Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: "Złote myśli" tyczące Świadków Jehowy (przemyślenia, skojarzenia, riposty).  (Przeczytany 11068 razy)

Offline janeczek

Trudno racji nie przyznać że sekta się stacza intelektualnie słucham zooma i przeglądam Internet trafiłem na orgu na kurs interaktywny, już zawsze ciesz się życiem to już nawet nie przedszkole to żłobek dla mało rozwiniętych za czsów mego jehowizmu było by to niedopuszczalne żeby tak tłumaczyć CK nie kieruje ale wyznacza posuwają się do śmieszność kpią z ludzi może baranów co pozwalają się tak okłamywać ale jednak
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ 
Publikacja ta jest poufna i chroniona prawem autorskim.  Ktoś dobrowolnie przyjmuje krew należy podać w zborze że winowajca odłączył się


Offline sawaszi

Trudno racji nie przyznać że sekta się stacza intelektualnie słucham zooma i przeglądam Internet trafiłem na orgu na kurs interaktywny, już zawsze ciesz się życiem to już nawet nie przedszkole to żłobek dla mało rozwiniętych za czsów mego jehowizmu było by to niedopuszczalne żeby tak tłumaczyć CK nie kieruje ale wyznacza posuwają się do śmieszność kpią z ludzi może baranów co pozwalają się tak okłamywać ale jednak


Czyli (na ostro) 'jadą z koksem' i cytują wszystko z ust Szawła Faryzeusza - potem zwanego "Pawłem Apostołem"
- bez komentarza .
« Ostatnia zmiana: 15 Sierpień, 2021, 17:31 wysłana przez sawaszi »


Offline NNN

66.    Kontestowanie społeczeństwa obywatelskiego opartego na samorządności, dystansowanie się od wszelkiej pro społecznej działalnościści klasyfikuje świadków Jehowy do grup "automarginalizacji społecznej".
66a.  Poprzez narzucanie swym wiernym dość rygorystycznej i hermetycznej wizji świata, Ciało Kierownicze Świadków Jehowy prowadzi swoich wiernych do społecznego samowykluczenia i skazuje ich na społeczną banicję.
------------------
67.    Sekty narzucają członkom określone stereotypy reakcji psychicznych, aby kontrolować ich myśli, zachowanie i uczucia.
67a.  Burzy to podstawowe relacje międzyludzkie w obrębie rodziny i innych grup społecznych.
------------------
68.    Członkowie kultów szkodliwych tracą zdrowie fizyczne i psychiczne, majątki, a czasami i  życie.
68a.  Świadkowie Jehowy nie ratując życia poprzez przyjęcie transfuzji krwi, stali się "królikami doświadczalnymi".
------------------
69.    Takich ludzi jak my, "odstępcy", jest w Polsce i na świecie pokaźna liczba.
69a.  Nie osłabiamy Twojej wiary i miłości do Boga. Podważamy tylko wiarę w wymyślone przez człowieka nauki.
--------------------
70.    Ciało Kierownicze świadome jest faktu, że jego nauki daleko odbiegają od Biblii.
70a.  "Niewolnik" sprawowaniem dyktatury religijnej zaprzecza istocie swojej nazwy.
« Ostatnia zmiana: 24 Wrzesień, 2023, 01:04 wysłana przez NNN »
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!
Droga jest mi moja wolność.


Offline NNN

71.    Ciało Kierownicze obawia się porozumienia swych "poddanych" z ludźmi, którzy opuścili organizację.
71a.  Kto się boi opuszczających organizację - Jehowa, Jezus czy "niewolnik"?
--------------------
72.    W Polsce świadkowie Jehowy mają największe spadki ilości wiernych na świecie!
72a.  Dlaczego tak dużo osób odchodzi od świadków Jehowy?
-------------------
73.    Głosiciele, pytajcie starszych zborów dlaczego ukrywają przed wami masowe odejścia?
73a.  Dlaczego starsi nie odczytują listów pożegnalnych?  Boją się, że reszta też odejdzie?
-------------------
74.    W Polsce od świadków Jehowy  odeszło 11 000 osób!
74a.  To nie zdarzyło się w żadnym kraju od 2008 roku!
-------------------
75.    Świadkowie Jehowy "Przebudźcie się"!
75a.  Odstępcami jesteście wy, bo nauczacie ludzkich, niebiblijnych dogmatów.

