Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Niewolnik Wierny i Roztropny Mateusza 24:45 wyrwany z kontekstu?  (Przeczytany 3850 razy)

Offline Technolog

Odp: Niewolnik Wierny i Roztropny Mateusza 24:45 wyrwany z kontekstu?
« Odpowiedź #15 dnia: 09 Czerwiec, 2020, 18:48 »
Odniesienie obrzydliwości do posągu Zeusa wydaje mi się dość naiwne. Mateusza 24:15 mówi, że pojawienie się bluźnierczej obrzydliwości miało być znakiem do ucieczki w góry.
Łukasza 21:20
I wszystko jasne.


Offline donadams

Odp: Niewolnik Wierny i Roztropny Mateusza 24:45 wyrwany z kontekstu?
« Odpowiedź #16 dnia: 09 Czerwiec, 2020, 18:49 »
Otóż to :)
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline Kyuubi

Odp: Niewolnik Wierny i Roztropny Mateusza 24:45 wyrwany z kontekstu?
« Odpowiedź #17 dnia: 09 Czerwiec, 2020, 20:43 »
Odniesienie obrzydliwości do posągu Zeusa wydaje mi się dość naiwne. Mateusza 24:15 mówi, że pojawienie się bluźnierczej obrzydliwości miało być znakiem do ucieczki w góry. Skoro mowa jest tu o ucieczce, miało być to nagłe działanie, spowodowane czymś alarmującym. Kontekst również wskazuje na to, jak istotny miał być tu pośpiech. Pomijając już to, że posąg Zeusa, postawiony w 167 r. p.n.e. został do roku 33 n.e. już dawno usunięty - nawet gdyby nie był, to obrzydliwość stojąca niemalże 200 lat w miejscu świętym raczej nie robiłaby na uczniach wrażenia. Dodatkowo nie byłoby to nic alarmującego. Dlatego uważam, że Chrystus miał tu na myśli inną obrzydliwość, która miała dopiero nadejść. Byłaby niespodziewana i dałaby chrześcijanom alarmujący znak do ucieczki w góry. Taki wniosek wydał mi się też słuszny po przeczytaniu Wojny Żydowskiej Flawiusza. Panujące w Jerozolimie w tamtym czasie separatystyczne nastroje sprawiły, że pojawienie się czegoś obrzydliwego w miejscu świętym obeszłoby się potężnym echem (i znów, zaalarmowałoby chrześcijan do ucieczki).

Nie rozumiem w zasadzie co masz na myśli. Co do Jana 1:1 - zarówno tłumaczenie "bóg" oraz "Bóg" są interpretacjami. Żeby umniejszyć rolę interpretacji, dany przekład Biblii musiałby konsekwentnie stosować dane rozwiązanie (w tym przypadku zależne od tego, jakie działanie przypisuje się rodzajnikowi) i musiałby robić to bez względu na kontekst. Swego czasu bardzo długo badałem temat Jana 1:1 i ostatecznie dopuściłem do siebie myśl, że kwestia oddania tego jednego słowa z wielkiej czy małej litery nie ma większego znaczenia. Jeśli ktoś podchodzi z czystym umysłem do całego Pisma Świętego, wyrobi sobie określony pogląd na rolę Chrystusa tak czy inaczej. Nie zmieni tego ani "bóg" z Jana 1:1 ani "Bóg" z Jana 20:28.

Jana 1:1 - tylko ze ŚJ traktują to dosłowne ze Chrystus jest mniejszym bogiem. I dla nich to nie argument ze Jezus to Bóg. Ale wiemy ze CK juz nie raz coś takiego stosowało by zakryć ze Jezus to Bóg ale przekręcić wersety na swoją doktrynę. I jesli chodzi o kreślony pogląd no to u ŚJ to nie przechodzi bo nie możesz samemu interpretować bibli bo to może robic tylko niewolnik. Taki mi mówiła osoba z którą studiowałem

Mateusza 24:15 w tym wersecie jest po prostu odnośnik w Biblie Paulistów i to zacytowałem przy Słowach: ujrzycie bluźnierczą obrzydliwość był odnośnik i to co zacytowałem tak było tłumaczone.


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 263
  • Polubień: 2167
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Niewolnik Wierny i Roztropny Mateusza 24:45 wyrwany z kontekstu?
« Odpowiedź #18 dnia: 10 Czerwiec, 2020, 14:23 »
3) Mateusza 24:23-29
Tutaj jest bardzo ciekawa rzecz otóż panowie z "Ciała Kierowniczego" mówią cam ze Jezus przybył niewidzialnie i zaczął panować w niebie jako król i ze ma swoją organizacje.

