Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: "Złote myśli" tyczące Świadków Jehowy (przemyślenia, skojarzenia, riposty).  (Przeczytany 4809 razy)

Offline NNN

115.    Ludzie dzielą się na wierzących w Boga i kierujących się jego wskazówkami.
115a.  A także na ludzi wierzących w organizację i kierujących się jej nakazami.
-----------------
116.    Radosny, roztańczony "lud Jehowy"  z największym wskaźnikiem samobójstw i depresji.
116a.  Świadkowie Jehowy dlaczego dajecie się pędzić swoim przywódcom jak stado owiec (baranów)?.
-----------------
117.    W Izraelu sądzenie odbywało się jawnie.
117a.  Starsi, przestańcie sądzić swoich braci potajemnie!
-----------------
118.    Ciało kierownicze naucza, że wszystkie inne źródła wiedzy są zatrute, nie pozwalając tego sprawdzić.
118a.  Władza w organizacji świadków, jak w systemach totalitarnych, opiera się na blokowaniu informacji.
-----------------
119.    Ciało Kierownicze to ludzie autorytatywni, dopuszczający się nawet najgorszych chwytów, aby mieć władzę i aby manipulować milionami.
119a.  Wśród tych milionów są osoby, które szczerze uwierzyły i nie dopuściły do siebie myśli, że ci ludzie mogliby ich zwieść.
« Ostatnia zmiana: 28 Sierpień, 2021, 14:57 wysłana przez NNN »
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!


Offline NNN

120.    W Polsce od wielu lat jest coraz mniej świadków Jehowy, a coraz więcej "odstępców".
120a.  Czy to już jest koniec... Świadków Jehowy?  To dopiero jest dla nich Armagedon!
----------------
121.    Powiedziałam/em Ciału Kierowniczemu do widzenia, co nie znaczy, że mówię do widzenia Bogu.
121a.  Jestem więc "odstępczynią/cą" od "niewolniczej organizacji", a nie od Boga.
----------------
122.    Głosicielu! Nie daj się przywódcom straszyć Armagedonem. Jeśli zginiesz, to za nich i przez nich.
122a.  To oni z ciebie zrobili fanatyka i ślepca, aby z ciebie czerpać zyski.
----------------
123.    Kłamstwa Ciała Kierowniczego to niewola. Prawda to wolność.
123a.  "I poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli" (Jana 8:32).
----------------
124.    Świadku Jehowy z Rosji! Ty nie cierpisz za wiarę w Boga, ale cierpisz za wiarę w swoich przywódców.
124a.  To oni każą ci cierpieć, sami chowając się za Boga i za morza.
----------------
« Ostatnia zmiana: 29 Sierpień, 2021, 13:33 wysłana przez NNN »
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!


Offline NNN

125.    Głosicielu! Jezus stawał z wózkiem, chodził od domu do domu, czy może nauczał w domach, zatrzymując się tam, gdzie go zaproszono?
125a.  Świadkowie Jehowy z literaturą na wózku to nowy sposób werbowania neofitów.
----------------------
126.    Przed salami królestwa w czasie zebrań jest często zaparkowanych tyle "fur", że Jezus nie miałby gdzie przywiązać swojego osiołka.
126a.  Po co świadkom Jezus, skoro się do niego nie modlą, zbawia ich Jehowa a nie On i uważają Go za anioła. Świadkowie mają teraz ewangelię Ciała Kierowniczego utworzoną w XXI wieku na podstawie Starego testamentu (Przyp. 4:18) oraz "nowego światła". Jezus dla nich byłby dzisiaj "odstępcą".
-----------------------
127.    Jezus i Apostołowie nauczali Dobrej Nowiny o zbawieniu w Chrystusie.
127a.  "Nowa ewangelia" Świadków Jehowy uczy zbawienia dzięki trzymaniu się Ciała Kierowniczego.
-----------------------
128.    Świadkowie, dlaczego idąc śladami Jezusa i Apostołów nie nauczacie w świątyniach, synagogach, kościołach i po zborach?
228a.  Czyż nie dlatego, że boicie się powiedzieć ludziom wprost w oczy, że Jehowa ich wszystkich wymorduje w Armagedonie?
----------------------
129.    Świadkowie! Dlaczego wzorem Jezusa i Apostołów nie zbieracie się na modlitwy w domach prywatnych?
129a.  Starsi, dlaczego oszukujecie głosicieli, iż Jehowa jest obecny w salach królestwa, zapominając, że "Najwyższy nie mieszka w budynkach uczynionych ręką ludzką"!?  Tym bardziej nie ma go na stadionach, w wynajętych kinach i innych salach.