« Ostatnia zmiana: 17 Sierpień, 2021, 10:59 wysłana przez NNN »
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!
Droga jest mi moja wolność.


Offline sawaszi

71.    Ciało Kierownicze obawia się porozumienia swych "poddanych" z ludźmi, którzy opuścili organizację.
71a.  Kto się boi opuszczających organizację - Jehowa, Jezus czy "niewolnik"?
--------------------
72.    W Polsce świadkowie Jehowy mają największe spadki ilości wiernych na świecie!
72a.  Dlaczego tak dużo osób odchodzi od świadków Jehowy?
-------------------
73.    Głosiciele, pytajcie starszych zborów dlaczego ukrywają przed wami masowe odejścia?
73a.  Dlaczego starsi nie odczytują listów pożegnalnych?  Boją się, że reszta też odejdzie?
-------------------
74.    W Polsce od świadków Jehowy  odeszło 11 000 osób!
74a.  To nie zdarzyło się w żadnym kraju od 2008 roku!
-------------------



To zapewne jest sprawka tego forum , które przebudza od grochówki podawanej do stołu na łamach ; "Przebudzcie Się " i "Strażnicy"
To oczywiście nie jest w smak towarzystwu z Warwick - bo owieczki im uciekają  :'(
- i to co ogłaszali słowem może spaść niebawem na nich  :o ; Księga Izajasza , rozdział 47 ; cały .
Miłej lektury z PŚ  - DLA WSZYSTKICH  - bo kto czyta , ten jest oczytany i "nie błądzi" .

 Za prawdę to jest smutne dla nich - ale  może być prawdziwe .
« Ostatnia zmiana: 17 Sierpień, 2021, 20:21 wysłana przez sawaszi »


Offline NNN

76.    Świadkowie nie modlą się do Jehowy o uwolnienie od "odstępców".
76a.  Oni wzywają policję, albo dzwonią do biura prawnego w Nadarzynie.
-----------------
77.    Świadkowie nie służą w policji i niechętnie na nią płacą podatki.
77a.  Wzywając policję bierzecie pod uwagę, że może ona użyć broni?
-----------------
78.    Świadków Jehowy nie chroni Jehowa. Ich chronią wysokie płoty, dział prawny i rzecznik w Nadarzynie oraz policja.
78a.  Świadkowie Jehowy! "Gorąca linia" do Boga (nie do Nadarzyna) to modlitwa!
-----------------
79.    Strona jw.org to tuba propagandowa i miejsce elektronicznego werbunku!
79a.  Całkowite poświęcenie się dla sekty powoduje wyłączenie jednostki ze społeczeństwa.
-----------------
80.   Braki w wykształceniu powodują u głosicieli podatność na  poddańczą uległość swoim liderom oraz na wytwarzanie się fanatyzmu.
80a.  Świadkowie nie są wyuczeni - oni są wytresowani - przez swoich liderów zza morza.



Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!
Droga jest mi moja wolność.


