.
Ma to wywołać efekt mrożący wobec osób skrzywdzonych przez organizację, dopiero jak powstaną takie grupy w wielkiej brytanii irlandi włoszech czy w usa gdzie jest niezależny system sądowniczy zaczną mieć problemy.
Trzeba być realistą pieniądz lubi politykę, a strażnica to pieniądz są w obwe strażnica, podobna Ziobro jakąś ustawę szykuje żeby bronić światków jehowy przed szkalowaniem.
Słyszałem po obsłudze że rząd jest wdzięczny im że tylu ukraińców przyjęli, a Ziobro szczególnie ceni organizacje jehowy, ja bym uważał z próbą pozbawiania ich kasy działaniami.
W warszawie nie wolno legalnie rozklejać informacji o organizacji jehowy, mogące podważać jej autorytet to podobno chce zalegalizować Ziobro w całym kraju, nie mam pojęcia jaki mają dostęp do niego.     
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ 
Publikacja ta jest poufna i chroniona prawem autorskim.  Ktoś dobrowolnie przyjmuje krew należy podać w zborze że winowajca odłączył się


Offline Sebastian

Odp: HISZPANIA: ŚJ pozywają ofiary
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Listopad, 2022, 12:53 »
Ziobro jakąś ustawę szykuje żeby bronić światków jehowy przed szkalowaniem. (...) W warszawie nie wolno legalnie rozklejać informacji o organizacji jehowy
O, to szeroka koalicja, Ziobro plus Platforma :)

a tak poważnie, to jakieś plotki bez zrozumienia o co chodzi w ustawie, którą Ziobro _naprawdę_ szykuje, ale nie po to aby bronić Strażnicy ale aby zamknąć usta krytykom Kościoła Katolickiego

na szczęście, czego Ziobro dotknie, to spartoli... Czytałem tę ustawę... Nic z niej nie wynika...
« Ostatnia zmiana: 20 Listopad, 2022, 12:55 wysłana przez Sebastian »
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Lovely

Odp: HISZPANIA: ŚJ pozywają ofiary
« Odpowiedź #7 dnia: 20 Listopad, 2022, 13:17 »
Z tego co mi wiadomo to ŚJ są zarówno w USA, Wielkiej Brytanii, Irlandii i we Włoszech ;) więc nie wiem czy to jest zależne od układu Ziorbo i ska.
Zbaczając trochę z tematu to znając różne kryminalne "seriale na faktach" to nie chciałabym być sądzona za sprawę kryminalną ani w USA ani w Irlandii ani we Włoszech :D

Natomiast jestem bardzo ciekawa jaki werdykt będzie w sprawie ŚJ wobec Hiszpańskich Ofiar ŚJ  :)


Offline NNN

Odp: HISZPANIA: ŚJ pozywają ofiary
« Odpowiedź #8 dnia: 13 Grudzień, 2023, 22:27 »
Jehowa pogniewał  się na jw-orga, za to, że bez konsultacji z nim, jw-org zabrał mu coroczną ofiarę w postaci godzinek ze służby i cofnął swoje błogosławieństwo.  >:( Według mnie, Jehowa powinien już zebrać tych ze 144 000 którzy są w niebie by procedować ostateczne odrzucenie organizacji, tak jak postąpił wobec narodu Izraelskiego.


« Ostatnia zmiana: 13 Grudzień, 2023, 22:33 wysłana przez NNN »
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!
Droga jest mi moja wolność.


Offline Fantom

Odp: HISZPANIA: ŚJ pozywają ofiary
« Odpowiedź #9 dnia: 14 Grudzień, 2023, 09:36 »
 Media w Hiszpanii już podchwyciły temat.

 Niestety tłumacz google nie spisał się najlepiej, dlatego podaje tylko link. Kto chce może sam dać na tłumacza. Inne witryny chcą opłaty za dostęp do artykułu.

https://www.elnacional.cat/es/sociedad/jueza-madrid-sostiene-testigos-jehova-secta-exmiembros-victimas_1134891_102.html

https://cronicaglobal.elespanol.com/vida/20231213/la-justicia-asociacion-de-victimas-testigos-jehova/816918463_0.html
« Ostatnia zmiana: 14 Grudzień, 2023, 09:49 wysłana przez Fantom »
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline Estera

Odp: HISZPANIA: ŚJ pozywają ofiary
« Odpowiedź #10 dnia: 15 Grudzień, 2023, 11:53 »
   Informacja od ex z Hiszpanii  :)
   Dziś od rana media masowego przekazu, m.in TV, trąbią o przegranym procesie śj i wygranej stowarzyszenia.
   Przy okazji obnażając, jak destruktywnie ta organizacja wpływa na rodziny.
   Można powiedzieć, że śj w Hiszpanii przeżywają prawdziwy armagedon, plagę boleści, którą sami sobie zafundowali.
   Bo to przecież śj poszli do sądu z pozwem na stowarzyszenie i na poszczególnych członków zarządu tegoż stowarzyszenia.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Estera

Odp: HISZPANIA: ŚJ pozywają ofiary
« Odpowiedź #11 dnia: 15 Grudzień, 2023, 15:41 »
   Informacja od ex z Hiszpanii  :)  ... c.d. ...

   Organizację w sądzie reprezentowały trzy małżeństwa z Betel hiszpańskiego.
   To oni złożyli to oskarżenie wobec tego stowarzyszenia w imieniu organizacji JW.
   Teraz jest taka sytuacja, że koszty z przegranego procesu mają pokryć ci betelczycy, a tych kosztów jest ponad 20 tysięcy euro.
   (Ciekawe skąd betelczycy wezmą taką kasę?
   Czy im sekta tę kasę podaruje w prezencie przegranego procesu.)
   Krótko mówiąc, ładnie ich wrobili  :'( :'(
   74 strony dowodów na sektę.
   Materiał m.in., został oceniony przez międzynarodowy zespół ekspertów d/s sekt.
   Adwokat broniący stowarzyszenia, to też nie jest zwykły adwokat, to również bardzo dobry ekspert, który się specjalizuje w sprawach sekt.
   
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Sebastian

Odp: HISZPANIA: ŚJ pozywają ofiary
« Odpowiedź #12 dnia: 15 Grudzień, 2023, 15:57 »
   74 strony dowodów na sektę.
czy można prosić o link do tego 74 stronicowego dokumentu?
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Estera

Odp: HISZPANIA: ŚJ pozywają ofiary
« Odpowiedź #13 dnia: 15 Grudzień, 2023, 18:01 »
czy można prosić o link do tego 74 stronicowego dokumentu?
   Niestety, linkiem do tego dokumentu jeszcze nie dysponuję.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Estera

Odp: HISZPANIA: ŚJ pozywają ofiary
« Odpowiedź #14 dnia: 17 Grudzień, 2023, 16:02 »
   Informacja od ex z Hiszpanii  :'(  ... c.d. ...
   Wczoraj, syn Prezesa Stowarzyszenia Ofiar Świadków Jehowy, który zeznawał przeciwko swojemu ojcu.
   Popełnił samobójstwo.
   Miał 27 lat i był świadkiem Jehowy.
   Informuje o tym sam Prezes tego Stowarzyszenia.

      https://www.youtube.com/watch?v=N7MwkgbZLSo
   (Napisy polskie po włączeniu w ustawieniach)
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.