« Ostatnia zmiana: 31 Sierpień, 2021, 10:26 wysłana przez NNN »
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!


Offline NNN

A teraz najświeższy chlebek upieczony na sierpniowym kongresie. Kilka fajnych komentarzy pod filmikiem Światusów "Oddawaj więcej pieniędzy na organizację Jehowy" plus moje spostrzeżenia.

130.   "Nawet nasi najmłodsi mogą się uczyć, aby odkładać coś dla Jehowy... wyobraźmy sobie, jak bardzo z tego cieszy się Jehowa". "On dostrzega nawet te najmniejsze datki. Każdy taki datek ma dla niego znaczenie. On bardzo go sobie ceni. Widzi, że działamy z wiarą". Ależ to infantylne!  Jak łatwo się wypowiadają w imieniu Boga, którego nie spotkamy i nie zapytamy, czy to prawda!

130a.  Bo Jehowa to taki sam infantylny osobnik, którego da się zaspokoić byle czym? Nie! To wyrachowany cwaniak. On wie, że ogromne sumy składają się z najdrobniejszych monet. Wie także, że jeśli osiem milionów świadków da po dolarze, to do jego niebiańskiego sejfu trafi  osiem milionów dolarów. W sam raz na zmianę rydwanu na szybszy model.
----------------
131.    "Oddajcie co macie najlepszego - pieniądze! Dla Jehowy najlepsze są pieniądze? Nie uczciwość, miłosierdzie i miłość do bliskich?

131a.  Nie wiem w jakiego Boga ci ludzie wierzą. Ale jeżeli są stworzeni na jego obraz  i podobieństwo, to nie chciałabym go spotkać późnym wieczorem w ciemnej uliczce...".
----------------
132.    "Jehowa kocha nas, jeżeli dajemy mu to, co mamy najlepszego. On dostrzega nawet te najmniejsze datki. Każdy taki datek ma dla niego znaczenie. On bardzo go sobie ceni. Widzi, że działamy z wiarą."

132a.  "Jak oni robią ten przelew do nieba? Skoro Jehowa troszczy się o ludzi, którzy dali pieniądze na JW, to dlaczego nie opiekuje się JW, żeby nie trzeba było się tak bardzo składać na tego molocha?"
----------------
133.    Co ma was pobudzać do dawania więcej? Wiara! "Zaufajcie obietnicy Jehowy, że zatroszczy się o wasze potrzeby."  Nuże, śmiało świadkowie Jehowy! Wyzbywajcie się wszelkich pieniędzy i majętności na rzecz Towarzystwa Strażnica! Oni tak stale robią. Najpierw ogłaszają bardzo bliski  Armagedon, a potem przez długi czas ładują kasę do worów. O was zatroszczy się Jehowa, czyli nikt.

133a.  Porzucajcie pracę zawodową. Sprzedawajcie samochody i domy. Wyjeżdżajcie na tereny z potrzebami. Na starość będziecie żyli z dozgonnej wdzięczności Jehowy, czerpiąc radość z faktu, iż On nadal się z was cieszy, a to, że znowu raj opóźnił o kolejne 40 lat, to taka mała niedogodność. Przecież starsi wiekiem Izraelici też wymarli i nie weszli do ziemi obiecanej.
---------------
134.    "Z modlitwą ustalili nową kwotę. Jak mówi tytuł tego przemówienia, odłożyli coś dla Jehowy. Co więcej, postanowili się dzielić tym co mają z innymi. Pomagali braciom na różne sposoby. Zrozumieli, jak wspaniale jest współpracować z Jehową w troszczeniu się o drugich."

134a.  Nie dość, że dali na organizację i wyjechali w teren, to jeszcze pomagali innym. W ten sposób "widzialna część organizacji Jehowy" wraz ze swoimi liderami w Warwick, została zwolniona z obowiązku pomagania swoim wiernym, chociaż też oni mają ten obowiązek zapisany w Piśmie Świętym i w statutach.
----------------     
« Ostatnia zmiana: 01 Wrzesień, 2021, 21:18 wysłana przez NNN »
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!


Offline NNN

135.    "Kochani bracia i siostry! Żyjemy naprawdę w ekscytującym momencie historii i mamy niepowtarzalną możliwość, żeby okazać swoją wiarę."