Offline NNN

81.    "Miliony z obecnie żyjących świadków Jehowy nigdy nie umrą."
81a.  "Chociaż oczekiwania te są błędne, głosiciele gorliwie opowiadają o nich innym ludziom."
-----------------
82.   Strażnica - prawda czy iluzja? Sprawdź samodzielnie.
82a.  Czytaj wiernie przetłumaczoną Biblię, a nie Strażnicę!
----------------
83.    Głosicielu! Masz nakaz używania Biblii tylko w przekładzie ciała kierowniczego?
83a.  A w Rosji i w niektórych  innych krajach świadkowie używają Biblii w przekładach religii fałszywej!
----------------
84.    Zostałem zwiedziony i oszukany przez ciało kierownicze świadków Jehowy.
84a.  Ciało kierownicze świadków naciąga Słowo Boże do własnych teorii (do "nowych, jaśniejszych świateł").
--------------- 
85.    Wiele sekt nie zabija, ale niszczy zdrowie psychiczne, szansę na rozwój rodzinny i społeczny swoich ofiar.
85a.  Zdobycz staje się "dobrowolnym niewolnikiem", "mrówką robotnicą" i "użytecznym głupcem".   
 
« Ostatnia zmiana: 24 Wrzesień, 2023, 00:58 wysłana przez NNN »
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!
Droga jest mi moja wolność.


Offline paragraf4N wg.CK

Przepraszam, ale czy punkt 84a może by lepiej brzmiał : Ciało kierownicze JW naciąga Słowo Boże do własnych teorii (czyt. nowych świateł)
Pozdrawiam.


Offline NNN

-  Tak, masz rację Paragrafie. Rzeczywiście, punkt 84a w twojej wersji brzmi bardziej prawidłowo. Już sobie to zmieniłem w domowym sztambuchu. Przepraszam Cię, że nie reagowałem od razu, ale wyjechałem z domu i nie bardzo miałem w tym kierunku możliwości.
    A swoją drogą, to na pewno zauważyłeś, że punkt 62 i 62a zawiera właśnie paragraf 4N. Znalazł się w tym spisie, bowiem zawiera bardzo trafne, życiowe spostrzeżenie i bardzo mi się podoba. Jeśli jesteś jego autorem, to przyjmij moje gratulacje, a jeśli nie, to congratulation za trafny wybór nicku.


   A teraz przy okazji następna garść spostrzeżeń:

86.    Prawo do krytyki przekonań religijnych jest częścią wolności religijnej.
86a.  Wolność publicznego głoszenia swoich poglądów religijnych wiąże się z tolerowaniem ich krytyki (Trybunał Praw Człowieka;
Strasburg).
---------------
87.    Sekty często zmuszają do milczenia krytyków, nazywając ich działania prześladowaniem.
87a.  To nie Bogu Jehowie przeszkadzają "odstępcy", ale liderom z Warwick.
87b.  Liderzy Świadków Jehowy krytykę fałszywej nauki ciała rządzącego nazywają prześladowaniem.
--------------
88.    Świadkowie Jehowy propagują rasizm religijny - wszystkie wyznania oprócz nich samych są złe...
88a.  ...ale jak nie mają dostępu do swojej Biblii, to używają przekładów "religii fałszywej". 
-------------
89.    "Teraz jest czas, żeby ci, co pokładają ufność w świeckim wykształceniu, dobrach materialnych albo w ludzkich instytucjach, zmienili swój sposób myślenia" (Strażnica z XI. 2013, s. 20 ak.17).
89a.  Świadkowie Jehowy w ten sposób stają się wyobcowani ze swojego środowiska i kraju, tym chętniej polegając na swoich liderach  zza morza.
-------------
90.    Potencjał jakim dysponują liderzy grup religijnych wobec bezgranicznego posłuszeństwa wiernych i skali ich działalności jest realnym zagrożeniem dla bezpieczeństwa społecznego.
90a.  Liderzy świadków Jehowy wymagają od swoich zwolenników bezwzględnego posłuszeństwa, zasłaniając się  Bogiem Jehową i organizacją.




 
« Ostatnia zmiana: 23 Sierpień, 2021, 12:12 wysłana przez NNN »
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!
Droga jest mi moja wolność.


