Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Niedawne teksty CK dotyczące kontaktów z wykluczonymi  (Przeczytany 4128 razy)

Offline Roszada

Odp: Niedawne teksty CK dotyczące kontaktów z wykluczonymi
« Odpowiedź #15 dnia: 20 Listopad, 2018, 12:59 »
Z obecnego miesiąca treść zahaczająca o odstępców:

*** w18 listopad ss. 9-10 ***
Niestety, także w naszych czasach niektórzy nie trzymali się prawdy wystarczająco mocno. Niekiedy przyczyną potknięcia jest zmiana w zrozumieniu jakiegoś fragmentu Biblii albo coś, co powiedział lub zrobił znany brat. Zdarza się, że ktoś się obraża, kiedy otrzymuje opartą na Biblii radę, albo odchodzi od prawdy z powodu nieporozumienia z kimś ze zboru. Jeszcze inni stają po stronie odstępców lub przeciwników wypaczających nasze wierzenia. W efekcie niektórzy świadomie ‛oddalają się od Boga’ i od zboru (Hebr. 3:12-14). Ale osoby te powinny zachować się tak jak apostoł Piotr. Kiedy Jezus spytał apostołów, czy chcą od niego odejść, Piotr od razu odpowiedział: „Panie, do kogo odejdziemy? Ty masz wypowiedzi życia wiecznego” (Jana 6:67-69).
Inni odeszli od prawdy stopniowo, możliwe że nawet nie zauważyli, co się dzieje. Ktoś taki przypomina łódź powoli odpływającą od brzegu. W Biblii ten proces nazwano ‛uniesieniem z prądem’ (Hebr. 2:1). W przeciwieństwie do kogoś, kto świadomie oddala się od prawdy, człowiek ‛unoszony z prądem’ nie działa celowo. Mimo wszystko pozwala, żeby jego więź z Jehową osłabła. A z czasem może ją nawet zupełnie utracić. Co zrobić, żeby nas to nie spotkało?

No i o naszym forum też piszą:  :)

*** w18 sierpień s. 4  ***
Szczególnie musimy unikać stron odstępców, którym zależy tylko na tym, żeby osłabić naszą wiarę i wypaczyć prawdę. Korzystanie z informacji złej jakości prowadzi do podejmowania złych decyzji. Dlatego nigdy nie powinniśmy bagatelizować wpływu, jaki fałszywe informacje mogą mieć na nasz umysł i serce (1 Tym. 6:20, 21).

*** mwb18 czerwiec s. 7 Serwisy społecznościowe — unikaj pułapek ***
Przeglądanie wątpliwych materiałów. Oglądanie prowokacyjnych obrazów może prowadzić do uzależnienia od pornografii albo do niemoralności. A czytanie odstępczych materiałów lub blogów może zrujnować naszą wiarę.Offline puma

Odp: Niedawne teksty CK dotyczące kontaktów z wykluczonymi
« Odpowiedź #16 dnia: 20 Listopad, 2018, 20:40 »
Ja już czasem wysypki dostaje jak czytam te nie zgodne z biblią odstępcze materiały strażnicy co Ty tu zamieszczasz Roszada :D :D :D


Offline Roszada

Odp: Niedawne teksty CK dotyczące kontaktów z wykluczonymi
« Odpowiedź #17 dnia: 20 Listopad, 2018, 20:48 »
"A czytanie odstępczych materiałów lub blogów może zrujnować naszą wiarę"

Dobrze że piszą że "ich wiarę". ;)


Offline sawaszi

Odp: Niedawne teksty CK dotyczące kontaktów z wykluczonymi
« Odpowiedź #18 dnia: 23 Listopad, 2018, 21:31 »
- ja wierzyłem kiedyś w kościół powszechny KK (bo tak wychowany) ,potem w zbór ogólnoświatowy ŚJ (bo 'przemówiło' do mnie PŚ) ..
Jedna i druga ideologia zawiodła (w pojmowaniu prawdy objawionej) ..
Dla tego teraz jestem zdania takiego -
- 'żyj człowieku według 10 przykazań + 2 Jezusa Chrystusa' - a szczęśliwy będziesz oraz twoi blizni (rodzina i pobratyńcy) - nie szukaj winy u kogoś , ale wpierw wysłuchaj dokładnie (brata, siostrę) - i nie bądz sędzią duszy człowieka - albowiem tylko jeden Jezus Chrystus jest do tego powołany przez Boga Ojca
Złota zasada ; "nie czyń blizniemu swemu co i tobie jest nie miłe" ,"zło dobrem zwyciężaj" , "kto sądzi (niesprawiedliwie) ten i taki sam osąd od innych otrzyma" itd.
To tak dla refleksji .