135a.  Ten ekscytujący moment historii to Armagedon. Myślałem, że już był. A on ciągłe jest przed nami? Zawsze nas będą nim straszyć? Tak! Zawsze! Jeśli będą chcieli twoich i moich pieniędzy. A będą chcieli.
-------------------

136.    "Kochani bracia i siostry! Żyjemy naprawdę w ekscytującym momencie historii i mamy niepowtarzalną możliwość, żeby okazać swą wiarę". "Do dawania więcej pobudza was wiara".

136a.  Ten żargon sekciarski tłumaczy się tak: Już niedługo Armagedon. Kasa stanie się bezwartościowa. Spieszcie się z dawaniem nam kasy, bo nie zdążycie. Drugiej takiej możliwości nie będziecie mieli. Mało dacie - znaczy macie małą wiarę i żadnej szansy na przeżycie. To jest dla nas w Warwick bardzo ekscytujący moment historii. Oto mamy niepowtarzalną możliwość napełnienia swoich worków kasą po brzegi!
--------------------

137.    Czym się ekscytuje ten mówca? Największą zagładą ludzkości jakiej dokona Jehowa? Też! Jehowa w swej dobroci do ludzi i w swej bezradności nie jest w stanie ich zmienić na lepszych, tylko musi ich wymordować! To jest coś strasznego!
 Dobra Nowina Jezusa nie spełniła oczekiwań. Jego śmierć także.

137a.  Tylko ci co się boją jego zagłady potrafią robić takie głupie kroki jak rozdawanie swojego majątku nieznanym im w gruncie rzeczy ludziom, krzywdząc siebie i swoje dzieci, tylko dlatego, że liderzy tego ugrupowania wkładają w usta Jehowy wszystko co im pasuje. Jeśli ten ich Bóg na to pozwala, to jest jasne, że nie istnieje!
--------------------
   
« Ostatnia zmiana: 02 Wrzesień, 2021, 12:18 wysłana przez NNN »
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!


Offline NNN

138.    W rzeczywistości kongresy Świadków Jehowy służą temu, aby ich liderzy mieli możliwość bezpośrednio zastosować  na im wiernych głosicielach mega dawkę psychomanipulacji, po której nikt nie może już wrócić z kongresu taki sam. Po takim "zastrzyku" indoktrynacji, nogi same kierują się do skrzynki na datki.

138a.  Co Bóg świadków Jehowy robi z tą górą pieniędzy? On Je - howa! Przed opinią publiczną i przed swoimi wiernymi. Tak jak ukrywa sumy ulg, dotacji i zwolnień.

----------------

139.    Świadkowie Jehowy zapraszają na swoje zebrania i  na kongresy podkreślając, iż tam nie przeprowadza się żadnych zbiórek pieniędzy. Jednocześnie od niepamiętnych lat krytykują zbieranie datków na tacę w kościołach.

139a.  Tymczasem nie dość, że sami grabią forsę pełnymi garściami, to jeszcze ich liderzy wręcz żebrzą u dzieci nawet o najmniejsze grosiki. Wyraźnie widać, iż Jehowa zaczął w czasie końca przeliczać wiarę na dolary. Rzeczywiście ten koniec musi być już bardzo blisko.

----------------

140.    W każdej swojej publikacji liderzy świadków zaznaczają, że wydają je z dobrowolnych datków. Jak wiadomo, w każdym wyznaniu datki się zbiera, ale u nich starsi są zachęcani do ich wymuszania, zasłaniając się rezolucjami zborowymi.  Wszystko to dla Boga Jehowy. Tylko że Jehowa nie je, nie pije i nie jeździ samochodami. A oni już tak. 

140a.  Za Jehową kryje się pazerna organizacja!  Jehowa = organizacja. To jej przywódcy żebrzą dla siebie nie licząc się i nie rozliczając się z nikim.

----------------

141.    Zdaje się, iż Jehowa teraz bardzo polubił polaków, a szczególnie Nadarzyn za operatywność. Za sprawne wyłudzanie metodą: "na Jehowę" od wiernych, sal królestwa, działek, domów i mieszkań. Jehowa to Bóg najbogatszy ze wszystkich Bogów! Siedzi teraz na tronie w niebie i cieszy się a cieszy. Aż do samego raju ma paliwo do cieszenia się. Boję się, że z tej uciechy znowu przegapi Armagedon.