Offline paragraf4N wg.CK

Dzięki za pamięć i dobre słowo. Wytrwałości w zwalczaniu "organizacyjnego kołtuństwa"


Offline NNN

91.    O wyłączeniu kogoś ze społeczności  ma decydować cały zbór (Mat.18:15-18).
91a.  Samozwańczy "niewolnik" decyduje o tym sam, aby zastraszyć i utrzymać władzę.
---------------
92.    Dlaczego osobę wątpiącą w wykładnię "niewolnika" natychmiast wyrzuca się ze zboru?
92a.  To nie jest ochrona zboru przed "odstępcami", ale przed pobudzeniem do myślenia.
----------------
93.    System sprawowania kontroli w organizacji jest pozornie uczciwy i praworządny.
93a.  Jednym z takich pozorów uczciwości jest opresyjny "komitet sądowniczy".
----------------
94.    "Komitet sądowniczy" nie pozwala, aby oskarżony bronił się za pomocą Biblii.
94a.  "Komitet sądowniczy" nie podejmuje dyskusji z "oskarżonym"  i nie pozwala mu na obronę.
----------------
95.    "Komitet sądowniczy" to konglomerat spowiedzi "usznej" i spowiedzi "publicznej". Dwa w jednym. Jest on tak naprawdę parodią obu tych spowiedzi. W "komitetach sądowniczych" jest pomieszanie z poplątaniem. Ten kto powinien słuchać gada jak najęty, a "spowiadającemu się" często odbierają głos.
95a.  Dziwne jest także to, że "kapłani", czyli "komitet sądowniczy" już wcześniej zna (winę), "grzech" osoby mającej przystąpić do "spowiedzi". Także  "kapłani" nie są prawdziwymi  kapłanami. Wszystko jest  po to, by udawać strukturę Kościoła, aby czerpać maksymalne zyski z ulg, dotacji i zwolnień państwowych oraz ukrywać prawdę o opresyjnych  metodach działań sekty.
----------------
96.    "Komitety Sadownicze" u Świadków Jehowy to współczesna inkwizycja!
96a.  Przed "komitetem sądowniczym" nie możesz mieć niezależnego świadka, członka rodziny ani obrońcy.
----------------
97.    Trzech członków "komitetu sądowniczego" jest dochodzeniówką, świadkiem, prokuratorem - oskarżycielem, obrońcą i sądem!
97a.  "Komitety sądownicze" w zborach świadków Jehowy w obecnej formie są nielegalne. 





 
« Ostatnia zmiana: 24 Sierpień, 2021, 11:31 wysłana przez NNN »
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!
Droga jest mi moja wolność.


Offline paragraf4N wg.CK

Bawiąc się skrótami,komitet sądowniczy można nazwać PKS - Prokurator,Kat,Sędzia .
Obrońcy tam nie znajduję a szkoda ,bo to sąd. (kapturowy, mafijny ??)


Offline NNN

-  Szczerze mówiąc, to i ja w "komitecie sądowniczym" nie znajduję obrońcy czy obrońców, ale musiałem go/ich uwzględnić, bowiem oni takie składają deklaracje, że są obrońcami uciśnionych. To jest tak samo, jakby wilk tłumaczył owcom, że ich ochrania i stąd jego obecność w stadzie owiec. Pewien zdolny pan (Jasio Izydor) wyraził coś podobnego takimi słowy:

"Nie schodźcie dziewczyny na śliską drogę. No chyba że ze mną. Ja wam pomogę."

-  A teraz powinność:

98.    Kłamstwo jest tak bliskie prawdy, że nieraz trudno je właściwie ocenić.
98a.  Wyjściem z tego jest wierne trzymanie się Słowa Bożego i bycie uczciwym we wszystkim.
-----------------
99.    Musimy być bardzo krytyczni wobec wykładających nam Słowo Boże, Biblię.
99a.  Nie sądźmy, iż nas ominą fałszywi prorocy i pójdą do innych.
-----------------
100.    Dla triumfu zła potrzeba tylko, aby dobrzy ludzie nic nie robili.                   Edmund Burke
100a.  Problemem nie są źli ludzie, ale milczenie dobrych.                                  Marcin Luther King
-----------------
101.    Wszyscy odpowiadamy za zło i niesprawiedliwość, która się w okół nas dzieje.
101a.  Nie milczmy, gdy jesteśmy świadkami kłamstwa i manipulacji w związkach religijnych.
-----------------
102.    Ciało Kierownicze sprytnie odstąpiło od nakazu Pana Jezusa z Ew. Mat. 18:15-17.
102a.  Zbór Świadków został pozbawiony prawa podejmowania decyzji w sprawach istotnych dla zdrowia i życia duchowego.     
« Ostatnia zmiana: 25 Sierpień, 2021, 20:16 wysłana przez NNN »
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!
Droga jest mi moja wolność.