Cytat:
Wtedy, jeśli wam ktoś powie: «Oto Chrystus jest tutaj» albo: «Jest tam» – nie wierzcie. (24): Pojawią się bowiem fałszywi chrystusi i fałszywi prorocy. Będą czynić wielkie znaki i cuda. Będą chcieli w ten sposób – o ile jest to możliwe – zwieść nawet wybranych. (25): Już teraz wam to zapowiadam. (26): Gdy wam powiedzą: «Oto jest na pustyni»nie idźcie tam; «Oto jest w domu»nie wierzcie! (27): Przybycie Syna Człowieczego będzie podobne do błyskawicy, która rozbłyska na wschodzie, a jaśnieje aż po zachód.
[Biblia Paulistów, Mt 24]



Mi osobiście bardziej pasuje cytat z biblii warszawskiej
 (26): Gdyby więc wam powiedzieli: Oto jest na pustyni - nie wychodźcie; oto jest w kryjówce - nie wierzcie. [Biblia Warszawska, Mt 24]

Kto to głosi obecność Chrystusa w ukryciu?


Offline Kyuubi

Odp: Niewolnik Wierny i Roztropny Mateusza 24:45 wyrwany z kontekstu?
« Odpowiedź #19 dnia: 10 Czerwiec, 2020, 18:56 »
Świadkowie Jehowy ze przybył niewidzialnie


Offline Reskator

Odp: Niewolnik Wierny i Roztropny Mateusza 24:45 wyrwany z kontekstu?
« Odpowiedź #20 dnia: 10 Czerwiec, 2020, 20:41 »
Ciekawy byłby wynik debaty w TV o OBECNYCH pełnomocnikach Jezusa na ziemi:
Czy Piotr skała a dalej papież i KK ?
Czy Niewolnik a dalej CK i ŚJ.?
« Ostatnia zmiana: 10 Czerwiec, 2020, 20:43 wysłana przez Reskator »


Offline donadams

Odp: Niewolnik Wierny i Roztropny Mateusza 24:45 wyrwany z kontekstu?
« Odpowiedź #21 dnia: 10 Czerwiec, 2020, 20:42 »
Ciekawy byłby wynik debaty w TV o OBECNYCH pełnomocnikach Jezusa na ziemi:
Czy Piotr skała a dalej papież i KK ?
Czy Niewolnik a dalej CK i ŚJ.?

Gdyby debata przybrała formę ostatniej debaty prezydenckiej w TVP, nie byłoby w niej nic ciekawego.
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline Reskator

Odp: Niewolnik Wierny i Roztropny Mateusza 24:45 wyrwany z kontekstu?
« Odpowiedź #22 dnia: 10 Czerwiec, 2020, 21:13 »
Gdyby debata przybrała formę ostatniej debaty prezydenckiej w TVP, nie byłoby w niej nic ciekawego.
Nas interesuje treść debaty nie forma i nie wybory prezydenta
Interesujący jest NAMIESTNIK desygnowany  przez Jezusa: CK czy Papież.


Offline donadams

Odp: Niewolnik Wierny i Roztropny Mateusza 24:45 wyrwany z kontekstu?
« Odpowiedź #23 dnia: 10 Czerwiec, 2020, 22:21 »
Nie interesują mnie wybory prezydenta (akurat nie w tym wątku), ale uznałem, że ostatnia debata prezydencka była świetnym przykładem, jak zmarnować godzinę czasu.

Forma debaty ma kluczowe znaczenie, bez względu na to, jaki jest jej wątek przewodni. Jeśli tego nie rozumiesz, obejrzyj tę debatę (być może pierwszy raz) i zastanów się, jaki mógłby być jej wynik, gdyby jej uczestnicy mogli zadawać pytania sobie nawzajem, a nie jedynie odpowiadać na z góry ustalone pytania. Jeśli interesuje cię wynik debaty, powinna interesować cię jej forma. Mówienie, że forma cię nie interesuje, jest jak udawanie, że studium Strażnicy za pomocą z góry ustalonych pytań da te same skutki, co swobodna dyskusja nieograniczona przez nadany z góry kierunek.
« Ostatnia zmiana: 10 Czerwiec, 2020, 22:23 wysłana przez donadams »
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline donadams

Odp: Niewolnik Wierny i Roztropny Mateusza 24:45 wyrwany z kontekstu?
« Odpowiedź #24 dnia: 11 Czerwiec, 2020, 13:06 »
3) Wielu będzie powoływało sie na Chrystusa ( Mt 24:5)