141a.   Jak sięgnę pamięcią, to głosiciele ciągle od ponad 50 lat są wzywani przez swoje ciało rządzące do upraszczania swojego życia i stawiania swego Boga Jehowy na pierwszym miejscu. Żyją w permanentnym końcu świata. A mimo tego wielu z nich ma ładne obejścia i domy, często swoje firmy, jeżdżą dobrymi samochodami i spędzają urlopy nawet dwa razy do roku w pięknych zakątkach świata. Żyją często na wysokim poziomie, dobrze jedząc i dobrze się ubierając. Ich liderzy wiedzą więc, że mają z czego dawać? Świadkowie, jak wy to robicie?

----------------
« Ostatnia zmiana: 03 Wrzesień, 2021, 17:05 wysłana przez NNN »
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!


Offline NNN

- Na tym zakończyłem sprawę wymuszania datków poprzez procedury organizacyjne, stosowanie psychomanipulacji, wykorzystywanie w tych celach wiary i Pisma Świętego (unarzędziowienie Biblii).

Teraz przyjrzymy się wnikliwie Statutowi Świadków Jehowy w Polsce z maja 2014 roku.


142.   Świadku Jehowy! Znasz swój Statut? Starsi wręczyli ci go osobiście? Masz do niego nieskrępowany dostęp?
142a.  Głosicielu! Czy Statut Świadków Jehowy w Polsce wisi na tablicy ogłoszeń w Salach  Królestwa?
--------------------
143.    Dlaczego Statutu  Świadków Jehowy w Polsce nie ma na stronach jw.org?
143a.  Czy Ciało Kierownicze boi się ujawnić Polski Statut Polskim głosicielom?
-----------------------
144.    Czy Świadków Jehowy obowiązuje Polskie Prawo?
144a.  W zborach Świadków Jehowy Statut jest dla elit, a Biblia dla maluczkich!
----------------------
145.    Pan Jezus mówił o "niewolniku" w przypowieści, a na przypowieściach nie buduje się doktryn. 
145a.  W I wieku n. e. nie było żadnego ciała kierowniczego (rządzącego). Najpierw "kierował" Chrystus, po Jego śmierci - Apostołowie, a  cały czas czuwał nad wszystkim Duch Święty. Na koniec Chrystus Jezus obiecał "Pocieszyciela", ale na pewno nie "niewolnika". (Preambuła Statutu p.1 i 2).
-----------------------
146.    "Świadkowie Jehowy praktykują religię pod duchowym nadzorem Ciała Kierowniczego." (Preambuła p. 3).
146a.  Nie praktykują swej wiary w ramach osobistego zobowiązania, tylko religię?  Omylni i nie natchnieni cywile sprawują "duchowy nadzór"?
-----------------------« Ostatnia zmiana: 04 Wrzesień, 2021, 20:32 wysłana przez NNN »
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!


Offline NNN

147.    Dlaczego prawem wewnętrznym Związku Świadków Jehowy jest Pismo Święte pomieszane z doktryną i wykładnią omylnych ludzi? Dlaczego owo prawo tak często się zmienia i nieraz zaprzecza sobie?  Dlaczego niektóre prawa Związku są zatajane przed głosicielami?   (Preambuła p.4).

147a.  Jeśli prawo wewnętrzne Związku to wytyczne Ciała Kierowniczego i Komitetu Oddziału zawarte w listach, to dlaczego starsi zborowi mają bezwzględny nakaz od tych właśnie jednostek, aby likwidować to prawo poprzez niszczenie listów i wszelkiej  elektronicznej korespondencji pomiędzy tymi jednostkami a zborami?  (Preambuła p.4).
---------------------------
148.    Głosicielu, czy ty wiesz, co to jest prawo wewnętrzne twojego Związku Wyznaniowego? (Preambuła, punkt 4).
148a.  Głosicielu, Preambuła Statutu  wymaga od ciebie znajomości i akceptacji przed chrztem, punktów od 1 do 4. Znasz je? (Preambuła p.5).
---------------------------
149.    "Każdy Świadek Jehowy z chwilą przyjęcia  chrztu (...) akceptuje elementy (...)  od 1 do 4". (Preambuła p.5).
149a.  Głosicielu, znasz te punkty i uczysz o nich  innych na studium jakie prowadzisz z ludźmi?
---------------------------
150.    Głosicielu, twoim statutem jest Biblia? Zwróciłeś więc uwagę na Izajasza 2:2,3?  (Preambuła p.5).
150a.  "Prawo ma wyjść z Syjonu, a Słowo Jehowy z Jerozolimy", - nie z Brooklynu i nie z Warwick!
---------------------------
151.   "Każdy Świadek Jehowy poczytuje sobie za przywilej, że może być używany przez Boga w różnych działach służby. Dotyczy to zwłaszcza służby kaznodziejskiej, którą każdy świadek pełni w ramach osobistego zobowiązania wynikającego z uroczystego ślubu oddania się Jehowie Bogu". (Preambuła p.6).

