Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Niedawne teksty CK dotyczące kontaktów z wykluczonymi i odstępcami  (Przeczytany 6876 razy)

Offline Roszada

Odp: Niedawne teksty CK dotyczące kontaktów z wykluczonymi
« Odpowiedź #15 dnia: 20 Listopad, 2018, 12:59 »
Z obecnego miesiąca treść zahaczająca o odstępców:

*** w18 listopad ss. 9-10 ***
Niestety, także w naszych czasach niektórzy nie trzymali się prawdy wystarczająco mocno. Niekiedy przyczyną potknięcia jest zmiana w zrozumieniu jakiegoś fragmentu Biblii albo coś, co powiedział lub zrobił znany brat. Zdarza się, że ktoś się obraża, kiedy otrzymuje opartą na Biblii radę, albo odchodzi od prawdy z powodu nieporozumienia z kimś ze zboru. Jeszcze inni stają po stronie odstępców lub przeciwników wypaczających nasze wierzenia. W efekcie niektórzy świadomie ‛oddalają się od Boga’ i od zboru (Hebr. 3:12-14). Ale osoby te powinny zachować się tak jak apostoł Piotr. Kiedy Jezus spytał apostołów, czy chcą od niego odejść, Piotr od razu odpowiedział: „Panie, do kogo odejdziemy? Ty masz wypowiedzi życia wiecznego” (Jana 6:67-69).
Inni odeszli od prawdy stopniowo, możliwe że nawet nie zauważyli, co się dzieje. Ktoś taki przypomina łódź powoli odpływającą od brzegu. W Biblii ten proces nazwano ‛uniesieniem z prądem’ (Hebr. 2:1). W przeciwieństwie do kogoś, kto świadomie oddala się od prawdy, człowiek ‛unoszony z prądem’ nie działa celowo. Mimo wszystko pozwala, żeby jego więź z Jehową osłabła. A z czasem może ją nawet zupełnie utracić. Co zrobić, żeby nas to nie spotkało?

No i o naszym forum też piszą:  :)

*** w18 sierpień s. 4  ***
Szczególnie musimy unikać stron odstępców, którym zależy tylko na tym, żeby osłabić naszą wiarę i wypaczyć prawdę. Korzystanie z informacji złej jakości prowadzi do podejmowania złych decyzji. Dlatego nigdy nie powinniśmy bagatelizować wpływu, jaki fałszywe informacje mogą mieć na nasz umysł i serce (1 Tym. 6:20, 21).

*** mwb18 czerwiec s. 7 Serwisy społecznościowe — unikaj pułapek ***
Przeglądanie wątpliwych materiałów. Oglądanie prowokacyjnych obrazów może prowadzić do uzależnienia od pornografii albo do niemoralności. A czytanie odstępczych materiałów lub blogów może zrujnować naszą wiarę.puma

  • Gość
Odp: Niedawne teksty CK dotyczące kontaktów z wykluczonymi
« Odpowiedź #16 dnia: 20 Listopad, 2018, 20:40 »
Ja już czasem wysypki dostaje jak czytam te nie zgodne z biblią odstępcze materiały strażnicy co Ty tu zamieszczasz Roszada :D :D :D


Offline Roszada

Odp: Niedawne teksty CK dotyczące kontaktów z wykluczonymi i odstępcami
« Odpowiedź #17 dnia: 20 Listopad, 2018, 20:48 »
"A czytanie odstępczych materiałów lub blogów może zrujnować naszą wiarę"

Dobrze że piszą że "ich wiarę". ;)

Nowe teksty z 2019 r.

„Szatan, »ojciec kłamstwa«, posługuje się ludźmi będącymi pod jego wpływem, żeby szerzyć kłamstwa na temat Jehowy oraz naszych braci i sióstr (...). Odstępcy wypaczają fakty dotyczące organizacji Jehowy i upowszechniają te oszczerstwa, posługując się internetem, telewizją i innymi środkami masowego przekazu. (...) Co powinniśmy zrobić, jeśli ktoś zaczyna nam przekazywać takie informacje? Nie powinniśmy ich słuchać. Dlaczego? Ponieważ wierzymy Jehowie i ufamy naszym braciom. Unikamy jakiegokolwiek kontaktu z odstępcami.  Nie pozwalamy, żeby cokolwiek – w tym nasza ciekawość – skłoniło nas do wdania się z nimi w dyskusję. (...) Czy odrzucałeś chęć słuchania tego, co mówią odstępcy, lub dyskutowania z nimi?” (Strażnica listopad 2019 s. 15-16).