Myślę, że to bardzo ważny fragment w kwestii nauki o niewolniku wiernym i roztropnym i wydaje mi się, że pominąłeś najważniejszą jego część. Wierzę, że w tym wersecie nie chodzi o zwykłe powoływanie się na Chrystusa, jako że sam werset mówi, że powołując się na niego powiedzą: "Ja jestem Chrystusem". "Chrystus" oznacza tyle co "pomazaniec", "namaszczony". Czy Chrystus miał tu na myśli ludzi, którzy przyjdą i powiedzą, że są nim? Być może. Z drugiej strony w ogóle nie jest to potrzebne, żeby zwodzić innych. Wystarczy powiedzieć, że jest się wybraną "klasą pomazańców", "braćmi Chrystusa", "ostatkiem". Innymi słowy, parafrazując nieco ten fragment zgodnie z PNŚ (w zasadzie przekładając występujące tam słowo dosłownie), można powiedzieć: "bo pojawi się wielu takich, którzy będą się powoływać na moje imię i mówić: "Ja jestem pomazańcem". I wielu wprowadzą w błąd."

Ten fragment można by odnieść do wielu wyznań chrześcijańskich, w których klasa kapłańska, czy ktokolwiek inny, wynosi się nad resztę i wprowadza ich w błąd. Takie są skutki zignorowania słów "wy wszyscy jesteście braćmi".

Wydaje mi się, że właśnie taką myśl chciał przekazać Chrystus. Owszem, można zrozumieć to dosłownie i odnieść do tego, że miałby pojawić się ktoś, kto mówi, że jest Chrystusem we własnej osobie. Takich ludzi jest jednak niewielu i mało kto (nawet jeśli tysiące osób) daje im posłuch. Brzmi to zwyczajnie jak wariactwo. Znacznie prościej jest nadać sobie pozycję Chrystusa, chociażby przez tłumaczenie, że jest się "kanałem łączności".

W podobny sposób Apostoł Paweł pisze o antychryście w 2 Tesaloniczan 2:4 mówiąc, że ten "wynosi się ponad wszystko, co nazywa się Bogiem lub tym, co odbiera cześć, tak że zasiądzie w świątyni Boga dowodząc, że sam jest Bogiem". Ciężko oczekiwać, że przyjdzie teraz ktoś, kto powie, że jest Bogiem, powiedzmy Jehową bądź Jezusem (w zależności od czyichś wierzeń). Znacznie prościej jest nadać sobie boskie atrybuty, a efekt będzie taki sam, jakby nazwać się Bogiem. Ludzie są ostrożni i znacznie prościej zmanipulować ich w taki sposób, niż porwać za sobą stwierdzeniem "jestem Bogiem". Widać to zresztą wyraźnie na Ciele Kierowniczym - ma boskie atrybuty ogłaszając co jest prawdą, a co nie, ale nie nazywa siebie Bogiem. Jak widać w ogóle nie musi tego robić (zaznaczam jednocześnie, że to nie znaczy, że uważam je za antychrysta - to nie wątek na ten temat).
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline Kyuubi

Odp: Niewolnik Wierny i Roztropny Mateusza 24:45 wyrwany z kontekstu?
« Odpowiedź #25 dnia: 11 Czerwiec, 2020, 19:31 »
Tez CK mówi ze że są namaszczeni duchowo. Tak sa namaszczeni ze posługiwali sie tłumaczeniem od spirytystów.
« Ostatnia zmiana: 11 Czerwiec, 2020, 19:43 wysłana przez Kyuubi »


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 263
  • Polubień: 2167
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Niewolnik Wierny i Roztropny Mateusza 24:45 wyrwany z kontekstu?
« Odpowiedź #26 dnia: 11 Czerwiec, 2020, 19:57 »
(5): Albowiem wielu przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Jam jest Chrystus, i wielu zwiodą. [Biblia Warszawska, Mt 24]

Z tego fragmentu raczej nie wynika, że ktoś przychodzi podając się za Jezusa, bo nie można mówić, że się przychodzi w czyimś imieniu i się nim jest.
Tak jak nie ma sensu stwierdzenie - Przychodzę w imieniu Jezusa i jestem właśnie tym Jezusem.

Powyższy werset można tłumaczyć:

Albowiem wielu przyjdzie w imieniu Jezusa Pomazańca, mówiąc : Ja jestem pomazańcem.


Tak, tak, znamy z pewnej telewizji kilku takich ludzi.