151a.  Nieprawda! Nie każdy świadek głosi, bowiem w Związku Wyznaniowym Świadkowie Jehowy w Polsce jest grubo ponad 10 000 osób tak zwanych "nieczynnych", którzy nie biorą udziału  w działalności kaznodziejskiej, jak również nie dają się używać  przez Boga w innych działach służby.

---------------------------       
« Ostatnia zmiana: 05 Wrzesień, 2021, 16:15 wysłana przez NNN »
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!


Offline Storczyk

 NNN, masz talent  do łączenia w przemyślaną całość fałszywych i prawdziwych informacji, i przedstawienia tego w interesujący sposób.
Offline Technolog

---------------------------
151.   "Każdy Świadek Jehowy poczytuje sobie za przywilej, że może być używany przez Boga w różnych działach służby. Dotyczy to zwłaszcza służby kaznodziejskiej, którą każdy świadek pełni w ramach osobistego zobowiązania wynikającego z uroczystego ślubu oddania się Jehowie Bogu". (Preambuła p.6).

151a.  Nieprawda! Nie każdy świadek głosi, bowiem w Związku Wyznaniowym Świadkowie Jehowy w Polsce jest grubo ponad 10 000 osób tak zwanych "nieczynnych", którzy nie biorą udziału  w działalności kaznodziejskiej, jak również nie dają się używać  przez Boga w innych działach służby.

---------------------------     
151 i 151a do poprawy
Cytuj
Jako Świadków Jehowy liczymy tylko osoby, które każdego miesiąca głoszą dobrą nowinę o Królestwie Bożym
Cytuj
Czy liczycie tych, którzy są związani z waszą organizacją, ale nie głoszą?
Nie uwzględniamy takich osób przy określaniu liczby Świadków Jehowy
Jak ktoś nie głosi to jest tylko członkiem Związku. Można nie być członkiem Związku i być SJ oraz odwrotnie. Mało kto wie ile w rzeczywistości w Polsce jest członków Związku.


Offline NNN


151 i 151a do poprawy

 Jak ktoś nie głosi to jest tylko członkiem Związku. Można nie być członkiem Związku i być SJ oraz odwrotnie. Mało kto wie ile w rzeczywistości w Polsce jest członków Związku.

- Drogi Technologu!

Nie krzycz tak (bo ogłuchłem i musiałem się leczyć), że coś jest do poprawy, tylko sam zadaj sobie trudu i sprawdź, a nie licz na drapane. Coś zacytowałeś, ale nie podałeś źródeł, wiec jak miałem się do tego odnieść?  Dobrze że (nie chwaląc się) ma się tę wrodzoną intuicję i nawet sobie wydrukowałem wiele artykułów razem z tymi z których zacytowałeś. Jest to dobre studium psychomanipulacji i kręcenia, aby nie powiedzieć prawdy. Szczyt hipokryzji i psychomanipulacji, bowiem serwis jw.org służy do werbowania i robienia dobrego pijaru na zewnątrz. CK pisze tam co chce, aby jak najlepiej wypaść. Przykład? Dlaczego nie podają ilości odejść i ich  powodów? Ale za to podają, iż nie, nikogo nie przymuszają do zmiany religii, każdy ma prawo zmienić religię, aby nie był to tylko świadek, ("Oczywiście swobody te muszą iść w parze z poszanowaniem prawa innych ludzi do obstawania przy własnych poglądach oraz do odrzucania poglądów, z którymi się oni nie zgadzają."). To dlaczego jest tyle "odstępców" od Świadków? Skąd się oni biorą? Dlaczego ich prześladują?

Strona jw.org nie służy do nauczania w zborach, wiec doktrynerzy sobie tam używają. Ale i w literaturze wewnętrznej jest dość krętactwa i przykład mamy świeży, bo ze Strażnicy  z października 2021 (wątek "Artykuł do studium NR42" Kyuubiego). W zaproszeniach na kongresy pisali, że "nie ma żadnych zbiórek pieniędzy". W traktacie "Czy chciałbyś poznać prawdę" z 2008 r. piszą:

 "W bibliotekach i księgarniach znalazłbyś tysiące książek rzekomo zawierających rzetelne odpowiedzi. Ale wiele podręczników zaprzecza sobie nawzajem. Inne w danym momencie wydają się aktualne, lecz wkrótce trzeba je rewidować lub zastępować nowymi".  Tylko, że sami posługują się biblią siódmy raz zrewidowaną i sami się tym chwalą. Wielokrotnie piszą; (ostatnio właśnie w Strażnicy z października 2021 kom. 12) "Kiedy CK uświadomi sobie potrzebę wprowadzenia jakiejś zmiany, nie waha się tego zrobić."
-  Do czego zmierzam? Że i w przypadku kogo liczą za świadka też nieźle kręcą. Już dawno stwierdziłem, że widocznie bardzo chcą ukryć duży ubytek wiernych, a poza tym, nie przyznają się w ogóle do tego, że w szeregach swoich mają PIMO- wców. A przecież wiemy, że takich jest w zborach pełno, chociażby z tego, iż niektórzy są na naszym forum. Kręcą, aby odstępcy nie doliczyli się aktualnego stanu.
 
Ja bazuję więc na formalnym prawie. A wiec ich Statut R.7 Art. 73 stanowi: "Członkiem Związku jest każdy prawidłowo ochrzczony Świadek Jehowy, który należy do jednego ze Zborów na terenie RP."

Pisząc (kawałek temu) punkt 151a bazowałem też na ich wewnętrznym prawie, jakim jest przecież List z Nadarzyna  "AB 1 czerwca 2013 Do wszystkich starszych i sług pomocniczych Dotyczy pracy pasterskiej i przewodzenia w służbie".

" Ponieważ każdego miesiąca jakieś 10 000 osób nie składa sprawozdania ze służby kaznodziejskiej, możemy jeszcze wiele uczynić, aby pomóc tysiącom głosicieli, którzy oddali się Jehowie i zobowiązali sumiennie spełniać Jego wolę."

Wyraźnie wynika z tego, że ich chrzest jest nadal aktualny i uważani nadal są za głosicieli. Dodam, że za głosicieli tak zwanych "nieczynnych" lub "nieregularnych", jeśli oddają sprawozdanie w kratkę.
 W 2013 było nieczynnych  "jakieś 10 000", a dzisiaj śmiem twierdzić, że o 'wiele za wiele'.

"List AB 30 maja 2012 Do wszystkich gron starszych w Polsce":"Wiemy jednak, że tysiące nieregularnych lub nieczynnych głosicieli wymaga udzielenia pilnej pomocy, jeśli mają przeżyć zakończenie tego systemu rzeczy."

"List SDA 1 września 2015 Do wszystkich gron starszych w zborze Dotyczy informacji o głosicielach, którzy stali się nieczynni"

"Z uwagi na szczególne zainteresowanie, jakie okazujemy głosicielom nieczynnym, prosimy aby sekretarz przygotował również krótki dodatkowy list, o głosicielach, którzy stali się nieczynni w roku służbowym 2015. Podajcie ich imiona i nazwiska, wiek, oraz krótki opis przyczyn, które Waszym zdaniem wpłynęły na ich sytuację. Jesteśmy przekonani, że informacje, które zechcecie nam przekazać, pomogą lepiej zatroszczyć się o potrzeby naszych braci i sióstr w skali całego naszego terenu."

Jeśli mowa o "braciach i siostrach nieczynnych", to znaczy, że uważa się ich nadal za Świadków Jehowy, a że są nadal prawidłowo ochrzczeni, to wiadomo, iż nadal należą do Związku Wyznaniowego.

 Do tego jeszcze wewnętrzny, tajny kodeks dla starszych "Paście" str. 47 (8)/24:  "Nakaz ten dotyczy wszystkich chrześcijan, także nieczynnych głosicieli.". Chodzi o "pobieranie się w Panu".

Str. 70(11)/8
"W większości przypadków bezpośrednio z KŁS powinni się kontaktować starsi i robić to tylko w sprawie ochrzczonych  i nieochrzczonych głosicieli, (również nieczynnych), którzy proszą o pomoc) ..."

Nieczynna osoba, jak widać z powyższego, cały czas jest jest uznawana jako ochrzczony członek zboru (nieczynny aktualnie), wobec czego nadal należy do Związku wyznaniowego. To co piszą na jw.org jest pod publiczkę. Nikt takiej osoby wielokrotnie nie wyrzuca, ani też nie pozbawia ważności chrztu, bowiem musiałby ja wielokrotnie przyłączać formalnie i wielokrotnie ją chrzcić.


« Ostatnia zmiana: 22 Wrzesień, 2021, 21:10 wysłana przez NNN »
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!