Offline Voyager

Odp: Niedawne teksty CK dotyczące kontaktów z wykluczonymi
« Odpowiedź #19 dnia: 14 Styczeń, 2019, 20:53 »
„Załóżmy, że lekarz mówi ci, byś unikał osoby cierpiącej na śmiertelną chorobę zakaźną. Będzie dla ciebie oczywiste, co ma na myśli, i ściśle zastosujesz się do jego przestrogi. Odstępcy ‛chorują pod względem umysłowym’ i szukają sposobności, by zarazić innych swoimi zdradzieckimi poglądami (1 Tym. 6:3, 4). Jehowa, Wielki Lekarz, zaleca nam, abyśmy unikali kontaktów z nimi”

No no, okazuje się że mam zakaźną chorobę umysłową... tak śmieszne że aż straszne.. Straszne że kiedyś sama tego surowo przestrzegałam, nie mam prawa mieć pretensji do rodziców ale czasem krew mnie zalewa że nie mogą się kontaktować.. no chyba że wyślę im pomoc finansową to lakoniczne dziękujemy otrzymam. Nie mam prawa dowiedzieć się o ich stan zdrowia, nic, null. wnerw mnie czasem bierze, coraz częściej nawet..taki osobisty wylew.. tu mogę.


Offline żdziha

Odp: Niedawne teksty CK dotyczące kontaktów z wykluczonymi
« Odpowiedź #20 dnia: 14 Styczeń, 2019, 22:26 »
Jakie te yorgi znawcy psychiatrii.
 :P
Tam w tej organizacji to sami BIEGLI i FACHOWCY każdej specjalizacji.


Offline puma

Odp: Niedawne teksty CK dotyczące kontaktów z wykluczonymi
« Odpowiedź #21 dnia: 14 Styczeń, 2019, 22:49 »
Naszła mnie straszliwa myśl a co będzie jak strażnica w końcu zrozumie że wyznawcy odchodzą kasy brak i wprowadzi amnestie dotyczącą wykluczenia?
przyłączy na powrót wszystkich wykluczonych bez warunkowo lub nawet wyda nakaz garstce głosicieli i pionierów aby zachodzili do takich osób zniesie te wszystkie idiotyczne zasady nie odzywania się itd. Przyzna się do błędu własnego i ogłosi nowe światło w temacie zwalając winę na nie żyjących członków Ck.Ilu z was drodzy wróciłoby wtedy do organizacji? Co trzebaby zmienić żebyście chcieli na nowo zostać Świadkami Jehowy?


Offline ewa11

Odp: Niedawne teksty CK dotyczące kontaktów z wykluczonymi
« Odpowiedź #22 dnia: 14 Styczeń, 2019, 23:12 »
Co trzebaby zmienić żebyście chcieli na nowo zostać Świadkami Jehowy?
No way. Nie chcę już nigdzie oficjalnie należeć. Ani do organizacji (bez względu na to, czy tam coś się zmieni, czy nie), ani nigdzie indziej.

Jako "wolny elektron" bywam na spotkaniach wolnych chrześcijan, ale po pierwsze sporadycznie, a po drugie, zawsze powtarzam, że w życiu byłam dwa razy ochrzczona i to jest co najmniej o jeden raz za dużo.


Offline Sebastian

Odp: Niedawne teksty CK dotyczące kontaktów z wykluczonymi
« Odpowiedź #23 dnia: 14 Styczeń, 2019, 23:37 »
ja mogę zostać ponownie świadkiem Jehowy gdy papież Franciszek zostanie dokooptowany do składu ciała kierowniczego a następnie wybrany prezesem tego organu :)


Offline Kerostat

Odp: Niedawne teksty CK dotyczące kontaktów z wykluczonymi
« Odpowiedź #24 dnia: 15 Styczeń, 2019, 20:22 »

Co trzebaby zmienić żebyście chcieli na nowo zostać Świadkami Jehowy?


Staram się być racjonalny, dla mnie sama zmiana doktryn to za mało.
Musiał by pojawić się dowód istnienia boga, później lub jednocześnie że, to ten bóg z biblii, następnie że, faktycznie to Świadkowie są mu najbliżej.
Ateizm to postawa, że zaprezentowane dowody za istnieniem boga są za słabe aby uznać istnienie takiego bytu za realne.