Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Teorie spiskowe. Czy podzielą wewnętrznie ŚJ?  (Przeczytany 4314 razy)

Offline Fantom

Teorie spiskowe. Czy podzielą wewnętrznie ŚJ?
« dnia: 02 Czerwiec, 2020, 09:26 »
 Od jakiegoś czasu obserwuję aktywność ŚJ w zajmowaniu stanowiska odnośnie teorii spiskowych. Zaczynają się wzajemne przepychanki. Narasta niechęć, a komentarze są oschłe i ostre. Czy teorie spiskowe, które namnażają się jak grzyby po deszczu mogą rozbić Raj duchowy, w którym żyją?

 Sławek Biosławski sam to potwierdza  komentarzem w grupie na fb: Świadkowie Jehowy w Polsce:
''Przy okazji. Tutaj masz odpowiedź dlaczego wśród Świadków Jehowy jest tylu szarlatanów: zwolenników płaskiej ziemi czy o zgrozo antyuszczepuionkkowców . Wiem, bo sam na zamówienie ŚJ/ starszych zboru pisałem artykuły, żeby im pomóc się opamiętać. Całe zbory powariowały - oczywiście starsi byli za tępi żeby samemu napisać, bo oni są tylko silni w mordach! :) Ciało Kierownicze zaczyna mądrzeć, wie że oni sami wpędzili lud wyuczony przez Jehowę w sidła nieuctwa i ciemnoty. Teraz jest zalecenie, żeby na obwodowych mianować po wyższym wykształceniu!''
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline HARNAŚ

Odp: Teorie spiskowe. Czy podzielą wewnętrznie ŚJ?
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Czerwiec, 2020, 09:49 »
Gdyby to miało pomóc to napisano by w Strażnicy artykuł na temat teorii spiskowych i jak maja reagować prawdziwi chrześcijanie. Ale ponieważ szefostwo to niewierzący dyrektorzy , sami tworzący teorie spiskowe więc im nie wypada .


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4061
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Odp: Teorie spiskowe. Czy podzielą wewnętrznie ŚJ?
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Czerwiec, 2020, 10:01 »
Od jakiegoś czasu obserwuję aktywność ŚJ w zajmowaniu stanowiska odnośnie teorii spiskowych. Zaczynają się wzajemne przepychanki. Narasta niechęć, a komentarze są oschłe i ostre. Czy teorie spiskowe, które namnażają się jak grzyby po deszczu mogą rozbić Raj duchowy, w którym żyją?

A coś konkretniej? Bo czytając tego posta sam mam wrażenie obcowania z jakąś teorią spiskową.

Inna sprawa, że dopóki w podobnym myśleniu panuje zwierzchnictwo doktrynom ciała kierowniczego, to nie ma problemu.


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 965
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 263
  • Polubień: 2166
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Teorie spiskowe. Czy podzielą wewnętrznie ŚJ?
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Czerwiec, 2020, 16:47 »
Pierwszy raz z wierzeniem w teorie spiskowe spotkałem się w Gorzowie. Do mojego zboru z gościnnym wykładem przyjechał starszy z innego gorzowskiego zboru, chyba nazywał się Kazimierz G. Na wykładzie powiedział, że wiele osób wierzy, że w 2012 wydarzy się coś szczególnego.


Offline accurate

  • Pionier
  • Wiadomości: 577
  • Polubień: 1142
  • Kłamstwo obiegnie cały świat, zanim prawda zdąży..
Odp: Teorie spiskowe. Czy podzielą wewnętrznie ŚJ?
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Czerwiec, 2020, 22:37 »
Jak ja kocham takie racjonalne tematy to znaczy pseudo racjonalne.
Czyli spisek tak zwany pakt ribbentrop-mołotow nie istniał to teoria zwolenników teorii spiskowej.