„Kiedy w telewizji przedstawiane są doniesienia o odstępcach szerzących kłamstwa na temat Świadków Jehowy, rodzina Świadków od razu wyłącza telewizor” (Strażnica listopad 2019 s. 19).


Offline sawaszi

Odp: Niedawne teksty CK dotyczące kontaktów z wykluczonymi
« Odpowiedź #18 dnia: 23 Listopad, 2018, 21:31 »
- ja wierzyłem kiedyś w kościół powszechny KK (bo tak wychowany) ,potem w zbór ogólnoświatowy ŚJ (bo 'przemówiło' do mnie PŚ) ..
Jedna i druga ideologia zawiodła (w pojmowaniu prawdy objawionej) ..
Dla tego teraz jestem zdania takiego -
- 'żyj człowieku według 10 przykazań + 2 Jezusa Chrystusa' - a szczęśliwy będziesz oraz twoi blizni (rodzina i pobratyńcy) - nie szukaj winy u kogoś , ale wpierw wysłuchaj dokładnie (brata, siostrę) - i nie bądz sędzią duszy człowieka - albowiem tylko jeden Jezus Chrystus jest do tego powołany przez Boga Ojca
Złota zasada ; "nie czyń blizniemu swemu co i tobie jest nie miłe" ,"zło dobrem zwyciężaj" , "kto sądzi (niesprawiedliwie) ten i taki sam osąd od innych otrzyma" itd.
To tak dla refleksji .


Offline Voyager

Odp: Niedawne teksty CK dotyczące kontaktów z wykluczonymi
« Odpowiedź #19 dnia: 14 Styczeń, 2019, 20:53 »
„Załóżmy, że lekarz mówi ci, byś unikał osoby cierpiącej na śmiertelną chorobę zakaźną. Będzie dla ciebie oczywiste, co ma na myśli, i ściśle zastosujesz się do jego przestrogi. Odstępcy ‛chorują pod względem umysłowym’ i szukają sposobności, by zarazić innych swoimi zdradzieckimi poglądami (1 Tym. 6:3, 4). Jehowa, Wielki Lekarz, zaleca nam, abyśmy unikali kontaktów z nimi”

No no, okazuje się że mam zakaźną chorobę umysłową... tak śmieszne że aż straszne.. Straszne że kiedyś sama tego surowo przestrzegałam, nie mam prawa mieć pretensji do rodziców ale czasem krew mnie zalewa że nie mogą się kontaktować.. no chyba że wyślę im pomoc finansową to lakoniczne dziękujemy otrzymam. Nie mam prawa dowiedzieć się o ich stan zdrowia, nic, null. wnerw mnie czasem bierze, coraz częściej nawet..taki osobisty wylew.. tu mogę.


Offline żdziha

Odp: Niedawne teksty CK dotyczące kontaktów z wykluczonymi
« Odpowiedź #20 dnia: 14 Styczeń, 2019, 22:26 »
Jakie te yorgi znawcy psychiatrii.
 :P
Tam w tej organizacji to sami BIEGLI i FACHOWCY każdej specjalizacji.


puma

  • Gość
Odp: Niedawne teksty CK dotyczące kontaktów z wykluczonymi
« Odpowiedź #21 dnia: 14 Styczeń, 2019, 22:49 »
Naszła mnie straszliwa myśl a co będzie jak strażnica w końcu zrozumie że wyznawcy odchodzą kasy brak i wprowadzi amnestie dotyczącą wykluczenia?
przyłączy na powrót wszystkich wykluczonych bez warunkowo lub nawet wyda nakaz garstce głosicieli i pionierów aby zachodzili do takich osób zniesie te wszystkie idiotyczne zasady nie odzywania się itd. Przyzna się do błędu własnego i ogłosi nowe światło w temacie zwalając winę na nie żyjących członków Ck.Ilu z was drodzy wróciłoby wtedy do organizacji? Co trzebaby zmienić żebyście chcieli na nowo zostać Świadkami Jehowy?


Offline ewa11

Odp: Niedawne teksty CK dotyczące kontaktów z wykluczonymi
« Odpowiedź #22 dnia: 14 Styczeń, 2019, 23:12 »
Co trzebaby zmienić żebyście chcieli na nowo zostać Świadkami Jehowy?
No way. Nie chcę już nigdzie oficjalnie należeć. Ani do organizacji (bez względu na to, czy tam coś się zmieni, czy nie), ani nigdzie indziej.

Jako "wolny elektron" bywam na spotkaniach wolnych chrześcijan, ale po pierwsze sporadycznie, a po drugie, zawsze powtarzam, że w życiu byłam dwa razy ochrzczona i to jest co najmniej o jeden raz za dużo.