Offline Reskator

Odp: Niewolnik Wierny i Roztropny Mateusza 24:45 wyrwany z kontekstu?
« Odpowiedź #27 dnia: 12 Czerwiec, 2020, 18:42 »
Tez CK mówi ze że są namaszczeni duchowo. Tak sa namaszczeni ze posługiwali sie tłumaczeniem od spirytystów.
Jak dla mnie ci "spirytyści" to mieli tęgie głowy znając języki starożytne tłumacząc Biblie.
O ile wiem ci "spirytyści"zgłębiali spirytyzm by go poznać naukowo a nie praktykować.
Trzeba mieć twarde dowody by nazwać tłumaczy Biblii spirytystami.
« Ostatnia zmiana: 12 Czerwiec, 2020, 18:50 wysłana przez Reskator »


Offline Kyuubi

Odp: Niewolnik Wierny i Roztropny Mateusza 24:45 wyrwany z kontekstu?
« Odpowiedź #28 dnia: 13 Czerwiec, 2020, 11:13 »
Czy Jezus przybył nie widzialnie w 1914 roku i został wtedy uznany jako Król ?

     Sprawa dla mnie osobiście gdy czytałem Nowy Testament dla mnie była prosta otóż  natknął sie na kilka ciekawych wersetów. Które można przytoczyć do niewidzialnego powrotu Jezusa i rzekomej jego władzy w 1914 roku wyżej juz troszkę było omawiane wersety które mówią by nie wierzyć że Jezus jest tu czy tam Mateusza 24:23-26.  Również Jezus tą władze już dostał gdy był tutaj na ziemi i poszedł do nieba(Jana 3:34-36, 13:3, 17:1-3, 16:15) i nie tylko te bo jest ich więcej: Mateusza 28:16-20, 24:23-27, 24:36-44.

    Piotr pisał o tym: 1P 3:22. i tez 2Piotra 1:16-17 gdzie mamy napisane że otrzymał on cześć i chwałę. Jak wiemy Ś nie oddają czci Jezusowi. Również Apostoł Paweł wspomina że wszystko Jezusowi zostało poddane a o tym wspomina ze juz tak było w pierwszy wieku a nie ze dopiero to sie stanie w 20 wieku: List do Efezjan 1:20-23. Apostoł Paweł podobnie o tym w innym liscie w 1Koryntian 15:24-29 pisze tak:

(24) Wkońcu, gdy zniszczy wszelkie zwierzchności i wszelką władzę, i moc, przekaże Królestwo Bogu i Ojcu. (25): Potrzeba, aby królował, aż położy wszystkich nieprzyjaciół pod swoje stopy. (26): Ostatnim wrogiem, jaki zostanie pokonany, będzie śmierć, (27): wszystko bowiem rzucił pod Jego stopy. Kiedy mówi, że zostało poddane wszystko, to oczywiście, oprócz Tego, który Mu wszystko podporządkował. (28): Kiedy już wszystko zostanie Mu poddane, wówczas i Syn zostanie poddany Temu, który poddał Mu wszystko, aby Bóg był wszystkim we wszystkich. (29): Gdyby tak nie było, cóż uczynią ci, którzy przyjmują chrzest za zmarłych? Jeśli zmarli w ogóle nie zmartwychwstają, po co przyjmuje się za nich chrzest? [Biblia Paulistów, 1kor 15]

    Tu nam pisze ze wszystko zostało mu poddane oprócz samego Boga werset 27 i dalej w 28 wersecie. Apostoł Paweł pisze nam ze Jezus odda tą władze swojemu Ojcu: Kiedy już wszystko zostanie Mu poddane, wówczas i Syn zostanie poddany Temu, który poddał Mu wszystko, aby Bóg był wszystkim we wszystkich.

C.D.N


Offline Kyuubi

Odp: Niewolnik Wierny i Roztropny Mateusza 24:45 wyrwany z kontekstu?
« Odpowiedź #29 dnia: 13 Czerwiec, 2020, 12:45 »
Jak miał przybyć Syn Człowieczy  Widzialnie czy Nie widzialnie ?
Otóż biblia wspomina tylko o jednym przybyciu Jezusa Chrystusa o widzialnym mówi
że ujrzy go każdego oko ze to będzie widoczny znak dla każdego:   Mateusz 24:27-30, Apokalipsa 1:7, Daniela 7:13,

Apokalipsa 1:7
Oto przychodzi z obłokami, a ujrzy go wszelkie oko oraz ci, którzy go przebili;
i wszystkie plemiona ziemi będą z jego powodu uderzać się ze smutku. tak: Amen.