Świnia do świni w oborze mówi ta głupsza wierząca w teorie spiskowe mówi do tej mądrzejszej.... bo z wyższym wykształceniem jest.....
 A wiesz,słyszałam że hodują nas po to żeby zjeść nas potem po ugotowaniu z cebulką ziemniaczkami i mizerią nie wiem czy o tym słyszałaś?

Ty jako nieliczna masz wyższe wykształcenie Co o tym myślisz?

A ta mądrzejsza intelektualistka mówi...... ty głupia zawsze wierzyłaś we wszystkie teorie spiskowe nie opowiadaj bzdur.
Masakra jaka ty jesteś tępa dzida bez tego wykształcenia.
To samo mówią niewykształcone krowy w oborze obok......
Wyższe wykształcenie to jednak podstawa do zrozumienia tego po co jesteśmy w oborze i tak samo krowy ale jesteś za głupia żeby ci to wytłumaczyć.



Tak że tego.....


Tyle w temacie teorii spiskowych.

« Ostatnia zmiana: 02 Czerwiec, 2020, 22:42 wysłana przez accurate »
Kłamstwo obiegnie cały świat zanim prawda zdąży włożyć buty a ludzie uwierzą we wszystko co odkryli np.amerykańscy naukowcy a mocniej gdy to bedzie łaciną hebrajskim greką ważne żeby brzmiało powaznie


Offline Vog

Odp: Teorie spiskowe. Czy podzielą wewnętrznie ŚJ?
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Czerwiec, 2020, 00:25 »
Póki taki na przykład płaskoziemca nie będzie się wychylał i niebezpiecznie zbliżał do krytyki niewolnika to raczej nikt nie będzie w zborze robił mu problemów. Ot ekscentryk jakich tam wielu.


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 965
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Teorie spiskowe. Czy podzielą wewnętrznie ŚJ?
« Odpowiedź #7 dnia: 03 Czerwiec, 2020, 00:45 »
(mtg):
zastanawiam się, czy ''Księga Legend'' tzn. Biblia nie jest pewną teorią spiskową - tylko napisana  w innym stylu ?


Offline Sebastian

Odp: Teorie spiskowe. Czy podzielą wewnętrznie ŚJ?
« Odpowiedź #8 dnia: 03 Czerwiec, 2020, 07:46 »
Póki taki na przykład płaskoziemca nie będzie się wychylał i niebezpiecznie zbliżał do krytyki niewolnika to raczej nikt nie będzie w zborze robił mu problemów. Ot ekscentryk jakich tam wielu.
A czy płaskoziemstwo samo w sobie nie jest podważaniem autorytetu niewolnika, który w oficjalnych publikacjach ilustruje dokonane przez Jehowę dzieło stwarzania zdjęciami NASA ukazującymi _kulistą_ Ziemię?!
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Siedemtwarzy

Odp: Teorie spiskowe. Czy podzielą wewnętrznie ŚJ?
« Odpowiedź #9 dnia: 03 Czerwiec, 2020, 13:28 »
Mój zbór to miejsce pełne ludzi, którzy są specjalistami od teorii spiskowych, leczenia ponadnaturalnego itp. Nie mamy plaskoziemca, albo jeszcze się ujawnił, ale mamy około 7 rodzin zadeklarowanych antyszczepionkowcow. Mamy rodzine, która wierzy że Bill Gates będzie zabijał ludzi, żeby nie było przeludnienia. Mamy specjalistkę od wlewów witaminy C. Jest kobietą mówiąca o niesamowitych właściwościach czyszczenia karcherem okrężnicy. Brat z Ukrainy na wszelkie zło wciska sodę oczyszczona, więc niektórzy zjadają dziennie do 10 łyżeczek, nie pytajcie jak.  Każdy wieszczy spisek, a to koncernów farmaceutycznych, a to środowisk lekarzy itd itp. Czy to dzieli zbór? Nieeee. To może zabrzmi głupio, ale to scala. Ludzie się nakręcają. Tych nawet o umiarkowanych poglądach poprostu spotyka ostracyzm. Ja z żoną nie wychwalamy szczepionek, ale też rozumiemy jakie dały pozytywne rezultaty ich stosowanie. Nie przeszkadza to oszołomom wysyłać zdjęcia zdeformowanych dzieci jako efektu tychże szczepień i mówienia co może spotkać nasze dzieci. Kiedy musiałem powiedzieć żeby dali sobie spokój, poprostu staliśmy się tymi złymi. Przecież swego czasu sieć dystrybucji jakiś super specyfików  o bajońskich sumach za fiolkę szła przez ludzi z BO w Nadarzynie. I ciekawostka, zdecydowana większość osób o tendencjach spiskowych to u mnie ludzie po studiach wyższych. Nakręceni są Starsi, pionierzy, zwykli głosiciele. Tak jakby w spisku upatrywali potwierdzenia, że są w czasach ostatnich. Jakby ich opozycja wobec choćby szczepień była wynikiem wiary w Królestwo. W każdym bądź razie grupa u mnie w zborze trzyma się mocno i stanowi większość.


