Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Cześć wszystkim :)  (Przeczytany 4546 razy)

Offline Takajaja

Odp: Cześć wszystkim :)
« Odpowiedź #45 dnia: 10 Czerwiec, 2020, 11:52 »
Dzięki wielkie wszystkim za miłe przywitanie :) Czuję się jakbym przyszedł na pierwsze zebranie. Wszyscy tacy mili i czuć miłość itp 😀😀

No nie przesadzałabym tak, z tą miłością....🤔
Nie oceniaj nas przez pryzmat SJ. To oni szczycą się ze tak owa milosc miedzy nimi panuje i ze to mozna juz odczuć na pierwszych zebraniach.

Tutaj jestesmy jacy jestesmy! ....a o milosci na forum to trudno mowic. Jednych polubisz bardziej, innych mniej, a jeszcze innych bedziesz ignorował gdyz beda ci działac na nerwy 😂.
Ale masz do tego prawo i tu nikt ci go nie bedzie odbierał jak w organizacji gdzie trzeba kochac wszystkich braci😁 lub chociaz  udawac ze kochasz.


Offline Światus

Odp: Cześć wszystkim :)
« Odpowiedź #46 dnia: 10 Czerwiec, 2020, 14:04 »
Ale masz do tego prawo i tu nikt ci go nie bedzie odbierał jak w organizacji gdzie trzeba kochać wszystkich braci😁 lub chociaz  udawac ze kochasz.

Tutaj możesz również kochać wszystkie siostry  ;D
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.


Offline sawaszi

Odp: Cześć wszystkim :)
« Odpowiedź #47 dnia: 10 Czerwiec, 2020, 18:45 »
Tutaj możesz również kochać wszystkie siostry  ;D
  Pamiętaj jednakże , że od nadmiaru (miłostek) głowa boli a i sam Salomon nie dał rady .. :P


Offline Takajaja

Odp: Cześć wszystkim :)
« Odpowiedź #48 dnia: 10 Czerwiec, 2020, 18:51 »
  Pamiętaj jednakże , że od nadmiaru (miłostek) głowa boli a i sam Salomon nie dał rady .. :P

E tam..."od przybytku głowa nie boli"...😁

A piękne kobiety to niebo dla oczu, pieklo dla duszy a jedynie czysciec dla portfela...


Offline HARNAŚ

Odp: Cześć wszystkim :)
« Odpowiedź #49 dnia: 10 Czerwiec, 2020, 19:32 »
  Pamiętaj jednakże , że od nadmiaru (miłostek) głowa boli a i sam Salomon nie dał rady .. :P
A co w tej głowie może boleć? Ta nitka w środku co uszy trzyma? :))


Offline Światus

Odp: Cześć wszystkim :)
« Odpowiedź #50 dnia: 10 Czerwiec, 2020, 19:33 »
A piękne kobiety to niebo dla oczu, pieklo dla duszy a jedynie czysciec dla portfela...

To prawda ale... Słyszałem, że należy szukać żony z długim nosem.
Bo uroda przeminie.
A długi nos pozostanie  :D
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.


Offline Trinity

Odp: Cześć wszystkim :)
« Odpowiedź #51 dnia: 10 Czerwiec, 2020, 19:40 »
  Pamiętaj jednakże , że od nadmiaru (miłostek) głowa boli a i sam Salomon nie dał rady .. :P
a gdzie jest to zapisane?
że Salomon nie dał rady?


Offline sawaszi

Odp: Cześć wszystkim :)
« Odpowiedź #52 dnia: 10 Czerwiec, 2020, 20:28 »
a gdzie jest to zapisane?
że Salomon nie dał rady?

Poszukaj w Biblii w wydaniu NŚ (srebrzanka) z komentarzem ''Braci Króla''   -jak tam tego nie znajdziesz (odpowiedzi) - to zgłoś się do księdza (najbziszej parafii a on wskaże Ci drogę) .  Zdrowia życzę Ci i pozdrawiam  :-*


Offline PoProstuJa

Odp: Cześć wszystkim :)
« Odpowiedź #53 dnia: 10 Czerwiec, 2020, 20:52 »
@PoProstuJa na tą chwilę żona nic nie wie. Szykuje grunt :) a co będzie później to zobaczymy. Choćby się waliło i paliło rodzina jest dla mnie najważniejsza. A podstawa związku jest szczerość. Chcę jednak jej to tak powiedzieć żeby się nie przestraszyła

Ołówku, to jest właśnie "najlepsze" w tej religii, że boimy się o swoich wątpliwościach rozmawiać z własną rodziną, z najbliższymi nam osobami!
Niedawno rozmawiałam z pewną odstępczynią, która fizycznie jest w orgu, ale duchowo już z niego odchodzi. I ona ma dzieci nastoletnie. Pytałam jej czy się nie boi, że dzieci na nią doniosą... I ona ma zgryz, bo całe życie wychowywała ich po "chrześcijańsku' (jworgowsku) i wcale nie jest pewna jak one by zareagowały gdyby zaczęła im mówić o swoich wątpliwościach.
Od razu przypomina się mi tu książka Orwella "Rok 1984" oraz Korea Północna - i tu i tu donoszenie na rodziców to  norma... i obywatelski obowiązek.

