Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: 2020 - Odstępcze poglądy prominentnego ŚJ - Rolf Furuli  (Przeczytany 6040 razy)

Offline Roszada

Odp: 2020 - Odstępcze poglądy prominentnego ŚJ - Rolf Furuli
« Odpowiedź #45 dnia: 22 Luty, 2022, 16:58 »
On wg mnie w sprawie wyjścia z orga zrobił tylko pół kroku.
Wielu z Was zrobiło w sprawie wyjścia więcej od niego, choć czasem na papierze jesteście ŚJ, a on już nie.

Widać jak mu wbili do głowy ten rok 607 i 1914, których bronił z całym zapałem w orgu i na zamówienie CK.
Teraz nadal się od tego nie odkleił.

Jak powie kiedyś: robiłem to na zamówienie CK i orga, to wtedy powiem, że rzeczywiście jest jak Ray Franz.
Na razie on tylko chciałby być Reformatorem orga. ;)


Offline Estera

Odp: 2020 - Odstępcze poglądy prominentnego ŚJ - Rolf Furuli
« Odpowiedź #46 dnia: 22 Luty, 2022, 19:34 »
Jest tak przyzwyczajony do otoczki uwielbienia z orga, że trudno mu przełknąć, ze jest teraz dla orga nikim.
   Nie ma co się dziwić Furulemu, w końcu nie byle kto, słynny wykładowca języków semickich.
   Poznałam takich starszych w zborach, którzy po utracie statusu starszego zboru, nie mogli darować sobie uwielbienia.
   Jakie mieli jako starsi zboru, wywyższeni pod niebiosa prawie że.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Roszada

Odp: 2020 - Odstępcze poglądy prominentnego ŚJ - Rolf Furuli
« Odpowiedź #47 dnia: 28 Grudzień, 2022, 20:37 »
To pewnie jego mieli na myśli:

„Co jest problemem w naszych czasach? Zdarza się, że jakiś dobrze znany Świadek porzuca prawdę, staje się odstępcą i próbuje pociągnąć za sobą innych. Za pośrednictwem mediów i internetu zaczyna rozpowszechniać o Świadkach Jehowy negatywne informacje, półprawdy, a nawet jawne kłamstwa. Ale szczere osoby nie dają się wprowadzić w błąd” (Strażnica maj 2021 s. 12-13).
https://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/2021401?q=%22jaki%C5%9B+dobrze+znany+%C5%9Awiadek+porzuca+prawd%C4%99%22&p=par

   Tekst powyższy z roku 2021 powtórzono w publikacji na rok 2023:

„Czy w naszych czasach istnieje podobny problem? Zdarza się, że jakiś dobrze znany Świadek porzuca prawdę, staje się odstępcą i próbuje pociągnąć za sobą innych. Za pośrednictwem mediów i internetu zaczyna rozpowszechniać o Świadkach Jehowy negatywne informacje, półprawdy, a nawet jawne kłamstwa. Ale szczere osoby nie dają się wprowadzić w błąd. Wiedzą, że coś takiego zostało przepowiedziane w Biblii” (Codzienne badanie Pism 2023 s. 47).
« Ostatnia zmiana: 28 Grudzień, 2022, 20:47 wysłana przez Roszada »