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 965
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Teorie spiskowe. Czy podzielą wewnętrznie ŚJ?
« Odpowiedź #10 dnia: 03 Czerwiec, 2020, 15:03 »
(mtg): trochę z innej beczki  >:D
Przebywając lata temu w sekcie, brakowało mnie jak zawsze gotówki, był to okres letni VI-VII. Kombinowałem jak zarobić trochę ''centów'', bo jestem z Grodu Kraka, szukając i szczędząc ''dukat''. Wpadłem na genialny pomysł.
Wymyśliłem ''Olejek Szeherezady'' na upalne lato za flakonik proponowałem tylko jednego rybaka czyli pięć zł.
Tak dyskretnie sprzedawałem wiadomo głosicielką w zborze, nawet miałem stałych klientów w przedziale 50+, hurtem nawet sprzedawałem po pięć flakoników, jednej osobie.
Ten ''Olejek Szeherezady'' reklamowałem jako złoty środek na opalanie a po użyciu skóra nabierała koloru oliwkowego, tak  przez okres dwóch miesięcy zarobiłem na ludzkiej naiwności prawie  cztery tysiące odliczając koszta produktów.
Naiwność ludzka nie ma granic jak czynił to również brodacz Russell ze ''złotą pszenicą'', tak i ja zacząłem kombinować - stare powiedzenie mówi : ''pieniądze leżą na ulicy, tylko trzeba umieć je podnieść".
''Olejek Szeherezady'' cieszył się niesamowitym popytem jak w zborze tak też w pracy pośród koleżanek ''gryźi piórka'' przy biurkowych blatach.

Ten produkt składał się z trzech składników nie przekraczającej niecałe dziesięć złotych w tamtych czasach.
Możesz Ty sam teraz go zrobić, jest bardzo skuteczny na opalanie a ciało nabierze oliwkowego koloru szczególnie polecam  niewiastą na upalne dni.
W tamtych czasach była moda na opaleniznę, każdy chciał być opalony bo taka cera była na topie. Słyszałem nie jedną rozmowę pośród pionierek zborowych, które co poniektóre chwaliły się, że byli nad Balatonem na Węgrzech- takie baksie plotki.
Reklama "Olejku Szeherezady" w plotkarskich dyskusjach niewiast nabierała szerokiego kręgu nawet pokusiła się na to płeć brzydka''.
Tak więc dochód szybko spływał do sakiewki.
W flakoniki na ów produkt zaopatrywałem się u znajomego, który pracował w Hucie Szkła a one leżały na śmietnikowym składzie- tak za flaszkę gorzały miałem ile chciałem tych szklanych opakowań.
Zdradzę teraz skład tej mikstury:
Olej jadalny, woda kwiatowa albo woda kolońska (zapach według gustu) oraz kilka kropel jodyny.
Po wymieszaniu tych produktów w butelce energicznie potrząsając przez pięć minut, robi się zawiesista konsystencja w kolorze jasno żółtym, jak Węgierski balsam do ciała.
Miałem wiele pomysłów aby wpadł jakiś grosz. Kiedyś napiszę jak produkowałem domowym sposobem kolorowe koszulki w niesymetryczne koła, to był w latach siedemdziesiątych towar hitowy pośród nastolatków i nie tyko  >:D   