Offline Sebastian

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 4 409
  • Polubień: 5928
  • tel.kom.+48 799831259 Stowarzyszenie@WYZWOLENI.org
Odp: Niedawne teksty CK dotyczące kontaktów z wykluczonymi
« Odpowiedź #23 dnia: 14 Styczeń, 2019, 23:37 »
ja mogę zostać ponownie świadkiem Jehowy gdy papież Franciszek zostanie dokooptowany do składu ciała kierowniczego a następnie wybrany prezesem tego organu :)


Offline Kerostat

Odp: Niedawne teksty CK dotyczące kontaktów z wykluczonymi
« Odpowiedź #24 dnia: 15 Styczeń, 2019, 20:22 »

Co trzebaby zmienić żebyście chcieli na nowo zostać Świadkami Jehowy?


Staram się być racjonalny, dla mnie sama zmiana doktryn to za mało.
Musiał by pojawić się dowód istnienia boga, później lub jednocześnie że, to ten bóg z biblii, następnie że, faktycznie to Świadkowie są mu najbliżej.
Ateizm to postawa, że zaprezentowane dowody za istnieniem boga są za słabe aby uznać istnienie takiego bytu za realne.


Offline Voyager

Odp: Niedawne teksty CK dotyczące kontaktów z wykluczonymi
« Odpowiedź #25 dnia: 10 Marzec, 2019, 11:45 »
Odezwała się moja dawna kumpela od pionierowania, zapytała co słychać więc jej powiedziałam..
Postanowiłam podzielić się z Wami jej odpowiedzią..
"Aneczko! Ja też chcę żeby była szczęśliwa bo Cię kocham jak własną siostrę. Ale najbardziej kocha Cię Jehowa. Więc cokolwiek się działo i cokolwiek się stało, Aniu, nie rezygnuj! Skontaktuj się ze starszymi i wróć do zboru(nie dla ludzi, tylko dla Jehowy), bo ja nie wyobrażam sobie znaleźć się po drugiej stronie Armagedon bez Ciebie, bez dzielnej siostry która przemierzala teren na rowerze(8 godzin w deszczu) i jest na zawsze częścią tych wspaniałych wspomnień. Aneczko, wróć do zboru, bo już serio zostało mało czasu. Nie wiem czy wiesz, ale król północy jest już zdeklarowany!Nie będę mogła się już więcej z Tobą kontaktować (wiesz  dlaczego, Tobie nie muszę tego tłumaczyć), ale jak tylko wrócisz do zboru(bo ja wiem, że wrócisz, za bardzo kochasz Jehowe, żeby tak się poddać), to od razu daj mi znać. Do usłyszenia niedługo Aneczko❤️"
Kolejne drzwi się zamknęły, żadne więzi nie mają szans z nakazami jw org..  :( a ja nie czuję potrzeby powrotu, jest mi dobrze. Najwyżej zginę w Armagedonie już niebawem. Ale na coś przecież i tak trzeba umrzeć.  ;) Nie wiem czemu ale gdzieś po cichu miałam nadzieję że ona jednak się nie odwróci.


Offline Proctor

Odp: Niedawne teksty CK dotyczące kontaktów z wykluczonymi
« Odpowiedź #26 dnia: 10 Marzec, 2019, 12:41 »
Odezwała się moja dawna kumpela od pionierowania, zapytała co słychać więc jej powiedziałam..
Postanowiłam podzielić się z Wami jej odpowiedzią..
"Aneczko! Ja też chcę żeby była szczęśliwa bo Cię kocham jak własną siostrę. Ale najbardziej kocha Cię Jehowa. Więc cokolwiek się działo i cokolwiek się stało, Aniu, nie rezygnuj! Skontaktuj się ze starszymi i wróć do zboru(nie dla ludzi, tylko dla Jehowy), bo ja nie wyobrażam sobie znaleźć się po drugiej stronie Armagedon bez Ciebie, bez dzielnej siostry która przemierzala teren na rowerze(8 godzin w deszczu) i jest na zawsze częścią tych wspaniałych wspomnień. Aneczko, wróć do zboru, bo już serio zostało mało czasu. Nie wiem czy wiesz, ale król północy jest już zdeklarowany!Nie będę mogła się już więcej z Tobą kontaktować (wiesz  dlaczego, Tobie nie muszę tego tłumaczyć), ale jak tylko wrócisz do zboru(bo ja wiem, że wrócisz, za bardzo kochasz Jehowe, żeby tak się poddać), to od razu daj mi znać. Do usłyszenia niedługo Aneczko❤️"
Kolejne drzwi się zamknęły, żadne więzi nie mają szans z nakazami jw org..  :( a ja nie czuję potrzeby powrotu, jest mi dobrze. Najwyżej zginę w Armagedonie już niebawem. Ale na coś przecież i tak trzeba umrzeć.  ;) Nie wiem czemu ale gdzieś po cichu miałam nadzieję że ona jednak się nie odwróci.
Nie mozna mieć złudzeń ludzie w sekcie nie patrzą trzeżwo na fakty. Dla nich biała kartka zawsze bedzie czarna- bo tak własnie akurat powiedziało ciało kierownicze. 