Teraz mnie to śmieszy, że się ukrywałam przed mężem ze swoimi wątpliwościami, ale parę lat temu miałam całą mieszankę emocji w tym temacie, łącznie z tym, że byłam pewna, że administratorzy forum są na usługach Szatana, który atakuje organizację... świętą organizację...  ;D ;D Nie tyle bałam się donosu na mnie (bo na 99,9% mąż by na mnie nie doniósł), ale bałam się, że moja "słaba wiara" może podkopać też jego wiarę... że mu zaszkodzę.

Co do miłości na forum, to ona się ujawnia bądź nie w zależności od tego jakie poruszysz tematy. Jeżeli będzie to coś kontrowersyjnego z czym nie będą się zgadzali niektórzy forumowicze, to ich miłość do Ciebie może oziębnąć  ;D ;D


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 263
  • Polubień: 2166
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Cześć wszystkim :)
« Odpowiedź #54 dnia: 11 Czerwiec, 2020, 12:58 »
I ona ma zgryz, bo całe życie wychowywała ich po "chrześcijańsku' (jworgowsku) i wcale nie jest pewna jak one by zareagowały gdyby zaczęła im mówić o swoich wątpliwościach.
Od razu przypomina się mi tu książka Orwella "Rok 1984" oraz Korea Północna - i tu i tu donoszenie na rodziców to  norma... i obywatelski obowiązek.



No i jeszcze Związek Radziecki -  patrz przypadek Pawlik Morozow (https://pl.wikipedia.org/wiki/Pawlik_Morozow)

Oficjalna wersja
Według kolportowanej wersji oficjalnej był organizatorem pierwszego oddziału pionierskiego we wsi Gierasimowka w guberni tobolskiej za Uralem, który pomagał komunistom w organizowaniu kołchozu i skupie zboża. Przypadkowo dowiadując się o spisku kułaków, do którego należał także jego ojciec, zdemaskował plany spiskowców. Z tego powodu dziadek – kułak miał zamordować Pawlika i jego młodszego brata. Wersja ta była wykorzystywana propagandowo w okresie tzw. walki z kułactwem i forsowania kolektywizacji na początku lat 30.



Offline Storczyk

Odp: Cześć wszystkim :)
« Odpowiedź #55 dnia: 11 Czerwiec, 2020, 16:40 »
No właśnie. Jak wytłumaczysz mi dlaczego efajka zerówka (bez nikotyny) jest zakazana to dam Ci medal a efajke wyrzucę 😋
A śmieje się z tym zamianowaniem bo pracuje na tyle daleko od miejsca zamieszkania że na razie nic nikt nie wie. Ale przyjdzie moment że mleko się rozleje :)
Ten e papieros został wymyślony dla nałogowców, aby pomóc im pozbyć się nałogu
Po co go palić, żadnej korzyści.
Ponoć po normalnym to choć w głowie się zakręci, a tu nic...
Może i starsi na takie wybryki  nie mieli by biblijnych argumentów, ale ten papieros kojarzy się z palaczem, aktywnym bądź rzucajacym nałóg, afiszujac się z nim psujesz pozytywny wizerunek organizacji :)


