Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Niedawne teksty CK dotyczące kontaktów z wykluczonymi i odstępcami  (Przeczytany 6598 razy)

Offline Roszada

Odp: Niedawne teksty CK dotyczące kontaktów z wykluczonymi i odstępcami
« Odpowiedź #30 dnia: 23 Listopad, 2019, 18:08 »
   Towarzystwo Strażnica coraz częściej ma kłopoty sądowe za wykluczanie. Dlatego przygotowało w roku 2010 i powtórzyło w roku 2019 następujące wytyczne dla starszych zboru:

   „JEŚLI OBWINIONY GROZI WSZCZĘCIEM KROKÓW PRAWNYCH
18. Gdy obwiniony grozi wszczęciem kroków prawnych przeciwko starszym, komitet zawiesi postępowanie i bezzwłocznie zadzwoni do Działu Prawnego.
19. Jeśli ze starszymi skontaktuje się jakiś dziennikarz lub prawnik reprezentujący winowajcę, nie powinni udzielać żadnych informacji o sprawie ani potwierdzać, że powołano komitet sądowniczy. Powinni podać następujące wyjaśnienie: »Duchowa i fizyczna pomyślność Świadków Jehowy jest dla starszych sprawą najwyższej wagi, toteż chętnie udzielają oni pomocy duchowej członkom zboru. Starsi świadczą taką duchową pomoc z zachowaniem poufności. Dzięki temu osoby, które szukają pomocy starszych, nie muszą się martwić, że to, co powiedzą starszym, zostanie później komukolwiek wyjawione. Dlatego nie udzielamy informacji o tym, czy starsi spotykają się lub w przeszłości spotkali się z którymś członkiem zboru w celu udzielenia mu pomocy«. W razie potrzeby starsi mogą poprosić rozmówcę o nazwisko i numer telefonu oraz poinformować go, że skontaktuje się z nim ich prawnik. Potem powinni jak najszybciej zadzwonić do Działu Prawnego.
20. Gdyby władze poprosiły starszych o poufne dokumenty zboru lub o zeznania na temat poufnych spraw zborowych, nadzorcy powinni bezzwłocznie zadzwonić do Działu Prawnego” (‘Paście trzodę Bożą’ (1 Piotra 5:2) 2019 rozdz. 15:18-20).


Offline Roszada

Odp: Niedawne teksty CK dotyczące kontaktów z wykluczonymi i odstępcami
« Odpowiedź #31 dnia: 25 Listopad, 2019, 19:38 »
Z nowej książki z 2019 r. pt. Zawsze bądź blisko Jehowy:

*** lvs s. 245 Dodatki ***
ODSTĘPSTWO
To przeciwstawianie się prawdzie pochodzącej z Biblii. Odstępcy buntują się przeciwko Jehowie oraz Jezusowi, Władcy Królestwa Bożego, i próbują namówić do tego innych (Rzymian 1:25). Chcą wzbudzić w sługach Jehowy wątpliwości. Odstępcami stali się niektórzy chrześcijanie w I wieku n.e. i tak samo jest dzisiaj (2 Tesaloniczan 2:3). Ci, którzy są lojalni wobec Jehowy, nie mają z odstępcami nic wspólnego. Nie pozwalamy, żeby zwykła ciekawość czy naciski ze strony innych skłoniły nas do czytania lub słuchania odstępczych treści. Jesteśmy lojalni wobec Jehowy i oddajemy cześć tylko Jemu.

Książka z 2019: Czyste wielbienie Jehowy nareszcie przywrócone!

*** rr rozdz. 5 s. 59  ***
Wizja Ezechiela jest też ostrzeżeniem, żebyśmy wystrzegali się ludzi, którzy odwrócili się od prawdy, czyli odstępców (Prz. 11:9).

Codzienne badanie Pism na czerwiec i grudzień 2019 r.

*** es19 s. 123 Grudzień ***
Podobnie obecnie odstępcy i osoby wprowadzające podziały w zborach posługują się „gładkimi słowami i pochlebiającą mową”, żeby sprawić wrażenie, że okazują miłość, ale tak naprawdę kieruje nimi samolubstwo (Rzym. 16:17, 18)

Codzienne badanie Pism na czerwiec i grudzień 2020 r.

*** es20 s. 64 Czerwiec ***
Nie powinniśmy marnować czasu na przeglądanie nierzetelnych serwisów informacyjnych w Internecie albo czytanie niepotwierdzonych historii, które ktoś przesyła nam e-mailem. Szczególnie musimy unikać stron odstępców, którym zależy tylko na tym, żeby osłabić naszą wiarę i wypaczyć prawdę. Korzystanie z informacji złej jakości prowadzi do podejmowania złych decyzji. Dlatego nigdy nie powinniśmy bagatelizować wpływu, jaki fałszywe informacje mogą mieć na nasz umysł i serce.

*** es20 s. 121 Grudzień ***
Niektórzy gorszą się z powodu zmiany w zrozumieniu jakiegoś fragmentu Biblii. Inni stają po stronie odstępców lub przeciwników wypaczających nasze wierzenia. W efekcie niektórzy świadomie ‛oddalają się od Boga’ i od zboru (Hebr. 3:12-14).

*** w19 czerwiec ss. 12-13 ***
Szatan nadal podsuwa nam to samo pytanie, które zadał Ewie w ogrodzie Eden: „Czy Bóg rzeczywiście powiedział, że...?” (Rodz. 3:1). Często słyszymy pytania mające na celu wzbudzić wątpliwości, na przykład: (...) Czy kochający Bóg rzeczywiście wymaga, żebyście unikali towarzystwa bliskich, którzy zostali wykluczeni?”.Offline Roszada

Odp: Niedawne teksty CK dotyczące kontaktów z wykluczonymi i odstępcami
« Odpowiedź #32 dnia: 25 Listopad, 2019, 22:33 »
Powtórzono te treści z 2017 w sierpniu 2019 w Codzienne badanie Pism:

*** es19 s. 87 Sierpień ***
W Biblii nie podano powodów, dla których ktoś może się zdecydować na separację. Ale niektórzy chrześcijanie w wyjątkowych sytuacjach uznają, że nie mają innego wyjścia. Może być tak na przykład, kiedy dochodzi do zagrożenia zdrowia fizycznego lub duchowego — gdy współmałżonek jest agresywny lub ma odstępcze poglądy. w17.04 s. 7, ak. 14-16


Offline Emerem

Odp: Niedawne teksty CK dotyczące kontaktów z wykluczonymi
« Odpowiedź #33 dnia: Wczoraj o 19:55 »
Jakie te yorgi znawcy psychiatrii.
 :P
Tam w tej organizacji to sami BIEGLI i FACHOWCY każdej specjalizacji.
No właśnie, moja matka powiedziała mi, że dzieci nawet wykluczone mają obowiązek!!!!! zajmować się swoimi rodzicami. Ciekawe jak to będzie wyglądało?
Czy będę musiała opłacać pielęgniarkę, dawać kasę rodzeństwu?
A wolno mi cos będzie?
Jeśli coś wiesz, przyznaj że wiesz,. Gdy zaś czegoś nie wiesz, przyznaj że nie wiesz.
Oto prawdziwa wiedza