Offline NNN

Odp: "Złote myśli" tyczące Świadków Jehowy (przemyślenia, skojarzenia, riposty).
« Odpowiedź #41 dnia: 09 Październik, 2021, 11:15 »
152.    "Świadkowie Jehowy wyczekują szybkiego nadejścia nowego świata." (Preambuła p. 7).

152a.  Nazwę "Świadkowie Jehowy" przyjęto na konwencji w Columbus, w Stanie Ohio w dniu 26 lipca 1931 roku. 26 lipca 2021 roku minęło niezauważalnie (także przez świadków) okrągłe 90 lat od tego wydarzenia (hucznie będą świętować setkę?). Czy jak sami twierdzą, "już niedługo" nowy świat nadejdzie to będzie szybko?

--------------------------

153.    "Związek jest częścią ogólnoświatowej religijnej społeczności ... 'Świadkowie Jehowy'. Jej siedzibą noszącą nazwę 'Biuro Główne Świadków Jehowy' - jest aktualnie Brooklyn." Już chyba nie aktualnie? "Nowy Jork w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej."  (Statut rozdz. 1 Art.5).

153a.  Związek ma charakter ogólnoświatowy, a nigdy nie zdecydowano o przeniesieniu siedziby np. do Izraela? Dlaczego tak mocno i dozgonnie liderzy tego ugrupowania trzymają się Ameryki? A w Preambule p.5 powołują się na Izajasza 2:2,3: " ... Ludzie z wielu narodów pójdą i powiedzą: 'Chodźcie, wejdźmy na górę Jehowy, do domu Boga Jakuba." (...) "Bo z Syjonu wyjdzie prawo, a z Jerozolimy - słowo Jehowy." Tam jest więc prawdziwie Biblijna i Boża siedziba (góra) Jehowy (nie w Brooklynie i nie w Warwick). I w całej dziewięćdziesięcioletniej historii świadków, Jehowa nigdy nie popierał Ameryki, z uporem twierdząc, iż jego siedziba była i jest zawsze w Izraelu, bo tam jest jego na zawsze wybrany i umiłowany lud. Ci z ameryki są wiec uzurpatorami, mocno trzymającymi się USA ze względu na korzyści materialne.


 - Jak zauważyliście, będzie parę "myśli" obszerniejszych, bowiem nie umiem zapisać tego skrótowo. Ale niedługo powrócę do wcześniejszej formuły.
« Ostatnia zmiana: 09 Październik, 2021, 11:20 wysłana przez NNN »
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!


Offline paragraf4N wg.CK

Odp: "Złote myśli" tyczące Świadków Jehowy (przemyślenia, skojarzenia, riposty).
« Odpowiedź #42 dnia: 09 Październik, 2021, 11:57 »
Jak można porzucić kraj, który jest tak uduchowiony, iż na każdym banknocie ,który emituje jego bank centralny jest napisane : In god we trust ( bogu ufamy )
Może stąd nieustanna miłość do "zielonych " papierków.


Offline NNN

Odp: "Złote myśli" tyczące Świadków Jehowy (przemyślenia, skojarzenia, riposty).
« Odpowiedź #43 dnia: 10 Październik, 2021, 19:17 »
154.    "Do realizacji celu, o którym mowa w art. 6 Związek w szczególności: 1) dobroczynnie głosi Słowo Boże publicznie i od domu do domu (Dzieje Apostolskie 20:20);"(Statut rozdz. 2 Art. 7 p.1).
Aż dziw, że nie dopisano najważniejszej w XXI wieku gałęzi głoszenia - publicznego plotkowania ze stojakami.

154a.  Autorzy Statutu zapisali, że za głoszenie Związek nie pobiera opłat (większość ludzi na świecie nie chce tego za darmo). Jednak zapomniano dopisać, że Związek nie ma z tego tytułu żadnych wydatków. Wszelkie koszty (niemałe przecież, bowiem ponoszone nieraz przez całe życie) tych działań ponosi głosiciel. Na jego "głowie" zresztą są wszelkie inne wydatki, które pozwalają utrzymać tenże Związek, aby on mógł postawić już na gotowym swoją "pieczątkę", lub nakryć to wszystko swoją "czapą". Głosiciel tak "przystrojony" morduje się z tą "czapą" przez całą swoją bytność w  Związku, w zimie i w lato na okrągło i nikt z zarządu Związku  nie chce im ulżyć, ale za to chętnie piszą, że to "Związek głosi". Oprócz tego, każdy głosiciel jest tak wytresowany, iż uiszcza niby dobrowolne datki, za swoją niby edukację w Związku i korzystanie z materiałów propagandowych. 