Offline dziewiatka

Odp: Cześć wszystkim :)
« Odpowiedź #56 dnia: 11 Czerwiec, 2020, 17:28 »
Witaj ołówek to w jakim momencie trafiamy na osoby,które werbalizują nasze niepokoje nie jest ważne ,ważne jest to co z tym zrobimy dla dobra nas samych i najbliższych . Ja trafiłem na forum  jak jeszcze byłem aktywnym świadkiem i starszym , potem skorzystałem z odwagi forumowiczów i powoli zacząłem  się wycofywać aż do momentu gdy w strażnicy ukazał się artykuł o postawie Aarona wobec swoich synów ,chodzi o nie obchodzenie po nich żałoby bo zginęli z wyroku Jehowy i jest to przykład dla rodziców wykluczonych dzieci by pod żadnym pozorem z tymi dziećmi nie nawiązywali kontaktu.Argumentacja po głębszym zastanowieniu okazała się z gruntu fałszywa,gdy to zrozumiałem postanowiłem zgłosić się podczas omawiania tego przykładu i powiedzieć dla czego według mnie to nieprawda.Zwyciężyła lojalność wobec zboru i moja noga od tego czasu nie przekroczyła progu sali.Podczas jednej a właściwie jedynej rozmowy ze starszymi powiedziałem o moich zastrzeżeniach a doszła jeszcze do tego sprawa z ONZ.Powiedziałem też o mojej decyzji ,że nie będę chodził na zebrania bo coraz więcej mam zastrzeżeń do organizacji i jej argumentów a  nikogo nie chcę gorszyć, dali mi spokój .Od czasu do czasu, ktoś dzwoni by mnie i rodzinę zachęcić do przyjścia na zebranie. Piszę to jako przestrogę ,bo po wizycie na forum wiele może się zmienić. U mnie poszło to w niespodziewanym  kierunku,jeszcze kilka lat temu dałbym się pokroić dla lub za Jehowę . Dzisiaj jestem osobą która całkowicie wyzbyła się złudzeń ,że ktoś taki istnieje .Biblia jest dla mnie ciekawą książką w takim zakresie w jakim wyjaśnia i opisuje zachowania ludzi.Dlaczego starsi ścigają E-papierosy? te same powody co tradycyjne papierosy, bo są szkodliwe dla zdrowia ,tęż zawierają nikotynę a nie zawierają substancji smolistych.
« Ostatnia zmiana: 11 Czerwiec, 2020, 17:35 wysłana przez dziewiatka »


Offline Janna

Odp: Cześć wszystkim :)
« Odpowiedź #57 dnia: 24 Sierpień, 2020, 01:20 »
Witaj ołówku,
sama jestem na forum od niedawna a już wiele cennych sugestii i opinii przeczytałam, wciąż jestem świadkiem, który jednak zmierza w stronę totalnego uśpienia (nie potrafię już beznamiętnie słuchać materiału na zebraniach i zbiórkach, szybko się denerwuję jak wciskają te kluchy, zwłaszcza jeden fanatyczny starszy), narazie nie mogę się odłączyć bo byłoby to pasmo różnych, niemiłych konsekwencji. Staram się wiec po cichu przetrwać licząc na to, ze „słabemu duchowo świadkowi”  jakim już zapewne jestem w ich oczach, dadzą na jakiś czas święty spokój.
Miłość warunkowa to nie jest miłość - to manipulacja.


Offline Lechita

Odp: Cześć wszystkim :)
« Odpowiedź #58 dnia: 30 Sierpień, 2020, 14:40 »
Witaj Ołówek!
Dawno mnie tu nie było, dziś zerknąłem by zobaczyć "co w trawie wts-owiskiej piszczy" i moją uwagę przykuła Twoja historia. Zawsze bardzo się cieszę gdy kolejna osoba rejestruje się na forum, gdy czyni pierwsze kroki w kierunku wydostania się z orgu. Jakoś podskórnie czuję , że jesteś przede wszystkim dobrym, szczerym, empatycznym człowiekiem. Chcesz i pomagasz ludziom jak potrafisz. A tacy często padają ofiarą organizacji. Przypominasz mi trochę mnie samego sprzed ponad 20 lat. Teraz gdy to piszę w głowie przelatuje mi retrospekcja migawek z mojego "świadkowskiego" życia, a więc gorliwa służba, zdobywanie kolejnych przywilejów, od noszenia mikrofonu do usługiwania jako starszy. Powiem szczerze, jesteś w trudnej sytuacji , ale najtrudniejsze chyba masz już za sobą, bo pozwoliłeś by w Twoim umyśle pojawiły się wątpliwości, a to oznaka myślenia, samodzielnego myślenia. Tak więc mocno Ci kibicuję na drodze, którą obrałeś. Z całego serca życzę Ci wyjścia z orga wraz z rodziną i jak najmniejszych strat także emocjonalnych. Obyście , Ty i Twoja rodzina znaleźli sobie swoje miejsce "na wolności" bez kajdan WTS-u. Byście cieszyli się życiem, smakowali każdy dzień, żyli pełnią życia, ale mądrze z niego korzystając. Dlatego czerp wiedzę z forum, bo znajdziesz tu wszystko co jest potrzebne, badaj, zdobywaj wiedzę, porównuj, i przede wszystkim rozwiń w sobie samodzielne myślenie, bo to podstawa wszelkiego progresu.   Teraz , dzięki Tobie , będę częściej wpadał na forum by przeczytać co u Ciebie. Dlatego proszę, działaj mądrze, pisz wytrwale. Wszelkiego powodzenia na jakiekolwiek drodze , którą wybierzesz!

Ukłony z południowej części lubuskiego!

Serdecznie pozdrawiam - Lechita :)
« Ostatnia zmiana: 30 Sierpień, 2020, 14:44 wysłana przez Lechita »
"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własną wnikliwą analizą"  William "Bill" Cooper