     


Offline Vog

Odp: Teorie spiskowe. Czy podzielą wewnętrznie ŚJ?
« Odpowiedź #11 dnia: 03 Czerwiec, 2020, 17:04 »
A czy płaskoziemstwo samo w sobie nie jest podważaniem autorytetu niewolnika, który w oficjalnych publikacjach ilustruje dokonane przez Jehowę dzieło stwarzania zdjęciami NASA ukazującymi _kulistą_ Ziemię?!
Na logikę tak jest, ale patrząc po byłych świadkach widzimy wysyp fanów najróżniejszych teorii spiskowych. Nie wierzę, że wszyscy nagle odkryli je po odejściu z sekty. Pewnie wierzyli po cichu i mieli nadzieję, że niewolnik w  końcu zmieni zrozumienie  ;D

W moim dawnym zborze z kolei było prawdziwe zatrzęsienie homeopatii. Rodzina starszego zajmowała się tą dziedziną i reklamowała te specyfiki po zebraniach książki i przy innych okazjach.
Często trafiały się agentki Avonu czy też osoby twierdzące, że pijąc codziennie łyżkę tajemniczej mikstury zabezpieczają się przed wszystkimi chorobami. Specyfik oczywiście w sprzedaży jedynie u nich.
Spora grupa naiwnych konsumentów to łakomy kąsek  ;)


Offline Reskator

Odp: Teorie spiskowe. Czy podzielą wewnętrznie ŚJ?
« Odpowiedź #12 dnia: 03 Czerwiec, 2020, 17:48 »
Bracia ,napiszcie kto jest weryfikantem teorii spiskowych?
Czy aby nie ci co organizują owe spiski.
Zobaczcie kto ma media,banki,farmacje i inne podmioty.
A dlaczego WHO straciło miliony od USA?
Ano dlatego że ściskali się za bardzo z Chinami i z Bilem Getsem-orendownikiem szczepień.
Syn Trampa Barron ma autyzm przez szczepienie-czy mam się dziwić  Trumpowi że zabrał kasę WHO?
« Ostatnia zmiana: 03 Czerwiec, 2020, 17:51 wysłana przez Reskator »


Offline Sebastian

Odp: Teorie spiskowe. Czy podzielą wewnętrznie ŚJ?
« Odpowiedź #13 dnia: 03 Czerwiec, 2020, 18:12 »
A dlaczego WHO straciło miliony od USA?
może dlatego (strzelam) że jakiś konkurent Billa Gatesa posługując się Trumpem (który wygrał wybory dzięki Putinowi) postanowił osłabić USA aby odwdzięczyć się Rosji?! :) może to Putin pociąga za sznurki? :) A może patriarcha wszechrusi? :) A może za decyzją Trumpa stoi następca Bin Ladena? :) A może Jarosław Kaczyński?! :) albo Donald Tusk?! :) No właśnie, może to "wina Tuska"?! :)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Reskator

Odp: Teorie spiskowe. Czy podzielą wewnętrznie ŚJ?
« Odpowiedź #14 dnia: 03 Czerwiec, 2020, 18:42 »
Trump ma na tyle kasy że nie potrzebuje ani Putina ani kasy Fedu
I to bardzo boli tych o nazwiskach na R czy M którzy są animatorami NWO.
Wielu uważa  NWO za teorię spiskową -więc wstrzymam oddech i poczekam.

« Ostatnia zmiana: 03 Czerwiec, 2020, 18:45 wysłana przez Reskator »