Offline listonosz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 160
  • Polubień: 3132
  • Der bestirnte Himmel über mir...
Odp: Niedawne teksty CK dotyczące kontaktów z wykluczonymi
« Odpowiedź #27 dnia: 10 Marzec, 2019, 12:51 »
Odezwała się moja dawna kumpela od pionierowania, zapytała co słychać więc jej powiedziałam..
Postanowiłam podzielić się z Wami jej odpowiedzią..
"Aneczko! Ja też chcę żeby była szczęśliwa bo Cię kocham jak własną siostrę. Ale najbardziej kocha Cię Jehowa. Więc cokolwiek się działo i cokolwiek się stało, Aniu, nie rezygnuj! Skontaktuj się ze starszymi i wróć do zboru(nie dla ludzi, tylko dla Jehowy), bo ja nie wyobrażam sobie znaleźć się po drugiej stronie Armagedon bez Ciebie, bez dzielnej siostry która przemierzala teren na rowerze(8 godzin w deszczu) i jest na zawsze częścią tych wspaniałych wspomnień. Aneczko, wróć do zboru, bo już serio zostało mało czasu. Nie wiem czy wiesz, ale król północy jest już zdeklarowany!Nie będę mogła się już więcej z Tobą kontaktować (wiesz  dlaczego, Tobie nie muszę tego tłumaczyć), ale jak tylko wrócisz do zboru(bo ja wiem, że wrócisz, za bardzo kochasz Jehowe, żeby tak się poddać), to od razu daj mi znać. Do usłyszenia niedługo Aneczko❤️"
Kolejne drzwi się zamknęły, żadne więzi nie mają szans z nakazami jw org..  :( a ja nie czuję potrzeby powrotu, jest mi dobrze. Najwyżej zginę w Armagedonie już niebawem. Ale na coś przecież i tak trzeba umrzeć.  ;) Nie wiem czemu ale gdzieś po cichu miałam nadzieję że ona jednak się nie odwróci.

Hej , Voyager ...   Wspolczuje Ci  . Tak sie wlasnie  ujawnia  ta najbardziej  paskudna strona  ostracyzmu .  Bliskie nam osoby odwracaja sie ,   przyjazn  okazuje  sie byc  warunkowa .   
Jednak mam takie  wrazenie  z lektury tej wiadomosci  Twojej przyjaciolki , ze jednak  nie wszystko  moze jeszcze stracone  ?   Nie ma tam wrogosci  czy zlosci  a jest  nadzieja na  ponowne spotkanie  .   Kto wie , moze sie jeszcze   sie zobaczycie ?  Moze  przyjaciolce sie oczy otworza ? .  Tego  Wam zycze ...  Pzdr.


Offline Terebint

Odp: Niedawne teksty CK dotyczące kontaktów z wykluczonymi
« Odpowiedź #28 dnia: 10 Marzec, 2019, 16:19 »
Skontaktuj się ze starszymi i wróć do zboru(nie dla ludzi, tylko dla Jehowy),
Ja tak kiedyś zrobiłem. Poszedłem z prośbą o pomoc a ci nieoczekiwanie dla mnie samego wykluczyli mnie. Pamiętam w jakim szoku jeszcze przez kilka miesięcy byłem, gdy to się stało.

Nie wiem czemu ale gdzieś po cichu miałam nadzieję że ona jednak się nie odwróci.
Ze mną z początku utrzymywało kontakt kilka osób ale później to i tak się jakoś wykruszyło samo z siebie. ALE. Nieoczekiwanie od czasu do czasu włącza mi się tęsknota za tamtymi przyjaźniami. Doświadczyłem właśnie w ostatnim czasie takiej dziwnej melancholii, dwukrotnie nawet mi się śnili moi dawni przyjaciele, co jest w sumie bardzo dziwne bo nie widzieliśmy się ze sobą od jakichś kilkunastu lat.

A więc, co tu dużo mówić Voyager. Jest mi strasznie przykro z tego powodu ale taki już nas los. Jeżeli kochamy to i cierpieć będziemy.
"Dusza jest całym światłem... Ciemność jest spowodowana martwym sercem, które ożywić może ból". Hazrat Inayat Khan