-----------------

155.  "3) stara się podnosić poziom umysłowy i moralny mężczyzn, kobiet i dzieci ... przez prowadzenie bezpłatnych studiów biblijnych ... (Statut rozdz. 2 Art. 7 p.3).
"Studium biblijne" w wykonaniu świadków Jehowy to wpajanie nadinterpretacji Pisma Świętego wymuszanej na "dołach" przez samozwańczych liderów tego ugrupowania. Tak wyuczone postrzeganie Biblii później zmieni się wielokrotnie, ale manipulatorom tekstem biblijnym chodzi tylko o to, aby studiujących dożywotnie uzależnić od swoich wpływów. "Studium biblijne" więc, to nic innego jak zakamuflowane werbowanie coraz to nowych konwertytów i nie ma naprawdę żadnego związku z podnoszeniem poziomu umysłowego, raczej z drastycznym obniżeniem tego poziomu, bowiem absolwenci takiego studium po przeprogramowaniu  stają się bezwolnymi i całkowicie bezkrytycznymi  wykonawcami woli swoich mocodawców.

155a.  Zachęcanie do "studium biblijnego" w wersji świadków Jehowy to próba założenia innym "okularów Strażnicy". Studium to jest prowadzone przez osoby ogólnie słabo wyedukowane (dzieci, młodzież i starcy), które nierzadko przecież same dopiero co podjęły swoją podstawową edukację szkolną i jeszcze daleko mają do jej ukończenia; te osoby pozostają pod przemożnym wpływem "Strażnicy",  poziom takiego "studium" jest więc bardzo niski, ale też jego cel jest tylko jeden: adept ma dać sobie założyć "kaganiec i okulary Strażnicy", w postaci stania się dożywotnim głosicielem jej idei. "Studium Biblijne" ładnie brzmi, daje nadzieję na wyższy poziom, ale tylko pomaga przywódcom robić "dobrą minę do złej gry" (zobacz także Preambułę p. 1-5, których nie zna żaden świadek Jehowy, ale z chwilą przyjęcia chrztu nieświadomie akceptuje). 
« Ostatnia zmiana: 10 Październik, 2021, 19:33 wysłana przez NNN »
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!


Offline NNN

Odp: "Złote myśli" tyczące Świadków Jehowy (przemyślenia, skojarzenia, riposty).
« Odpowiedź #44 dnia: 12 Październik, 2021, 19:45 »

156.    "Związek w szczególności: (...) importuje, produkuje, publikuje ... udostępnia Biblię oraz objaśniającą literaturę, nagrania, materiały audiowizualne oraz materiały udostępniane w formie elektronicznej. Materiały takie mają charakter przekazu wiary i są przygotowywane na podstawie informacji i wskazówek dostarczanych lub wydawanych pod kierunkiem Ciała Kierowniczego:...". (podkreślenie moje. Statut rozdz. 2 p. 4).

"Materiały takie mają charakter przekazu wiary"-  to stąd się wziął  brak możliwości odrzucenia takiego przekazu wiary przez członków Związku, a zarazem przez  szeregowych świadków Jehowy. Powinno jednak być zaznaczone, iż w związku z omylnością Ciała Kierowniczego i możliwością popełniania przez nich pomyłek doktrynalnych przyjęcie lub odrzucenie takiego "przekazu wiary" jest zawsze dobrowolne. Jeśli tak nie jest CK różni się od papieża z KRK tylko liczebnością. Papież jest jeden, a ich jest aktualnie aż ośmiu. Siedem gęb więcej do wyżywienia, oprania i ubrania! I zawsze pamiętać trzeba o tym, że nigdy nie było bariery ograniczającej liczbę członków Ciała Kierowniczego. I to są ludzie o wysokich standardach - z naciskiem na standardy materialne. Bo za cudze pieniądze.

156a. Sam Związek niewiele z tych czynności realizuje i na pewno nie w takim szerokim zakresie jak deklaruje, ponieważ czyni to korporacja wydawnicza - Towarzystwo Strażnica, pozostająca poza strukturami Związku, ale pod rzeczywistą lub wyimaginowaną kontrolą Ciała kierowniczego. Związek wyznania "Świadkowie Jehowy w Polsce" jest wiec całkowicie ubezwłasnowolniony i biedny, bowiem realizuje nie swoje cele, pozwalając bogacić się podmiotom nie należącym do Związku kosztem swoich członków.   
« Ostatnia zmiana: 12 Październik, 2021, 20:01 wysłana przez NNN »
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!