Offline NNN

103.    Każdy człowiek fałszywie oskarżony chciałby mieć możliwość obrony.
103a.  My, byli świadkowie Jehowy, też chcemy się bronić!
-----------------
104.    Starsi nie mogą powiedzieć wam nic więcej ponad to, co nakaże im ciało kierownicze.
104a.  Większość ludzi w organizacji świadków jest ubezwłasnowolniona.
-----------------
105.    Głosiciele! Paraliżuje was strach na myśl, że ciało kierownicze może was okłamywać?
105a.  Głosiciele! Boicie się konsekwencji stanięcia po stronie prawdy?
-----------------
106.    Ciało kierownicze świadków nie przekazuje wiernie, dlaczego tłumy opuszczają ich organizację.
106a.  Ślepi wykonawcy rozkazów ciała kierowniczego staliby się ludźmi widzącymi.
-----------------
107.    Im więcej głosicieli odchodzi od świadków Jehowy, tym głośniej "niewolnik" naucza o "przesiewaniu" w organizacji.
107a.  Jeżeli to źli  masowo opuszczają "prawdę Jehowy", to skąd się w tej "prawdzie" bierze tyle zła?
 -----------------
108.    Jest wiele dowodów wydanych przez ciało kierownicze, że oni zawsze kłamali, a nie że się mylili.
108a.  Bóg nie kłamie! Robi to ten, który się na niego powołuje.       
« Ostatnia zmiana: 26 Sierpień, 2021, 14:57 wysłana przez NNN »
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!
Droga jest mi moja wolność.


Offline NNN


- Sto dziewiąte przemyślenie/skojarzenie/riposta już co prawda były/była, ale tutaj jest trochę w innej wersji, także ciekawej.


109.    Jak żyliśmy w kłamstwie niewolnika, to często je głosiliśmy.
109a.  Jak poznaliśmy prawdę o niewolniku, to milczymy. Zmieńmy to!
------------------
110.    Jak pomazańcy Boży mogą być omylni i nie mieć natchnienia Bożego?
110a.  Czy ujawniając to, ciało rządzące świadkami Jehowy przyznało się do oszukiwania Ludu Jehowy?
------------------
111.    Skoro ciało kierownicze jest omylne, czemu z taką zaciekłością tępi zdrową naukę z Biblii?
111a.  Walą się nauki  niewolnika o roku 1914; upadają proroctwa wciśnięte w lata 1914- 1919!
------------------
112.    Nie daj się zwodzić ciału kierowniczemu świadków Jehowy.
112a.  Czy wiesz jak wiele przed tobą ukrywa ciało kierownicze (manipulujące) głosicielami?
------------------
113.    Biedni Świadkowie Jehowy! Powymieracie, nie doczekawszy się tak bliskiego niewolnikowego raju! Nie wy pierwsi i nie ostatni.
113a.  Sprawdźcie ile razy ten raj był już tuż, tuż za progiem; jak to się dzieje, że wy wciąż na niego czekacie?
------------------
114.    Świadkowie Jehowy dzielą się na tych co wszystko wiedzą i na tych co tylko muszą słuchać.
114a.  Organizacja Świadków Jehowy to forma zniewolenia ludzi.     
 
« Ostatnia zmiana: 27 Sierpień, 2021, 11:14 wysłana przez NNN »
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!
Droga jest mi moja wolność.